Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 586 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy we Wrocławiu

Solidny Nadzór Budowlany

48 opinii
Usługi kierownika budowy Wrocław

Eksperci z Biuro Obsługi Budownictwa to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wrocław

41 opinii
CONCEPTUM Inżynieria - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wrocław

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do nadzorowania budowy ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Rewelacyjny Kierownik Budowy Wrocław

Jeśli wciąż nie wybrałeś kierownika budowy dla siebie, to zwróć uwagę na firmę NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński. Wykonuje całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

Znakomity Kierownik Budowy Wrocław

25 opinii
ALTAPRO Sp. z o.o. - Znakomity Kierownik Budowy Wrocław

Rozpocznij współpracę z ALTAPRO Sp. z o.o. jeśli szukasz znakomitych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Wrocławia i w sąsiednich miastach. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

baucare Bartosz Żurawicki

23 opinie
baucare Bartosz Żurawicki - Doskonały Nadzór Budowlany Wrocław

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wrocławia, ale także okolicznych miast. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Kierownik Budowy we Wrocławiu

14 opinii
TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA - Perfekcyjny Kierownik Budowy we Wrocławiu

Pracownicy TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

PEWNY KIEROWNIK

13 opinii
PEWNY KIEROWNIK - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Wrocław

Zawodowcy z PEWNY KIEROWNIK to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Łukasz Grzegorzewicz

8 opinii
Łukasz Grzegorzewicz - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Wrocław

Firma Łukasz Grzegorzewicz zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się solidnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Usługi inżynieryjne Barbara Gadomska

6 opinii
Usługi inżynieryjne Barbara Gadomska - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Wrocław

Po prostu zleć zadanie nadzorowania budowy profesjonalistom firmy Usługi inżynieryjne Barbara Gadomska z miejscowości Wrocław. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Wrocławia są jednymi z najlepszych. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonały Kierownik Budowy

6 opinii
ZAWADA PRO DESIGN - Doskonały Kierownik Budowy Wrocław

Nie znajdziesz innych tak doskonałych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace w miejscowości Wrocław i w całym powiecie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy we Wrocławiu (98)

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 201-300m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 6 godzin temu

 • Wrocław

Poszukuję kierownika budowy, 71-100m², Wrocław

Jako kierownik budowy niezmiennie w branży od lat i specjalista stale przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Poszukuję kierownika budowy, 71-100m²". Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 3 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do prac remontowych, 36-70m², Wrocław

Jako firma zatrudniająca świetnych nadzorców budowlanych i cechująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do prac remontowych, 36-70m² jest skierowane do Ciebie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-06-10 do 2024-06-18
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Dobry Kierownik Budowy Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: do 35m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Wrocław

Kierowanie Budową Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: do 35m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Wrocław

Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowlano-konstrukcyjnego. Mieszkanie remont. Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Wrocław

Perfekcyjne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-29 do 2024-06-01

 • Wrocław

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Wrocław

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający nadzorowanie budowy są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od nadzorowania budowy. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Wrocław

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 35m², Wrocław

Jako kierownik budowy proponujesz swoje usługi w miejscowości Wrocław i w pobliskim rejonie? Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Wrocław

Nadzór Budowlany Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję kierownika budowy do nadzoru nad budową domku jednorodzinnego. Proszę o oferty. Termin skor...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Wrocław

Świetny Nadzorca Budowlany Wrocław

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Wrocławia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-05-21 do 2024-05-22

 • Wrocław

Zapytanie o kierownika do rozbiórki obiektu, 36-70m², Wrocław

Jako firma zatrudniająca dobrych nadzorców budowlanych i odznaczająca się wyjątkowym doświadczeniem, zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do rozbiórki obiektu, 36-70m² jest skierowane do Ciebie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Wrocław

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: rozpoczęcie robót czerwiec 2024, budowa domu jednorodzinnego parterowego na płycie fundamentowej, kons...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Wrocław

Szukam kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Wrocław

Chcesz znaleźć Zlecającego jako sprawdzony specjalista z zakresu profesjonalnego kierowania budową z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Wrocław

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Wrocław

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 201-300m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Kierownik prac elektrycznych Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty