Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Legnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Legnicy

Profesjonalny Nadzór Budowlany w Legnicy

48 opinii
Usługi kierownika budowy Legnica

Ten kierownik budowy działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego nadzoru budowlanego. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Legnica

Zatrudnij specjalistów z NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego nadzorowania budowy w miejscowości Legnica lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

MIDURO

3 opinie
MIDURO - Najlepszy Kierownik Budowy Legnica

Nawiąż kontakt z MIDURO jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających na terenie Legnicy i w sąsiednich miastach. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjny Kierownik Budowy

1 opinia
P.Z.I. SelCon - Rewelacyjny Kierownik Budowy Legnica

Nadzorowanie budowy to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu kierownika budowy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

1 opinia
INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI - Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od lat, głównie na obszarze Legnicy, ale także przyległych powiatów. Organizacja budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda

1 opinia
F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda - Solidny Nadzór Budowlany Legnica

Wysoko wykwalifikowani pracownicy F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon

Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon - Doskonały Kierownik Budowy Legnica

Zacznij działać z Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Legnicy oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Infoprojekt - Andrzej Bura

Infoprojekt - Andrzej Bura - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z miejscowości Legnica. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

ARBUD - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Potrzebujesz specjalistów od najwyższej klasy nadzorowania budowy w rejonie Legnicy lub w pobliskim rejonie? Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Dobry Kierownik Budowy

Waldemar Mężyński - Dobry Kierownik Budowy Legnica

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, ta firma jest firmą, której szukasz. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Legnicy (20)

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 151-200m², Legnica

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 151-200m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-19 do 2024-06-27
dodano 3 dni temu

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1500m², Legnica

Dla Zlecającego, który napisał - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1500m², wybranie korzystnego nadzoru budowlanego może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Legnica

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Legnica

Rewelacyjny Nadzór Budowlany Legnica

Możesz zaoferować solidną propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Legnica

Doskonały Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Legnica

Solidne Nadzorowanie Budowy Legnica

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebuję kierownika do przebudowy, 151-200m²". Wykonaj zlecenie solidnego nadzorowania budowy jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Legnicy i sąsiednich powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Legnica

Poszukuję kierownika do przebudowy, 151-200m², Legnica

Ten Klient napisał "Poszukuję kierownika do przebudowy, 151-200m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Legnicy i przyległych miast. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Legnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Legnica

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², znalezienie idealnego nadzoru budowlanego jest niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Legnica

Doświadczony Kierownik Budowy Legnica

Jako sprawdzona firma oraz doświadczony kierownik budowy działasz na terenie Legnicy oraz w sąsiednich miastach? Zaproponuj termin od razu!

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Legnica

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-02 do 2024-03-08

 • Legnica

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Poszukuje kierownika budowy, którą planujemy rozpocząć w kwietniu tego roku. Termin skorzystania z of...

2024-02-11 do 2024-02-18

 • Legnica

Kierowanie Budową Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Legnica

Dobry Nadzorca Budowlany Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Legnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Legnica

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje wpisu do książki budowlanej. Robimy odbiór domu w którym mieszkamy już 5lat ......

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Legnica

Sumienny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty