Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Kępnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 548 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kępnie

Znakomita Melioracja

2 opinie
Roboty ziemne Kępno

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Firma ogrodniczo-brukarska ART-BRUK są dla Ciebie stworzeni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

PHU MACK

5 opinii
PHU MACK - Solidne Roboty Ziemne Kępno

Firma PHU MACK oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Kępna i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dobre Usługi Koparko Ładowarką w Kępnie

3 opinie
Modern Michalski Jacek - Dobre Usługi Koparko Ładowarką w Kępnie

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Modern Michalski Jacek prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Porządne Roboty Ziemne

1 opinia
KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY - Porządne Roboty Ziemne Kępno

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi minikoparką w dobrej cenie to KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Kma Energy

6 opinii
Kma Energy - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Kępno

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Kma Energy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Znakomite Prace Ziemne Kępno

1 opinia
Madar- bud - Znakomite Prace Ziemne Kępno

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Madar- bud. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Firma Budowlana Mariola Subalska

9 opinii
Firma Budowlana Mariola Subalska - Doskonałe Studnie Głębinowe Kępno

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Firma Budowlana Mariola Subalska z Kępna będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SOKS BRUK-KOP KATARZYNA STRANKOWSKA

SOKS BRUK-KOP KATARZYNA STRANKOWSKA - Znakomite Roboty Ziemne Kępno

Firma SOKS BRUK-KOP KATARZYNA STRANKOWSKA oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Kępna i okolic. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

PRO-BRUK

PRO-BRUK - Staranny Drenaż Opaskowy Kępno

Firma PRO-BRUK oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Kępna i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałej Jakości Wykopy

Roboty Ziemne - Doskonałej Jakości Wykopy Kępno

Z chwilą, gdy będziesz szukać fantastycznej usługi minikoparką w dobrej cenie to Roboty Ziemne są dla Ciebie idealni. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu wykopów. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Kępnie (15)

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Trzebień

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Trzebień

Roboty Ziemne Kępno

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Łęka Opatowska

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, do 20mb, Kępno

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, do 20mb, chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Kępno

Najlepsze Kopanie Kępno

Teren do utwardzenia: wokół budynku, podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: Geowłóknina i piasek pod spodem Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Słupia pod kępnem

Zapytanie o prace ziemne, Kępno

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Kępno

Perfekcyjne Prace Ziemne Kępno

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Bralin

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Kępno

Szukasz zlecenia do wykonania jako sprawdzony profesjonalista z zakresu profesjonalnego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Kępno

Potrzebny drenaż, do 20mb, Kępno

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Chodzi o drenaz wokol fundamentow starego budynku mieszkalnego Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Kępno

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecę prace ziemne. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-15 do 2024-02-19

 • Hanulin

Zapytanie o utwardzenie terenu, 201-300m², Kępno

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o utwardzenie terenu, 201-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Kępno

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Syców

Klient napisał "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m²". Przyjmij usługę profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji prac z okolic Dolnośląskiego i okolicznych miast. Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Syców

Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb, Syców

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: opaskowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Syców

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Ostrzeszów

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Wykorytowanie terenu pod wjazd i ułożenie obrzeża krawężnika i ew utwardzenie podłoża z kamienie...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Ostrzeszów

Zapytanie o wykop pod fundament bud. usługowego, 500m², Ostrzeszów

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 500m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Szukamy firmy do robót ziemnych w...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Ostrzeszów

Zlecenie na prace ziemne, Ostrzeszów

Zakres zlecenia: Ułożenie krawężniki, obrzeża ok120 m, pod wjazd i parking , ewentualne wykorytowanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Ostrzeszów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty