Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Nowym Sączu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Nowym Sączu

NADZÓR I ROBOTY WYKOŃCZENIOWE

20 opinii
Usługi kierownika budowy Nowy Sącz

Kierownik budowy z właściwym doświadczeniem w temacie nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Profesjonalny Nadzór Budowlany Nowy Sącz

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z P.U.G.K. Geo-Prof s.c. są dla Ciebie idealni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Adam Drzyzga

2 opinie
Adam Drzyzga - Świetny Kierownik Budowy Nowy Sącz

Rozpocznij współpracę z Adam Drzyzga jeśli szukasz świetnych kierowników budowy działających na terenie Nowego Sącza oraz w okolicy. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Piotr Musiał

1 opinia
Piotr Musiał - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Nowy Sącz

Pragniesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy z Nowego Sącza, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Piotr Musiał jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonały Nadzór Budowlany

1 opinia
Łukasz Dzięgielowski - Doskonały Nadzór Budowlany Nowy Sącz

Firma Łukasz Dzięgielowski oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z Nowego Sącza i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

2 opinie
SOCHA KIEROWNIK BUDOWY - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Nowy Sącz

Pracownicy SOCHA KIEROWNIK BUDOWY to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

NANO HOUSE BUDOWNICTWO

11 opinii
NANO HOUSE BUDOWNICTWO - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Nowy Sącz

Wybitni pracownicy NANO HOUSE BUDOWNICTWO spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Nowym Sączu

1 opinia
Grekam - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Nowym Sączu

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy z miejscowości Nowy Sącz. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Nowy Sącz

1 opinia
Kierownik budowy - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Nowy Sącz

Potrzebujesz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Właśnie go znalazłeś, ta firma jest tym, czego potrzebujesz. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidny Nadzór Budowlany Nowy Sącz

EKO-INSTAL T. Klis, M. Klis, Sp. J. - Solidny Nadzór Budowlany Nowy Sącz

Stworzona z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie Nowego Sącza, a także pobliskich miast i powiatów. Prowadzenie całej budowy wraz z dokumentacją i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Nowym Sączu (14)

Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 100m², Nowy Sącz

Zlecający szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 100m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Nowy Sącz

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Nowy Sącz

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy nadzorowanie budowy w rejonie Nowego Sącza i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Nowy Sącz

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Nowy Sącz

Potrzebuję kierownika do przebudowy, 2000m², Nowy Sącz

Należąc do nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Nowy Sącz i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego ogłoszenia. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Nowy Sącz

Rewelacyjny Kierownik Budowy Nowy Sącz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 2000m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Nowy Sącz

Potrzebuję kierownika do przebudowy, 2700m², Nowy Sącz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 2700m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Nowy Sącz

Poszukuję kierownika do przebudowy, 301-500m², Nowy Sącz

Przyjmij zadanie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika do przebudowy, 301-500m²", jako specjalista z miejscowości Nowy Sącz. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Nowego Sącza jesteś w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Nowy Sącz

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 2763m², Nowy Sącz

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o kierownika do przebudowy, 2763m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Nowy Sącz

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Nowy Sącz

Jako wiarygodny specjalista oraz dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Nowego Sącza i w okolicy? Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - warto.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Nowy Sącz

Najlepszy Nadzorca Budowlany Nowy Sącz

Jako firma zatrudniająca najlepszych nadzorców budowlanych i wykazująca się szczególnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Poszukuję kierownika do przebudowy, 2763m² jest skierowane do Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Nowy Sącz

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, do 100m², Nowy Sącz

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, do 100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Sącza i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Nowy Sącz

Najlepsze Kierowanie Budową Nowy Sącz

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający kierowanie budową są wiarygodni. Wyślij ofertę jako profesjonalista od kierowania budową. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Nowy Sącz

Zapytanie o kierownika budowy, 301-500m², Nowy Sącz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Roboty ziemne Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Roboty ziemne, przygotowanie terenu pod budowę Termin skorzystania ...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Nowy Sącz

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nowy Sącz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Nowy Sącz
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty