Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Środzie Wielkopolskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Środzie Wielkopolskiej

FIRMA INŻYNIERSKO - BUDOWLANA PAUCH CZESŁAW

1 opinia
Usługi kierownika budowy Środa Wielkopolska

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Środy Wielkopolskiej. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

POZ-GEO

6 opinii
POZ-GEO - Utalentowany Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

POZ-GEO oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Środa Wielkopolska i okolic. Organizacja całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Środzie Wielkopolskiej

2 opinie
Pracownia Projektowa Ryszard Czerniak - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Środzie Wielkopolskiej

Perfekcyjny nadzór budowlany to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Pracownia Projektowa Ryszard Czerniak - są zawodowcami w tym fachu. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

1 opinia
DM PROJEKT DARIUSZ MATUSZCZAK - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

General Construction Polska Sp. z o. o.

1 opinia
General Construction Polska Sp. z o. o. - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Firma General Construction Polska Sp. z o. o. zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

MONBUD

1 opinia
MONBUD - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

Już od kilku lat pracownicy firmy MONBUD świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

1 opinia
ECO-EuroDOM - Profesjonalny Nadzór Budowlany Środa Wielkopolska

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy ECO-EuroDOM, która świadczy usługi nadzorowania budowy na najwyższym poziomie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński

5 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

Nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu kierownika budowy. Organizacja budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak

Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Zleć zadanie nadzorowania budowy fachowcom firmy Usługi dla budownictwa Przemysław Barczak z miejscowości Środa Wielkopolska. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Środy Wielkopolskiej są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Strefa BB sp. z o.o.

Strefa BB sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo wysokim poziomie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Środzie Wielkopolskiej (15)

Poszukuję kierownika do prac remontowych, 2500m², Krzykosy

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Krzykosy

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Środa Wielkopolska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Murzynowo leśne

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Krzykosy

Dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², dotarcie do odpowiedniego nadzoru budowlanego jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Krzykosy

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, do 100m², Zaniemyśl

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: Domek letniskowy 20 m.kw Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Zaniemyśl

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Sulęcinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Sulęcinek

Dobry Nadzorca Budowlany Środa Wielkopolska

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Sulęcinek

Dobry Kierownik Budowy Środa Wielkopolska

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 112m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Łękno

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Kórnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-02 do 2023-06-10
dodano 7 dni temu

 • Kórnik

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nekla

Zleceniodawca złożył zapytanie "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Nekla

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Nekla

Jako dobry nadzorca budowlany proponujesz swoje usługi w miejscowości Wielkopolskie oraz w okolicznych miastach? Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Nekla

Dobry Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Nekla

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nekla

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne zalety jako eksperta od nadzorowania budowy to wykonaj zlecenie - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Zachęcamy do kontaktu.

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Nekla

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Września

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Września

Profesjonalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Września

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy

Najwyższej klasy nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w fachu kierownika budowy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Śrem
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty