1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Osłony okienne

Osłony okienne

 

Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem to jedno z działań mających ograniczyć zużycie energii w budynkach poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię chłodniczą. W architekturze od lat stosuje się różne rodzaje osłon przeciwsłonecznych - rolet, markiz i żaluzji. Które z nich są najbardziej skuteczne? 

Dawniej do ochrony przeciwsłonecznej, a także zaciemnienia pomieszczeń na noc, wykorzystywano okiennice, a następnie żaluzje. Obecnie stosuje się bardziej nowoczesne rodzaje osłon zewnętrznych, które zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzewaniem latem - rolety i markizy. Takie rozwiązania muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych. 

Przed słońcem najlepiej chronią markizy zewnętrzne, które stosuje się zarówno na oknach połaciowych, jak i pionowych. Montuje się je na zewnątrz okna, a rozwija od wewnątrz. Markiza zapewnia do ośmiu razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, dzięki temu pomieszczenie się nie nagrzewa. Materiał ma strukturę drobnej siateczki, dzięki czemu markizy nie odcinają dopływu światła do wnętrza i nie zasłaniają widoku za oknem (jak rozciągnięte rolety zewnętrzne). Nie ma więc potrzeby codziennego ich zwijania i rozwijania. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia okna. 

Rolety chronią otwory okienne, a także drzwiowe przed wpływem czynników zewnętrznych (deszczem, wiatrem, promieniami słonecznymi, hałasem). Zabezpieczają przed wychładzaniem pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym. Mogą być ważnym elementem ochrony osób i mienia w budynku. Niestety ich stosowanie ogranicza dostęp światła dziennego i nie pozwala doświetlić pomieszczeń naturalnie.

Do okien pionowych mamy: rolety typu standard (zwane także natynkowymi, adaptacyjnymi lub elewacyjnymi), rolety nakładane (zwane również naokiennymi lub nadstawnymi), rolety podtynkowe, rolety RKS (nadprożowe). 

Rolety zewnętrzne do okien połaciowych, zbudowane z aluminiowych profili ocieplonych najczęściej pianką poliuretanową, skutecznie chronią poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem (obniżają temperaturę o kilka stopni). Rolety zewnetrzne nie ograniczają żadnej funkcji okna i nawet, gdy roleta jest podniesiona, bez kłopotu można umyć szybę.

Osłony okienne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie za pomocą pilota.

Żaluzja PAL

Żaluzja PAL

Żaluzja PAL, sprawdź parametry
Roleta rzymska FHB

Roleta rzymska FHB

Roleta rzymska FHB, sprawdź szczegóły
Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Dobranoc

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Dobranoc

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Kolekcja "Dobranoc"
Roleta KALIMA RZ

Roleta KALIMA RZ

Roleta KALIMA RZ
Roleta zewnętrzna SML

Roleta zewnętrzna SML

Roleta zewnętrzna SML, sprawdź szczegóły
Moskitiera ZIL

Moskitiera ZIL

Moskitiera ZIL, sprawdź parametry

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl