Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 825 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Żorach

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

15 opinii
Usługi kierownika budowy Żory

Już od kilku lat pracownicy firmy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. wykonują usługi z zakresu solidnego nadzorowania budowy, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Żorach

1 opinia
PROJKAB INŻ. ANDRZEJ KABELLA - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Żorach

Firma PROJKAB INŻ. ANDRZEJ KABELLA świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Żory oraz przyległych powiatów. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Żory

2 opinie
Marcin Kurpanik - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Żory

Już od kilku lat pracownicy firmy Marcin Kurpanik realizują usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
Paweł Jakóbik - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Żory

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy fachowcom z miejscowości Żory. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Żor są w ścisłej czołówce. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjny Kierownik Budowy

2 opinie
Kret Sp z o.o. - Perfekcyjny Kierownik Budowy Żory

Ten kierownik budowy pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Kret Sp z o.o. to doskonały wybór dla Ciebie. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Krzysztof Roszczak

3 opinie
Krzysztof Roszczak - Sumienny Kierownik Budowy Żory

Firma Krzysztof Roszczak świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Żor oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
Dach-Pol - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Żory

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do nadzorowania budowy ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Kierowaniem przebiegiem budowy domu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK

1 opinia
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Dobry Kierownik Budowy Żory

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Najlepszy Kierownik Budowy

1 opinia
Wiolka Fabian Zaborski - Najlepszy Kierownik Budowy Żory

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Znakomity Kierownik Budowy Żory

PIOTR RUSIN - Znakomity Kierownik Budowy Żory

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z PIOTR RUSIN są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Żorach (16)

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Żory

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Żor. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2024-01-29 do 2024-01-30

 • Żory

Dobry Nadzorca Budowlany Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Żory

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Żory

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż próbuje znaleźć od dawna, wysłał nam zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-10-22 do 2023-10-22

 • Żory

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Żory

Pierwszorzędny Kierownik Budowy Żory

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Żory

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-22 do 2023-09-22

 • Warszowice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Suszec

Powiedz Klientowi, że lepszej propozycji nadzoru budowlanego szybko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli poszukuje doskonałego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Suszec

Nadzorca Budowlany

Klient złożył zapytanie "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie doskonałego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Pielgrzymowice

Potrzebuję kierownika do rozbiórki obiektu, do 35m², Studzionka

Klient szuka utalentowanego nadzorcy budowlanego dla siebie i pisze - Potrzebuję kierownika do rozbiórki obiektu, do 35m². Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów.

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Studzionka

Doskonały Nadzór Budowlany Żory

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-04 do 2024-01-04

 • Jastrzębie-Zdrój

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Klient szuka nieprzeciętnego nadzorcy budowlanego dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika budowy, 150m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Jastrzębie-Zdrój

Nadzór Budowlany

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty nadzoru budowlanego prędko nie znajdzie na terenie Jastrzębia Zdroju, więc jeśli poszukuje opłacalnego nadzoru budowlanego to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-09-03 do 2023-09-04

 • Jastrzębie-Zdrój

Szukam kierownika do prac remontowych, 101-150m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy do nadzoru prac i prowadzenia dziennika przy przebudowie parteru budynk...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Jastrzębie-Zdrój

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Jastrzębie-Zdrój

Udowodnij Zlecającemu, że takiej propozycji nadzoru budowlanego prędko nie znajdzie na terenie Jastrzębia Zdroju, więc jeżeli szuka znakomitego nadzoru budowlanego to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Jastrzębie-Zdrój

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do nadzoru nad budową jednego domu jednorodzinnego w tym roku. Docelowo posia...

2024-02-25 do 2024-03-04
dodano 5 dni temu

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Orzesze

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Orzesze
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty