Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gnieźnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gnieźnie

Zielony Fyrtel

8 opinii
Roboty ziemne Gniezno

Firma Zielony Fyrtel oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Gniezna i okolic. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Kret-wiert

7 opinii
Kret-wiert - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Gniezno

Oferuje usługi koparko ładowarką od lat, szczególnie na obszarze Gniezna, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

PLK STUDIO Spółka z o. o.

3 opinie
PLK STUDIO Spółka z o. o. - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Gniezno

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu najwyższej klasy kopania stawów z Gniezna, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PLK STUDIO Spółka z o. o. jest Twoim rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BOHR Geotechnika S.C

16 opinii
BOHR Geotechnika S.C - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Gniezno

Po prostu zleć prace dotyczące kopania stawów fachowcom firmy BOHR Geotechnika S.C z miejscowości Gniezno. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Gniezna są jednymi z najlepszych. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjne Prace Ziemne Gniezno

23 opinie
KBR Invest sp. z o.o. - Perfekcyjne Prace Ziemne Gniezno

Zaufaj specjalistom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij KBR Invest sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Doskonałe Roboty Ziemne w Gnieźnie

2 opinie
KAR-BUD - Doskonałe Roboty Ziemne w Gnieźnie

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. KAR-BUD ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Michbud

2 opinie
Michbud - Doskonały Drenaż Opaskowy Gniezno

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Michbud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

FHU ISTRANS.

15 opinii
FHU ISTRANS. - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Gniezno

Jeżeli potrzebujesz najwyższej klasy kopania studni i oczekujesz dużego zaangażowania to FHU ISTRANS. jest do Twoich usług. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

HIERONIM LISIECKI HIT-BUD

1 opinia
HIERONIM LISIECKI HIT-BUD - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Gniezno

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia HIERONIM LISIECKI HIT-BUD. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Staranne Roboty Ziemne Gniezno

6 opinii
Sławomir Grochowalski PHU - Staranne Roboty Ziemne Gniezno

W przypadku, gdy potrzebujesz starannej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gnieźnie (14)

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Mieleszyn

Jeśli wciąż jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Wielkopolskiego z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mieleszyn

Najwyższej Klasy Kopanie Gniezno

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Łubowo

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Gniezno

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Gniezno

Najwyższej Klasy Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Mieleszyn

Zlecę wykonanie drenażu, 51-100mb, Wierzyce

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: podziemny Informacje dodatkowe: Wykonanie drenażu dla 5 rur spustowych ( dwie nitki 2 + 3 ) o łącznej długości 60 - 70 m. zakończonych studnią chłonną Termin skorz...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Wierzyce

Najlepsze Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Gniezno

Świetne Roboty Ziemne Gniezno

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Gniezno

Rewelacyjne Prace Ziemne Gniezno

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-06-01...

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Gniezno

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Gniezno

Zapytanie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Gniezna oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Gniezno

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², Czerniejewo

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Czerniejewo

Doskonałe Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 675m² Rodzaj materiału: tłuczeń Informacje dodatkowe: utwardzenie polnej drogi dojazdowej do działku, dł. ok 135m, szer. 5m. Podłoże gliniaste. Gmina Czerniejewo, powiat gnieźnieński, w...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Graby

Perfekcyjne Wykop Gniezno

Zakres zlecenia: wykoszenie porostów ze skarp i dna cieku z ich wygrabieniem, hakowanie dna cieku, ręczne wycinanie i karczowanie krzaków gęstych, usunięcie przetamowań w dnie cieku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-30 do 2023-11-08

 • Gniezno

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1000m², Wierzyce

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Wierzyce

Zapytanie o prace ziemne, Gniezno

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Gniezno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty