Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gliwicach

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gliwice

33 opinie
Usługi kierownika budowy Gliwice

Firma Rafał Jastrzębski to wybitni specjaliści od nadzoru budowlanego, świadczący usługi dla Klientów z Gliwic i sąsiednich powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Gliwice

Sprawdź THERMECO Sp. z o.o. jeśli szukasz doświadczonych ludzi do doskonałego nadzorowania budowy na terenie Gliwic. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Gliwice

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.U.G.K. Geo-Prof s.c. jest na to skuteczną metodą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solidny Nadzór Budowlany

3 opinie
Planet Projekt Paweł Zygadło - Solidny Nadzór Budowlany Gliwice

Firma Planet Projekt Paweł Zygadło to prawdziwi wyjadacze w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w okolicy Gliwic. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Profesjonalny Nadzór Budowlany

2 opinie
PROBESTO Antoni Stolarczyk - Profesjonalny Nadzór Budowlany Gliwice

Znakomici pracownicy firmy PROBESTO Antoni Stolarczyk spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Kierownik Budowy

2 opinie
Kierownik Budowy - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Gliwice

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo wysokim poziomie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy w Gliwicach

2 opinie
ATIN Usługi Techniczne w Budownictwie Kołodziej Piotr - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy w Gliwicach

Zleć zadanie nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Gliwice. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Gliwic są jednymi z najlepszych. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Nieruchomości & Budownictwo

1 opinia
Nieruchomości & Budownictwo - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Gliwice

Firma Nieruchomości Budownictwo zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Fenomenalny Kierownik Budowy Gliwice

1 opinia
BOiS Jerzy Kozik - Fenomenalny Kierownik Budowy Gliwice

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo wysokim poziomie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Biuro Inżynierskie HS-Projekt Sebastian Hazelbusz

4 opinie
Biuro Inżynierskie HS-Projekt Sebastian Hazelbusz - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Gliwice

Pracownicy Biuro Inżynierskie HS-Projekt Sebastian Hazelbusz to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gliwicach (16)

Fenomenalny Nadzorca Budowlany Gliwice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Gliwice

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Gliwice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Gliwice

Doskonały Nadzorca Budowlany

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Gliwic. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Gliwice

Sumienny Kierownik Budowy Gliwice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Gliwice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Gliwice

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry profesjonalista z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Gliwice

Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 101-200m², Gliwice

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy do nadzoru nad pracami budowlanymi. Od stanu sur...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Gliwice

Kierownik Budowy

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu kierownika budowy. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Gliwice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Ziemięcice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-25 do 2023-04-27

 • Ziemięcice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 115m², Przyszowice

Spowoduj, że nadzór budowlany nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z branży nadzoru budowlanego stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 115m². Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Przyszowice

Nadzorca Budowlany

Ten Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, do 100m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Zabrze

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-200m², Zabrze

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Rozbudowa domu polegająca na częściowej rozbiórce d...

2023-01-29 do 2023-02-06

 • Zabrze

Potrzebuję kierownika budowy, do 100m², Zabrze

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Potrzebuję kierownika budowy, do 100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Zabrze

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany Gliwice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Zabrze

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową Gliwice

Ten Klient złożył zapytanie "Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, do 100m²". Odpowiedz na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Zabrze

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Paniówki

Ten Klient napisał "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia najlepszego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Paniówki

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Chudów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Chudów
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty