Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 758 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Częstochowie

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

14 opinii
Usługi kierownika budowy Częstochowa

Powierz zadanie nadzorowania budowy profesjonalistom firmy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. z miejscowości Częstochowa. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Częstochowy są jednymi z najlepszych. Nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

ITB

11 opinii
ITB - Solidny Nadzór Budowlany Częstochowa

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z ITB są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TSK Consulting engineers

10 opinii
TSK Consulting engineers - Kompetentny Kierownik Budowy Częstochowa

Kompetentny kierownik budowy z wyjątkową wiedzą w kwestii nadzoru budowlanego dbający o zadowolenie swoich Klientów. Nadzór nad przebiegiem budowy domu i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy

4 opinie
INWERSA Edyta Werkowska - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Częstochowa

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy do realizacji zaplanowanych działań? Firma INWERSA Edyta Werkowska jest gotowa Ci pomóc. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Częstochowa

3 opinie
Biuro Usług Projektowych i Inżynierskich RAFTER Rafał Szychalski - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Częstochowa

Chcesz znaleźć rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Biuro Usług Projektowych i Inżynierskich RAFTER Rafał Szychalski z Częstochowy będzie najszybszą drogą. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Kierownik Budowy

2 opinie
Kierownik Budowy - Dobry Kierownik Budowy Częstochowa

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi w miejscowości Częstochowa oraz w rejonie powiatu. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

JURECZKO Usługi Projektowo - Budowlane Grzegorz Jureczko

2 opinie
JURECZKO Usługi Projektowo - Budowlane Grzegorz Jureczko - Fantastyczny Kierownik Budowy Częstochowa

Fantastyczny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Częstochowa oraz na obszarze Częstochowy. Organizacja prac budowlanych wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

eLBud complex Łukasz Bojur

4 opinie
eLBud complex Łukasz Bojur - Profesjonalny Nadzór Budowlany Częstochowa

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z eLBud complex Łukasz Bojur są dla Ciebie stworzeni. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Częstochowa

6 opinii
USŁUGI MINIKOPARKĄ - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Częstochowa

Nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy w Częstochowie

1 opinia
Thermal Tech - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy w Częstochowie

W przypadku, gdy szukasz rewelacyjnego nadzorowania budowy w rejonie Częstochowy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z kwalifikacji Thermal Tech. Zadzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Częstochowie (28)

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Częstochowa, dzielnica Stradom Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 15:37

 • Częstochowa

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Częstochowa

Dobry Nadzorca Budowlany Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 4700m² Informacje dodatkowe: Budowa zaplecza socjalnego w technologii tradycyjnej wraz z halą stalową ...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Częstochowa

Szukam kierownika budowy, 101-200m², Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: bud. domu i garażu Rodzaj budynku: dom i garaż Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom powierzchnia około 97m2 garaż powierzchnia około 84m2 Termin skorzystania z oferty: najbl...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Częstochowa

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Częstochowa

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie na terenie Częstochowy, więc jeśli poszukuje korzystnego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-05-12 do 2023-05-12

 • Częstochowa

Wybitny Nadzorca Budowlany

Próbujesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Częstochowa

Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Częstochowa

Szukam kierownika budowy, 1200m², Częstochowa

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam kierownika budowy, 1200m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-04-07 do 2023-04-15

 • Częstochowa

Rewelacyjne Kierowanie Budową

Przyjmij zadanie rewelacyjnego kierowania budową o treści "Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Częstochowa. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Częstochowy nie masz sobie równych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Częstochowa

Najlepsze Nadzorowanie Budowy Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Częstochowa

Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak bogatym dorobkiem zawodowym działasz w miejscowości Częstochowa i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zapytania. Przedstaw dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Częstochowa

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: sieci cieplne Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Częstochowa

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Częstochowa

Szukam kierownika do budowy obiektu, 200m², Częstochowa

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam kierownika do budowy obiektu, 200m². Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Częstochowa

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 175m², Częstochowa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 175m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Częstochowa

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: gospodarczy Powierzchnia budynku: 1703m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Nowa wieś

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 260m², Częstochowa

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 260m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie doskonałego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Żeby poznać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Częstochowa

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Częstochowa

Masz zamiar wykonać zlecenie na nadzorowanie budowy, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m² to doskonały wybór. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty