Kategorie
Szukaj

Elewacje w Wodzisławiu Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 767 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dobrze wykonane elewacje nie tylko decydują o tym, jak ostatecznie będzie wyglądał budynek. Odpowiednio przygotowane wykończenie ścian zewnętrznych zapewnia im bezpieczeństwo, chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Kompleksowe wykonanie elewacji nie ogranicza się jedynie do nowych budynków. Często jest konieczne także podczas remontów. Niezwykle istotne jest znalezienie doświadczonego fachowca, który zagwarantuje profesjonalizm na każdym etapie pracy. Jeżeli chcesz znaleźć właśnie takiego profesjonalistę, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów od elewacji. Przeczytaj też nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o to jak wykonać elewację.

Budowa domu obejmuje różne prace na wysokościach, w tym także ocieplanie elewacji. Wiele osób zastanawia się jednak, w którym momencie najlepiej zabrać się za wykańczanie ścian zewnętrznych. Do tego typu prac przystępuje się w momencie, kiedy dom ma już całkowicie ukończony dach, a okna są w pełni osadzone. Specjaliści zwracają uwagę także na kwestię wewnętrznych tynków, które powinny być już całkowicie wyschnięte. Zazwyczaj do wykańczania elewacji przystępuje się po około pół roku od zakończenia prac nad stanem surowym. Ze względu na warunki atmosferyczne, za najlepszy moment na wykańczanie elewacji uznaje się późną wiosnę i wczesną jesień. Wówczas zarówno poziom opadów, jak i wilgotność powietrza sprzyjają tego typu pracom budowlanym.

Osoby, które planują remont i malowanie elewacji często łączą to z procesem ocieplania ścian zewnętrznych. Słaba izolacja ścian sprawia, że dom bardzo szybko traci ciepło, co przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie. Ocieplanie elewacji jest więc opłacalną inwestycją, która z czasem z pewnością się zwróci. Jaki jest przebieg prac? Na początku ściany zewnętrzne pokrywane są materiałem izolacyjnym. Ocieplić można wszystkie lub, jeżeli taka jest wola właściciela, jedynie te, które są najbardziej narażone na zimno. Do roli izolacji najczęściej wybierana jest wełna mineralna albo styropian. Po ich zamocowaniu całość przykrywa się materiałem elewacyjnym, Może to być tynk albo deski z włóknocementu.

Kompleksowe wykonanie elewacji obejmuje szereg prac – od podpisania umowy, rozpoczęcie ocieplania, aż po mycie powierzchni ścian zewnętrznych. Prace w tym obszarze następują podczas budowania domu lub jego ocieplania. Wykonanie elewacji budynku warto powierzyć specjalistom, którzy dysponują praktyczną wiedzą oraz doświadczeniem. W ten sposób zyskamy nie tylko doskonały wygląd, ale także bezpieczeństwo izolacyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od kompleksowego wykonania elewacji w Wodzisławiu Śląskim

Znakomita Elewacja z Klinkieru Wodzisław Śląski

113 opinii
Elewacje Wodzisław Śląski

Firma P.H.U NEMBUD świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Wodzisław Śląski i okolic. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby otrzymać ofertę.

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "ROZBUDOWANI PL" Piotr Jurek

37 opinii
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "ROZBUDOWANI PL" Piotr Jurek - Sumienna Firma Elewacyjna Wodzisław Śląski

Wybranie sumiennej firmy elewacyjnej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ROZBUDOWANI PL Piotr Jurek - to prawdziwi specjaliści działający na terenie Wodzisławia Śląskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

SALAMON SP Z O.O.

22 opinie
SALAMON SP Z O.O. - Dobry Wykonawca Elewacji Wodzisław Śląski

Szukasz wykonawcy elewacji z okolic Wodzisławia Śląskiego, ale nie chcesz przepłacać? SALAMON SP Z O.O. oferuje usługi w niskiej cenie. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

P.H.U. "A.K.O." OLEG KWIATKOWSKI

20 opinii
P.H.U. "A.K.O." OLEG KWIATKOWSKI - Fantastyczne Wykonanie Elewacji Wodzisław Śląski

Zleć prace dotyczące wykonania elewacji fachowcom z miejscowości Wodzisław Śląski. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Wodzisławia Śląskiego są w ścisłej czołówce. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Pierwszorzędna Elewacja z Klinkieru

14 opinii
FHUSTANTOM-BUD - Pierwszorzędna Elewacja z Klinkieru Wodzisław Śląski

Elewacja z klinkieru i implikacje z tym związane skończą być dla Ciebie trudnością, jeśli wybierzesz ofertę FHUSTANTOM-BUD. Doświadczeni znawcy z dziedziny elewacji z klinkieru pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Opłacalna Elewacja Domu w Wodzisławiu Śląskim

6 opinii
MARKO FIRMA BUDOWLANA - Opłacalna Elewacja Domu w Wodzisławiu Śląskim

Firma MARKO FIRMA BUDOWLANA oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wodzisław Śląski oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego.

Rewelacyjna Elewacja Domu Wodzisław Śląski

7 opinii
GOSE Usługi Remontowo budowlane - Rewelacyjna Elewacja Domu Wodzisław Śląski

Znalezienie rewelacyjnej elewacji domu może być skomplikowane, ale GOSE Usługi Remontowo budowlane na sto procent pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pierwszorzędne Nowoczesne Elewacje Domów

2 opinie
Remtex firma remontowo-wykończeniowa - Pierwszorzędne Nowoczesne Elewacje Domów Wodzisław Śląski

Eksperci z Remtex firma remontowo-wykończeniowa przedstawią Ci bezkonkurencyjną ofertę nowoczesnych elewacji domów. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Przedsiębiorstwo Budowlane JPB

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budowlane JPB - Korzystne Elewacje Domów Wodzisław Śląski

Poszukując nowoczesnych elewacji domów trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma elewacyjna Przedsiębiorstwo Budowlane JPB przebije je wszystkie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Thermospec Dariusz Walczak

2 opinie
Thermospec Dariusz Walczak - Godny Zaufania Wykonawca Elewacji Wodzisław Śląski

Wybór godnego zaufania wykonawcy elewacji nie jest łatwy, dlatego warto zainteresować się Thermospec Dariusz Walczak - to prawdziwi specjaliści, którzy znają się na swojej robocie. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na kompleksowe wykonanie elewacji w Wodzisławiu Śląskim (25)

Zlecę prace elewacyjne, 101-150m², Pszów

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-06-04 do 2023-06-12
dodano 7 dni temu

 • Pszów

Zapotrzebowanie na prace elewacyjne, 151-200m², Skrzyszów

Zakres prac: płyty elewacyjne Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: płyta elewacyjna Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klie...

2023-06-01 do 2023-06-02

 • Skrzyszów

Zlecę prace elewacyjne, 151-200m², Turza Śląska

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Turza Śląska

Zapotrzebowanie na prace elewacyjne, 251-300m², Rogów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj ma...

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Rogów

Zapotrzebowanie na prace elewacyjne, 301-400m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 301-400m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: styropian, tynk silikonowy Dostawca mate...

2023-04-05 do 2023-04-13

 • Wodzisław Śląski

Zlecenie na kompleksowe wykonanie elewacji styropianem, 151-200m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Wodzisław Śląski

Zlecę prace elewacyjne, 101-150m², Syrynia

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 101-150m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian, tynk silikonowy Dostawca mate...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Syrynia

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie elewacji wełną, 800m², Wodzisław Śląski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia: 800m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: w...

2023-03-19 do 2023-03-27

 • Wodzisław Śląski

Zlecę prace elewacyjne, 2000m², Wodzisław Śląski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia: 2000m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: ...

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Wodzisław Śląski

Szukam firmy do prac na elewacji, 300m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 300m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian, tynk silikonowy Dostawca materiał...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Wodzisław Śląski

Zlecenie na kompleksowe wykonanie elewacji tynkiem silikonowym, 151-200m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: tynk silikonowy Dostawca materiałów: wyk...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Wodzisław Śląski

Zlecę prace elewacyjne, 151-200m², Pszów

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian, tynk silikatowy, tynk silikono...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Pszów

Zlecenie na kompleksowe wykonanie elewacji styropianem, 151-200m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Wodzisław Śląski

Zlecę prace elewacyjne, budynek pow. ok. 154m², Połomia

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia: prace na budynku o pow. ok. 154m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: wełna mineralna, do u...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Połomia

Zlecę kompleksowe wykonanie elewacji styropianem, 201-250m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Wodzisław Śląski

Szukam ekipy na kompleksowe wykonanie elewacji styropianem, 251-300m², Rydułtowy

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian Dostawca materiałów: wykonawca...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Rydułtowy

Zlecenie na kompleksowe wykonanie elewacji styropianem, tynkiem mineralnym, 151-200m², Rydułtowy

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian, tynk mineralny Dostawca mater...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Rydułtowy

Zlecę prace elewacyjne, 151-200m², Rydułtowy

Zakres prac: kompleksowe wykonanie elewacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: styropian, tynk mineralny Dostawca mater...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Rydułtowy
Otrzymaj zlecenia dla Wykonawców Elewacji

Częste pytania o elewacjach

Jak należy wykonać elewację budynku?

Wiele osób zastanawia się jak wykonać elewację budynku. Pierwszy etap wykonywania elewacji polega na mocowaniu do ściany zewnętrznej materiału termoizolacyjnego. Zazwyczaj jest to styropian lub wełna mineralna. W celu dobrego zamocowania korzysta się ze specjalnej zaprawy. Następnie przystępuje się do zbrojenia siatką z włókna szklanego. Dopiero na końcu przychodzi czas na pokrycie całości materiałem zewnętrznym. W zależności od przeznaczenia budynku oraz oczywiście preferencji właściciela będzie to tynk cienkowarstwowy albo płytki elewacyjne. Prawidłowe rozmieszczenie wszystkich elementów jest kluczowe do wykonania solidnej i trwałej elewacji budynku.

Jaki jest koszt kompleksowego wykonania elewacji?

Kompleksowe wykonanie elewacji zazwyczaj obejmuje również prace termoizolacyjne a często również malowanie. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaka będzie ostateczna cena całej usługi. Bierzemy tutaj bowiem pod uwagę wiele czynników. W wyliczaniu kosztów ważną rolę odgrywają między innymi:

 • ceny materiałów budowlanych;
 • rodzaj wykorzystywanego pokrycia;
 • powierzchnia ścian;
 • cennik firmy podejmującej się usługi.

Większość firm oferujących usługi wykonywania elewacji wycenia swoje usługi w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy powierzchni budynku. Znając pełne wymiary wszystkich ścian można więc obliczyć potencjalny koszt wykonania. Co istotne, do tego należy jeszcze doliczyć ceny materiałów, które zmieniają się na bieżąco.

Jakie materiały stosuje się do wykonania elewacji?

W przypadku warstwy termoizolacyjnej, obecnie stosuje się, w zależności od konkretnego przypadku, styropian albo wełnę mineralną. Następnie konieczne jest zabezpieczenie całości materiałem elewacyjnym. Bardzo popularne są tynki cienkowarstwowe, które występują w kilku odmianach. Różnią się od siebie nie tylko parametrami, takimi jak paroprzepuszczalność, czy ochrona przed wilgocią, ale także ilością kolorów i fakturą. Tynk nie jest jednak jedyną opcją. Klienci coraz częściej decydują się na płytki elewacyjne, które pozwolą stylizować elewacje w sposób najbardziej zbliżony do ich gustu i ostatecznej wizji budynku.

Gdzie można znaleźć profesjonalistów do wykonania elewacji?

Na naszej stronie znajdziesz ranking najlepszych specjalistów, którzy profesjonalnie zajmują się kompleksowym wykonywaniem elewacji budynków. Spośród tysięcy ofert możesz wybrać firmę, która świadczy usługi w twoich okolicach. Ofert jest naprawdę bardzo dużo, dlatego z pomocą intuicyjnych i prostych narzędzi możesz wyszukiwać tę, która najbardziej wpisuje się w twoje wymagania. Na stronie znajduje się również mnóstwo zleceń, które pozwalają profesjonalistom w szybki i prosty sposób znaleźć klienta, który oczekuje konkretnych i funkcjonalnych rozwiązań.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plWykonawcy Elewacji złożą Ci bezpłatne oferty