Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy we Wrocławiu

Solidny Nadzór Budowlany

48 opinii
Usługi kierownika budowy Wrocław

Eksperci z Biuro Obsługi Budownictwa to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wrocław

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wrocław

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do nadzorowania budowy ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

ALTAPRO Sp. z o.o.

24 opinie
ALTAPRO Sp. z o.o. - Rewelacyjny Kierownik Budowy Wrocław

Jeśli wciąż nie wybrałeś kierownika budowy dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ALTAPRO Sp. z o.o.. Wykonuje całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

Znakomity Kierownik Budowy Wrocław

22 opinie
baucare Bartosz Żurawicki - Znakomity Kierownik Budowy Wrocław

Rozpocznij współpracę z baucare Bartosz Żurawicki jeśli szukasz znakomitych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Wrocławia i w sąsiednich miastach. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PEWNY KIEROWNIK

11 opinii
PEWNY KIEROWNIK - Doskonały Nadzór Budowlany Wrocław

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wrocławia, ale także okolicznych miast. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Kierownik Budowy we Wrocławiu

5 opinii
Abudh Sp. z o.o. - Perfekcyjny Kierownik Budowy we Wrocławiu

Pracownicy Abudh Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Home Development Sp. z o. o.

5 opinii
Home Development Sp. z o. o. - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Wrocław

Zawodowcy z Home Development Sp. z o. o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Elsner ProInvest

3 opinie
Elsner ProInvest - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Wrocław

Firma Elsner ProInvest zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się solidnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Nadzór i Budownictwo Ludmiła Czaprowicz

3 opinie
Nadzór i Budownictwo Ludmiła Czaprowicz - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Wrocław

Po prostu zleć zadanie nadzorowania budowy profesjonalistom firmy Nadzór i Budownictwo Ludmiła Czaprowicz z miejscowości Wrocław. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Wrocławia są jednymi z najlepszych. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonały Kierownik Budowy

1 opinia
Wiesław Pacholik - Doskonały Kierownik Budowy Wrocław

Nie znajdziesz innych tak doskonałych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace w miejscowości Wrocław i w całym powiecie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy we Wrocławiu (99)

Utalentowany Nadzorca Budowlany Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Wrocław

Jesteś w stanie zaoferować propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Wrocław

Szukam kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-21 do 2023-11-21

 • Wrocław

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Wrocław

Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Wrocław

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 151-200m², Wrocław

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wyjątkowe kierowanie budową w rejonie Wrocławia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o kierownika do przebudowy, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Wrocław

Szukam kierownika do przebudowy, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Funkcja kierownika budowy podczas montażu okien połaciowych (4 szt.) podc...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika budowy, 101-150m², Wrocław

Zdecydowanie o wyborze nadzoru budowlanego nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecenie na kierownika budowy, 101-150m². Zapraszamy do kontaktu.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Wrocław

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Suchy Dwór

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty uwagi fachowiec z zakresu fantastycznego kierowania budową? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-11-12 do 2023-11-14

 • Suchy dwór

Korzystny Nadzór Budowlany Wrocław

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², dotarcie do korzystnego nadzoru budowlanego jest niełatwe, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Wrocław

Nadzór Budowlany

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-05 do 2023-11-06

 • Wrocław

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Wrocław

Poszukuję kierownika do prac remontowych, 36-70m², Wrocław

Jako pierwszorzędny nadzorca budowlany oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Wrocław oraz na obszarze Wrocławia? Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wrocław

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-05-10...

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Wrocław

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Wrocław

Wykonaj zadanie pierwszorzędnego kierowania budową o treści "Zapytanie o kierownika kontraktu, budowy, bud. wielorodzinne i jednorodzinne, Wrocław", jako fachowiec z miejscowości Wrocław. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Wrocławia jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty