1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Narzędzia i elektronarzędzia

Narzędzia i elektronarzędzia

 


Do drobnych prac w domu i ogrodzie potrzebne są odpowiednie narzędzia ręczne - siekiery, młotki, śrubokręty, wiertarki, wkrętaki, wiertła, szczypce, piły, sekatory i nożyce. Nie powinno też zabraknąć akcesoriów takich jak: latarka, poziomnica czy miarka.  

Rynek narzędzi i elektronarzędzi jest bardzo duży, ponieważ różne prace wykończeniowe i budowlane wymagają innych sprzętów, odpowiednich do wykonywania określonych czynności. 

W warsztacie majsterkowicza czy przy domu, a także na budowie przyjemniej pracuje się na pewno słuchając muzyki, przyda się więc także specjalne przenośne radio. Robotnicy na budowie chętnie też korzystają z telefonów przeznaczonych do użytkowania w trudnych warunkach - są wytrzymałe, odporne na uderzenia, zarysowania oraz działanie wody.

Natomiast do trudniejszych prac remontowych lub wykończeniowych lepiej zastosować elektronarzędzia, dzięki którym prace takie jak szlifowanie, wiercenie otworów i cięcie różnych materiałów, przebiegają szybciej i sprawniej.

Nowoczesne narzędzia akumulatorowe to sprzęty, których nie pownno zabraknąć w warsztacie zarówno profesjonalisty, jak i majsterkowicza. Zanim kupimy konkretny model, warto zadać sobie kilka pytań dotyczących planowanego użytkowania sprzętu. Innego narzędzia potrzebuje osoba, która od czasu od czasu chce sprawnie rozkręcić i skręcić drobny sprzęt AGD, innego majsterkowicz, wykonujący czasem drobne naprawy, a jeszcze innego specjalista.

To właśnie od przeznaczenia i intensywności użytkowania narzędzia powinniśmy uzależnić jego wybór. Pozwoli to określić, jaką moc i prędkość powinno mieć urządzenie, czy jakie dodatkowe funkcje będą wykorzystane. Elementy te z jednej strony wpływają na komfort i efektywność pracy, a z drugiej na jego cenę. 

Przydatne są także takie elementy jak wskaźnik poziomu naładowania baterii czy dioda oświetlająca obszar roboczy. Dobrze jeśli sprzęt wraz z akcesoriami jest zapakowanyw poręczną walizkę.  

Jednym z częsciej używanych elektronarzędzi są wkrętarki akumulatorowe, a sród nich są wiertarko-wkrętarki. Umożliwiają one zarówno wkręcanie i wykręcanie śrub czy wkrętów, jak i wiercenie. Jeśli z urządzenia będziemy korzystać sporadycznie, powinien wystarczyć nam uniwersalny, dwubiegowy model wiertarko-wkrętarki z jednym akumulatorem. Na pierwszym biegu mają one niższą prędkość, za to duży moment obrotowy, przystosowany do wkręcania, drugi bieg wykorzystuje się natomiast do wiercenia. Jeśli na sprzęcie można ustawić moment obrotowy, będziemy mogli dopasować siłę wkręcania do rodzaju materiału i długości wkrętu. Jeśli planujemy korzystać z narzędzia często lub przez kilka godzin bez przerwy, wybierzmy model z szybką ładowarką i co najmniej dwoma akumulatorami.

Funkcja wiercenia pozwalają na wykonywanie otworów w drewnie i stali. Jeśli natomiast zależy nam na sprzęcie, który umożliwi pracę w materiałach kruszących się, np. cegłach czy bloczkach, powinniśmy wybrać narzędzie z funkcją udaru - to profesjonalne urządzenia do naprawdę ciężkich zadań. Coraz częściej w udar wyposaża się jednak również narzędzia dla majsterkowiczów, zasilane z akumulatorów o niższych napięciach.

Poza napięciem w akumulatorze ważne są także jego rodzaj i pojemność. 

Do wiercenia otworów w materiałach budowlanych, a także kucia służą akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe do drażenia kanałów w betonie, cegle czy kamieniu. Dzięki mechanizmowi udaru pneumatycznego nie ma potrzeby stosowania silnego docisku do obrabianego materiału.

Kompaktowa latarka akumulatorowa USB L4 MLED-201

Kompaktowa latarka akumulatorowa USB L4 MLED-201

Kompaktowa latarka akumulatorowa USB L4 MLED-201. Sprawdź parametry.
Kieszonkowa akumulatorowa latarka USB L4 FL-201

Kieszonkowa akumulatorowa latarka USB L4 FL-201

Kieszonkowa akumulatorowa latarka USB L4 FL-201. Zobacz szczegóły.
M18 FUEL™ szlifierka kątowa 125 mm

M18 FUEL™ szlifierka kątowa 125 mm

M18 FUEL™ szlifierka kątowa 125 mm
Klucz udarowy 1/2'' z bolcem zapadkowym M18 FHIWP12-502X FUEL

Klucz udarowy 1/2'' z bolcem zapadkowym M18 FHIWP12-502X FUEL

Klucz udarowy 1/2'' z bolcem zapadkowym M18 FHIWP12-502X FUEL. Zobacz parametry.
Klucz udarowy 1/2'' z pierścieniem zabezpieczającym M18 FHIWF12-502X FUEL

Klucz udarowy 1/2'' z pierścieniem zabezpieczającym M18 FHIWF12-502X FUEL

Klucz udarowy 1/2'' z pierścieniem zabezpieczającym M18 FHIWF12-502X FUEL. Zobacz parametry.
Młot typu KOMBI SDS+ M18 FUEL™

Młot typu KOMBI SDS+ M18 FUEL™

Młot typu KOMBI SDS+ M18 FUEL™
M18 FUEL™ wiertarko-wkrętarka udarowa

M18 FUEL™ wiertarko-wkrętarka udarowa

M18 FUEL™ wiertarko-wkrętarka udarowa
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl