EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Modułowy rąbek zatrzaskowy

Początki rąbka stojącego

Modułowy rąbek zatrzaskowy, fot. Bratex Dachy

Modułowy rąbek zatrzaskowy, fot. Bratex Dachy

Dachy na rąbek stojący są rodzajem pokrycia, którego początki sięgają wczesnych lat ubiegłego wieku. W ówczesnym czasie dachy na rąbek wykonywano z krótkich pasów blachy i układano je naprzemiennie, aby uzyskać szczelność. Blachę łączono metodą felcowania, czyli zawijania lub zaginania krawędzi. Technika ta wymaga wysokich umiejętności od wykonawcy oraz zastosowania odpowiedniego rodzaju blachy, by uniknąć uszkodzenia materiału przy zaginaniu. Krycie dachów na felc, zwane także rzemieślniczym lub profesjonalnym, jest dzisiaj szeroko stosowane na obiektach użyteczności publicznej lub zespołach nowoczesnych budynków – tam, gdzie liczy się nawiązanie do tradycji i wykorzystanie specjalnej klasy materiałów, np. z racji specyfiki inwestycji.

treść sponsorowana

Dach płaski a współczesna architektura

Rozwijający się trend architektury obiektów z dachami o płaskiej charakterystyce powierzchni, zaowocował pojawieniem się rozwiązania w postaci rąbka zatrzaskowego Bratex Snap Lock. To typ pokrycia dachowego, które jest przystępne cenowo oraz znacząco prostsze w montażu niż rąbek rzemieślniczy. W efekcie rąbek zatrzaskowy wizualnie oddaje większość tego, co metoda krycia na felc. Istnieją dwa rodzaje zamka przy rąbku zatrzaskowym: zamek wewnętrzny (zawinięcie blachy pod spód) oraz zamek zewnętrzny.

Rąbki zatrzaskowe marki Bratex posiadają zamek wewnętrzny z uwagi na swoją skuteczność oraz inne zalety. Pokrycie dachowe wykonane w rąbku zatrzaskowym prezentuje się w formie płaskiej powierzchni ze wzdłużnymi linii, czyli rąbkami, rozstawionymi co około 45 cm. Spółka Bratex Dachy Mrzygłód wprowadziła do oferty rąbek zatrzaskowy już w 2011 r., a jego trzecia i finalna generacja została zaprezentowana w 2017 r. Rąbek zatrzaskowy Bratex Snap Lock to najbardziej dopracowany rąbek dostępny na rynku.

Arkusze rąbka zatrzaskowego dostępne są w formie długich arkuszy układanych obok siebie. Wyrób nie jest systemowo przystosowany do krycia naprzemiennego (na wzór szachownicy). Ilość nacięć i obróbki arkuszy, które należałoby wykonać jest x-wielokrotnością arkuszy na dachu, nawarstwienie grubości blachy w miejscach łączenia znacząco utrudnia uzyskanie estetycznego efektu oraz wyklucza ten produkt z wykorzystania pod krycie naprzemienne.

Rąbek modułowy

Doskonałą i bezkompromisową odpowiedzią na rąbek zatrzaskowy układany naprzemiennie jest modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy. To produkt systemowy, którego każdy arkusz jest elementem układanki i łączy się w określony sposób z kolejnym arkuszem.

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy optymalizowany jest pod konkretny dach. Funkcje te realizuje aplikacja internetowa Bratex RoofingCAD, z której korzystają dystrybutorzy Bratex. Aplikacja dobiera optymalną długość arkuszy przy założonej ich liczby według długości krokwi. System modułowy rąbka Bratex Savoy to tylko dwa arkusze: moduł podstawowy (arkusz długi) oraz dwa razy krótszy moduł uzupełniający (arkusz krótki).

Podstawą konstrukcyjną Bratex Savoy jest znany i sprawdzony rąbek zatrzaskowy, jednakże w projekcie zastosowano wiele zmian, który sprawiły że proces produkcyjny przebiega odmiennie.

Idea projektowa modułowego rąbka zatrzaskowego opiera się na dwóch głównych filarach: kompensacji nawarstwiających się grubości blach w miejscach łączeń oraz szczelności połączeń poprzecznych. Dowiedz się więcej >>

Kompensacja grubości

Łączenie ze sobą arkuszy blachy powoduje przesuwanie się kolejnego arkusza rąbka o grubość blachy. Jeśli ten wymiar nie zostanie gdzieś „ukryty”, kumulacja po połączeniu kilku arkuszy lub kilku kolumn arkuszy spowoduje problem z prostoliniowością i kłopot z zapięciem kolejnych arkuszy.

Zaczerpnięta z naszych systemowych blachodachówek koncepcja kieszeni kompensujących grubość nawarstwiających się blach, stała się podpowiedzią na innowacyjny etap procesu produkcyjnego modułowego rąbka zatrzaskowego polegający na zmianie geometrii wyprofilowanych rąbków arkusza. Rezultatem są zatłoczenia (w formie wytłoczeń) wzdłużne na końca arkusza oraz na środku, tam gdzie następuje łączenie z innymi arkuszami. Dzięki temu nie doprowadza się do kumulacji grubości blach. Żaden element rąbka nakrywanego wpływający na jego szczelność nie jest wycinany. Zatłaczanie wzdłużnie wyprofilowanego rąbka to jedyna skuteczna metoda rozwiązania problemu nawarstwiania się grubości blach oraz utrzymania szczelności połączenia.

Szczelny dach

Cechy modułowości wymuszają prostotę montażu i skuteczne połączenie. W odróżnieniu od zwykłego rąbka zatrzaskowego, rozpoczęcie arkusza modułowego to zawinięte pod arkusz (zafelcowane) 8 mm blachy. Rozpoczęcie arkusza jest estetyczne, ponieważ krawędź cięta nie jest widoczna, a także usztywnione dzięki zawinięciu. Ponadto od spodu arkusza naklejona jest specjalna butylowa uszczelka na całej szerokości powierzchni ekspozycyjnej.

Butyl jest materiałem dedykowanym do zastosowań zewnętrznych i dachowych, doskonale sprawdza się jako trwałe uszczelnienie oraz mocowanie, jest odporny na warunki atmosferyczne. W produkcie nie stosuje się silikonów lub uszczelniaczy, ponieważ ich skuteczność maleje z biegiem lat oraz promieniowaniem UV. Sprawdź >>

Na zakończeniu arkusza zastosowaną kieszeń kompensacyjna poprzeczną, która pełni kilka funkcji. Kieszeń to 20 mm wtłoczenie na całej szerokości arkusza zlokalizowane 6 cm od końca. Kieszeń kompensacyjna jest po montażu ukryta przez nałożony górny arkusz. Kieszeń pełni funkcję antykapilarną (aby nie podciągała wody), kompensuje grubość blachy zawinięcia oraz grubość uszczelki butylowej na rozpoczęciu górnego nakładanego arkusza.

Montaż arkuszy

Instalacja jest banalna. Wymaga nałożenia górnego arkusza, odklejenia taśmy zabezpieczającej z uszczelki i zatrzaśnięcia. Krycie dachu rozpoczyna się kolumną arkuszami długimi, od prawej strony w kierunku lewej. W drugiej kolumnie rozpoczyna się jednym arkuszem krótkim, kontynuuje długimi i przy kalenicy zakłada się arkusz krótki. To wszystko, dwie kolumny, które powtarza się do zakończenia połaci. Instrukcja montażu jest krótka i kompletna, ponieważ wyrób jest systemowy i nie wymaga żadnego docinania.

Przewaga modułowego rąbka zatrzaskowego

Produkt stworzono z myślą o uzyskaniu stylistki dachów retro, krycia na tzw. „mijankę”. W obliczu wyjątkowej i niepowtarzalnej palety dziesięciu kolorów Bratex Residential Buildings Design Colors, a także wyobraźni inwestora lub architekta, możliwe staje się zastosowanie na jednym dachu dwóch zbliżonych lub kontrastujących ze sobą kolorów. Wydźwięk takiego układu stylistyczno-kolorystycznego pozostanie w pamięci każdego, kto spojrzy na obiekt.

Arkusze modułowego rąbka zatrzaskowego są krótkie więc łatwe w transportowaniu na budowie oraz w wynoszeniu na połać dachową (np. wąska uliczka w centrum dużego miasta). Ryzyko uszkodzenia arkuszy jest znikome. Dla uzyskania stylistyki dla modułu podstawowego zaleca się maksymalną długość 2 m.

Arkusze modułowego rąbka zatrzaskowego Bratex Savoy cechuje znikomy i niezauważalny efekt liniowej rozszerzalności termicznej, która w specyficznych przypadkach i przy długich arkuszach tradycyjnego rąbka zatrzaskowego, może być podłożem pofalowanej powierzchni dachu. Arkusz blachy stalowej o długości 8 m, wydłuża się i skraca pomiędzy porami roku prawie 10 mm. Natomiast arkusz modułowego rąbka zatrzaskowego Bratex Savoy o długości 2 m, to rusz termiczny nieco ponad 2 mm.

Jaki materiał na rąbek jest najlepszy?

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wariantów materiałowych, dzięki czemu można je dostosować do koloru elewacji budynku. Dzięki 27-letniej współpracy ze skandynawską hutą SSAB powstają produkty o standardach jakości przewyższających normy europejskie. Blachy z Bratex zabezpieczane są specjalną warstwą cynkową o masie 350 gramów na m², co stanowi aż o 27% lepszą ochronę w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki temu Bratex oferuje najdłuższą gwarancję na rynku – aż 75-letnią gwarancję funkcjonalności i 35-letnią gwarancję zachowania koloru.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się oryginalna paleta dziesięciu zupełnie nowych kolorów, powłoki Ceramic Matt Pro BT, która dostępna jest tylko w ofercie marki Bratex (Residential Buildings Design Colors). Najlepsze warianty materiałowe to powłoki oparte na biotechnologii BT (Bio-based Technology). Stanowi ona mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego dzięki wyeliminowaniu uwalniania substancji nitro do powietrza. W końcowej powłoce lakieru dużą część związków ropopochodnych zastapiono estrem metylowym szwedzkiego oleju rzepakowego.

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy firmy Bratex Dachy to innowacyjny produkt, który ma wszystkie wymagane w nowoczesnym budownictwie właściwości i zalety. Jest łatwy w montażu, trwały, estetyczny i wydajny. Jest to idealne rozwiązanie, które zapewni trwałość i estetykę połączenia pomiędzy dachem a elewacją budynku. Zamów rąbek modułowy u producenta >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. Panele elewacyjne marki Bratex

Panele elewacyjne marki Bratex Panele elewacyjne marki Bratex

W dzisiejszych czasach, kiedy wygląd i estetyka budynków są niezwykle istotne, coraz więcej właścicieli inwestycji szuka nowoczesnych i trwałych rozwiązań na wykończenie elewacji. Jednym z nich są panele...

W dzisiejszych czasach, kiedy wygląd i estetyka budynków są niezwykle istotne, coraz więcej właścicieli inwestycji szuka nowoczesnych i trwałych rozwiązań na wykończenie elewacji. Jednym z nich są panele elewacyjne, które pozwalają nadać budynkowi atrakcyjny wygląd oraz dodają mu charakteru. Producent Bratex Dachy Mrzygłód oferuje bogatą gamę paneli elewacyjnych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. Postaw na Dach Numer Jeden z polskim producentem pokryć dachowych

Postaw na Dach Numer Jeden z polskim producentem pokryć dachowych Postaw na Dach Numer Jeden z polskim producentem pokryć dachowych

Każdy właściciel nieruchomości wie, jak kluczowe jest wybranie solidnego i trwałego dachu. Dach to pierwsza linia obrony przed działaniem warunków atmosferycznych, a wybór odpowiedniego pokrycia dachowego...

Każdy właściciel nieruchomości wie, jak kluczowe jest wybranie solidnego i trwałego dachu. Dach to pierwsza linia obrony przed działaniem warunków atmosferycznych, a wybór odpowiedniego pokrycia dachowego ma ogromne znaczenie. W tej kwestii Bratex Dachy Mrzygłód wyróżnia się jako renomowany producent pokryć dachowych, oferujący niezawodne i wysokiej jakości rozwiązania, zapewniając przy tym najwyższą dostępną na rynku gwarancję na swoje produkty.

Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. Stalowy system rynnowy Bratex Struga, czyli pewna inwestycja na lata

Stalowy system rynnowy Bratex Struga, czyli pewna inwestycja na lata Stalowy system rynnowy Bratex Struga, czyli pewna inwestycja na lata

Rynny odgrywają niezwykle istotną rolę jako element odwodnienia. Skutecznie odprowadzają wodę opadową z dachu, chroniąc fasadę oraz fundamenty przed wilgocią i uszkodzeniami. Estetycznie zaprojektowany...

Rynny odgrywają niezwykle istotną rolę jako element odwodnienia. Skutecznie odprowadzają wodę opadową z dachu, chroniąc fasadę oraz fundamenty przed wilgocią i uszkodzeniami. Estetycznie zaprojektowany system rynnowy może wpłynąć na ogólny wygląd budynku. Dobre dopasowanie kształtu, koloru i stylu rynien oraz rur spustowych do architektury budynku może podkreślić jego estetykę i dodatkowo zwiększyć jego atrakcyjność wizualną. W tym kontekście, stalowy system rynnowy Bratex Struga zdobywa coraz większe...

System rynnowy podwieszany Bratex Struga Quattro

System rynnowy podwieszany Bratex Struga Quattro System rynnowy podwieszany Bratex Struga Quattro

System rynnowy podwieszany Bratex Quattro

System rynnowy podwieszany Bratex Quattro

System rynnowy Bratex Struga

System rynnowy Bratex Struga System rynnowy Bratex Struga

System rynnowy Bratex Struga

System rynnowy Bratex Struga

Blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon

Blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon Blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon

Blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon

Blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Blachodachówka modułowa Bratex Scandinavia

Blachodachówka modułowa Bratex Scandinavia Blachodachówka modułowa Bratex Scandinavia

Blachodachówka modułowa Bratex Scandinavia

Blachodachówka modułowa Bratex Scandinavia

Blachodachówka modułowa Bratex Savanna

Blachodachówka modułowa Bratex Savanna Blachodachówka modułowa Bratex Savanna

Blachodachówka modułowa Bratex Savanna

Blachodachówka modułowa Bratex Savanna

Blachodachówka modułowa Bratex Aurora

Blachodachówka modułowa Bratex Aurora Blachodachówka modułowa Bratex Aurora

Blachodachówka modułowa Bratex Aurora

Blachodachówka modułowa Bratex Aurora

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy

Wybrane dla Ciebie

CREATON Polska sp. z o.o. Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej? Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać...

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich...

CREATON Polska sp. z o.o. Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci...

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną ozdobą budynku.

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.