Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Rawiczu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Rawiczu

ANDRZEJ RYNKIEWICZ DAWIKOP

40 opinii
Roboty ziemne Rawicz

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Wykorzystaj doświadczenie ANDRZEJ RYNKIEWICZ DAWIKOP. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

AS-KOP Adrian Siecla

12 opinii
AS-KOP Adrian Siecla - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Rawicz

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Świetne Roboty Ziemne w Rawiczu

4 opinie
KAMIL KLIMA KK-BUD - Świetne Roboty Ziemne w Rawiczu

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij KAMIL KLIMA KK-BUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Marcin Alcer

6 opinii
Marcin Alcer - Porządna Melioracja Rawicz

Gdy poszukujesz taniej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny melioracji. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Najlepsze Wiercenie Studni Rawicz

3 opinie
LOONG - Najlepsze Wiercenie Studni Rawicz

Chesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu najlepszego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma LOONG jest gotowa Ci pomóc. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Strong - Bud

1 opinia
Strong - Bud - Fantastyczne Kopanie Studni Rawicz

Zleć zadanie kopania studni profesjonalistom firmy Strong - Bud z miejscowości Rawicz. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Rawicza nie mają sobie równych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

HYDR-BUD

5 opinii
HYDR-BUD - Najlepsze Kopanie Stawów Rawicz

Zleć zadanie kopania stawów ekspertom z miejscowości Rawicz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Rawicza są jednymi z najlepszych. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Rawicz

1 opinia
P.H.U. JDK - Rewelacyjne Roboty Ziemne Rawicz

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje P.H.U. JDK. Rawicz - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

RS Timber Sp. z o.o.

1 opinia
RS Timber Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Rawicz

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy RS Timber Sp. z o.o. z miejscowości Rawicz. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Rawicza są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Znakomite Wykopy

1 opinia
W.K. BRUK - Znakomite Wykopy Rawicz

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij W.K. BRUK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Rawiczu (15)

Szukam firmy do wykopu stawu, 151-300m², Bojanowo

Klient napisał "Szukam firmy do wykopu stawu, 151-300m²". Przyjmij usługę rewelacyjnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Wielkopolskiego i sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Bojanowo

Kopanie Rawicz

Rodzaj instalacji: gazowa Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: 21-50mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: 2024-03-26...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Rawicz

Porządne Wykop Rawicz

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: witam, działa po budowie to wyrownania pod trwanik. na terenie dzialki gorki usypane podczas...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Bojanowo

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 3000m², Rawicz

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 3000m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Droga dojazdowa, której właścicielem są wspólnie wszyscy mieszkańcy ulicy. Prosiłbym o fachową ocenę stanu drogi...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Rawicz

Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Rawicz

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-08-26...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Rawicz

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Rawicz

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Rawicz

Doskonałe Roboty Ziemne Rawicz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 501-1000m² Badanie geologiczne gruntu: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w ro...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Rawicz

Profesjonalne Prace Ziemne Rawicz

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebny wykop pod fundament garażu, 550m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Rawicz

Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb, Rawicz

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Rawicza bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Rawicz

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Sanie

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Sanie

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-15 do 2024-03-15

 • Wąsosz

Profesjonalne Prace Ziemne

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Świniary

Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m², Wąsosz

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: kruszywo 0-31mm Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy, która mogłaby wyrównać i utwardzić drogę dojazdową do budowy. Zakres prac obejmowałby usunięcie wierzchn...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Wąsosz

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Milicz

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Milicz

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Milicz

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Milicz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty