Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Sosnowcu

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
Usługi kierownika budowy Sosnowiec

Sumienny kierownik budowy proponuje swoje usługi na terenie Sosnowca i w pobliskich miastach. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Sosnowiec

Jeżeli interesuje Cię perfekcyjne nadzorowanie budowy w rejonie Sosnowca i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Solidne Nadzorowanie Budowy w Sosnowcu

7 opinii
PB MihMag - Solidne Nadzorowanie Budowy w Sosnowcu

Wybierz PB MihMag jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do solidnego nadzorowania budowy w miejscowości Sosnowiec lub okolicy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Sosnowiec

7 opinii
PROMENAGO Łukasz Jach - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Sosnowiec

Nadzór budowlany nie ma dla firmy PROMENAGO Łukasz Jach żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

mgr inż. Mateusz Nowak

2 opinie
mgr inż. Mateusz Nowak - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Sosnowiec

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnego nadzorowania budowy i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry mgr inż. Mateusz Nowak. Prowadzenie budowy domu wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

"INWEST GROUP"

16 opinii
"INWEST GROUP" - Dobry Kierownik Budowy Sosnowiec

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, INWEST GROUP jest tym, czego potrzebujesz. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Sosnowiec

24 opinie
DS Energy Solar Sp. z o.o. - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Sosnowiec

Już od kilku lat pracownicy DS Energy Solar Sp. z o.o. realizują usługi z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wykwalifikowany Kierownik Budowy

4 opinie
Q-DESIGN Group Sp. z o.o. - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Sosnowiec

Firma Q-DESIGN Group Sp. z o.o. zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Organizacja prac budowlanych i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

BAFLO Adrian Strzałkowski

1 opinia
BAFLO Adrian Strzałkowski - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Sosnowiec

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? BAFLO Adrian Strzałkowski z Sosnowca jest na to skuteczną metodą. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

F.B.Tarnowski tynki maszynowe

1 opinia
F.B.Tarnowski tynki maszynowe - Fantastyczny Kierownik Budowy Sosnowiec

Firma F.B.Tarnowski tynki maszynowe zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się solidnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Sosnowcu (14)

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano 3 dni temu

 • Sosnowiec

Poszukuję inspektora nadzoru do budowy obiektu, do 100m², Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-11 do 2023-05-12

 • Sosnowiec

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Sosnowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Sosnowiec

Solidne Nadzorowanie Budowy

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące solidnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Sosnowiec lub sąsiednim mieście. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Sosnowiec

Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 110m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Sosnowiec

Profesjonalne Kierowanie Budową Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Sosnowiec

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Sosnowiec

Jako firma zatrudniająca dobrych nadzorców budowlanych i odznaczająca się szczególnym zaangażowaniem, ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m² jest skierowane do Ciebie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Sosnowiec

Świetny Nadzór Budowlany Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Sosnowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z zakresu nadzoru budowlanego znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Sosnowiec

Dobry Nadzorca Budowlany Sosnowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Sosnowiec

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 101-200m², Sosnowiec

Zleceniodawca złożył zapytanie "Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Sosnowiec

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: -> Stan surowy zamknięty. Przejmuję budowę od dewelopera. -> Dobrze byłoby, gdy...

2022-12-21 do 2022-12-29

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty