Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Oleśnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
577 277 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Oleśnicy

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Oleśnica

47 opinii
Usługi kierownika budowy Oleśnica

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy Biuro Obsługi Budownictwa, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

CONCEPTUM Inżynieria

41 opinii
CONCEPTUM Inżynieria - Fantastyczny Kierownik Budowy Oleśnica

CONCEPTUM Inżynieria zatrudnia fantastycznych kierowników budowy - wyjątkowe kwalifikacje i kadra to ich atuty. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Solidne Nadzorowanie Budowy Oleśnica

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Solidne Nadzorowanie Budowy Oleśnica

Od wielu lat pracownicy firmy NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

ABIMAT

2 opinie
ABIMAT - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Oleśnica

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Oleśnica, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Aquatech

23 opinie
Aquatech - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Oleśnica

Aquatech zatrudnia wysokiej klasy kierowników budowy - szczególne kwalifikacje i rzetelność to ich atuty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Kierownik budowy

1 opinia
Kierownik budowy - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Oleśnica

Zawiązana z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie Oleśnicy, a także pobliskich miast i powiatów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Doświadczony Kierownik Budowy w Oleśnicy

8 opinii
Biuro projektowe Ratajgroup - Doświadczony Kierownik Budowy w Oleśnicy

Jeśli jeszcze szukasz doświadczonego kierownika budowy dla siebie, to zerknij na firmę Biuro projektowe Ratajgroup. Świadczy szerokie spektrum usług w korzystnych cenach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

RBS Damian Stefaniak

1 opinia
RBS Damian Stefaniak - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Oleśnica

Wybitni pracownicy firmy RBS Damian Stefaniak spełnią Państwa oczekiwania odnośnie nadzoru budowlanego. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Archekon Pracownia archeologiczno - konserwatorska

1 opinia
Archekon Pracownia archeologiczno - konserwatorska - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Oleśnica

Powierz prace dotyczące nadzorowania budowy fachowcom firmy Archekon Pracownia archeologiczno - konserwatorska z miejscowości Oleśnica. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Oleśnicy są w ścisłej czołówce. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NADZORY BUDOWLANE ROBERT JANICKI

NADZORY BUDOWLANE ROBERT JANICKI - Doskonały Nadzór Budowlany Oleśnica

Jeśli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z NADZORY BUDOWLANE ROBERT JANICKI są dla Ciebie idealni. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Oleśnicy (17)

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 70m², Twardogóra

Wykonaj prace dotyczące rewelacyjnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Dolnośląskiego. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Twardogóra

Fenomenalny Nadzorca Budowlany Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom budowany w systemie szkieletowym. Planowane rozpoczęcie prac w maju 2023. Dom będzie budo...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Oleśnica

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Oleśnica

Szukam kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Białe Błoto

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Białe błoto

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Oleśnica

Szukam kierownika do budowy obiektu, 10000m², Dobroszyce

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Drogi Powierzchnia budynku: 10000m² Informacje dodatkowe: Projekt budowlany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Dobroszyce

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Oleśnica

Jako sprawdzona firma i solidny kierownik budowy działasz na terenie Oleśnicy oraz w sąsiednich miastach? Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Oleśnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Oleśnica

Dobry Nadzorca Budowlany

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2022-11-05 do 2022-11-13

 • Nowosiedlice

Solidny Kierownik Budowy Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozważam zakup domu w budowie i zależy mi na opinii doświadczonej osoby nt. tego budynku, tj. sprawdzenie dotychczasowego etapu budowy (niepełny st. surowy otwarty) i weryfikacja stanu faktycznego z ...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Twardogóra

Potrzebuję kierownika budowy, 101-200m², Międzybórz

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje idealnego nadzoru budowlanego to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Międzybórz

Nadzór Budowlany Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozważam zakup domu w budowie i zależy mi na opinii doświadczonej osoby nt. tego budynku, tj. sprawdzenie dotychczasowego etapu budowy (niepełny st. surowy otwarty) i weryfikacja stanu faktycznego z ...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Syców

Zapytanie o kierownika budowy, 101-200m², Oleśnica

Jako nadzorca budowlany oferujesz swoje doświadczenie na terenie Oleśnicy i w rejonie Oleśnicy? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Oleśnica

Korzystny Nadzór Budowlany

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 148m². Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Oleśnica

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Oleśnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Oleśnica

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Syców

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Sadków

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy kierownika budowy, któremu chcemy zlecić odbiór budynku jednorodzinne...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Sadków
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty