Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Grodzisku Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Grodzisku Wielkopolskim

TOMIGOS

2 opinie
Roboty ziemne Grodzisk Wielkopolski

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? TOMIGOS z Grodziska Wielkopolskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Znakomite Studnie Głębinowe Grodzisk Wielkopolski

2 opinie
Ogrodowa Aranżacja IwART - Znakomite Studnie Głębinowe Grodzisk Wielkopolski

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Ogrodowa Aranżacja IwART ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

PUH BUD-MET

1 opinia
PUH BUD-MET - Porządne Studnie Głębinowe Grodzisk Wielkopolski

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z PUH BUD-MET są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Bud-Paweł firma Remontowo-Wykonczeniowo

18 opinii
Bud-Paweł firma Remontowo-Wykonczeniowo - Solidne Roboty Ziemne Grodzisk Wielkopolski

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - Bud-Paweł firma Remontowo-Wykonczeniowo jest do Twoich usług. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Grodzisku Wielkopolskim

2 opinie
Zakład Rem.-Bud. "GROMUR" - Profesjonalne Studnie Głębinowe w Grodzisku Wielkopolskim

Gdy szukasz dobrej współpracy to eksperci z Zakład Rem.-Bud. GROMUR są dla Ciebie stworzeni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Usługi budowlane Michał Frąckowiak

1 opinia
Usługi budowlane Michał Frąckowiak - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Grodzisk Wielkopolski

W przypadku, gdy interesuje Cię rewelacyjna niwelacja terenu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to skorzystaj z doświadczenia Usługi budowlane Michał Frąckowiak. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

PHU MAJER-KOP

PHU MAJER-KOP - Rewelacyjne Roboty Ziemne Grodzisk Wielkopolski

Z chwilą, gdy będziesz szukać rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Wyjątkowe Usługi Minikoparką Grodzisk Wielkopolski

BOR-TECH Przemysław Borowiak - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Grodzisk Wielkopolski

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką BOR-TECH Przemysław Borowiak przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny zachwyconych odbiorców. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Usługi koparko ładowarką ART-KOP

Usługi koparko ładowarką ART-KOP - Dobre Usługi Minikoparką Grodzisk Wielkopolski

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką Usługi koparko ładowarką ART-KOP prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Piotr Piotrowski

Piotr Piotrowski - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Grodzisk Wielkopolski

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę od dobrych usług koparko ładowarką, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Piotr Piotrowski jest gotowa Ci pomóc. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Grodzisku Wielkopolskim (16)

Doskonałe Prace Ziemne Grodzisk Wielkopolski

To zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Terespotockie

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Strykowo

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Strykowo

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 2001-3000m², Kuślin

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu na działce miejscowość Kuślin. preferowane umowa stawka godzinowa . więcej s...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Kuślin

Kopanie Grodzisk Wielkopolski

Zakres zlecenia: Przekopanie warzywnika, posiadam glebogryzarkę ale jeżeli fachowiec ma swój własny sprzęt to tym lepiej Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Śliwno

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, 12m³", jako specjalista z miejscowości Wielkopolskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Trzcianka

Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, do 35m², Puszczykowo

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj fundamentów pod wykop: budowla podziemna Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: do 35m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Do wyko...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Puszczykowo

Porządne Prace Ziemne

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Dopiewo

Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb, Dopiewiec

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: rozsączający Informacje dodatkowe: Rozprowadzenie rur drenażowych w tylnej części działki, ok. 50mb, podłączenie do rur spustowych z rynien, są one już wyprowadzone ...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Dopiewiec

Wyjątkowe Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik, uprawy Powierzchnia: 200m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Dopiewo

Potrzebny drenaż, 21-50mb, Skórzewo

Ten Zlecający jeszcze poszukuje specjalisty od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebny drenaż, 21-50mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Skórzewo

Rewelacyjne Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: Utwardzanie Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Konarzewo

Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 201-300m², Dopiewo

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Do wykonania wykopy pod szklanki oraz fundament...

2024-04-04 do 2024-04-04

 • Dopiewo

Pierwszorzędne Wykop Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 1200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2024-04-15...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Dopiewiec

Zlecę wykonanie drenażu, 201-400mb, Dopiewo

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Dopiewo

Doskonałej Jakości Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Lisówki

Najwyższej Klasy Kopanie

Zakres zlecenia: podniesienie kilku płyt żelbetonowych, zasypanie dziury gruzem i piaskiem, wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Skórzewo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty