Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Jarocinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 488 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Jarocinie

Fiber FOX Arkadiusz Lisiecki

9 opinii
Roboty ziemne Jarocin

Zrealizowanie drenażu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Fiber FOX Arkadiusz Lisiecki ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Wykopy

2 opinie
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK - Rewelacyjne Wykopy Jarocin

Firma USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Jarocin oraz przyległych powiatów. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Najlepsza Melioracja Jarocin

1 opinia
HORTUS - Najlepsza Melioracja Jarocin

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z HORTUS są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KAR-POL

2 opinie
KAR-POL - Perfekcyjne Roboty Ziemne Jarocin

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu KAR-POL. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o.

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o. - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Jarocin

Oferuje usługi koparko ładowarką od lat, szczególnie na obszarze Jarocina, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Roboty Ziemne w Jarocinie

1 opinia
MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik - Najlepsze Roboty Ziemne w Jarocinie

MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Jarocina oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Grześkop Grzegorz Węclewski

1 opinia
Grześkop Grzegorz Węclewski - Pierwszorzędna Melioracja Jarocin

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Grześkop Grzegorz Węclewski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Fantastyczna Niwelacja Terenu Jarocin

1 opinia
Brukarstwo Weber - Fantastyczna Niwelacja Terenu Jarocin

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu specjalistom firmy Brukarstwo Weber z miejscowości Jarocin. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Jarocina nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

P.WJodema

1 opinia
P.WJodema - Najlepsze Prace Ziemne Jarocin

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.WJodema jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Perfekcyjny Drenaż

8 opinii
AQUA-RAF Rafał Repnak - Perfekcyjny Drenaż Jarocin

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AQUA-RAF Rafał Repnak z Jarocina będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Jarocinie (15)

Szukam firmy do wykonania przewiertu sterowanego, do 50mb, Jarocin

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: do 50mb Typ terenu: publiczny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Jarocin

Świetne Roboty Ziemne Jarocin

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: do 50mb Typ terenu: publiczny Informacje dodatkowe: 1)Kanalizacja sanitarna ok 21 mb,śr.200 mm, rura przewiertowa 225 mm , studnia 1000 nadb...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Jarocin

Kopanie Jarocin

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Potarzyca

Szukam firmy do wyrównania terenu, 2001-3000m², Jarocin

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Jarocin

Pierwszorzędne Wykop Jarocin

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Jarocin

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Pyzdry

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Pyzdry

Zlecę wyrównanie terenu, do 100m², Pleszew

Przygotowanie robót ziemnych z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecę wyrównanie terenu, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Pleszew

Rewelacyjne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Pleszew

Porządne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: Ogród Powierzchnia: 1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-17 do 2024-03-18

 • Dobra nadzieja

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 1900m², Piekarzew

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości wykop to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do utwardzenia terenu, 1900m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Piekarzew

Zapytanie o wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m², Sulęcinek

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Na działce jest już stary fundament, potrzebne j...

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 2 dni temu

 • Sulęcinek

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Środa Wielkopolska

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Środa Wielkopolska

Zapytanie o prace ziemne, Środa Wielkopolska

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Środa Wielkopolska

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Krotoszyn

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Krotoszyn

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Piotrów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty