Coraz częściej w modernistycznych wnętrzach można nie zauważyć drzwi. Podpowiedź dla gości stanowi jedynie dyskretna klamka oraz delikatny obrys ich linii. Mowa o tzw. drzwiach wewnętrznych ukrytych w płaszczyźnie ściany - to jeden z najświeższych trendów w aranżacji wnętrz.
Wykończone tym samym kolorem lub wzorem są idealnie zlicowane ze ścianą, dzięki czemu uzyskujemy ciekawy efekt tajnego przejścia między pomieszczeniami. Drzwi pozbawione są widocznych ościeżnic, które często negatywnie wpływają na estetykę wystroju.
Zobacz też: Drzwi w kolorze ściany
Realizacja wizji drzwi ukrytych wymaga zastosowania specjalnego systemu, pozwalającego na swobodne malowanie czy tapetowanie skrzydła drzwiowego. PIU Invisible Line producenta drzwi PIU Design umożliwia takie rozwiązanie.
PIU Invisible Line to system drzwiowy, który składa się z drewnianego skrzydła oraz aluminiowej ościeżnicy. Drewniana konstrukcja skrzydła jest usztywniona tak, aby gwarantować stabilizację wymiarową. Niewidoczna ościeżnica to autorska koncepcja PIU Design. Jest to ukryty w ścianie, stabilny, wielokomorowy profil, w którym niewidoczne są wszystkie elementy uzupełniające, tj. zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, zamek magnetyczny lub magnetyczno-mechaniczny.
Dzięki temu drzwi są perfekcyjnie zlicowane ze ścianą. Skrzydła z tej linii mogą mieć wysokość od 202 do 240 centymetrów oraz szerokość 70, 80 lub 90 cm.
W ofercie PIU Design dostępne są trzy modele drzwi PIU Invisible Line - model 4.4 Standard, model 4.4 Standard Plus, model 5.0. Zamontowane skrzydła drzwiowe są gotowe do wykończenia farbą w dowolnej kolorystyce lub oklejenia wybraną tapetą.
Cena - od ok. 1600 zł do 3500 zł (netto)
Dysponując gotową technologią wykonania drzwi ukrytych, należy zastanowić się nad ich modnym wykończeniem. Jaka kolorystyka ścian i drzwi będzie w tym sezonie najmodniejsza?
Zapisz się na bezpłatny NEWSLETTER. Co tydzień najświeższe informacje o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz bezpośrednio na Twój e-mail. |
Tutaj warto posiłkować się opinią ekspertów z instytutu koloru "Pantone". W tym roku tytuł „Koloru Roku” przypadł po raz pierwszy w historii dwóm kolorom: pudrowemu różowi Rose Quartz oraz niebieskiemu z nutą fioletu Serenity.
Jeśli nie interesują nas chwilowe mody i chcemy postawić na bardziej uniwersalną kolorystykę, od kilku lat mocną pozycję wśród architektów wnętrz i klientów indywidualnych mają szarości, które stanowią bardzo dobre tło dla nowoczesnego wnętrza.
Ze względu na zamiłowanie Polaków do stylu skandynawskiego nie można zapominać o wiecznie modnych złamanych bielach tzw. off white’ach oraz delikatnych błękitach. Coraz rzadziej decydujemy się na bardzo jaskrawą i wyrazistą kolorystykę, która już po jednym czy dwóch sezonach nam się znudzi.
W temacie tapet ten rok należeć będzie do wzorów geometrycznych, w szczególności przedstawiających efekty 3D. Drzwi ukryte wykończone tego typu tapetą będą stanowiły dodatkową "niespodziankę" dla gości. W przypadku tapet możemy sobie pozwolić na bardziej odważne wzory, którymi wykończymy wybraną ścianę, a pozostałe pomalujemy farbą w stonowanej kolorystyce.
Więcej informacji na stronie www.meblobranie.pl