1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Środki do usuwania pleśni i grzybów

Pleśń

 

Jak pozbyć się glonów, pleśni i grzybów

Do usuwania glonów, grzybów czy pleśni ze ścian, nazywanych ogólnie "korozją biologiczną", używa się specjalnych środków czyszczących o właściwościach biobójczych.

Proces usuwania korozji biologicznej składa się z kilku etapów:

 • Mechaniczne oczyszczenie elewacji. W zależności od producenta, zaleca się zmycie wodą pod ciśnieniem lub usunięcie na sucho za pomocą szczotkowania wszystkich zanieczyszczeń, które da się usunąć.
 • Jeżeli elewacja była czyszczona wodą, musi wyschnąć.
 • Elewację pokrywa się dokładnie środkiem dezynfekującym za pomocą spryskiwacza (może być ogrodowy) lub pędzla malarskiego. Niektóre środki można rozcieńczać.
 • Po spryskaniu i odczekaniu kilkunastu minut należy wykonać szczotkowanie elewacji twardymi szczotkami w celu usunięcia pozostałości zarodników, a następnie zmyć środek z elewacji i ponowne nanieść drugą warstwę środka, której już się nie zmywa.
 • Po wyschnięciu elewacji można przystąpić do wykonywania ocieplenia lub pomalować ją odpowiednimi dla danego podłoża farbami z dodatkiem tzw. biocydów, czyli specjalnych środków przeciwdziałających powstawaniu korozji biologicznej. Większość renomowanych producentów standardowo uodparnia swoje produkty.
 • Jako materiały wykończeniowe, szczególnie warte polecenia są tynki i farby silikatowe. Ze względu na wysoką alkaliczność, posiadają odporność na korozję biologiczną.

Poniżej znajdują się preparaty polecane do czyszczenia i odkażania podłoża (usuwania glonów, pleśni i grzybów) przed wykonaniem nowej powłoki malarskiej lub wyprawy tynkarskiej.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Preparat grzybobójczy RenoFungi

 • zastosowanie: Preparat przeznaczony do usuwania pleśni i zagrzybienia, skuteczny produkt gotowy do użycia, bezwonny, głęboko wnika w podłoże i nie powoduje odbarwień. Szerokie zastosowanie na podłożach betonowych, ceglanych, kamiennych, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, a także tynkach cienkowarstwowych. Stosuje się go w pomieszczeniach stale narażonych na działanie wilgoci, np. w łazienkach czy piwnicach.
 • kolory: bezbarwny
 • sposób aplikacji: Skażoną powierzchnię spryskać środkiem RenoFungi albo nanieść przy użyciu pędzla, wałka lub szczotki, dokładnie wcierając preparat w podłoże. Powierzchnię pozostawić do wyschnięcia, a następnie zmyć wodą. Przy silnie skażonych powierzchniach należy nanieść kolejną warstwę preparatu, nie czekając na wyschnięcie pierwszej warstwy. Po wyschnięciu zmyć wodą.
Ecovario Sp. z o.o.

Anty Grzyb Primacol Professional

 • rodzaj: produkt przeznaczony do zwalczania i usuwania grzybów
 • zastosowanie: zagrzybione mury, tynki, fugi, kamień naturalny; konserwacja i dezynfekcja tych powierzchni przed porastaniem grzybami pleśniowymi; do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej
 • sposób aplikacji: rozpylacz
Unicell Poland Sp. z o.o.

Czysty gres Primacol Professional

 • zastosowanie: czyszczenie gresu, zarówno płytek glazurowanych, jak i nieglazurowanych; może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
 • sposób aplikacji: do najtrudniejszych zabrudzeń produkt stosujemy w postaci nierozcieńczonej; środek obficie nanosimy na czyszczoną powierzchnię i pozostawiamy na 3-5 minut, w razie potrzeby przemywając powierzchnię środkiem co jakiś czas aby nie wyschła; za pomocą szczotki szorujemy powierzchnię; zanieczyszczenia i powstałą pianę usuwamy mokrą szmatką lub gąbką; następnie dokładnie przemywamy płytki czystą wodą i pozostawiamy do wyschnięcia; do codziennej pielęgnacji stosujemy roztwór 100 ml środka na 3 litry wody; zużycie środka zależy od typu zastosowania oraz intensywności zabrudzeń
 • opakowania: 1 l
Unicell Poland Sp. z o.o.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl