EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Dom z widokiem na las

Redakcja | 2024-05-31
Dom z widokiem na las. Fot. Michał Przeździk-Buczkowski, Budzik Studio

Dom z widokiem na las. Fot. Michał Przeździk-Buczkowski, Budzik Studio

W tym domu, siedząc na sofie, podziwiamy las. Przestrzeń, światło i bliskość natury sprawiają, że łatwo tu ulec atmosferze relaksu. By stworzyć tak harmonijne wnętrze, architekci z MUM Studio pracowali równolegle z projektantem architektury budynku.

Zobacz także

Redakcja Rodzinny apartament z widokiem na mural

Rodzinny apartament z widokiem na mural Rodzinny apartament z widokiem na mural

Jak w nieoczywisty sposób zastosować żywe kolory w mieszkaniu, a dziecięce pokoje urządzić z fantazją, lecz nie infantylnie? Projektując ten rodzinny apartament na warszawskim Żoliborzu, Magdalena Dobródzka,...

Jak w nieoczywisty sposób zastosować żywe kolory w mieszkaniu, a dziecięce pokoje urządzić z fantazją, lecz nie infantylnie? Projektując ten rodzinny apartament na warszawskim Żoliborzu, Magdalena Dobródzka, właścicielka Pracowni O Z KRESKĄ, za punkt wyjścia obrała widoczny za oknami mural. Umiejętnie do niego nawiązując, nadała wnętrzu optymistyczny klimat.

Redakcja Ekskluzywny apartament w stylu art déco

Ekskluzywny apartament w stylu art déco Ekskluzywny apartament w stylu art déco

Art déco to jeden z najbardziej reprezentacyjnych stylów w aranżacji wnętrz. Jego urok, jak sama nazwa wskazuje, tkwi w dekoracyjności, ale i perfekcji wykończenia. Tak jest też w przypadku tego apartamentu,...

Art déco to jeden z najbardziej reprezentacyjnych stylów w aranżacji wnętrz. Jego urok, jak sama nazwa wskazuje, tkwi w dekoracyjności, ale i perfekcji wykończenia. Tak jest też w przypadku tego apartamentu, w którym sięgnięto po inspiracje sztuką i architekturą minionych epok.

Redakcja Mieszkanie fana komiksów

Mieszkanie fana komiksów Mieszkanie fana komiksów

Śmiałe marzenia wymagają odwagi w realizacji. Ale gdy chodzi o przestrzeń, w której się mieszka, w dodatku z rodziną, ekstrawagancję musi równoważyć twarde stąpanie po ziemi. I takie jest prezentowane...

Śmiałe marzenia wymagają odwagi w realizacji. Ale gdy chodzi o przestrzeń, w której się mieszka, w dodatku z rodziną, ekstrawagancję musi równoważyć twarde stąpanie po ziemi. I takie jest prezentowane mieszkanie – pełne fantazji i pasji, a przy tym funkcjonalne i po prostu dobre do życia.

dom antresola mum studio

Fot. Michał Przeździk-Buczkowski, Budzik Studio

Dużo światła, otwartej przestrzeni i bliskość natury. Dom w zielonej podwarszawskiej okolicy zdaje się otwierać na pobliski las. Dzięki ścisłej współpracy z pracownią architektury wnętrz MUM Studio Marty Drzymały z już na etapie projektowania budynku udało się spójnie powiązać architekturę, funkcjonalność i wystrój wnętrza domu, tak aby zaspokajał potrzeby rodziców z dwójką dzieci.

„Dopracowaliśmy układ funkcjonalny tak, żeby wydobyć widoki, na których zależało właścicielom” – mówi Marta Drzymała. Na przykład strefę wypoczynkową zaplanowano w ten sposób, by siedząc na sofie (Natuzzi), przez wielkie okno patrzeć na drzewa. Naprzeciwko kanapy nie ma telewizora, za to w nadprożu okna ukryto zwijany ekran. Można więc urządzić domowe kino. Właścicielom zależało przede wszystkim na stworzeniu przestrzeni, która sprzyjać będzie odprężeniu i relaksowi - stąd otwartość na pobliską zieleń, stonowana, zaczerpnięta z otoczenia kolorystyka oraz akcent na naturalne materiały.

Rodzinne życie w większości skupia się w otwartej po sam dach przestrzeni dziennej, która obejmuje salon, jadalnię i kuchnię. Oś domu stanowi strefa komunikacji – hol wejściowy i ażurowa klatka schodowa – oddzielająca część wspólną od przestrzeni prywatnej domowników. Na parterze jest to sypialnia rodziców z garderobą i łazienką, a na poddaszu – gabinet, pokoje syna i córki oraz ich łazienka i toaleta.

Zobacz też: Nowoczesna willa w sercu lasu

Nowoczesność z nutą klasyki

Tym, co zwraca uwagę już od wejścia, jest gra światła i przestrzeni – za zamykającymi hol dwuskrzydłowymi drzwiami z ryflowanego szkła przez ażurowe schody i okna widać las za domem. 

„Wyzwaniem była konstrukcja schodów, bo są tak zlokalizowane, że niewiele było punktów zakotwienia” – tłumaczy architektka. Chodziło jednak o to, by schody nie tworzyły wizualnej bariery, dlatego zdecydowano się na przejrzystą konstrukcję policzkową ze szklaną balustradą. Przestrzenną kompozycję dopełnia napowietrzna świetlna instalacja z lamp “Algorithm” Vibii. Wrażenie kontaktu z naturą potęguje jasne drewno stopni i imponująca roślina pod schodami. Drewnem wykończono też zabudowę po prawej stronie przedpokoju - stalowa konstrukcja rozsuwanych drzwi do garderoby jest taka sama jak przeszklenia w głębi – ten motyw powtarza się w domu wielokrotnie. Na przeciwległej ścianie znalazło się duże lustro i lśniące “Kamyki” Oskara Zięty. Całość dopełnia tapicerowana ławka i “dywanik” na podłodze. Zaprojektowany przez MUM Studio i ułożony z dociętego spieku wzór stanowi delikatny klasyczny akcent w nowoczesnym wnętrzu.

Właścicielom bardzo podobały się takie klasyczne elementy, z założenia jednak miały być delikatne. Stąd frez na listwach przypodłogowych i sztukateryjne kasetony na ścianie w holu pod schodami oraz w salonie. Podobny zabieg powtórzono też na frontach zabudowy kuchennej – nie są to jednak typowe ramki na pojedynczych drzwiczkach – projektanci cały ciąg potraktowali jako jedną płaszczyznę.

Poszczególne funkcje w części dziennej wizualnie wydziela podłoga – w strefie komunikacji jest to szary, wielkoformatowy spiek, w salonie i jadalni – dębowy parkiet w węgierską (nieco szerszą niż typowa francuska) jodełkę. W kuchni ponownie spiek – ten sam co w holu, wykorzystano na posadzce, blatach i ścianie nad nimi. Wykończono nim też część zabudowy meblowej w salonie.

Przestrzeń oswojona

„Zależało nam, żeby ta przestrzeń pozostała jak najbardziej otwarta, dlatego gabinet u góry został jedynie przeszklony. Widać stamtąd cały ten zgiełk na dole” – mówi Marta Drzymała. W otwartym po sam dach salonie mocnym akcentem jest krzyż stworzony przez strop nad schodami i słup konstrukcyjny.

„Musieliśmy go troszeczkę ograć schodami i kominkiem” – tłumaczy architektka. Pociągniętą pod sam dach obudowę kominka, aby nie przytłaczała, lecz ładnie wkomponowała się w przestrzeń, dopasowano kolorystycznie do elewacji, której fragment widać przez okno. Wybór padł na wielkoformatowy spiek Laminam o lekko betonowej strukturze – idealny kolorystycznie i łatwy w czyszczeniu.

Po przeciwnej stronie elementy konstrukcyjne sprytnie ukryto w zabudowie meblowej i kuchennej. Pociągnięta do samego dachu mieści lodówkę i sprawia, że słupy konstrukcyjne powyżej nie są tak bardzo widoczne. Od strony salonu w zabudowie znalazło się miejsce na winiarkę i witrynkę oraz półki na rodzinne pamiątki. Za frontami ze spieku jest dodatkowe miejsce do przechowywania, a w górnej części kryje się projektor.

Kuchenne strefy

Ta zintegrowana z architekturą zabudowa meblowa nadaje przestrzeni kuchennej kształt litery “L”. Część widoczna od strony salonu – z wyspą i białymi frontami (MDF) ze sztukateryjnym zdobieniem – to ta bardziej reprezentacyjna, w której skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Jej centrum stanowi obudowana czarnym spiekiem wyspa – dość wysoka służy jako dodatkowy blat roboczy, barek z hokerami na szybkie śniadanie lub kawę i najlepsze miejsce na rozmowy “od serca”.

Robocza część kuchni, z fornirowanymi frontami, kryje się “za rogiem”. Tam też, w głębi, za przesuwnymi drzwiami mieści się spiżarnia i “brudna kuchnia” – sprzęty AGD i segregacja śmieci.

Szafki wiszące, żeby nie były zbyt monumentalne, mają z zewnątrz białe korpusy, które “znikają” na tle ściany, i fronty z ryflowanego szkła w czarnych ramach - motyw, który pojawił się już w holu. Nad częścią zabudowy z płytą kuchenną nie ma górnych szafek, dlatego wybrano taką ze zintegrowanym wyciągiem – opary przez ścianę wyprowadzane są na zewnątrz.

Oświetlenie zlewu i kuchenki zapewniają minimalistyczne “patyczki”, a nad wyspą – lampa “Kontur” Vibii. Właścicielom bardzo zależało, żeby lampy w tym miejscu miały jak najmniej linek i kabli, które psułyby widok z przeszklonego gabinetu. Poza tym kuchenne oświetlenie miało nie konkurować z rzeźbiarską formą mosiężnej lampy w jadalni.

Biało-czarny rwetes

Klasyczny styl sztukaterii w przedpokoju przełamuje prosta forma konsoli i wielkoformatowy spiek na podłodze. Drzwi po prawej stronie prowadzą do niedużej, gościnnej łazienki. Jej wystrój miał być zaskoczeniem – odbiegać od stonowanej kolorystyki reszty domu. Stąd wybór płytek “Supreme” włoskiej marki 41zero42 o dynamicznym czarno-białym wzorze, który kojarzyć się może z marmurem, stygnącą lawą lub śniegiem na skalistych szczytach gór. 

Pokryto nimi podłogę, ścianę prysznicową i nad umywalką. By nie wprowadzać nadmiernego niepokoju, na odbijającej się w lustrze ścianie są białe płytki “Biscuit” – jednobarwne, za to o ciekawej trójwymiarowej strukturze. Do tego drewniana zabudowa nad WC z dekoracyjną podświetlaną wnęką i szafka umywalkowa z ryflowanym frontem. Minimalistyczna podtynkowa bateria umywalkowa, podobnie jak zapewniająca niezwykle obfity i delikatny strumień deszczownica w kabinie walk-in. Całość dopełniają czarne graficzne elementy - grzejnik ścienny i kinkiet.

Wspólny rytm

W sypialni właścicieli konsekwentnie powtórzono motywy takie jak sztukaterie, ryflowania czy przeszklone drzwi w stalowych ramach. Klasyczny rys nadaje wnętrzu symetryczna kompozycja – łóżko, szafki nocne, lampki, dwoje drzwi po bokach (do łazienki i garderoby) oraz sztukateryjna listwa pod sufitem. Tapeta wydawała się właścicielom zbyt inwazyjna, więc aby urozmaicić ścianę na wprost okna, projektanci zaproponowali monochromatyczne ryflowanie (płyta MDF). Motyw ten powraca w miękkiej formie w wezgłowiu łóżka i tapicerowanej ławce.

Przez szklane drzwi po lewej stronie łóżka widać wolnostojąca wannę. Jej biała sylwetka odcina się na tle ściany wyłożonej przypominającym szary kamień gresem, a wolnostojąca bateria i dekoracyjne szklane dyski lamp podkreślają relaksacyjny charakter tego miejsca.

W łazience dominuje kamienna szarość i jasne drewno, a ryflowane płytki pod sufitem, których strukturę podkreśla podświetlenie, nawiązują do analogicznego elementu w sypialni. Podobnie frezowane fronty szafki umywalkowej. W zabudowie ściennej znalazło się dużo miejsca do przechowywania, a także kosz na brudną bieliznę.

Wypiaskowane w dużej tafli lustra koło pozwoliło na jego efektowne i praktyczne podświetlenie. Na funkcjonalność postawiono także w kwestii umywalek - zamontowano je pod blatem z kwarcogranitu (Technistone).

Właścicielom zależało też na dużej kabinie prysznicowej, nie zdecydowali się jednak na otwartą typu walk-in. Żeby nie było zimno, ma przesuwne drzwi. Komfort kąpieli zapewnia również bateria termostatyczna “Ecostat S” (hansgrohe) i deszczownica “Raindance”. Całość dopełnia słuchawka AXOR Starck i ukryty odpływ liniowy.

Widok z góry

Dzięki przeszkleniu dwóch ścian gabinet zdaje się zawieszony w powietrzu. Stąd i z podestu nad schodami jest atrakcyjny widok na salon i kuchnię w dole, ale szklane drzwi pozwalają się odciąć od domowego zgiełku. Sam pokój do pracy jest minimalistyczny, a nieliczne umeblowanie wizualnie stapia się z drewnianą podłogą. Oprócz biurka i sofy jest tu tylko prosta zabudowa meblowa - szafa i regał. Oświetlenie do pracy zapewnia inteligentna lampa – jej wysokością, rodzajem i natężeniem światła można sterować gestami.

Barwy dzieciństwa

Na poddaszu są też pokoje dzieci. Ponieważ rodzeństwo – w tej chwili w pierwszych klasach szkoły podstawowej - to chłopiec i dziewczynka, by uniknąć w przyszłości problemów z łazienkową logistyką, rodzice zaplanowali im dwie łazienki – jedną w pełni funkcjonalną i dodatkowo toaletę. Do obu wchodzi się przez niewielki hol z zabudową na ręczniki, kosz na brudną bieliznę itp.

Dziecięce łazienki miały być barwne i pogodne, ale nie infantylne. Projektanci zaproponowali więc płytki, którą producent nazywa współczesnymi freskami. W tej z wanną i prysznicem jedną ze ścian zdobią płytki “Pro Musa” w palmowe liście. Na podłodze i pozostałych ścianach są gładkie płytki w kolorze jasnego beżu. Na ten sam odcień polakierowano szafkę umywalkową. Pewnym wyzwaniem była obszerna zamykana kabina prysznicowa, która wchodzi w światło okna dachowego, jednak i na to znalazł się sposób. Dzieci, podobnie jak rodzice, mogą się cieszyć inspirowanym kroplami deszczu strumieniem z głowicy Raindance (hansgrohe). Pozostała podtynkowa armatura to bateria termostatyczna i słuchawka prysznicowa, które dobrze komponują się z geometrycznymi w formie bateriami umywalkowymi i wannową.

W dziecięcej toalecie natomiast królują pastelowe kaktusy. Do zintegrowanej z blatem umywalki, podobnie jak w łazience, dobrano baterię “Metropol” (hansgrohe). Pieprzyku jasnemu wnętrzu dodają czarne plamki na podłodze oraz czarny kinkiet. Bo konsekwencja nie musi oznaczać nudy, a bliskość natury sprzyja pogodzie ducha.

Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski, Budzik Studio

Stylizacja: Ola Buczkowska-Przeździk

Realizacja: Mum Studio, Marta Drzymała

Źródło: Mum Studio

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Cosentino Eksperci o wyzwaniach w zawodzie kamieniarza – bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu

Eksperci o wyzwaniach w zawodzie kamieniarza – bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu Eksperci o wyzwaniach w zawodzie kamieniarza – bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu

Kamieniarstwo to zawód, który łączy w sobie ciężką pracę i artyzm. Osoby pracujące w tej branży wykorzystują swe umiejętności do rzeźbienia bloków kamiennych, a także układania i obróbki innych powierzchni,...

Kamieniarstwo to zawód, który łączy w sobie ciężką pracę i artyzm. Osoby pracujące w tej branży wykorzystują swe umiejętności do rzeźbienia bloków kamiennych, a także układania i obróbki innych powierzchni, takich jak spieki i konglomeraty kwarcowe. Gotowe prace potrafią zachwycić, wznosząc realizację wnętrz na zupełnie inny poziom. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży wciąż wzrasta, ponieważ wielu architektów i projektantów chętnie wykorzystuje powierzchnie kamienne do tworzenia nowoczesnych...

Redakcja Jak urządzić pokój ucznia? Porady architektów wnętrz

Jak urządzić pokój ucznia? Porady architektów wnętrz Jak urządzić pokój ucznia? Porady architektów wnętrz

Początek września to spora zmiana w życiu naszych dzieci. Moment, w którym zaczynają kolejny etap swojej edukacji, a zabawy i leżakowanie zastępują nauka i obowiązki, bez wątpienia nazwać można przełomowym....

Początek września to spora zmiana w życiu naszych dzieci. Moment, w którym zaczynają kolejny etap swojej edukacji, a zabawy i leżakowanie zastępują nauka i obowiązki, bez wątpienia nazwać można przełomowym. Ta zmiana pociąga za sobą nie tylko zakup podręczników i pojemnego plecaka, ale także konieczność zaaranżowania przestrzeni, która ułatwi pociechom kształcenie się i rozwój przez długie lata na drodze ku dorosłości.

Redakcja Aranżacja mieszkania w stylu Wesa Andersona

Aranżacja mieszkania w stylu Wesa Andersona Aranżacja mieszkania w stylu Wesa Andersona

Wes Anderson to postać, której z całą pewnością nie trzeba przedstawiać wielbicielom kina, jednak kompozycyjny i estetyczny geniusz tego reżysera już od pewnego czasu zaczął wykraczać daleko poza sferę...

Wes Anderson to postać, której z całą pewnością nie trzeba przedstawiać wielbicielom kina, jednak kompozycyjny i estetyczny geniusz tego reżysera już od pewnego czasu zaczął wykraczać daleko poza sferę filmu i wkraczać do świata wnętrz. Oto krótki przewodnik o tym, jak stworzyć wnętrza w unikalnym stylu filmowego mistrza.

Redakcja Trendy w aranżacji wnętrz – kolory i natura

Trendy w aranżacji wnętrz – kolory i natura Trendy w aranżacji wnętrz – kolory i natura

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się szybciej, niż nasze domy. Niektóre jednak zostają z nami na długo, a jeszcze inne – na zawsze. Oto najmodniejsze propozycje na ten sezon.

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się szybciej, niż nasze domy. Niektóre jednak zostają z nami na długo, a jeszcze inne – na zawsze. Oto najmodniejsze propozycje na ten sezon.

Magdalena Ćwikła Płytki ceramiczne imitujące kamień

Płytki ceramiczne imitujące kamień Płytki ceramiczne imitujące kamień

Płytki ceramiczne to najczęściej stosowany materiał służący do wykańczania ścian i podłóg w łazience. Co czyni je numerem jeden i jakie dają możliwości?

Płytki ceramiczne to najczęściej stosowany materiał służący do wykańczania ścian i podłóg w łazience. Co czyni je numerem jeden i jakie dają możliwości?

Redakcja Boazeria w nowym wydaniu

Boazeria w nowym wydaniu Boazeria w nowym wydaniu

Boazeria, tak popularna w czasach PRL, powraca do łask, ale w odmienionej, bardziej współczesnej formie. Obecnie na ścianach modne są deski w różnych formatach, konfiguracjach i kolorach, efektownie zdobiąc...

Boazeria, tak popularna w czasach PRL, powraca do łask, ale w odmienionej, bardziej współczesnej formie. Obecnie na ścianach modne są deski w różnych formatach, konfiguracjach i kolorach, efektownie zdobiąc domowe pomieszczenia.

Redakcja Własny pokój dla dziecka

Własny pokój dla dziecka Własny pokój dla dziecka

Jak wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia wykonanego na zlecenie VELUX Polska, 62% Polaków posiadających dzieci deklaruje, że każde dziecko powinno mieć swój pokój, nawet kosztem przestrzeni...

Jak wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia wykonanego na zlecenie VELUX Polska, 62% Polaków posiadających dzieci deklaruje, że każde dziecko powinno mieć swój pokój, nawet kosztem przestrzeni dla rodziców. Jak temu sprostać?

Magdalena Ćwikła Płytki ceramiczne w łazience

Płytki ceramiczne w łazience Płytki ceramiczne w łazience

Jakie położyć płytki ceramiczne w łazience, aby ładnie prezentowały się, a pomieszczenie nie zostało nimi przytłoczone? Oprócz kolorów i wzorów należy także zwrócić uwagę na ich format.

Jakie położyć płytki ceramiczne w łazience, aby ładnie prezentowały się, a pomieszczenie nie zostało nimi przytłoczone? Oprócz kolorów i wzorów należy także zwrócić uwagę na ich format.

Redakcja Glamour Pink – Kolor Roku 2024

Glamour Pink – Kolor Roku 2024 Glamour Pink – Kolor Roku 2024

Pastelowy odcień różu Glamour Pink został wybrany kolorem Roku 2024 AkzoNobel. Inspirowany miękkimi piórami i wieczornymi chmurami, jest idealny do kreowania spokojnych i przyjaznych przestrzeni.

Pastelowy odcień różu Glamour Pink został wybrany kolorem Roku 2024 AkzoNobel. Inspirowany miękkimi piórami i wieczornymi chmurami, jest idealny do kreowania spokojnych i przyjaznych przestrzeni.

Redakcja Druga odsłona jubileuszowej kolekcji Nytillverkad

Druga odsłona jubileuszowej kolekcji Nytillverkad Druga odsłona jubileuszowej kolekcji Nytillverkad

Z okazji 80. urodzin IKEA wprowadziła na rynek wyjątkową, jubileuszową kolekcję Nytillverkad. Pierwszą odsłonę kolekcji zaproponowano w pastelowych barwach, natomiast w ramach drugiej – marka przenosi...

Z okazji 80. urodzin IKEA wprowadziła na rynek wyjątkową, jubileuszową kolekcję Nytillverkad. Pierwszą odsłonę kolekcji zaproponowano w pastelowych barwach, natomiast w ramach drugiej – marka przenosi nas w sentymentalną podróż do tętniących żywymi kolorami lat 70. i 80., włączając do oferty kultowe produkty tamtych czasów.

Cosentino Najnowsza kolekcja Silestone Le Chic emanuje luksusem i elegancją

Najnowsza kolekcja Silestone Le Chic emanuje luksusem i elegancją Najnowsza kolekcja Silestone Le Chic emanuje luksusem i elegancją

Kolekcja wielkoformatowych okładzin Silestone Le Chic na nowo definiuje ponadczasową klasykę. Sześć dekorów kusi ekskluzywnością rodem z wiktoriańskich i paryskich kamienic. Odcienie charakteryzują się...

Kolekcja wielkoformatowych okładzin Silestone Le Chic na nowo definiuje ponadczasową klasykę. Sześć dekorów kusi ekskluzywnością rodem z wiktoriańskich i paryskich kamienic. Odcienie charakteryzują się wyrazistymi żyłkami z metalicznymi akcentami. Wyróżniają się one na neutralnym tle kremu, głębokiego błękitu i czerni, tworząc w efekcie projekty wnętrz pełne głębi.

Redakcja Szachownica na podłodze – jak ją wykonać?

Szachownica na podłodze – jak ją wykonać? Szachownica na podłodze – jak ją wykonać?

Szachownica na podłodze to popularny dekoratorski motyw, który chętnie wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Klasyką gatunku jest czarno-biała kratka. Podpowiadamy, jak samemu wykonać ten deseń i stworzyć...

Szachownica na podłodze to popularny dekoratorski motyw, który chętnie wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Klasyką gatunku jest czarno-biała kratka. Podpowiadamy, jak samemu wykonać ten deseń i stworzyć aranżację, której zwyczajnie nie da się nie zauważyć.

Redakcja Nowa kolekcja mebli AW23 KOLLEKTION

Nowa kolekcja mebli AW23 KOLLEKTION Nowa kolekcja mebli  AW23 KOLLEKTION

Dom jest naszym azylem, miejscem wypoczynku, wyrażania siebie. Ma dawać poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Meble z kolekcji AW23 KOLLEKTION wprowadzają z kolei zmysłową przyjemność do codzienności.

Dom jest naszym azylem, miejscem wypoczynku, wyrażania siebie. Ma dawać poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Meble z kolekcji AW23 KOLLEKTION wprowadzają z kolei zmysłową przyjemność do codzienności.

Redakcja Jak urządzić pokój nastolatka?

Jak urządzić pokój nastolatka? Jak urządzić pokój nastolatka?

Chcesz urządzić pokój dla swojego nastoletniego dziecka i nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jakie wybrać materiały i dodatki, by stworzyć modne i wygodne wnętrze dla dorastającej osoby? Oto kilka sprawdzonych...

Chcesz urządzić pokój dla swojego nastoletniego dziecka i nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jakie wybrać materiały i dodatki, by stworzyć modne i wygodne wnętrze dla dorastającej osoby? Oto kilka sprawdzonych sposobów na aranżację pokoju nastolatka.

Redakcja Przedpokój w centrum uwagi

Przedpokój w centrum uwagi Przedpokój w centrum uwagi

Elegancki hol jest przedsmakiem dalszej aranżacji wnętrza. Jak urządzić przedpokój, aby pomimo niewielkich rozmiarów i słabego doświetlenia wyglądał efektownie? Oto propozycje stylowych mebli i dodatków,...

Elegancki hol jest przedsmakiem dalszej aranżacji wnętrza. Jak urządzić przedpokój, aby pomimo niewielkich rozmiarów i słabego doświetlenia wyglądał efektownie? Oto propozycje stylowych mebli i dodatków, które pozwolą uczynić to miejsce wyjątkowym.

Redakcja Apartament na warszawskim Powiślu

Apartament na warszawskim Powiślu Apartament na warszawskim Powiślu

Ten skąpany w słońcu apartament na warszawskim Powiślu z pięknym widokiem na zieleń skarpy wiślanej i Pałac Kultury i Nauki jest nowoczesny, a jednocześnie daje poczucie spokoju i relaksu. Aż trudno uwierzyć,...

Ten skąpany w słońcu apartament na warszawskim Powiślu z pięknym widokiem na zieleń skarpy wiślanej i Pałac Kultury i Nauki jest nowoczesny, a jednocześnie daje poczucie spokoju i relaksu. Aż trudno uwierzyć, że usytuowany jest w centrum miasta.

Redakcja Jesienna aranżacja mieszkania

Jesienna aranżacja mieszkania Jesienna aranżacja mieszkania

O ile latem jak najwięcej czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu, o tyle jesienią to dom jest tym miejscem, w którym czujemy się najbardziej komfortowo. Stylowa jesienna aranżacja mieszkania w...

O ile latem jak najwięcej czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu, o tyle jesienią to dom jest tym miejscem, w którym czujemy się najbardziej komfortowo. Stylowa jesienna aranżacja mieszkania w ciepłych odcieniach barw ziemi uprzyjemni ten czas.

Redakcja Apartament na MDM-ie

Apartament na MDM-ie Apartament na MDM-ie

Za portfenetrami salonu tego apartamentu rozciąga się warszawski plac Konstytucji. Elementy wyposażenia i wystroju nawiązują do socrealistycznej architektury tego miejsca, choć nie brakuje też mebli, obrazów...

Za portfenetrami salonu tego apartamentu rozciąga się warszawski plac Konstytucji. Elementy wyposażenia i wystroju nawiązują do socrealistycznej architektury tego miejsca, choć nie brakuje też mebli, obrazów czy lamp zarówno starszych i młodszych. Rezultat końcowy okazał się znakomity. Dowodzi tego laur A’Design Award.

Redakcja Styl lat 70. – ponadczasowy szyk

Styl lat 70. – ponadczasowy szyk Styl lat 70. – ponadczasowy szyk

Styl lat 70. powrócił! Ponadczasowy szyk na nowo rozgościł się w naszych wnętrzach. Dzięki stylowej kolorystyce i urokowi retro, zdobył etykietę tego, który nigdy się nie starzeje.

Styl lat 70. powrócił! Ponadczasowy szyk na nowo rozgościł się w naszych wnętrzach. Dzięki stylowej kolorystyce i urokowi retro, zdobył etykietę tego, który nigdy się nie starzeje.

Redakcja Dwupoziomowy apartament w Krakowie z widokiem na bulwary wiślane

Dwupoziomowy apartament w Krakowie z widokiem na bulwary wiślane Dwupoziomowy apartament w Krakowie z widokiem na bulwary wiślane

Obszerne, dwukondygnacyjne mieszkanie z widokiem na bulwary i ikoniczny gmach hotelu Forum wymagało gruntownej przebudowy. Tylko w ten sposób można było je dostosować do potrzeb zarówno funkcjonalnych,...

Obszerne, dwukondygnacyjne mieszkanie z widokiem na bulwary i ikoniczny gmach hotelu Forum wymagało gruntownej przebudowy. Tylko w ten sposób można było je dostosować do potrzeb zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych dwojga świadomych, wymagających inwestorów. Minimalizm przestrzeni wzbogacają starannie dobrane elementy designu oraz sztuki.

Redakcja Dywan – jak wybrać i pielęgnować?

Dywan – jak wybrać i pielęgnować? Dywan – jak wybrać i pielęgnować?

Dywan to dodatek, który może całkowicie odmienić każdą aranżację. Doradzamy, jaki model pasować będzie do jesiennego wystroju oraz jak go pielęgnować, by posłużył jak najdłużej.

Dywan to dodatek, który może całkowicie odmienić każdą aranżację. Doradzamy, jaki model pasować będzie do jesiennego wystroju oraz jak go pielęgnować, by posłużył jak najdłużej.

Cosentino Konferencja C-Next Designers – światowe standardy projektowania wnętrz

Konferencja C-Next Designers – światowe standardy projektowania wnętrz Konferencja C-Next Designers – światowe standardy projektowania wnętrz

Cosentino, lider w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych powierzchni Dekton, Silestone i Sensa dla architektury oraz wzornictwa, zorganizowało C-Next Designers Europe, konferencję branżową, która miała...

Cosentino, lider w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych powierzchni Dekton, Silestone i Sensa dla architektury oraz wzornictwa, zorganizowało C-Next Designers Europe, konferencję branżową, która miała na celu kształtowanie przyszłości projektowania wnętrz i architektury. Wydarzenie odbywające się w hiszpańskiej Almerii zgromadziło prawie 300 profesjonalistów z branży z 17 różnych krajów, w tym z Polski, łącząc ekspertów z branży z najlepszymi światowymi markami.

Redakcja Trendy kuchenne na 2024

Trendy kuchenne na 2024 Trendy kuchenne na 2024

Oprócz przestrzeni do rozwijania kulinarnej kreatywności, kuchnie stają się coraz ważniejsze jako miejsce do pielęgnowania więzi z rodziną i przyjaciółmi. Po niepewności ostatnich kilku lat wszyscy zasługujemy...

Oprócz przestrzeni do rozwijania kulinarnej kreatywności, kuchnie stają się coraz ważniejsze jako miejsce do pielęgnowania więzi z rodziną i przyjaciółmi. Po niepewności ostatnich kilku lat wszyscy zasługujemy na przestrzeń, która jest kojącą ucieczką od rzeczywistości, a jednocześnie odzwierciedla stylową paletę pięknych elementów wystroju. Oto, co w kuchennych przestrzeniach będzie modne w nadchodzącym roku. Bardziej spokojne i minimalistyczne podejście do projektowania kuchni to trendy kuchenne...

Redakcja Męskie mieszkanie w klubowym stylu

Męskie mieszkanie w klubowym stylu Męskie mieszkanie w klubowym stylu

Dwupoziomowe 60-metrowe mieszkanie w urokliwej okolicy, blisko Bulwarów Wiślanych w Krakowie, nabyte jeszcze w trakcie pandemii, chwilę czekało na swoje przeznaczenie. Inwestor nie był zdecydowany, czy...

Dwupoziomowe 60-metrowe mieszkanie w urokliwej okolicy, blisko Bulwarów Wiślanych w Krakowie, nabyte jeszcze w trakcie pandemii, chwilę czekało na swoje przeznaczenie. Inwestor nie był zdecydowany, czy będzie to jego osobiste królestwo, czy też miejsce, które udostępni swoim synom. Rozważał także opcję wynajmu długookresowego. Jednak po kompleksowej realizacji inwestycji decyzja mogła być tylko jedna. To męskie mieszkanie w klubowym stylu tak bardzo spodobało się właścicielowi, że zrezygnował z planów...

Wybrane dla Ciebie

V33 Polska sp. z o.o. Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian! Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego...

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku....

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe » Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Pomyśl o klimatyzacji zanim przyjdą upały »

Pomyśl o klimatyzacji zanim przyjdą upały » Pomyśl o klimatyzacji zanim przyjdą upały »

Wybierz pompę odpowiednią do projektu »

Wybierz pompę odpowiednią do projektu » Wybierz pompę odpowiednią do projektu »

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Strefowanie bez tajemnic »

Strefowanie bez tajemnic » Strefowanie bez tajemnic »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

Groupe Atlantic Polska sp. z o.o. Salut – program lojalnościowy Groupe Atlantic Polska

Salut – program lojalnościowy Groupe Atlantic Polska Salut – program lojalnościowy Groupe Atlantic Polska

Groupe Atlantic Polska z dumą przedstawia swój program lojalnościowy Salut, który dedykowany jest właśnie Tobie, Instalatorowi. Program ma na celu nagradzanie profesjonalistów za ich zaangażowanie i ciężką...

Groupe Atlantic Polska z dumą przedstawia swój program lojalnościowy Salut, który dedykowany jest właśnie Tobie, Instalatorowi. Program ma na celu nagradzanie profesjonalistów za ich zaangażowanie i ciężką pracę poprzez przyznawanie punktów za każdy montaż urządzenia.

ZMK SAS SP. Z O.O. Urządzenia grzewcze do dofinansowań – Czyste Powietrze 2024

Urządzenia grzewcze do dofinansowań – Czyste Powietrze 2024 Urządzenia grzewcze do dofinansowań – Czyste Powietrze 2024

W drugim kwartale 2024 r. program „Czyste Powietrze” znacznie zyskał na popularności. Tylko w kwietniu złożono aż 23 286 nowych wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Widoczna jest też zdecydowana...

W drugim kwartale 2024 r. program „Czyste Powietrze” znacznie zyskał na popularności. Tylko w kwietniu złożono aż 23 286 nowych wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Widoczna jest też zdecydowana zmiana trendu w preferowanych przez beneficjentów urządzeniach grzewczych.

Materace Senna Mieszkanie w stylu retro – 4 wskazówki aranżacyjne

Mieszkanie w stylu retro – 4 wskazówki aranżacyjne Mieszkanie w stylu retro – 4 wskazówki aranżacyjne

Mieszkanie w stylu retro to przepis na stylowe i przytulne wnętrze z charakterem. Aby stworzyć przestrzeń nawiązującą do minionych czasów, która będzie jednocześnie elegancka i funkcjonalna, warto zwrócić...

Mieszkanie w stylu retro to przepis na stylowe i przytulne wnętrze z charakterem. Aby stworzyć przestrzeń nawiązującą do minionych czasów, która będzie jednocześnie elegancka i funkcjonalna, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Poznaj 4 wskazówki aranżacyjne, które ułatwią Ci zadanie.

naklejkomania.eu Ochrona ścian kuchennych przed zniszczeniem – porady i rozwiązania

Ochrona ścian kuchennych przed zniszczeniem – porady i rozwiązania Ochrona ścian kuchennych przed zniszczeniem – porady i rozwiązania

Kuchnia to serce każdego domu, gdzie tworzymy posiłki i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, jest to też miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia. Jak zabezpieczyć ściany w kuchni przed...

Kuchnia to serce każdego domu, gdzie tworzymy posiłki i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, jest to też miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia. Jak zabezpieczyć ściany w kuchni przed zniszczeniem i utrzymać je w nienagannym stanie na dłużej? W tym artykule przedstawiamy sprawdzone metody i innowacyjne rozwiązania, które pomogą chronić ściany przed tłuszczem, plamami z soku czy parą wodną. Poznaj nasze porady i zmień swoją kuchnię w stylowe, funkcjonalne miejsce.

ECO Comfort Koszt ogrzewania pompa ciepła: sprawdź, ile kosztuje instalacja pompy ciepła i od czego zależą koszty montażu

Koszt ogrzewania pompa ciepła: sprawdź, ile kosztuje instalacja pompy ciepła i od czego zależą koszty montażu Koszt ogrzewania pompa ciepła: sprawdź, ile kosztuje instalacja pompy ciepła i od czego zależą koszty montażu

Rodzaj instalacji grzewczej dla domu to jedna z najważniejszych, ale i najtrudniejszych decyzji, przed którą stoją właściciele nowych budynków, a także Ci, którzy modernizują domy starszego typu i szukają...

Rodzaj instalacji grzewczej dla domu to jedna z najważniejszych, ale i najtrudniejszych decyzji, przed którą stoją właściciele nowych budynków, a także Ci, którzy modernizują domy starszego typu i szukają alternatyw dla nieefektywnych kotłów na węgiel.

Pipelife Polska S.A. Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox

Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox

Zarządzanie wodami deszczowymi staje się coraz bardziej istotne w kontekście zmieniającego się klimatu i coraz większego problemu z nadmiarem wód opadowych oraz okresami niedoboru wody. Jednym z innowacyjnych...

Zarządzanie wodami deszczowymi staje się coraz bardziej istotne w kontekście zmieniającego się klimatu i coraz większego problemu z nadmiarem wód opadowych oraz okresami niedoboru wody. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest system Stormbox, oferowany przez firmę Pipelife. Jest to kompleksowy system skrzynek retencyjno-rozsączających, który zapewnia efektywne zagospodarowanie wody deszczowej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.