Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gdańsku

Biuro Obsługi Inwestycji de Janauis BP

126 opinii
Usługi kierownika budowy Gdańsk

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

17 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Doskonały Nadzór Budowlany Gdańsk

Zawodowcy z Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży doskonałego nadzoru budowlanego. Organizacja całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inwestycje Budowlane Artur Kościuk

8 opinii
Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Nadzorowanie budowy to życiowa pasja ekipy z firmy Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - nie mają sobie równych w branży. Kierowaniem przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Qualcom Nadzór i Kierowanie budową Krystian Kusaj

5 opinii
Qualcom Nadzór i Kierowanie budową Krystian Kusaj - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

1 opinia
NADZORUJEMYBUDOWY.PL - Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

Wybitny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych powiatach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

3 opinie
Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Gdańsk

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. z Gdańska będzie najszybszą drogą. Organizacja prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

1 opinia
Przemysław Natanek - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Przemysław Natanek z Gdańska będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

1 opinia
OMSCHI Studio - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Gdańsk, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Dobry Kierownik Budowy

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski - Dobry Kierownik Budowy Gdańsk

Firma Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Solidny Nadzór Budowlany

3 opinie
Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, przeglądy okresowe, ekspertyzy techniczne, kosztorysy - Mariusz Myrcha - Solidny Nadzór Budowlany Gdańsk

Kierownik budowy z właściwym doświadczeniem w temacie nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gdańsku (64)

Perfekcyjny Nadzorca Budowlany Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, Klient nie posiada działki Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-12 do 2024-07-20

 • Gdańsk

Doświadczony Kierownik Budowy Gdańsk

Jako sprawdzona firma oraz doświadczony kierownik budowy działasz na terenie Gdańska oraz w sąsiednich miastach? Zaproponuj termin od razu!

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Gdańsk

Potrzebuję kierownika budowy, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: Przebudowa tarasu z murkami Obiekt do nadzoru: Taras na gruncie przy zabytkowej willi Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Potrzebny kierownik budowy, uprawnienia konstrukcyjno-budowlane ...

2024-06-21 do 2024-06-29

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do prac remontowych, 151-200m², Gdańsk

Klient szuka dobrego nadzorcy budowlanego dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Dam zlecenie kierownikowi do prac remontowych, 151-200m². Jeśli oferujesz bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Gdańsk

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Kowale

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Poszukuję kierownika budowy do budowy domu jednorodzinnego w miejscowości Kowale (gmina K...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Kowale

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Kowale

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Kowale

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-05 do 2024-06-05

 • Gdańsk

Wyjątkowy Kierownik Budowy

To zlecenie o treści - Poszukuję kierownika budowy, 400m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gdańsk i okolic. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Gdańsk

Świetny Nadzorca Budowlany

Jako nadzorca budowlany pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m²". Złóż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Gdańsk

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 500m², Gdańsk

Upewnij się, że Klienci zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako ekspert od kierowania budową. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Gdańsk

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową Gdańsk

Jeśli realizujesz zlecenia na najwyższej klasy kierowanie budową w rejonie Gdańska i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Poszukuję kierownika budowy, do 35m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Gdańsk

Szukam kierownika do rozbiórki obiektu, do 35m², Borkowo

Zlecenie o treści - Szukam kierownika do rozbiórki obiektu, do 35m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Pomorskiego i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Borkowo

Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 101-150m², Gdańsk

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne nadzorowanie budowy w rejonie Gdańska i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 101-150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Gdańsk

Solidne Nadzorowanie Budowy

Ten Klient wprowadził zapytanie "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m²". Przyjmij usługę solidnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia działalności z okolic Gdańska i pobliskich miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Gdańsk

Tani Nadzór Budowlany Gdańsk

Jako ekspert zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę nadzoru budowlanego. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zapytanie o treści "Szukam kierownika do montażu instalacji, 700m²" jest idealne dla Ciebie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Gdańsk

Świetny Nadzorca Budowlany

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Gdańska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty