Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Rybniku

Fenomenalny Kierownik Budowy Rybnik

14 opinii
Usługi kierownika budowy Rybnik

Sprawdź firmę P.U.G.K. Geo-Prof s.c. jeśli szukasz fenomenalnych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Rybnika lub w okolicy. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

INWEST - usługi w budownictwie

5 opinii
INWEST - usługi w budownictwie - Dobry Kierownik Budowy Rybnik

Jeśli jeszcze szukasz dobrego kierownika budowy, to zerknij na firmę INWEST - usługi w budownictwie. Świadczy bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Planet Projekt Paweł Zygadło

3 opinie
Planet Projekt Paweł Zygadło - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Rybnik

Bez oporów zleć zadanie najlepszego nadzorowania budowy profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Rybnik i sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tegelhaus Sp. z o.o.

2 opinie
Tegelhaus Sp. z o.o. - Solidne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego nadzorowania budowy ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Rybnik i pobliskich powiatów. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Rybnik

1 opinia
PROJKAB INŻ. ANDRZEJ KABELLA - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo dobrym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

SWEET HOME

15 opinii
SWEET HOME - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Rybnik

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi na terenie Rybnika i w okolicznych miastach. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

1 opinia
Bud-Pro - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Rybnik

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Bud-Pro z Rybnika będzie najszybszą drogą. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Architekt Marcin Jan GRZEGORZEK

4 opinie
Architekt Marcin Jan GRZEGORZEK - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Rybnik

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Solidny Nadzór Budowlany

1 opinia
P.U.H ''Szymura'' Mirosław Szymura - Solidny Nadzór Budowlany Rybnik

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje solidne nadzorowanie budowy na obszarze miejscowości Rybnik, jak również okolicznych miast i powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Kompetentny Kierownik Budowy w Rybniku

1 opinia
Pracownia Architektury projekt44240 - Kompetentny Kierownik Budowy w Rybniku

Ten kompetentny kierownik budowy realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy - Pracownia Architektury projekt44240 to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Rybniku (14)

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 163m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 163m² Informacje dodatkowe: Budowa w Szczerbicach. Dom z prefabrykatów betonowych. Wyrównanie gruntu. Termin skorzystania z ...

2023-03-30 do 2023-04-02

 • Rybnik

Szukam kierownika do budowy obiektu, 170m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 170m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Rybnik

Szukam kierownika do budowy obiektu, 130m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, bez piwnicy I garażu, prosta bryła, beton komórkowy, ław...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Rybnik

Potrzebuję kierownika do wykonania remontu, 301-500m², Rybnik

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję kierownika do wykonania remontu, 301-500m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Rybnik

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu wysokiej klasy nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Rybnik

Jako dobry nadzorca budowlany z wieloletnim doświadczeniem i specjalista zawsze gotowy do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Rybnik

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Rybnik

Nadzór Budowlany Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 80m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Rybnik

Zapytanie o kierownika budowy, 50m², Rybnik

Jako firma zatrudniająca profesjonalnych kierowników budowy i odznaczająca się nieprzeciętnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Zapytanie o kierownika budowy, 50m² jest idealne do Ciebie. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-12-23 do 2022-12-31

 • Rybnik

Kierownik Budowy Rybnik

Zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Śląskiego oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-04-16 do 2023-04-24

 • Jejkowice

Nadzór Budowlany

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam kierownika budowy, 201-300m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Radlin

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Rydułtowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Rydułtowy

Dobry Nadzorca Budowlany Rybnik

Zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 101-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Nowa wieś

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Czerwionka-Leszczyny

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Czerwionka-Leszczyny
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty