Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gdańsku

Biuro Obsługi Inwestycji de Janauis BP

118 opinii
Usługi kierownika budowy Gdańsk

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

PRIDM Michał Drywa

39 opinii
PRIDM Michał Drywa - Doskonały Nadzór Budowlany Gdańsk

Zawodowcy z PRIDM Michał Drywa to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży doskonałego nadzoru budowlanego. Organizacja całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

16 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Nadzorowanie budowy to życiowa pasja ekipy z firmy Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - nie mają sobie równych w branży. Kierowaniem przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław

15 opinii
Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

8 opinii
Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Wybitny Kierownik Budowy w Gdańsku

Wybitny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych powiatach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

3 opinie
Nadzór i usługi budowlane "TRAM" - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Gdańsk

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Nadzór i usługi budowlane TRAM z Gdańska będzie najszybszą drogą. Organizacja prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

3 opinie
MJ INVEST - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? MJ INVEST z Gdańska będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

3 opinie
Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Gdańsk, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Dobry Kierownik Budowy

3 opinie
Sadhome - Dobry Kierownik Budowy Gdańsk

Firma Sadhome zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Solidny Nadzór Budowlany

3 opinie
Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, przeglądy okresowe, ekspertyzy techniczne, kosztorysy - Mariusz Myrcha - Solidny Nadzór Budowlany Gdańsk

Kierownik budowy z właściwym doświadczeniem w temacie nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gdańsku (40)

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 201-300m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Przebudowa i rozbudowa domu jednorodzinnego w Oliwie z projektem i zgodą....

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 5 dni temu

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 600m², Gdańsk

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 600m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Gdańsk

Doświadczony Kierownik Budowy Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 700m² Informacje dodatkowe: Kierownik budowy/ kierownik projektu do współpracy. Celem jest przebudow...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Gdańsk

Dobry Nadzór Budowlany Gdańsk

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 500m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Gdańsk

Kierowanie budową to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Gdańsk

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 900m², Gdańsk

Szukasz zlecenia jako godny zaufania profesjonalista z zakresu doskonałego nadzorowania budowy z Gdańska? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Gdańsk

Szukam kierownika budowy, 36-70m², Gdańsk

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Szukam kierownika budowy, 36-70m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-23 do 2023-10-23

 • Gdańsk

Nadzorca Budowlany Gdańsk

Ten Klient napisał "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Gdańsk

Nadzorca Budowlany

Klient szuka solidnego nadzorcy budowlanego i napisał - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m². Jeśli realizujesz całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Gdańsk

Dobry Nadzorca Budowlany

Klient szuka dobrego nadzorcy budowlanego i napisał - Potrzebuję kierownika do przebudowy, 201-300m². Jeśli oferujesz wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Gdańsk

Fenomenalny Kierownik Budowy

Jako firma zatrudniająca fenomenalnych kierowników budowy i wykazująca się szczególnym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do montażu instalacji, 71-100m² jest idealne do Ciebie. Zachęcamy do kontaktu.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 700m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 700 Informacje dodatkowe: budowa kotłowni gazowej w pomieszczeniu gospodarczym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Gdańsk

Wyjątkowy Kierownik Budowy

Zleceniodawca napisał "Potrzebuję kierownika do prac remontowych, 36-70m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na zlecenie kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Gdańsk

Solidne Nadzorowanie Budowy Gdańsk

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu solidnego nadzorowania budowy zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m² i zostało napisane przez rzetelnego Konsumenta. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Gdańsk

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-150m², Gdańsk

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Gdańsk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Gdańsk

Jako wiarygodny specjalista i dobry kierownik budowy działasz na terenie Gdańska i w sąsiednich miastach? Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Gdańsk

Będąc w gronie kierowników budowy z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz na terenie miejscowości Gdańsk i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Gdańsk

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty