1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Inteligentne systemy zarządzania budynkiem

inteligentne systemy zarządzania budynkiem     

Automatyka budynkowa to nie tylko zdalne sterowanie urządzeniami w obiekcie, jak np. klimatyzacja czy żaluzje, ale również zintegrowany system alarmowy, domofonowy i monitoringu, zarządzanie ogrzewaniem i wentylacją, a także ochrona przeciwpożarowa.

Terminem "inteligentny budynek" określane są budynki (mieszkalne, biurowe, przemysłowe) posiadające zintegrowany system zarządzania (ang. BMS - Building Management Systems), obejmujący kilka autonomicznie pracujących układów automatyki wyposażonych w szereg czujników i detektorów.

Za pośrednictwem systemu można kompleksowo sposób sterować i nadzorować pracę urządzeń przeznaczonych do: oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, sprzętu gospodarstwa domowego, nadzoru i kontroli dostępu, telewizji przemysłowej, sterowania pracą żaluzji i markiz, zarządzania energią, zdalnego serwisu i komunikacji z innymi systemami.

Najprościej jest skorzystać z gotowych zestawów wzajemnie ze sobą współpracujących, od jednego producenta. Ułatwia to zarówno instalację, jak i późniejsze użytkowanie. System zarządzania budynkiem (ang. Building Management Systems) to system, dzięki któremu można sterować, kontrolować i monitorować działanie urządzeń i instalacji w budynku oraz jego otoczeniu. Wszystkie sygnały są zbierane w jednym centrum zarządzającym. zaworów, które zmieniając swoje położenie, wpływają na zmianę żądanych parametrów.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Inteligentny system zarządzania budynkiem YESLY

  • cechy charakterystyczne: Elastyczność systemu YESLY pozwala dostosować istniejącą instalację elektryczną unikając drogich remontów, kucia ścian, hałasu, brudu czy długiego czasu oczekiwania. YESLY to system w 100% wyprodukowany we Włoszech, który jest wysoce niezawodny, bezpieczny i kładzie szczególny nacisk na ochronę prywatnych informacji. Bezpieczeństwo zagwarantowane jest poprzez zastosowanie 128-bitowego szyfrowania. Urządzenia połączone z YESLY wykorzystują najnowszą technologię Bluetooth Low Energy, która umożliwia przesyłanie dużej ilości danych przy bardzo niskim zużyciu energii. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że YESLY to nie tylko elementy wykonawcze, ale też bezprzewodowe i bezbateryjne przyciski. Jeśli pojawi się potrzeba dodania wyłącznika, to można to zrealizować instalując przycisk BEON. Nie musi być przytwierdzony do żadnej powierzchni, a dzięki magnetycznej podstawce można zainstalować go na lodówce, przy szafce albo na lampie, którą można sterować.
  • przeznaczenie: YESLY to system, który pozwala łatwo kontrolować m.in. światła, elektryczne rolety, zasłony czy żaluzje, zapewniając przy tym komfort otoczenia. System YESLY możesz rozpocząć już od jednego elementu i powoli zwiększać ilość elementów, aż na cały dom, zgodnie z Twoimi potrzebami. Co więcej możesz podłączyć go do istniejącej instalacji, dzięki czemu unikniesz czasochłonnych i kosztownych remontów oraz zakupu specjalnych magistrali sterowniczych. Cała komunikacja z telefonem i bezprzewodowymi przyciskami odbywa się za pomocą Bluetooth. System YESLY jest wszechstronny, ekonomiczny, wygodny, a przede wszystkim prosty - zarówno w instalacji, jak i obsłudze. Z YESLY wygodne życie jest dla każdego!
  • urządzenia, za pomocą których można obsługiwać system: Wielofunkcyjny przekaźnik YESLY pozwala na włączanie/wyłączanie jednego lub więcej świateł, podczas gdy ściemniacz YESLY umożliwia regulację poziomu oświetlenia. Roletowy aktuator YESLY umożliwia inteligentne sterowanie żaluzjami i zasłonami, a wzmacniacz zasięgu rozszerza obszar działania całego systemu - sprawiając, że system YESLY nada się także do większego domu. I wreszcie Gateway - pozwala na zdalne sterowanie systemem YESLY za pośrednictwem Asystenta Google lub Amazon Alexa.
Finder Polska Sp. z o.o.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl