Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Legnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 371 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Legnicy

Profesjonalny Nadzór Budowlany w Legnicy

47 opinii
Usługi kierownika budowy Legnica

Ten kierownik budowy działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego nadzoru budowlanego. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

28 opinii
NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Legnica

Zatrudnij specjalistów z NADZORY INWESTORSKI KIEROWANIE BUDOWA Robert Biliński jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego nadzorowania budowy w miejscowości Legnica lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Odbieracze.pl

6 opinii
Odbieracze.pl - Najlepszy Kierownik Budowy Legnica

Nawiąż kontakt z Odbieracze.pl jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających na terenie Legnicy i w sąsiednich miastach. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjny Kierownik Budowy

4 opinie
NADZÓR I USŁUGI BUDOWLANE Michał Jasiński - Rewelacyjny Kierownik Budowy Legnica

Nadzorowanie budowy to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu kierownika budowy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

3 opinie
MIDURO - Doskonały Nadzór Budowlany Legnica

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od lat, głównie na obszarze Legnicy, ale także przyległych powiatów. Organizacja budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Tegelhaus Sp. z o.o.

2 opinie
Tegelhaus Sp. z o.o. - Solidny Nadzór Budowlany Legnica

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Tegelhaus Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

P.Z.I. SelCon

1 opinia
P.Z.I. SelCon - Doskonały Kierownik Budowy Legnica

Zacznij działać z P.Z.I. SelCon jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Legnicy oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI

1 opinia
INVEST DOM BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z miejscowości Legnica. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

1 opinia
F.U.H B-R-T Przemysław Bergenda - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Legnica

Potrzebujesz specjalistów od najwyższej klasy nadzorowania budowy w rejonie Legnicy lub w pobliskim rejonie? Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Dobry Kierownik Budowy

Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Mikon - Dobry Kierownik Budowy Legnica

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, ta firma jest firmą, której szukasz. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Legnicy (14)

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Legnica

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Legnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Legnica

Udowodnij Zlecającemu, że takiej propozycji nadzoru budowlanego prędko nie znajdzie na terenie Legnicy, więc jeżeli szuka znakomitego nadzoru budowlanego to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Legnica

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Legnica

Jako sprawdzona firma i solidny kierownik budowy działasz na terenie Legnicy oraz w sąsiednich miastach? Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Legnica

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Legnica

To zapytanie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Legnicy i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Legnica

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Parterowy .Pątnów Legnicki Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Legnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Legnica

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od kierowania budową to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-10-29 do 2022-11-06

 • Legnica

Kompetentny Kierownik Budowy

Kierowanie budową to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w fachu kierownika budowy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Legnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Legnica

Wykonaj zapytanie dotyczące wyjątkowego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Legnica lub okolicy. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Legnica

Solidne Kierowanie Budową Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Legnica

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Legnica

Należąc do nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Legnica i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego ogłoszenia. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-08-21 do 2022-08-29

 • Legnica

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Legnica

Jako wybitny nadzorca budowlany realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale przygotowany do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²". Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2022-08-17 do 2022-08-25

 • Legnica

Fenomenalny Kierownik Budowy

Zleceniodawca napisał "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-08-16 do 2022-08-24

 • Legnica

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Rosochata

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Rosochata

Rewelacyjny Nadzór Budowlany Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dom w maciejkach 4 Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-25 do 2023-01-27

 • Kunice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty