Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 986 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Rybniku

Fenomenalny Kierownik Budowy Rybnik

16 opinii
Usługi kierownika budowy Rybnik

Sprawdź firmę SWEET HOME jeśli szukasz fenomenalnych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Rybnika lub w okolicy. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Bud-Pro

1 opinia
Bud-Pro - Dobry Kierownik Budowy Rybnik

Jeśli jeszcze szukasz dobrego kierownika budowy, to zerknij na firmę Bud-Pro. Świadczy bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Karolina Hoła

3 opinie
Karolina Hoła - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Rybnik

Bez oporów zleć zadanie najlepszego nadzorowania budowy profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Rybnik i sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Architekt Marcin Jan GRZEGORZEK

4 opinie
Architekt Marcin Jan GRZEGORZEK - Solidne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego nadzorowania budowy ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Rybnik i pobliskich powiatów. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Rybnik

5 opinii
INWEST - usługi w budownictwie - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo dobrym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Pracownia Architektury projekt44240

1 opinia
Pracownia Architektury projekt44240 - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Rybnik

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi na terenie Rybnika i w okolicznych miastach. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

1 opinia
W-pol - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Rybnik

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? W-pol z Rybnika będzie najszybszą drogą. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

PPHU "WODEX"

1 opinia
PPHU "WODEX" - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Solidny Nadzór Budowlany

4 opinie
BeaTom - Solidny Nadzór Budowlany Rybnik

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje solidne nadzorowanie budowy na obszarze miejscowości Rybnik, jak również okolicznych miast i powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Kompetentny Kierownik Budowy w Rybniku

1 opinia
Szymon Szymura. Firma projektowo - budowlana. Nadzór budowlany - Kompetentny Kierownik Budowy w Rybniku

Ten kompetentny kierownik budowy realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy - Szymon Szymura. Firma projektowo - budowlana. Nadzór budowlany to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Rybniku (21)

Dam zlecenie kierownikowi do rozbiórki obiektu, 101-150m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozbiórka / wyburzenie obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 7 dni temu

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Rybnik

To zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Rybnika i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Rybnik

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Rybnik

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Rybnik

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Rybnik

Jako sprawdzona firma oraz solidny kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Rybnika oraz w okolicy? Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-150m², Rybnik

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Rybnik

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Rybnik

Jako sprawdzony wykonawca oraz wybitny nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Rybnika lub w sąsiednich miastach? Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do montażu instalacji, 500m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: modernizacja obiektu przemyslowego Powierzchnia: 500m² Informacje dodatkowe: modernizacja odprowadzenia wod ze zbiornika do przepompowni Termin skorzystania z...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Rybnik

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: 2025-02-06...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Rybnik

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Rybnik

Poszukuję kierownika budowy, 10000m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu hałda Obiekt do nadzoru: hałda górnicza Powierzchnia: 10000m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Rybnik

Doświadczony Kierownik Budowy

Jako sprawdzona firma oraz doświadczony kierownik budowy działasz na terenie Rybnika oraz w sąsiednich miastach? Zaproponuj termin od razu!

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Rybnik

Kompetentny Nadzorca Budowlany Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Rybnik

Poszukuję kierownika do przebudowy, 151-200m², Rybnik

Jako dobry kierownik budowy oferujesz swoje doświadczenie na terenie Rybnika i w pobliskim rejonie? Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Rybnik

Profesjonalne Kierowanie Budową Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Rybnik

Fantastyczne Kierowanie Budową

Zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Rybnika i okolic. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Rybnik

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Rybnik

Jako wiarygodny specjalista oraz wysokiej klasy nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Rybnika i w sąsiednich miastach? Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Rybnik

Fenomenalny Kierownik Budowy

Zleceniodawca napisał "Szukam kierownika do przebudowy, 151-200m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Rybnik
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty