Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 439 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gdańsku

PRIDM Michał Drywa

38 opinii
Usługi kierownika budowy Gdańsk

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław

15 opinii
Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław - Doskonały Nadzór Budowlany Gdańsk

Zawodowcy z Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży doskonałego nadzoru budowlanego. Organizacja całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

14 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Nadzorowanie budowy to życiowa pasja ekipy z firmy Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - nie mają sobie równych w branży. Kierowaniem przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

KBDJ

4 opinie
KBDJ - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

3 opinie
Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

Wybitny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych powiatach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

2 opinie
Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Gdańsk

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Inwestycje Budowlane Artur Kościuk z Gdańska będzie najszybszą drogą. Organizacja prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

1 opinia
Doradztwo i nadzory budowlane.Marek Szreder - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Doradztwo i nadzory budowlane.Marek Szreder z Gdańska będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

3 opinie
Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, przeglądy okresowe, ekspertyzy techniczne, kosztorysy - Mariusz Myrcha - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Gdańsk, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Dobry Kierownik Budowy

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski - Dobry Kierownik Budowy Gdańsk

Firma Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Solidny Nadzór Budowlany

2 opinie
EKOTECH-DOM Dominik Lipka - Solidny Nadzór Budowlany Gdańsk

Kierownik budowy z właściwym doświadczeniem w temacie nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gdańsku (29)

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 2000m², Gdańsk

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gdańska. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-02-03 do 2023-02-03

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 201-300m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy z wiedzą, doświadczeniem i chęcią poprow...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Gdańsk

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 1243m² Informacje dodatkowe: Poszukuje kierownika z uprawnieniami w specjalności sanitarnej w pr...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Gdańsk

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 260m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 260m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Gdańsk

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 140m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 140m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Gdańsk

Znakomity Nadzór Budowlany Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: Balustrady Rodzaj budynku: Klatki schodowe Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy Kierownika Budowy/ Technologa. Branża: balustrady stalowe i aluminiowe Zakres pracy: 1....

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika budowy, 2000m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: Kierownik robót drogowych Rodzaj budynku: Kierownik robót drogowych Powierzchnia budynku: 2000m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje kierownik robót drogowych przy budowie chodników i jezdni w Gdańsk...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 60m², Gdańsk

Klient szuka sumiennego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 60m². Jeśli świadczysz szerokie spektrum usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Gdańsk

Świetny Nadzorca Budowlany

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Gdańska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-11-23 do 2022-11-24

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Gdańsk

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być trudne, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Gdańsk

Kierowanie Budową Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: projekt indywidualny Termin skorzystania z oferty: 2023-03-20...

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Gdańsk

Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Zrealizuj zadanie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Zapytanie o kierownika budowy, 201-300m²", jako fachowiec z miejscowości Gdańsk. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Gdańska nie masz sobie równych. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 301-500m², Gdańsk

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Gdańska. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Gdańsk

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na pierwszorzędne kierowanie budową z miejscowościGdańsk. Wybierz numer i prześlij ofertę - naprawdę warto.

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Gdańsk

Pierwszorzędny Nadzorca Budowlany

Jako sprawdzona firma oraz pierwszorzędny nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Gdańska i w okolicy? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika budowy, 115m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: Dokończenie budowy domu jednorodzinnego Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do już rozpoczętej budowy, aby zamknąć dom w st...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 120m², Gdańsk

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty