Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Lesznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 497 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lesznie

Najwyższej Klasy Niwelacja Terenu Leszno

2 opinie
Roboty ziemne Leszno

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu najwyższej klasy niwelacji terenu z Leszna, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Usługi Mini traktorem jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

WIX-ART Brukarstwo

7 opinii
WIX-ART Brukarstwo - Pierwszorzędna Melioracja Leszno

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z WIX-ART Brukarstwo perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidne Roboty Ziemne Leszno

4 opinie
WΛSYL - Solidne Roboty Ziemne Leszno

Poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji WSYL. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

P.H.U. Mirosław Alszkiewicz

1 opinia
P.H.U. Mirosław Alszkiewicz - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Leszno

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką P.H.U. Mirosław Alszkiewicz przewyższa konkurentów. Reputację oddają oceny zachwyconych odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Tomasz

1 opinia
Tomasz - Pierwszorzędne Prace Ziemne Leszno

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Tomasz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Wiercenie Studni w Lesznie

6 opinii
F.U.P.H Karol Płaczek - Perfekcyjne Wiercenie Studni w Lesznie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma F.U.P.H Karol Płaczek jest gotowa Ci pomóc. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Świetne Studnie Głębinowe

SkanDig Filip Glura - Świetne Studnie Głębinowe Leszno

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij SkanDig Filip Glura. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Firma Handlowa Przemysław Raburski

Firma Handlowa Przemysław Raburski - Profesjonalne Wiercenie Studni Leszno

Wiele długich lat pracownicy firmy Firma Handlowa Przemysław Raburski wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką

Usługi Rolniczo Transportowe LA-STA Laura Stanek - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Leszno

Dzięki precyzji wykonania usługi koparko ładowarką Usługi Rolniczo Transportowe LA-STA Laura Stanek prześciga konkurentów. Markę oddają opinie zachwyconych Klientów. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Instalatorstwo-sanitarne - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Leszno

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Instalatorstwo-sanitarne będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Lesznie (16)

Zapytanie o prace ziemne, Leszno

Zakres zlecenia: Wykop pod siatkę na kręta 1m głęboki na 40 cm ( na szpadel) ok 50 m Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 2 dni temu

 • Leszno

Prace Ziemne Leszno

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 3 dni temu

 • Leszno

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Leszno

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Leszno

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Leszno

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Leszna i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Leszno

Solidne Wykop Leszno

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Poszukujemy wykonawcy do oczyszczenia terenu z wywozem - odpady pobudowlane (cegła, ziemia, ce...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Leszno

Kopanie Leszno

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty uwagi profesjonalista z zakresu rewelacyjnego kopania z Leszna? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Leszno

Najwyższej Klasy Kopanie

Zakres zlecenia: Usunięcie wierzchniej warstwy humusu z brzegów i dna wykopu o głębokości do 3 m i powierzchni około 700m. Będzie to przygotowaniu do jego zasypania. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Leszno

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Leszno

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Leszno

Doskonałej Jakości Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wywóz ziemi, 11-20m³". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Leszno

Fantastyczne Kopanie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-22 do 2024-01-23

 • Leszno

Najwyższej Klasy Kopanie

Przeznaczenie terenu: budowa, droga Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Leszno

Potrzebny drenaż, 51-100mb, Leszno

Ten Klient myśli, że znakomite prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Potrzebny drenaż, 51-100mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Leszno

Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Leszno

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Leszno

Wywóz ziemi, 21-50m³, Leszno

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Wywóz ziemi, 21-50m³", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-12-18 do 2023-12-18

 • Leszno

Zlecę wykop pod fundament, 2500m², Leszno

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: hal magazynowa Powierzchnia zabudowy: 2500m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: wykop pod całą halę magazynową Termin skorzystania z ofe...

2023-12-16 do 2023-12-24

 • Leszno

Perfekcyjne Wykop

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebny drenaż, 101-200mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty