Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Środzie Wielkopolskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Środzie Wielkopolskiej

Fantastyczna Niwelacja Terenu w Środzie Wielkopolskiej

4 opinie
Roboty ziemne Środa Wielkopolska

Już od kilku lat pracownicy firmy Kardas Ogrody Radosław Kardas oferują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

DUDEK - Adam Dudek

2 opinie
DUDEK - Adam Dudek - Rewelacyjne Roboty Ziemne Środa Wielkopolska

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij DUDEK - Adam Dudek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MS Garden

2 opinie
MS Garden - Fantastyczne Kopanie Stawów Środa Wielkopolska

Wybierz firmę MS Garden jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Środy Wielkopolskiej. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Doskonały Drenaż Opaskowy

6 opinii
POZ-GEO - Doskonały Drenaż Opaskowy Środa Wielkopolska

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. POZ-GEO ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Świetne Roboty Ziemne Środa Wielkopolska

1 opinia
MONBUD - Świetne Roboty Ziemne Środa Wielkopolska

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Profesjonalny Drenaż

1 opinia
ECO-EuroDOM - Profesjonalny Drenaż Środa Wielkopolska

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ECO-EuroDOM z Środy Wielkopolskiej jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński

5 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Środa Wielkopolska

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Ir-kop

Ir-kop - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Środa Wielkopolska

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy Ir-kop z miejscowości Środa Wielkopolska. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Środy Wielkopolskiej są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LIS-BRUK BARTOSZ LIS

LIS-BRUK BARTOSZ LIS - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Środa Wielkopolska

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką LIS-BRUK BARTOSZ LIS prześciga konkurentów. Reputację tworzą rekomendacje zachwyconych odbiorców. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Wyjątkowe Kopanie Studni Środa Wielkopolska

Remiko bud - Wyjątkowe Kopanie Studni Środa Wielkopolska

Zleć zadanie kopania studni fachowcom z miejscowości Środa Wielkopolska. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Środy Wielkopolskiej nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Środzie Wielkopolskiej (18)

Staranne Wykop Środa Wielkopolska

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Na działce jest już stary fundament, potrzebne j...

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 8 dni temu

 • Sulęcinek

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Środa Wielkopolska

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Środa Wielkopolska

Zapytanie o prace ziemne, Środa Wielkopolska

Zakres zlecenia: Wyrównanie i przygotowanie pod trawnik + założenie trawnika Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Środa Wielkopolska

Zapytanie o wykopanie stawu, 4000m², Dzięcioły

Jeżeli wciąż jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykopanie stawu, 4000m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Dzięcioły

Wykop

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie drenażu, 101-200mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Brzeziny

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Kórnik

Przeznaczenie terenu: budowa, droga, uprawy Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Kórnik

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Kórnik

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: badanie geologiczne gruntu, nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Szambo z montażem Kórnik Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Kórnik

Profesjonalne Kopanie Środa Wielkopolska

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Nekla

Solidne Wykop

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-01 do 2024-04-14

 • Kaleje

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Kaleje

To zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie i okolic. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Kaleje

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 401-500m², Września

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy do utwardzenia terenu, 401-500m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-02 do 2024-02-05

 • Września

Rewelacyjne Prace Ziemne Środa Wielkopolska

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: drobne kruszywo Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-21 do 2024-03-21

 • Września

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 101-200m², Września

Teren do utwardzenia: wokół budynku, podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: Beton b 10 Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Września

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Września

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Września

Zlecenie na utwardzenie terenu, 301-400m², Września

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Poszukuje firmy zlokalizowanej w okolicy gminy Września, powiat wrzesińskim, zajmującej się utwa...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Września

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Śrem

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Śrem

Doskonałe Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Zalana piwnica, brak drenażu dookoła budynku. Odkopanie, wykonanie drenażu, wypompowanie wody, osuszanie Termin skor...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Śrem

Zapytanie o utwardzenie terenu, 51-100m², Śrem

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-23 do 2023-12-31

 • Śrem
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty