Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Branże wnętrzarska i budowlana wspierają szpitale w walce z epidemią

Redakcja  |  05-06-2020  |  2
Branże wnętrzarska i budowlana wspierają szpitale w walce z epidemią
Branże wnętrzarska i budowlana wspierają szpitale w walce z epidemią
Fot. Drutex
Zobacz także:

Firmy z branży wnętrzarskiej i budowlanej na różne sposoby pomagają służbom medycznym i porządkowym w walce z epidemią koronawirusa.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel Drutex zainicjował akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, której celem jest koordynacja działań w walce z epidemią wirusa CoVid19.  Bytowska spółka przekazała milion złotych dla szpitali, zachęca też do jednoczenia się w ramach pomocy i wspólnego pomagania w epidemii.

„Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd pomysł aby stworzyć szerszą inicjatywę «Jesteśmy razem. Pomagamy» dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią. Na razie koncentrujemy się na działaniach wspierających szpitale, a więc miejsca gdzie przede wszystkim toczyć się będzie walka o ludzkie życie. Już dziś wiele firm pomaga w różny sposób, finansowo i materialnie, co potwierdza, że mamy w kraju piękne, zdrowe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa gotowe się jednoczyć w ramach wyższych celów” – powiedział Leszek Gierszewski, założyciel i prezes Druteksu oraz Fundacji Rodziny Gierszewskich.

Przeczytaj też: Bezpieczne zakupy okien z rabatem bez wychodzenia z domu

Drutex sfinansował remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około 0,5 ml zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirus oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostałe 500 tysięcy złotych przeznaczono na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez Zarząd Szpitali Pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie, według ich potrzeb.

Firma zakupiła też 100 000 maseczek dla szpitali. 

„Widzimy, że jest w Polsce wiele firm, które chcą pomagać, a my chcemy to skoordynować i ułatwić przedsiębiorcom-darczyńcom kontakt z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują. Jesteśmy przekonani, że duże prywatne firmy są gotowe do pomocy placówkom służby zdrowia, osobom poszkodowanym przez epidemię, organizacjom pozarządowym. Dlatego inicjujemy akcję pod hasłem «Jesteśmy razem. Pomagamy». Mamy nadzieję, że to zmobilizuje wszystkich do działania, a ludziom da nadzieję i pozytywną energię” – mówi Radosław Kwaśnicki, koordynator akcji.

Powstał też fanpage JestesmyRazemPomagamy, na którym są opisywani wszyscy darczyńcy i działania, jakie podjęli oraz rozwój akcji na terenie kraju.

#JestesmyRazemPomagamy

Do inicjatywy dołączył Somfy, producent automatyki domowej i rozwiązań smarthome. Firma sfinansuje zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Somfy Polska wspiera Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, który każdego dnia opiekuje się pacjentami onkologicznymi, dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. W Instytucie Matki i Dziecka, jak w wielu placówkach na terenie całego kraju, brakuje specjalistycznego sprzętu i środków niezbędnych do  zapewnienia pacjentom odpowiedniej ochrony .  

Instytut Matki i Dziecka oprócz swojej działalności medycznej prowadzi również działania wspierające w tym czasie najmłodszych. We współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, siecią badawczą HBSC (Health Behaviour in School-aged Children) oraz siecią badawczą COSI (Childooh Obesity Survaillance Initiative), przygotowuje kampanię informacyjną dla dzieci i młodzieży na temat zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-Cov-2.

Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie inicjatywy: https://jestesmyrazem.org/partnerzy-akcji/.

Obecnie panujący stan zagrożenia epidemiologicznego, który jest efektem rozprzestrzenia się na świecie i w Polsce koronawirusa, to wyjątkowa sytuacja, paraliżująca również służbę zdrowia w naszym kraju. Dlatego firma Kuchinox postanowiła skierować wsparcie właśnie do szpitali, w których lekarze i pielęgniarki z poświęceniem walczą o nasze życie i zdrowie. Przeznaczyła specjalne środki na zakup specjalistycznych, medycznych kombinezonów ochronnych zamówionych w lokalnej, łódzkiej szwalni specjalizującej się w produkcji odzieży ochronnej dla szpitali. Po 100 sztuk kombinezonów Kombinezony przekazano do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Władysława Biegańskiego w Łodzi oraz do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.

Firma JONIEC® także przyłączyła się do akcji "Cała Polska walczy z koronawirusem", w ramach której powstał spot informujący, jak zapobiegać zakażeniu. Inicjatywa objęła też przekazanie darowizny na zbiórkę fundacji Siepomaga.pl przeznaczonej na wsparcie szpitali leczących chorych na koronawirusa.

Także Grupa OKNOPLAST włącza się w walkę z pandemią koronawirusa i rozpoczyna współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. W celu odpowiedniej diagnostyki COVID-19 szpital utworzył Pracownię Immunodiagnostyki i Diagnostyki Molekularnej Zakładu Mikrobiologii, w której przez 8 godzin dziennie były sprawdzane kolejne próbki. Grupa OKNOPLAST przekazała środki, dzięki którym ta pracownia będzie działała przez całą dobą, a co za tym idzie liczba wykonywanych testów wzrosła trzykrotnie. Tylko dzięki szybkiej diagnostyce medycy mogą wdrożyć odpowiednie leczenie, a także zastosować należyte środki bezpieczeństwa. 

„Walka z COVID-19 to wyzwanie dla nas wszystkich, tak pracowników służby zdrowia jak i całego społeczeństwa Lekarze mający kontakt z chorobą na pierwszej linii robią wszystko co w ich mocy i niosą najlepszą możliwą pomoc. Niestety sytuacja epidemiczna w jakiej się obecnie znajdujemy jest wyjątkowa i nie sposób się na nią przygotować zawczasu. By nieść skuteczną pomoc i zagwarantować bezpieczeństwo niezbędny jest wyspecjalizowany sprzęt zarówno medyczny jak i diagnostyczny. Nieoceniona w tym zakresie jest pomoc firm i darczyńców, która w tej kryzysowej sytuacji jest dla nas realnym wsparciem. Chciałbym podziękować Grupie OKNOPLAST za jej ogromne zaangażowanie. Dzięki jej wsparciu będzie możliwa ciągła, 24 godzinna praca i diagnostyka kolejnych próbek w Pracowni Immunodiagnostyki i Diagnostyki Molekularnej Zakładu Mikrobiologii. Nasze możliwości wykonywania testów zwiększą się aż trzykrotnie. Pamiętajmy, że przeprowadzanie testów jest podstawą walki z pandemią. Tylko dzięki testom wiemy jakie dalsze kroki podejmować” – informuje Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Podkrakowski producent systemów rynnowych Galeco to kolejna polska firma, która aktywnie włącza się w akcję pomocy w zwalczaniu pandemii COVID-19. W ramach wsparcia przekazała nowoczesny respirator i zestaw masek tlenowych dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Zobacz więcej: Galeco przyłącza się do walki z koronawirusem

Natomiast Grupa VELUX podjęła się współpracy z organizatorami akcji #MaskaDlaMedyka oraz firmami 3D LABS, YASA Motors Poland, Andrychowska Fabryka Maszyn Defum. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się w rekordowym tempie zaprojektować i uruchomić masową produkcję adapterów metodą wtryskową. Grupa Techniczno-Projektowa #MaskaDlaMedyka, złożona z praktyków i pracowników wiodących uczelni technicznych w Polsce, opracowała projekt i prototyp adaptera. Zespół 3D Labs odpowiadał za wyszukanie i dobór partnerów posiadających niezbędne zasoby technologiczne, zaś Yasa Motors Poland wzięło na siebie wykonanie projektu formy wtryskowej i wyprodukowanie jej newralgicznych części. Andrychowska Fabryka Maszyn Defum przygotowała pozostałe elementy potrzebne do złożenia kompletnej formy wtryskowej. Gnieźnieńska fabryka VELUX podęła się zaś masowej produkcji adaptera wykonanego z plastiku, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sfinansowała zakup 10 000 masek, które zostały ekspresowo wyprodukowane przez Decathlon w Polsce i zostaną przekazane do placówek medycznych w całej Polsce.

 
Firma VELUX, dla której ważne są wartości społecznej odpowiedzialności biznesu, wspiera lokalne społeczności, w których prowadzi swoją działalność. W związku z walką koronawirusem pomogła m.in. w zakupie respiratorów dla gnieźnieńskiego szpitala, a także wyposażeniu karetki w Namysłowie.

 #MaskaDlaMedyka to akcja społeczna, której misją jest zabezpieczenie jak największej liczby pracowników systemu ochrony zdrowia narażonych na bezpośredni kontakt z wirusem SARS-CoV-2. W tym celu, korzystając z rozwiązań stosowanych m.in. w Włoszech czy w Czechach, osoby zaangażowane w akcję zbierają i przerabiają za pomocą adapterów maski do snorklingu typu EasyBreath firmy Decathlon w wysoce skuteczne maski ochronne dla personelu medycznego. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy inicjatywa #MaskaDlaMedyka rozwinęła się w ogólnopolską akcję społeczną, do której przyłączyły się setki wolontariuszy – od przedstawicieli politechnik i dużych firm, po pojedynczych entuzjastów druku 3D i prywatnych darczyńców.

Firma EVER włączyła się w akcję powszechnej zbiórki na rzecz walki z COVID-19 za pośrednictwem Fundacji PKO Banku Polskiego. W kwietniu i maj br. firma odprowadza 1% przychodów ze sprzedaży swoich produktów do Fundacji z przeznaczeniem na udzielenie pomocy w diagnozowaniu pacjentów z koronawirusem, aby móc jak najszybciej odizolować osoby chore i w ten sposób ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce. Akcja „1% z produktów EVER” trwa do 31.05.2020 r. W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej inicjatywa może być przedłużona.

Także radomska firma Kratki.pl, producent ogrzewaczy gazowych, kominków, wkładów, pieców i akcesoriów, włączyła się w pomoc szpitalom. Przekazała placówkom służby zdrowia nowoczesny respirator oraz 1200 litrów środków higienicznych do walki z koronawirusem.

„Zdajemy sobie sprawę, że liczba zarażonych w kraju i w naszym regionie stale rośnie. To mogą być nasi krewni, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi… ale możemy to być także my sami, dlatego dziś każda pomoc jest na wagę złota. Potrzeby lokalnych placówek medycznych są teraz ogromne, dlatego postanowiliśmy obok środków higienicznych, które dotąd ofiarowaliśmy, zakupić nowoczesny respirator, by nasi lekarze mieli sprzęt niezbędny do ratowania życia, szczególnie potrzebny w czasie pandemii” – mówi Alicja Bal, właścicielka firmy Kratki.pl.

Sprzęt Savina 300 skonstruowano tak, by sprostał potrzebom wentylacji nawet krytycznie chorych pacjentów. Może być wykorzystywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Castorama Polska zadecydowała o przekazaniu pomocy o wartości 1 000 000 zł dla instytucji walczących z koronawirusem. Spółka postanowiła wesprzeć szpitale, Ministerstwo Zdrowia i Straż Graniczną. 

„Wiemy, jak trudna i wyczerpująca jest teraz praca osób, które każdego dnia troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Tysiące lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, ale również służb porządkowych staje każdego dnia do walki z epidemią. Jako firma odpowiedzialna wiemy, że naszą rolą jest wspierać służbę tych osób. Przekazane materiały to przede wszystkim środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczeniu jednostek walczących z epidemią. Pomoc ludziom ratującym innych ludzi to nasza powinność w tym trudnym czasie” – powiedział Sebastien Krysiak, dyrektor generalny Castorama Polska.

Przekazane przez Castoramę wsparcie ma wymiar doraźnej pomocy materialnej w formie towarów takich jak opryskiwacze do dezynfekcji, czy środki służące ochronie osobistej w czasie walki z koronowirusem oraz sfinansowanie zakupu testów wykrywających obecność wirusa. Cześć materiałów (opryskiwacze) przekazano już jednostkom Straży Granicznej, której funkcjonariusze każdego dnia mają kontakt się z dużą liczbą osób. Szpitale zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej, a do Ministerstwa Zdrowia trafią zakupione przez spółkę testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Także Grupa Tubądzin aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. W marcu zakupiła i przekazała dwa respiratory reanimacyjno-transportowe wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. W imieniu firmy sprzęty przekazał Sławomir Tokarski, wiceprezes zarządu.

W sytuacjach kryzysowych ważna jest wzajemna pomoc. Firma FAKRO na ręce zastępcy dyrektora Bogusława Latacza, przekazała szpitalowi w Nowym Sączu 800 sztuk własnej produkcji maseczek ochronnych, wspierając służbę zdrowia w walce z wirusem. FAKRO rozpoczęło produkcję maseczek ochronnych we współpracy z firmą Woolmed. Na uruchomionej nowoczesnej linii produkcyjnej wytwarzane są  trójwarstwowe maseczki, które zawierają warstwę filtrującą zatrzymującą ponad 95% bakterii (BFE>95%). Materiały użyte do produkcji maseczek posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej oraz certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Maseczki przekazywane są pracownikom, wysyłane są także do lokalnych szpitali, a następnie do partnerów biznesowych.

„To nasza «cegiełka». W ten sposób wspomożemy intensywną i pełną poświęcenia pracę lekarzy i pielęgniarek w szpitalu” – dodaje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu firmy, który wraz z Bożeną Damasiewicz, dyrektorem biura zarządu przekazał szpitalowi pakiet maseczek ochronnych. Przekazanie maseczek to pierwszy krok w prowadzonej przez firmę z Nowego Sącza akcji. 

W walkę z koronawirusem angażują się również pracownicy firmy Selena. Jeden z nich rozpoczął produkcję przyłbic oraz masek z wymiennym filtrem i bezpłatnie przekazuje je szpitalom. Wszystkie materiały do wykonania przyłbic oraz drukarki 3D pozyskał w ramach własnej inicjatywy. Bieżąca partia obejmie 10 000 przyłbic – planowane jest rozszerzenie akcji i dołączenie kolejnych drukarek. Grupa Selena wspiera inicjatywę wolontariatu. Specjalnie powołany zespół z poziomu centrali Grupy „Response Team” opracowuje procedury i wsparcie na wypadek konieczności wprowadzenia scenariuszy zabezpieczających tak, aby zminimalizować wpływ koronawirusa na prowadzoną działalność.

Czytaj też: Selena pomaga szpitalom w walce z pandemią

Grupa Selena rozpoczęła też produkcję żelu do dezynfekcji rąk TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali – gdzie firma ma swoje zakłady i centralę. TYTAN HEALTH – Dezynfekujący Żel Do Rąk o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym uzyskał pozwolenie wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Łącznie 10 tys. opakowań (po 500 ml każde) trafi do placówek leczniczych na Dolnym Śląsku.

Wszyscy wiemy,  jak bardzo deficytowym artykułem są w ostatnim czasie maseczki chroniące przed wirusem. Marma Polskie Folie także włączyła się do walki z pandemią – przekazała specjalną włókninę na maseczki chirurgiczne, której firma jest producentem. Specjalna partia certyfikowanej włókniny do uszycia 100 000 sztuk maseczek trafiła do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Miejskiego Szpitala im. Jana Pawła II w Rzeszowie, do Gminy Nowa Dęba oraz Gminy Ropczyce.

Zobacz więcej: Marma Polskie Folie włączyła się do walki z pandemią

W Światowym Dniu Zdrowia (7 kwietnia) Śnieżka ponownie wsparła dębicki szpital. Tym razem był to sprzęt i środki ochrony osobistej o łącznej wartości ponad 320 tys. zł. Oddział Obserwacyjno-Zakaźny otrzymał aparat USG do diagnostyki m.in. chorób pacjentów z podejrzeniem lub zarażeniem koronawirusem (będzie to siódme tego typu urządzenie w województwie podkarpackim). Firma zakupiła też środki ochrony osobistej dla personelu medycznego – m.in. ponad 1200 wysokiej jakości masek oraz kilkaset kombinezonów. Natomiast w marcu firma przekazała urządzenia oczyszczające i ozonujące powietrze, które również umieszczono na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym dębickiego szpitala.

Dowiedz się więcej: Śnieżka wsparła dębicki szpital

Grupa PSB Handel z siedzibą w Wełczu koło Buska-Zdroju przekazała do szpitali 900 tys. sztuk maseczek ochronnych oraz 27 tys. litrów płynu do dezynfekcji, o łącznej wartości ponad 2,8 miliona złotych netto. Otrzymały je szpitale w Busku-Zdroju, Kielcach oraz Starachowicach. Placówki te prowadzą oddziały zakaźne przeznaczone do leczenia chorych na COVID-19 w województwie świętokrzyskim. Buskiemu szpitalowi Grupa PSB udzieliła już pomocy na początku pandemii – także w postaci maseczek ochronnych i płynów. Obecnie do akcji wsparcia dołączyły również sklepy PSB Mrówka, należące do centrali PSB i działające w innych regionach. Łącznie przekazały one kilka tysięcy maseczek ochronnych do szpitali w Jaśle, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. 

Dodatkowo Mrówka z Buska-Zdroju przekaże jeszcze w maseczki i płyny dezynfekujące do Uzdrowiska Busko-Zdrój. Wcześniej Uzdrowisko otrzymało materiały remontowe, niezbędne do przygotowania części swoich obiektów do funkcji izolatoriów niezbędnych w czasie pandemii. 

Także firma Barlinek przekazała pracownikom szpitali kolejną partię maseczek ochronnych. Do personelu trafiło aż 57 tysięcy sztuk, zarówno jednorazowych jak i specjalistycznych typu FFP3. Maseczki chronią lekarzy i pielęgniarki, którzy walczą z wirusem. Barlinek wspiera lokalne placówki medyczne w Kielcach i Barlinku, tam, gdzie koncentruje swoją działalność i produkcję.

Do tej pory do poniższych szpitali trafiło ponad 80 000 sztuk sprzętu medycznego:

  • Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
  • Szpital Kielecki św. Aleksandra w Kielcach
  • Szpital w Barlinku.

Natomiast właściciele apartamentowca ZŁOTA 44 przekazują szpitalowi w Grodzisku Mazowieckim specjalistyczne urządzenie do diagnostyki temperatury ciała na odległość – aparat termowizyjny. Wzrost temperatury ciała jest jednym z podstawowych objawów zakażenia COVID-19. Urządzenie to pozwoli personelowi medycznemu zachować bezpieczną odległość, w szybki i bezkontaktowy sposób wykryć pierwsze symptomy infekcji. Drugi, równie zaawansowany technologicznie aparat, zostanie wkrótce zakupiony i przekazany do kolejnej placówki. Dodatkowo, w geście wsparcia i solidarności z osobami, które codziennie pracują na pierwszej linii frontu, fasada apartamentowca ZŁOTA 44 będzie co kilka dni, symbolicznie podświetlana w barwach narodowych. 

„W tym szczególnie trudnym momencie, pragniemy pomóc tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Tak zrodziła się inicjatywa wsparcia szpitala w Grodzisku Mazowieckim, a wkrótce kolejnego szpitala. Podświetlając fasadę budynku pragniemy wyrazić podziękowania przede wszystkim dla lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników ochrony zdrowia, ale również dla handlowców, sprzedawców, kurierów, czy kierowców” – mówi Christopher Zeuner, Head of Europe funduszu Amstar, jednego ze współwłaścicieli apartamentowca Złota 44.

[Tubądzin,branża budowlana,branża wnętrzarska,wyposażenie wnętrz,Castorama,Drutex,producent okien,okna,stolarka okienna, Selena, maseczki ochronne, Fakro, apartamentowiec, Złota 44, FFiL Śnieżka, Marma, wyposażenie kuchni, armatura sanitarna, Kuchinox, Ever, ups, zasilacze ups, Oknoplast, okna, Joniec, ogrodzenia, Kratki, ogrzewacze gazowe, kominki, Galeco, systemy rynnowe, Barlinek, PSB, składy budowlane]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  12
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

2
Aneta123 / 31-03-2020, 20:47
Z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego warto rozważyć zakup zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp. Te które mogę polecić znajdują się w ofercie firmy www.maglo.com.pl
FeliksG / 03-04-2020, 10:45
I to się chwali Brawo Wy
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego powinieneś zamontować te czujniki?

Przeznaczone są do monitorowania pomieszczeń domowych pod kątem występowania... czytaj dalej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Chcesz uzyskać bezpłatną wycenę stropu?

Zanim przystąpimy do budowy, zastanówmy się nad technologią wykonania stropu...

Czytaj więcej »


Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź » Jak zabezpieczyć dach płaski przed wodą?
Kocioł? Pompa ciepła? Jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu? czytaj dalej » Systemowe podejście do hydroizolacji i odwodnienia dachów płaskich... czytaj dalej»

Porównanie twardości podłóg drewnianych »

Jeśli chcesz wiedzieć na czym stoisz to powinieneś wiedzieć, że fornirowana podłoga drewniana...

Czytaj dalej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Najcieplejszy system okienny »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Czego użyć do uszczelnienia obrzeża wanny lub umywalki?

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Czy da się zabezpieczyć spoinę przed działaniem grzybów i pleśni nawet przez 15 lat? Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Jak czyścić basen stelażowy – zobacz najlepsze metody » Na czym dokładnie polega udrażnianie rur?
Dobry basen stelażowy będzie służył Ci przez lata, jeśli będziesz odpowiednio o niego dbać... czytaj dalej » Niestety, awarie mogą zdarzyć się zawsze. Ich pojawieniu się każdorazowo towarzyszy napięcie i stres... czytaj dalej »

Sprawdzone chwytaki do prac brukarskich »

Chwytaki brukarskie to nieocenione wsparcie podczas wyjmowania, układania i transportowania kostki brukowej, płyt chodnikowych, krawężników oraz...

Czytaj dalej »


Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

4/2020
Ekspert Budowlany 4/2020
W numerze m.in.:
  • - Przyczyny zawilgacania budynków
  • - Jak zbudować energooszczędny dom?

Forum

Palladyn909  | 
11-08-2020, 16:21
 | 
2
janek3256665  | 
11-08-2020, 13:58
 | 
1
janek3256665  | 
11-08-2020, 07:44
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
Melono  | 
16-04-2019, 18:18
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl