1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Inteligentne systemy zarządzania budynkiem

inteligentne systemy zarządzania budynkiem


   

Automatyka budynkowa to nie tylko zdalne sterowanie urządzeniami w obiekcie, jak np. klimatyzacja czy żaluzje, ale również zintegrowany system alarmowy, domofonowy i monitoringu, zarządzanie ogrzewaniem i wentylacją, a także ochrona przeciwpożarowa.

Terminem "inteligentny budynek" określane są budynki (mieszkalne, biurowe, przemysłowe) posiadające zintegrowany system zarządzania (ang. BMS - Building Management Systems), obejmujący kilka autonomicznie pracujących układów automatyki wyposażonych w szereg czujników i detektorów.

Za pośrednictwem systemu można kompleksowo sposób sterować i nadzorować pracę urządzeń przeznaczonych do: oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, sprzętu gospodarstwa domowego, nadzoru i kontroli dostępu, telewizji przemysłowej, sterowania pracą żaluzji i markiz, zarządzania energią, zdalnego serwisu i komunikacji z innymi systemami.

Najprościej jest skorzystać z gotowych zestawów wzajemnie ze sobą współpracujących, od jednego producenta. Ułatwia to zarówno instalację, jak i późniejsze użytkowanie. System zarządzania budynkiem (ang. Building Management Systems) to system, dzięki któremu można sterować, kontrolować i monitorować działanie urządzeń i instalacji w budynku oraz jego otoczeniu. Wszystkie sygnały są zbierane w jednym centrum zarządzającym. zaworów, które zmieniając swoje położenie, wpływają na zmianę żądanych parametrów.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Irismo WIREFREE 45 RTS

 • długość bez zasilania sieciowego: do 10 m
 • klasa izolacji: I
 • częstotliwość radiowa: 433 MHz
Somfy Sp. z o.o.

Somfy One

 • łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz)
  Open/WEP/WPA2-Personal/tryb mieszany WPA-WPA2
 • zasilanie: Zasilacz USB (5 V/2 A)
 • kamera: Full HD 1080p/30fps
Somfy Sp. z o.o.

Somfy One Plus

 • łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz)
  Open/WEP/WPA2-Personal/tryb mieszany WPA-WPA2
 • zasilanie: Zasilacz USB (5 V/2 A)
 • kamera: Full HD 1080p/30fps
Somfy Sp. z o.o.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl