Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Kościanie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 763 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Kościanie

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy

1 opinia
Usługi kierownika budowy Kościan

Ten najwyższej klasy kierownik budowy posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak to doskonały wybór dla Ciebie. Nadzór nad przebiegiem całej budowy z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Doskonały Kierownik Budowy Kościan

3 opinie
ELBUD M. Dworzyński, nr tel. - Doskonały Kierownik Budowy Kościan

Nie znajdziesz innych tak doskonałych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Kościan i w okolicy. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

AL_AN BUD

5 opinii
AL_AN BUD - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Kościan

Ten kierownik budowy działa w rejonie Kościana i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Solidne Nadzorowanie Budowy w Kościanie

RP BUDMIX Robert Piotrowski - Solidne Nadzorowanie Budowy w Kościanie

Chcesz znaleźć kierowników budowy od solidnego nadzorowania budowy w rejonie Kościana lub w przyległych powiatach? Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

Budownictwo Inwestycje Nadzór Łukasz Tkaczyk

Budownictwo Inwestycje Nadzór Łukasz Tkaczyk - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Kościan

Od lat pracownicy Budownictwo Inwestycje Nadzór Łukasz Tkaczyk oferują usługi z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kościan

Q-Tech Arkadiusz Wrzosek - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kościan

Firma Q-Tech Arkadiusz Wrzosek świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Kościana oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

F.H.U."ROBAS" Robert Musielak

F.H.U."ROBAS" Robert Musielak - Wybitny Kierownik Budowy Kościan

F.H.U.ROBAS Robert Musielak zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Dobry Kierownik Budowy

Firma Ogolnobudowlana A.L. - Dobry Kierownik Budowy Kościan

Znakomici pracownicy Firma Ogolnobudowlana A.L. spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy

SPEC-DACH, DANIEL SZULC - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Kościan

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Firma ogulno-budowlana - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Kościan

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Firma ogulno-budowlana żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Kościanie (14)

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Kościan

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2022-12-14 do 2022-12-14

 • Kościan

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Żabno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Żabno

Kierowanie Budową Kościan

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Jaszkowo

Profesjonalne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Jaszkowo

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Jaszkowo

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Jaszkowo

Doświadczony Kierownik Budowy Kościan

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Brodnica

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 180m², Brodnica

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, choć szuka od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 180m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Brodnica

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Brodnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Brodnica

Fantastyczny Nadzorca Budowlany Kościan

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Żabno

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Brodnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Brodnica

Dobry Nadzorca Budowlany

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ustal pasujący termin od razu!

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Puszczykowo

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Górka Duchowna

Przyjmij zlecenie najwyższej klasy nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m²", jako fachowiec z miejscowości Wielkopolskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Już teraz umów się z nim na rozmowę.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Górka duchowna

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Śrem

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Śrem

Solidne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 1000m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-01-02 do 2023-01-02

 • Śrem
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty