Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Środzie Wielkopolskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 198 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Środzie Wielkopolskiej

FIRMA INŻYNIERSKO - BUDOWLANA PAUCH CZESŁAW

1 opinia
Usługi kierownika budowy Środa Wielkopolska

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Środy Wielkopolskiej. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pracownia Projektowa Ryszard Czerniak

2 opinie
Pracownia Projektowa Ryszard Czerniak - Utalentowany Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

Pracownia Projektowa Ryszard Czerniak oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Środa Wielkopolska i okolic. Organizacja całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Środzie Wielkopolskiej

6 opinii
POZ-GEO - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Środzie Wielkopolskiej

Perfekcyjny nadzór budowlany to najważniejszy temat dla ekipy z firmy POZ-GEO - są zawodowcami w tym fachu. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

1 opinia
DM PROJEKT DARIUSZ MATUSZCZAK - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

General Construction Polska Sp. z o. o.

1 opinia
General Construction Polska Sp. z o. o. - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Firma General Construction Polska Sp. z o. o. zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

MONBUD

1 opinia
MONBUD - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

Już od kilku lat pracownicy firmy MONBUD świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

1 opinia
ECO-EuroDOM - Profesjonalny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy ECO-EuroDOM, która świadczy usługi nadzorowania budowy na najwyższym poziomie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński

5 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

Nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu kierownika budowy. Organizacja budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak

Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Zleć zadanie nadzorowania budowy fachowcom firmy Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak z miejscowości Środa Wielkopolska. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Środy Wielkopolskiej są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Strefa BB sp. z o.o.

Strefa BB sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo wysokim poziomie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Środzie Wielkopolskiej (15)

Solidny Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Chłapowo

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Dominowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Dominowo

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Środa Wielkopolska

Fantastyczne Kierowanie Budową Środa Wielkopolska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Środa Wielkopolska

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Czempisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Poszukuję Kierownika Budowy do budowy domu jednorodzinnego o powierzchni pomieszczeń ok. 110 mkw. Dom ...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Czempisz

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Poszukuję Kierownika Budowy dla budowy domu jednorodzinnego o powierzchni pomieszczeń ok. 110 mkw. Dom...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Czempisz

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Chrząstowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Chrząstowo

Korzystny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 105m². Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Kórnik

Dobry Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, szukam kierownika budowy dla domu jednorodzinnego. Termin skorzystania z oferty: najbliż...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Czmoń

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 36-70m², Nekla

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Nekla

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Września

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Września

Nadzorca Budowlany Środa Wielkopolska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Września

Doskonały Nadzór Budowlany

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z branży nadzoru budowlanego znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 36-70m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Września

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Września

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w fachu kierownika budowy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Września

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Września

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Września
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty