Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Legnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Legnicy

Profesjonalny Nadzór Budowlany w Legnicy

48 opinii
Usługi kierownika budowy Legnica

Ten kierownik budowy działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego nadzoru budowlanego. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Legnica

Zatrudnij specjalistów z NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego nadzorowania budowy w miejscowości Legnica lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

NADZÓR I USŁUGI BUDOWLANE Michał Jasiński

4 opinie
NADZÓR I USŁUGI BUDOWLANE Michał Jasiński - Najlepszy Kierownik Budowy Legnica

Nawiąż kontakt z NADZÓR I USŁUGI BUDOWLANE Michał Jasiński jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających na terenie Legnicy i w sąsiednich miastach. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjny Kierownik Budowy

3 opinie
MIDURO - Rewelacyjny Kierownik Budowy Legnica

Nadzorowanie budowy to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu kierownika budowy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

1 opinia
P.Z.I. SelCon - Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od lat, głównie na obszarze Legnicy, ale także przyległych powiatów. Organizacja budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI

1 opinia
INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI - Solidny Nadzór Budowlany Legnica

Wysoko wykwalifikowani pracownicy INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda

1 opinia
F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda - Doskonały Kierownik Budowy Legnica

Zacznij działać z F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Legnicy oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon

Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z miejscowości Legnica. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

ARBUD - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Potrzebujesz specjalistów od najwyższej klasy nadzorowania budowy w rejonie Legnicy lub w pobliskim rejonie? Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Dobry Kierownik Budowy

Infoprojekt - Andrzej Bura - Dobry Kierownik Budowy Legnica

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, ta firma jest firmą, której szukasz. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Legnicy (14)

Potrzebuję kierownika budowy, 300m², Legnica

Jako kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Legnicy oraz w przyległych miastach? Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Legnica

Potrzebuję kierownika budowy, 300m², Legnica

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebuję kierownika budowy, 300m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Legnica

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany Legnica

Ten Klient złożył zapytanie "Potrzebuję kierownika do przebudowy, 151-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie nieprzeciętnego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił i Twoja firma jest słuszną decyzją. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Legnica

Wyjątkowe Kierowanie Budową Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-18 do 2023-10-18

 • Legnica

Kierowanie Budową

Klient napisał "Potrzebuję kierownika budowy, 36-70m²". Wykonaj zlecenie wysokiej klasy kierowania budową jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z okolic Legnicy i pobliskich powiatów. Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Legnica

Świetny Nadzór Budowlany Legnica

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Legnica

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Legnica

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż próbuje znaleźć od dłuższego czasu, wysłał nam zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Klienta. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Legnica

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, szukam kierownika budowy. Proszę o kontakt 727•••••• Termin skorzystania z oferty: w cią...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 1100m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 1100 Informacje dodatkowe: potrzebny kierownik budowy do odbioru kamienicy, budowa jest zakończona byly kierownik nagle zm...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Legnica

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 151-200m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Legnica

Fantastyczny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny w miejscowości Gniewomirowice na bazie projektu Tytan3 Termin skorzystania z oferty...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Legnica

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o kierownika do przebudowy, do 35m²". Przyjmij zlecenie wysokiej klasy kierowania budową jako fachowiec w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Legnicy i okolicznych powiatów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Legnica

Idealny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: Poddasze w budynku wielorodzinnym Powierzchnia: 25m² Informacje dodatkowe: Witam, Szukam kierownika do pokierowania adaptacja poddas...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Legnica

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł nadzoru budowlanego, choć szuka od wielu dni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-05-27 do 2023-05-27

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty