Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 810 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gdańsku

Biuro Obsługi Inwestycji de Janauis BP

115 opinii
Usługi kierownika budowy Gdańsk

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

PRIDM Michał Drywa

39 opinii
PRIDM Michał Drywa - Doskonały Nadzór Budowlany Gdańsk

Zawodowcy z PRIDM Michał Drywa to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży doskonałego nadzoru budowlanego. Organizacja całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

15 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Nadzorowanie budowy to życiowa pasja ekipy z firmy Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - nie mają sobie równych w branży. Kierowaniem przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław

15 opinii
Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

4 opinie
Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

Wybitny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych powiatach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

3 opinie
Nadzór i usługi budowlane "TRAM" - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Gdańsk

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Nadzór i usługi budowlane TRAM z Gdańska będzie najszybszą drogą. Organizacja prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

3 opinie
MJ INVEST - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? MJ INVEST z Gdańska będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

3 opinie
Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Gdańsk, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Dobry Kierownik Budowy

3 opinie
Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, przeglądy okresowe, ekspertyzy techniczne, kosztorysy - Mariusz Myrcha - Dobry Kierownik Budowy Gdańsk

Firma Kierownik Budowy Inspektor Nadzoru przeglądy okresowe ekspertyzy techniczne kosztorysy - Mariusz Myrcha zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Solidny Nadzór Budowlany

1 opinia
Sadhome - Solidny Nadzór Budowlany Gdańsk

Kierownik budowy z właściwym doświadczeniem w temacie nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gdańsku (45)

Solidne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-29 do 2023-06-06
dodano 7 dni temu

 • Gdańsk

Nadzorowanie Budowy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Generalny Wykonawca szuka Kierownik Rob...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Gdańsk

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Gdańsk

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kierowanie budową są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od kierowania budową. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Gdańsk

Perfekcyjny Nadzorca Budowlany Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: proszę o pilny kontakt telefoniczny 506•••••• Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Otomin

Klient napisał "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m²". Przyjmij usługę wysokiej klasy kierowania budową jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Pomorskiego i przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Otomin

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

Wykonaj zlecenie rewelacyjnego nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²", jako specjalista z miejscowości Pomorskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Czaple

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 140m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do przebudowy stropu pomiędzy ...

2023-05-08 do 2023-05-08

 • Gdańsk

Wybitny Kierownik Budowy Gdańsk

Klient napisał "Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na chęć zatrudnienia kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma to dobry pomysł. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Gdańsk

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, do 100m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Gdańsk

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do przebudowy stropu pomiędzy ...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Gdańsk

Profesjonalny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Gdańsk

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Gdańsk

To zapytanie o treści - Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gdańska i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Gdańsk

Korzystny Nadzór Budowlany Gdańsk

Ten Klient szukając nadzoru budowlanego powinien namierzyć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Poszukuję kierownika budowy, 109m². Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - warto.

2023-04-25 do 2023-05-08

 • Gdańsk

Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: warsztaty/egzaminy Rodzaj budynku: warsztaty/egzaminy Powierzchnia budynku: 1m² Informacje dodatkowe: Poszukuję osób z branży budowlanej do prowadzenia warsztatów pokazowych dla nauczycieli (ok.2h...

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Gdańsk

Kierownik Budowy

Jako sprawdzona firma oraz dobry kierownik budowy działasz w miejscowości Gdańsk oraz w okolicy? Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika do przebudowy, 66m², Gdańsk

Ten Zleceniodawca złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do przebudowy, 66m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Gdańsk

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-16 do 2023-04-18

 • Gdańsk

Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 301-500m², Gdańsk

Udowodnij Klientowi, że lepszej propozycji nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Gdańsk i okolicy, więc jeżeli poszukuje taniego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-04-11 do 2023-04-19

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty