Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Żorach

INWEST - usługi w budownictwie

5 opinii
Usługi kierownika budowy Żory

Już od kilku lat pracownicy firmy INWEST - usługi w budownictwie wykonują usługi z zakresu solidnego nadzorowania budowy, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Żorach

2 opinie
Marcin Kurpanik - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Żorach

Firma Marcin Kurpanik świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Żory oraz przyległych powiatów. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Żory

1 opinia
Paweł Jakóbik - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Żory

Już od kilku lat pracownicy firmy Paweł Jakóbik realizują usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

2 opinie
Kret Sp z o.o. - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Żory

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy fachowcom z miejscowości Żory. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Żor są w ścisłej czołówce. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjny Kierownik Budowy

3 opinie
Krzysztof Roszczak - Perfekcyjny Kierownik Budowy Żory

Ten kierownik budowy pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Krzysztof Roszczak to doskonały wybór dla Ciebie. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Dach-Pol

1 opinia
Dach-Pol - Sumienny Kierownik Budowy Żory

Firma Dach-Pol świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Żor oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Żory

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do nadzorowania budowy ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Kierowaniem przebiegiem budowy domu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Wiolka Fabian Zaborski

1 opinia
Wiolka Fabian Zaborski - Dobry Kierownik Budowy Żory

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Najlepszy Kierownik Budowy

PIOTR RUSIN - Najlepszy Kierownik Budowy Żory

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Znakomity Kierownik Budowy Żory

Nadzory Budowlane Zbigniew Błaszkiewicz - Znakomity Kierownik Budowy Żory

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z Nadzory Budowlane Zbigniew Błaszkiewicz są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Żorach (16)

Rewelacyjne Kierowanie Budową Żory

Przyjmij zadanie rewelacyjnego kierowania budową o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Żory. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Żor nie masz sobie równych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Żory

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-21 do 2023-03-01

 • Żory

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Żory

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-11-17 do 2022-11-25

 • Żory

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 115m², Rudziczka

Wykonaj prace dotyczące najwyższej klasy kierowania budową od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Śląskiego. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-01-23 do 2023-01-24

 • Rudziczka

Nadzorca Budowlany Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Suszec

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 195m², Suszec

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 195m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Suszec

Poszukuję kierownika do przebudowy, do 100m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt dla spółdzielni mieszkaniowej wyburzenie ścianki działowej. Term...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Jastrzębie-Zdrój

Wykonaj prace dotyczące rewelacyjnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Jastrzębia Zdroju. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy najlepiej kierownika budowy który również ma inspektora nadzoru gdyż budujemy się...

2023-03-29 do 2023-04-06
dodano 10 godzin temu

 • Jastrzębie-Zdrój

Nadzór Budowlany Żory

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika budowy, 101-200m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Jastrzębie-Zdrój

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Orzesze

Zleceniodawca napisał "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie doskonałego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Żeby poznać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Orzesze

Kierownik Budowy Żory

Jako świetny kierownik budowy oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Śląskie oraz w pobliskich miastach? Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Orzesze

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Rybnik

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Rybnik

Klient szuka solidnego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Rybnik

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 80m², Rybnik

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 80m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Rybnik
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty