Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Kościanie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Kościanie

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy

1 opinia
Usługi kierownika budowy Kościan

Ten najwyższej klasy kierownik budowy posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak to doskonały wybór dla Ciebie. Nadzór nad przebiegiem całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Doskonały Kierownik Budowy Kościan

3 opinie
ELBUD M. Dworzyński, nr tel. - Doskonały Kierownik Budowy Kościan

Nie znajdziesz innych tak doskonałych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Kościan i w okolicy. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

AL_AN BUD

5 opinii
AL_AN BUD - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Kościan

Ten kierownik budowy działa w rejonie Kościana i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Solidne Nadzorowanie Budowy w Kościanie

Budownictwo Inwestycje Nadzór Łukasz Tkaczyk - Solidne Nadzorowanie Budowy w Kościanie

Chcesz znaleźć kierowników budowy od solidnego nadzorowania budowy w rejonie Kościana lub w przyległych powiatach? Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

RP BUDMIX Robert Piotrowski

RP BUDMIX Robert Piotrowski - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Kościan

Od lat pracownicy RP BUDMIX Robert Piotrowski oferują usługi z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kościan

F.H.U."ROBAS" Robert Musielak - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kościan

Firma F.H.U.ROBAS Robert Musielak świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Kościana oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SPEC-DACH, DANIEL SZULC

SPEC-DACH, DANIEL SZULC - Wybitny Kierownik Budowy Kościan

SPEC-DACH DANIEL SZULC zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Dobry Kierownik Budowy

Firma ogulno-budowlana - Dobry Kierownik Budowy Kościan

Znakomici pracownicy Firma ogulno-budowlana spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy

Magbud - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Kościan

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Firma REMONTOWO-BUDOWLANA ANTKOWIAK S.C. - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Kościan

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Firma REMONTOWO-BUDOWLANA ANTKOWIAK S.C. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Kościanie (18)

Solidne Kierowanie Budową Kościan

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy który faktycznie będzie wsparciem podczas całego procesu budowy domu. Nie int...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 3 dni temu

 • Łuszkowo

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 71-100m², Śmigiel

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 5 dni temu

 • Śmigiel

Fenomenalny Kierownik Budowy Kościan

Jako firma zatrudniająca fenomenalnych kierowników budowy i wykazująca się szczególnym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m² jest idealne do Ciebie. Zachęcamy do kontaktu.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Łuszkowo

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Jeśli realizujesz zlecenia na najwyższej klasy kierowanie budową w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do przebudowy, 71-100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Drzeczkowo

Nadzorowanie Budowy Kościan

Masz zamiar wykonać zlecenie na nadzorowanie budowy, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecenie na kierownika do przebudowy, 71-100m² to dobry pomysł. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Puszczykowo

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 115m², Klonówiec

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania fachowiec z zakresu doskonałego kierowania budową z Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Klonówiec

Utalentowany Kierownik Budowy

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Lipno

Odpowiedni Nadzór Budowlany Kościan

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje odpowiedniego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-02-19 do 2024-02-26

 • Mórkowo

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Wyciążkowo

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Wyciążkowo

Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 36-70m², Jaromierz

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Informacje dodatkowe: instalacja pieca gazowego tylko na papierz kierownik budowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Jaromierz

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Śrem

Chcesz znaleźć Zlecającego jako sprawdzony specjalista z zakresu profesjonalnego kierowania budową z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-10-15 do 2023-10-23

 • Śrem

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Śrem

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Jest to budowa domu parterowego jednorodzinnego na własny użytek metodą gospodarczą. Zależy mi na konta...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Śrem

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Śrem

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Śrem

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Śrem

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Mosina

Jako wiarygodny specjalista i dobry kierownik budowy działasz na terenie Wielkopolskiego i w sąsiednich miastach? Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Mosina

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Krzemieniewo

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na perfekcyjne kierowanie budową w rejonie Wielkopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Krzemieniewo

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Stęszew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: 2024-08-01...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Stęszew

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Stęszew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie funkcji kierownika budowy. Dom znajduje się w gminie Stęszew. tel. do kontaktu. 501•...

2023-12-06 do 2023-12-14

 • Stęszew
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty