EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Nietypowy bliźniak - dwa różne domy połączone plusem

Redakcja | 2017-11-30
Nietypowy bliźniak - dwa różne domy połączone plusem
Fot. 81.waw.pl

Nietypowy bliźniak - dwa różne domy połączone plusem


Fot. 81.waw.pl

Charakterystyczna forma elewacji budynku wynika z czterech głównych właściwości użytkowych budynku i dzieli białą bryłę na tyle samo różnych części. Dom+ to kolejny projekt warszawskiej pracowni 81.waw.pl. W swojej nietypowej bryle skrywa funkcje domu bliźniaka.

Zobacz także

Balex Metal Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność? Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w...

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w tym trwałość, łatwość montażu i doskonałą wydajność energetyczną.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

ROB-GONT – Robert Bielak Domy z bali – czy warto je budować?

Domy z bali – czy warto je budować? Domy z bali – czy warto je budować?

Wiele osób coraz chętniej podejmuje decyzję budowy domu z bali, aniżeli domów murowanych. Nie chodzi jedynie o niepowtarzalny, urokliwy wygląd, ale również o wiele innych ważnych aspektów technicznych...

Wiele osób coraz chętniej podejmuje decyzję budowy domu z bali, aniżeli domów murowanych. Nie chodzi jedynie o niepowtarzalny, urokliwy wygląd, ale również o wiele innych ważnych aspektów technicznych i finansowych. Aktualnie można nawet budować piętrowe konstrukcje całoroczne wraz z podpiwniczeniem, a więc wybór nie ogranicza się jedynie do małego domku letniskowego.

Głównym założeniem projektu było połączenie różnych charakterów inwestorów. Poszczególne połówki, mimo iż tak różne, miały jednak stanowić spójną całość. Widoczny, ciemny plus na białej elewacji jest elementem, który łączy sąsiadów, ale jednocześnie pozwala na nadanie bryle indywidualnego charakteru.

Prawa i lewa strona różnią się od siebie formą, ale są spójne poprzez materiał wykorzystany na elewacji, czyli płyty z białego spieku kwarcowego. Czarny plus będzie natomiast złożony z wielkoformatowych czarnych płyt wykończonych w polerze, aby odróżniał się od białej matowej elewacji.

Prawa strona elewacji jest gładka, bez żadnych uskoków w bryle. Indywidualnego charakteru nadaje jej ekspresyjny dach. Liczba trzech różnych dachów o stromym kształcie odpowiada liczbie dzieci, które będą tutaj mieszkały. Od strony ogrodu, każdy "domek" to jeden pokój dziecięcy. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy będą mogli poczuć się jakby każde z nich miało swoją własną chatkę.

Budynek po lewej zachowuje bardziej surowy charakter, ponieważ sprawia wrażenie nałożonych na siebie prostopadłościennych brył. Elementem zmiękczającym bryłę są wbudowane donice na zieleń, których forma wynika z kształtu budynku.

Funkcje po prawej stronie budynku

Na parterze prawej części bliźniaka zostały umieszczone takie pomieszczenia, jak garaż z przechodnią garderobą do holu głównego, gabinet z bezpośrednim dostępem do holu oraz kuchnia, jadalnia i salon, które otwierają się na ogród dużym przeszkleniem na całą wysokość kondygnacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowanie drugiej, tzw. brudnej kuchni, która ma bezpośrednie połączeniu z kuchnią główną.

Na piętrze, w prawej części od strony ogrodu, zlokalizowane zostały trzy pokoje dziecięce. Przewidziano dla nich wspólną łazienkę oraz pralnię. Sypialnia główna, umieszczona od strony ulicy, ma natomiast własną garderobę oraz przestronną łazienkę. Pomieszczenia te mają pojedyncze okna. 

Funkcje po lewej stronie budynku

Na parterze w lewej części bliźniaka umieszczono garaż z bezpośrednim dostępem do holu głównego, z którego można przejść do ogólnodostępnej garderoby, a z niej do kotłowni.

W holu głównym zaprojektowano jednobiegową klatkę schodową, która będzie doświetlona świetlikiem dachowym. Z holu jest bezpośredni dostęp do części dziennej salonu oraz jadalni, które łączą się z ogrodem przez całościenne przeszklenie. Kuchnię zaprojektowano we wnęce, z której jest bezpośredni widok na wejście do domu oraz kontakt z jadalnią.

Z holu jest także bezpośredni dostęp do strefy odpoczynku, w której zlokalizowano saunę oraz łazienkę z prysznicem dla gości. Z pomieszczenia, w którym znajduje się sauna, poprzez duże przeszklenie, widać ogród. Dzięki temu, zarówno goście, jak i domownicy, mogą się zrelaksować, podziwiając zieleń za oknem. 

Na piętrze zlokalizowano część prywatną. Po wejściu na nie, w pierwszej kolejności jest dostęp do trzech pokoi dziecięcych. Z holu można przejść również do łazienki głównej oraz pralni. Na piętrze znajduje się także gabinet, a w dalszej części sypialnia rodziców, z własną łazienką oraz garderobą, które otwierają się dużym przeszkleniem na ogród. Z sypialni jest też wyjście na zadaszony taras.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Waldemar Joniec Przepływowe podgrzewacze wody

Przepływowe podgrzewacze wody Przepływowe podgrzewacze wody

Przepływowe podgrzewacze wody często są jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Wybór podgrzewacza zależy od zapotrzebowania na ciepłą wodę, dostępności i kosztów nośnika energii potrzebnej do jego zasilania.

Przepływowe podgrzewacze wody często są jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Wybór podgrzewacza zależy od zapotrzebowania na ciepłą wodę, dostępności i kosztów nośnika energii potrzebnej do jego zasilania.

Redakcja Do czego służy perlator?

Do czego służy perlator? Do czego służy perlator?

Wodooczędna końcówka na kran, nazywana perlatorem, to najprostsza i najbardziej podstawowa forma oszczędzania wody. Zamocowana na końcu wylewki siatka o drobnych oczkach napowietrza wodę i dzięki temu...

Wodooczędna końcówka na kran, nazywana perlatorem, to najprostsza i najbardziej podstawowa forma oszczędzania wody. Zamocowana na końcu wylewki siatka o drobnych oczkach napowietrza wodę i dzięki temu ogranicza jej zużycie nawet o kilkadziesiąt procent.

Redakcja Drewno w łazience

Drewno w łazience Drewno w łazience

Zastosowanie drewna w łazience wciąż jeszcze wydaje się wielu użytkownikom nienajlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Zmienność temperatur, duża wilgotność, środki chemiczne, którymi czyścimy powierzchnie –...

Zastosowanie drewna w łazience wciąż jeszcze wydaje się wielu użytkownikom nienajlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Zmienność temperatur, duża wilgotność, środki chemiczne, którymi czyścimy powierzchnie – wszystko to sprawia, że na wykorzystanie drewna jako materiału wykończeniowego patrzymy z sceptycyzmem.

Redakcja Jak uszczelnić umywalkę silikonem

Jak uszczelnić umywalkę silikonem Jak uszczelnić umywalkę silikonem

Nieprawidłowe uszczelnienie miejsc między kafelkami, ścianą a brzegiem umywalki powoduje wnikanie wody w źle zabezpieczone zakamarki. Powstały w ten sposób nadmiar wilgoci jest idealną pożywką do rozwoju...

Nieprawidłowe uszczelnienie miejsc między kafelkami, ścianą a brzegiem umywalki powoduje wnikanie wody w źle zabezpieczone zakamarki. Powstały w ten sposób nadmiar wilgoci jest idealną pożywką do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie uszczelnienie wspomnianych powierzchni.

Anna Białorucka Jak pomalować łazienkę?

Jak pomalować łazienkę? Jak pomalować łazienkę?

Malowanie ścian w łazience jest dużo łatwiejsze niż układanie glazury, ale i tu można popełnić błędy. Podpowiadamy, jakich zasad należy przestrzegać, żeby nasza łazienka była prawidłowo pomalowana.

Malowanie ścian w łazience jest dużo łatwiejsze niż układanie glazury, ale i tu można popełnić błędy. Podpowiadamy, jakich zasad należy przestrzegać, żeby nasza łazienka była prawidłowo pomalowana.

Redakcja Jak zapobiec przeciekom w kabinie prysznicowej?

Jak zapobiec przeciekom w kabinie prysznicowej? Jak zapobiec przeciekom w kabinie prysznicowej?

Prysznic pozytywnie działa na zmysły i poprawia nastrój, pod warunkiem, że nie musimy martwić się jego awariami – unikniemy ich, jeśli spełnione zostaną pewne standardy przy jego budowie i instalacji....

Prysznic pozytywnie działa na zmysły i poprawia nastrój, pod warunkiem, że nie musimy martwić się jego awariami – unikniemy ich, jeśli spełnione zostaną pewne standardy przy jego budowie i instalacji. Najważniejsza zasada: kabina prysznicowa i powierzchnia wokół niej muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Agata Grudecka Jakie włączniki wybrać do łazienki?

Jakie włączniki wybrać do łazienki? Jakie włączniki wybrać do łazienki?

Wybór włącznika zależy od pomieszczenia, w którym ma być zastosowany. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając włączniki do łazienki?

Wybór włącznika zależy od pomieszczenia, w którym ma być zastosowany. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając włączniki do łazienki?

mgr inż. Julian Wiatr Instalacje elektryczne w łazience

Instalacje elektryczne w łazience Instalacje elektryczne w łazience

Projektując i urządzając łazienkę, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także zapewnieniem bezpieczeństwa jej użytkownikom.

Projektując i urządzając łazienkę, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także zapewnieniem bezpieczeństwa jej użytkownikom.

Damian Żabicki Grzejniki do łazienki

Grzejniki do łazienki Grzejniki do łazienki

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Redakcja Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience?

Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience? Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience?

Zastanawiając się nad instalacją ogrzewania podłogowego w domu, najczęściej myślimy o zastosowaniu takiego rozwiązania w łazience. Wykonanie takiej podłogi nie jest trudne. Należy przestrzegać instrukcji...

Zastanawiając się nad instalacją ogrzewania podłogowego w domu, najczęściej myślimy o zastosowaniu takiego rozwiązania w łazience. Wykonanie takiej podłogi nie jest trudne. Należy przestrzegać instrukcji producenta i stosować odpowiednie materiały. W artykule pokazujemy krok po kroku poszczególne etapy prac.

Redakcja Czy okno w łazience jest potrzebne?

Czy okno w łazience jest potrzebne? Czy okno w łazience jest potrzebne?

Oknem w łazience mogą się przede wszystkim cieszyć właściciele domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest możliwość wentylacji pomieszczenia oraz korzystania z naturalnego światła. W nowoczesnych...

Oknem w łazience mogą się przede wszystkim cieszyć właściciele domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest możliwość wentylacji pomieszczenia oraz korzystania z naturalnego światła. W nowoczesnych łazienkach okna stanowią często także elegancki element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Jak zatem wybrać najlepsze okno do naszej łazienki?

Redakcja Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki?

Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki? Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki?

Stolarka drzwiowa przeznaczona do łazienki powinna spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając drzwi do pokoju kąpielowego należy upewnić się, że zapewnią one odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób...

Stolarka drzwiowa przeznaczona do łazienki powinna spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając drzwi do pokoju kąpielowego należy upewnić się, że zapewnią one odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób ich otwierania będzie właściwy. Warto zamontować w nich również zamek, dający poczucie prywatności domownikom.

Redakcja Konserwacja wanny z hydromasażem

Konserwacja wanny z hydromasażem Konserwacja wanny z hydromasażem

Jeżeli chcemy cieszyć się odprężającym urokiem domowego SPA, musimy pamiętać o pielęgnacji naszej wanny, bo komfort to poczucie czystości.

Jeżeli chcemy cieszyć się odprężającym urokiem domowego SPA, musimy pamiętać o pielęgnacji naszej wanny, bo komfort to poczucie czystości.

Redakcja Prysznic bez brodzika

Prysznic bez brodzika Prysznic bez brodzika

Bardzo modne jest ostatnio minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę. Jednak podążając za modą i wybierając prysznic bez brodzika, należy...

Bardzo modne jest ostatnio minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę. Jednak podążając za modą i wybierając prysznic bez brodzika, należy zastanowić się, czy nasza łazienka jest gotowa na takie rozwiązanie.

Redakcja Wanna w podłodze

Wanna w podłodze Wanna w podłodze

Wanna wpuszczana w podłogę to niemal basen w domu. Kiedyś niedościgły przedmiot marzeń, kojarzący się z hollywoodzkim luksusem. Dziś - rozwiązanie w zasięgu ręki, do tego z brokatową fugą, mieniącą się...

Wanna wpuszczana w podłogę to niemal basen w domu. Kiedyś niedościgły przedmiot marzeń, kojarzący się z hollywoodzkim luksusem. Dziś - rozwiązanie w zasięgu ręki, do tego z brokatową fugą, mieniącą się niczym szlachetne kamienie. Żeby nie przysporzyć sobie zbędnych kłopotów budowlanych, trzeba tylko ten pomysł uwzględnić odpowiednio wcześnie.

Joanna Korpysz-Drzazga Jakie płytki do łazienki

Jakie płytki do łazienki Jakie płytki do łazienki

Najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w łazience są płytki ceramiczne. Są bowiem łatwe do utrzymania czystości, trwałe i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji...

Najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w łazience są płytki ceramiczne. Są bowiem łatwe do utrzymania czystości, trwałe i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza. Przy zakupie płytek ceramicznych warto zwracać uwagę nie tylko na ich urodę, ale także na parametry techniczne.

Redakcja Łazienka dla osób niepełnosprawnych

Łazienka dla osób niepełnosprawnych

Łazienka osoby niepełnosprawnej powinna umożliwiać swobodne manewrowanie wózkiem inwalidzkim lub balkonikiem. Musi więc być odpowiednio duża, a zainstalowane urządzenia sanitarne tak dobrane i rozmieszczone,...

Łazienka osoby niepełnosprawnej powinna umożliwiać swobodne manewrowanie wózkiem inwalidzkim lub balkonikiem. Musi więc być odpowiednio duża, a zainstalowane urządzenia sanitarne tak dobrane i rozmieszczone, aby pozwalały osobie niesprawnej ruchowo uniezależnić się od innych lub maksymalnie ograniczyć ich pomoc przy wykonywaniu zabiegów higienicznych.

Redakcja Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe

Wybierając grzejnik do łazienki, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale zwracać także uwagę na jego parametry techniczne, a zwłaszcza moc grzewczą.

Wybierając grzejnik do łazienki, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale zwracać także uwagę na jego parametry techniczne, a zwłaszcza moc grzewczą.

Aleksandra Cybulska Alergik w łazience

Alergik w łazience

Choć łazienkę utożsamiamy z miejscem, gdzie w sposób szczególny dba się o higienę, to paradoksalnie jest ona pomieszczeniem, w którym najczęściej i najszybciej dochodzi do skażenia chorobotwórczymi mikroorganizmami....

Choć łazienkę utożsamiamy z miejscem, gdzie w sposób szczególny dba się o higienę, to paradoksalnie jest ona pomieszczeniem, w którym najczęściej i najszybciej dochodzi do skażenia chorobotwórczymi mikroorganizmami. Grzyby, pleśnie i roztocza znajdują sobie tam idealne miejsca do rozwoju, szkodząc nie tylko estetyce pomieszczenia, ale i naszemu zdrowiu. To właśnie one są odpowiedzialne za znaczną część dolegliwości alergicznych i innych chorób przewlekłych.

Krystyna Stankiewicz Dom z garażem

Dom z garażem Dom z garażem

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Krystyna Stankiewicz W Polsce powstaje pierwszy earthship

W Polsce powstaje pierwszy earthship W Polsce powstaje pierwszy earthship

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże...

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże się z wieloma aspektami, sporą wiedzą techniczną, budowlaną i prawną, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonego projektanta, który wszelkie adaptacje i przeróbki przeprowadzi zgodnie ze sztuką.

Redakcja Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się...

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się na projekt pozwalający optymalnie wykorzystać przestrzeń i różnice nasłonecznienia, a całość dopasować do wyznaczonych warunków zabudowy.

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu...

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu funkcjonalnego budynku czy pojedynczego mieszkania?

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.