Kategorie
Szukaj

Wymiany dachu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Nawet najsolidniej zbudowany po kilkudziesięciu latach będzie wymagał interwencji fachowca. Wymiana dachu jest dużym przedsięwzięciem, w którym wymaga się nie tylko środków finansowych i czasu, ale także pomocy profesjonalistów. Warto pamiętać, że koszty włożone w tę inwestycję można odliczyć od podatku w ramach ulgi termoizolacyjnej. Dlatego, gdy zastanawiamy się czy wymiana dachu jest opłacalna – odpowiedź jest twierdząca. Dowiedz się więcej o wymianie poszycia dachu sprawdzając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zobacz też nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Budowa domu do stanu surowego zazwyczaj obejmuje również usługę położenia i wykończenia dachu. Dlatego nowi właściciele rzadko zaprzątają sobie głowę kwestiami dużego remontu. W miarę upływu czasu wymiana dachu staje się coraz bardziej realną perspektywą. W niektórych przypadkach wystarczająca będzie miejscowa naprawa dachu. Często jednak staje się to konieczne wtedy, kiedy aktualny stan poszycia dachowego zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Wyraźne i liczne uszkodzenia mechaniczne, czy miejscowe uginanie się połaci to czynniki, które wyraźnie świadczą o tym, że wymiana dachu będzie absolutną koniecznością. Dach trzeba wymienić w konsekwencji procesu starzenia się lub wydarzeń losowych. Zalecana jest również jak najszybsza wymiana dachu z eternitu, któremu udowodniono negatywny wpływ na zdrowie.

Wiele osób zastanawia się, czy na wymianę poszycia dachowego trzeba mieć pozwolenie. Nie jest to konieczne w sytuacji, kiedy chcemy przywrócić dach do pierwotnego stanu. Istnieje jednak kilka przypadków, w których zmiany w obrębie tej części domu będą wymagały zgłoszenia remontu oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Mowa tu przede wszystkim o zmianach w użytkowaniu budynku. Adaptacja poddasza, czy zamontowanie okna dachowego to czynności, które należy zgłosić do starostwa powiatowego przynajmniej na trzy miesiące przed datą ich rozpoczęcia. Pozwolenie wymagane jest także wtedy, kiedy prace remontowe wykraczają poza działkę właściciela dachu oraz w sytuacji, kiedy remontujemy dach na połówce bliźniaka.

Wymiana dachu, w tym montaż pokrycia dachowego, to proces, który wymaga dobrego zaplanowania. Dosyć inwazyjny remont będzie znacznie mniej bolesny dla domowników, jeżeli zajmie się nim profesjonalna firma. Niezależnie od tego, jak zaawansowane będzie zlecenie, dobry specjalista odpowie na wszystkie pytania nurtujące właściciela budynku i sprawi, że wszystko przebiegnie tak szybko, jak to tylko możliwe.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego

PHU FENIKS Robert Zmitrowicz

83 opinie
Wymiany dachu

SMARTDACH Sp. z o.o.

17 opinii
SMARTDACH Sp. z o.o. - Wymiany dachu

Usługi Dekarsko-Budowlane Piotr Zagata

13 opinii
Usługi Dekarsko-Budowlane Piotr Zagata - Wymiany dachu

Pach-Dach Usługi Dekarsko-Blacharskie Tomasz Pach

14 opinii
Pach-Dach Usługi Dekarsko-Blacharskie Tomasz Pach - Wymiany dachu

BRACHDACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

41 opinii
BRACHDACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Wymiany dachu

Fach-Dach Tomasz Flaczyński

29 opinii
Fach-Dach Tomasz Flaczyński - Wymiany dachu

Rock Solid

15 opinii
Rock Solid - Wymiany dachu

USŁUGI DEKARSKO-CIESIELSKO-BLACHARSKIE MARIUSZ OSTAFIŃSKI

51 opinii
USŁUGI DEKARSKO-CIESIELSKO-BLACHARSKIE MARIUSZ OSTAFIŃSKI - Wymiany dachu

Usługi Budowlane Arkadiusz Pachut

22 opinie
Usługi Budowlane Arkadiusz Pachut - Wymiany dachu

ZIELIŃSKI Dachy

14 opinii
ZIELIŃSKI Dachy - Wymiany dachu

Aktualne zlecenia na wymiany pokryć dachowych (4 466)

Nieprzeciętny Cieśla

Odpowiedz na zapytanie jako nieprzeciętny cieśla z imponującym doświadczeniem w kwestii perfekcyjnych usług dekarskich. Dla Twojej firmy śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to rzecz powszednia. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 21:36

 • Gliwice

Fantastyczna Naprawa Dachów

Jako ekspert z branży fantastycznych usług dekarskich i naprawy dachów, obsługujący Klientów z Kujawsko-pomorskiego i pobliskich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 25m² ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 21:11

 • Berlinek

Nieprzeciętny Cieśla

Należąc do cieśli z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi dekarskie na terenie miejscowości Łańcut i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zapytania. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 20:37

 • Łańcut

Dobra Firma Dekarska

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy dekarskiej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 19:07

 • Dąbie

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, budynek pow. ok. 40m², Pruszków

Profesjonalne dekarstwo to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 18:03

 • Pruszków

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Międzylesie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 17:36

 • Międzylesie
Wymiana dachu - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 37 546 Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 46m², Wągrowiec

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 46m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca D...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 16:43

 • Wągrowiec

Znakomity Remont Dachu

Ten Klient jest zdania, że znakomity remont dachu to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 14:38

 • Pisanica

Rewelacyjna Wymiana Pokrycia Dachowego

Wymiana pokrycia dachowego to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 11:52

 • Kętrzyn

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Wieleń

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: beton i szlaka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: ocieple...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 11:52

 • Wieleń

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Sandomierz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 11:29

 • Sandomierz

Zapytanie o położenie karpiówki, 520m² , Łobez

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 520m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obróbki...

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 08:12

 • Łobez

Zapytanie o położenie blachodachówki, budynek pow. ok. 93m², Zwierzyń

Jako wysoko wykwalifikowani eksperci macie możliwość spełnić oczekiwania z zakresu dekarstwa. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o położenie blachodachówki, budynek pow. ok. 93m²". Przedstaw wyjątkową propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-05-28 do 2023-06-05
dodano wczoraj o 07:01

 • Zwierzyń

Firma Dekarska

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma dekarska, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Gliwice za gruntowne podejście do usług dekarskich, podejmij się zlecenia mówiącego "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 130m² ". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Gliwice

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 16m² , Wrocław

Jeśli dekarstwo na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient napisał "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 16m² ". Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Doskonałe Remontowanie Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe...

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Łubowo

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Kazimierza Wielka

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: materiał po...

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Kazimierza Wielka

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, blachodachówki, do 150m², Wilkowice

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnie...

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Wilkowice
Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Wymiany pokryć dachowych w największych miastach

Częste pytania o wymianie dachu

Co ile należy wymieniać papę na dachu?

Papa na dachu jest materiałem, który słynie z dosyć dużej żywotności. Może z powodzeniem wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Trzeba jednak pamiętać, że materiał ten powinien być regularnie konserwowany. Przynajmniej raz na pięć lat zaleca się kontrolę i naprawę ewentualnych zniszczeń. Spękania na papie są naturalną konsekwencją oddziaływania na materiał promieni UV. Jednak skala potencjalnych uszkodzeń powinna być regularnie kontrolowana, aby nie przegapić momentu, kiedy wymiana dachu stanie się absolutnie konieczna.

Jaką porą roku najlepiej zdecydować się na wymianę pokrycia dachu?

Wymiana dachu to inwazyjny remont, który wymaga przygotowania logistycznego. Kiedy najlepiej się na niego zdecydować? Uważa się, że najlepszą porą roku na tego typu prace jest lato. Specjaliści pracujący na wysokościach mogą jednak napotkać problemy związane z upałami. Niebezpieczne dla tego typu prac są również ulewne deszcze i mocne wiatry.

Właśnie dlatego najlepszym momentem może okazać się w istocie późna wiosna. Wówczas temperatury nie są jeszcze skrajnie wysokie, natomiast przymrozki i gwałtowne burze zdarzają się nieco rzadziej niż miesiąc wcześniej, czy później. Podczas planowania remontu warto brać pod uwagę długoterminowe prognozy pogody.

Ile kosztuje usługa wymiany pokrycia dachu?

Na ostateczny koszt wymiany dachu składa się bardzo wiele czynników, dlatego jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Do najważniejszych kryteriów cenowych zaliczamy:

 • powierzchnię dachu;
 • koszt demontażu istniejącego pokrycia;
 • zakup niezbędnych materiałów;
 • koszt pracy dekarza.

Cena za wymianę dachu zazwyczaj podawana jest w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Znając powierzchnię swojego dachu można łatwo wyliczyć potencjalny koszt inwestycji. Rynkowe ceny materiałów zmieniają się na bieżąco, dlatego po wyborze swojego pokrycia warto monitorować, czy jego koszty nie uległy znaczącej podwyżce.

Jak wybrać najlepszą firmę do wymiany pokrycia dachu?

Wymianą dachu i jego remontem zajmują się dekarze. Wiele firm budowlanych ma w swojej ofercie tego typu usługi, dlatego wybór najlepszego specjalisty może okazać się trudnym zadaniem. Przeglądając oferty poszczególnych firm warto zwracać uwagę na dokładne opisy oferty. Ponadto istotne jest to od jak dawna działają one na rynku i jakie są opinie poprzednich klientów. Sprawdzeni specjaliści mają na swoim koncie wiele realizacji, które prezentowane są na zdjęciach. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów od wymiany dachu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFirmy Wymieniające Pokrycia Dachowe złożą Ci bezpłatne oferty