EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Wady i zalety oświetlenia solarnego w ogrodzie? Za i przeciw

Ardant | 2022-10-24
Poznaj zalety i wady oświetlenia solarnego w ogrodzie

Poznaj zalety i wady oświetlenia solarnego w ogrodzie

Dlaczego warto kupić lampy solarne do ogrodu? Udowodnimy, że to założenie jest prawdziwe.

treść sponsorowana

Lampy solarne w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Nic dziwnego, oświetlenie solarne zasilane jest za pomocą odnawialnego źródła energii, jakim jest światło słoneczne, czyli energii, która nie generuje żadnych kosztów! To sprawia, że lampy są ekologiczne, a co najważniejsze atrakcyjne dla Twojego portfela. W czasach tak drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej, oprawy solarne są najrozsądniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jakie możemy wykorzystać w naszym ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Aż trudno uwierzyć, że oprawy solarne to darmowe źródło światła, które możemy wykorzystać w przestrzeni przydomowej, zwiększając przy tym poczucie bezpieczeństwa naszych bliskich i zyskując przy okazji wyjątkowy element dekoracyjny. Ale skupmy się na faktach.

Zalety oświetlenia solarnego

  • darmowe źródło światła. Czy mamy wpływ na ceny energii elektrycznej? Nie, ale mamy wpływ na jej zużycie. Oświetlenie solarne to technologia, która czerpie zasilanie z natury, a precyzyjniej ze słońca. Ten rodzaj odnawialnego źródła energii nic nas nie kosztuje, co jest zbawienne dla domowego budżetu, szczególnie przy tak wysokich rachunkach za prąd. Oprawy solarne skonstruowane są w taki sposób, aby w ciągu dnia pochłaniać energię słoneczną, która magazynowana jest w akumulatorze wbudowanym w lampę. Czujnik zmierzchu uwalnia energię po zmroku w postaci światła. Jest to bardzo ekonomiczne, ponieważ lampa świeci tylko wtedy, kiedy jest potrzeba, czyli wieczorem i w nocy. Na jednym naładowaniu lampa solarna daje nam do 30 godzin światła. Światła, które stworzy w Twoim ogrodzie wyjątkowy klimat, zapewni poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim – przede wszystkim światła, które jest zupełnie za darmo. Co ważne, lampy solarne działają nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie.
  • energooszczędne. Lampy solarne wyposażone w oświetlenie LED to w tej chwili najbardziej energooszczędne źródło światła dostępne na światowym rynku. Specyfika diody LED pozwala na generowanie znacznie większych zasobów mocy, pobierając mniej energii niż konwencjonalne oświetlenie.
  • ekologiczne. Lubisz innowacyjne nowinki, ale jesteś także zwolennikiem ekologicznych technologii, kochasz przyrodę i wybierasz tylko rozsądne i przyjazne środowisku rozwiązania. Takie właśnie są lampy solarne zasilane odnawialnym źródłem energii – energią słoneczną.
  • proste w montażu. W odróżnieniu od tradycyjnego oświetlenia elektrycznego, lampy solarne nie wymagają dużych nakładów finansowych, aby je zainstalować. Jeśli potrafisz wbić kołek w ziemię, w miarę przyzwoicie posługujesz się wiertarko-wkrętarką, a wejście na drabinę nie powoduje u Ciebie konwulsji, to jesteśmy pewni, że poradzisz sobie koncertowo. Montaż oświetlenia nie wymaga przekopywania rabat pod przewody czy zakładania dodatkowej instalacji elektrycznej. Zamontujesz je sam, a pieniążki zostają w kieszeni.
  • niezależne od zewnętrznych dostaw energii. W sytuacji przerwy w dostawie energii elektrycznej, gdy na ulicy robi się ciemno, sąsiedzi szukają świeczek, dzieci używają latarek w smartfonach, a u Ciebie w ogrodzie jest jasno. Jak? Lampy solarne nie są uzależnione od energii elektrycznej dostarczanej do posesji, same sobie są dostawcą. Świecą, nawet gdy jest chwilowa przerwa w dostawie prądu.
  • dają poczucie bezpieczeństwa. Oświetlenia solarne zdecydowanie zapewni bezpieczną komunikację w ogrodzie po zmroku. Oprócz walorów estetycznych i czynnika ekonomicznego to kolejny atut. Lampy nad wejściem do domu czy nad garażem pomogą Ci łatwo trafić do wejścia, znaleźć klucze w przepastnej torebce czy bezpiecznie przechadzać się ogrodowymi ścieżkami po zmroku. Jeśli jesteś amatorem wieczornych wycieczek, koniecznie wybieraj lampy z czujnikiem ruchu. Przedłużają one żywotność baterii, ponieważ uruchamiają się wyłącznie wtedy, gdy jest taka potrzeba, a to sprawia, że akumulator nie jest nadmiernie eksploatowany. Ponadto mogą zapobiec wizytom nieproszonych gości, czyli włamywaczy.
  • są przenośne. Czy wiesz, że wiele opraw typu lampiony są przenośne? Dziś masz ochotę napić się wina przy swojej zjawiskowej magnolii, a jutro przychodzą znajomi i chciałbyś rozświetlić swój przytulny kącik grillowy. Możesz postawić lampę tam, gdzie potrzebujesz, upajając się długimi wieczorami w gronie bliskich nawet po zmroku.
  • szeroki wybór asortymentu. To już nie te czasy, że szedłeś do supermarketu i miałeś do wyboru mleczną kulę solarną lub lampion z tłuczonego szkła. Lampy solarne to „must have” ostatnich lat, ich popularność sprawiła, że producenci prześcigają się między sobą w ofertach, proponując kształty i formy opraw, które sprostają nawet najbardziej wysublimowanym gustom konsumentów.

Wady oświetlenia solarnego

  • mniejsza moc emitowanego światła. Przy lampie solarnej nie będziesz się czuł komfortowo, np. czytając książkę. Moc emitowanego światła jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych lamp elektrycznych. Jednak nowoczesne lampy solarne dają wystarczającą wiązkę światła, abyś mógł swobodnie poruszać się po ogrodzie czy tarasie, czuć się bezpiecznie i długo po zmroku cieszyć się swoją zieloną oazą spokoju. To nie tylko ozdoba, ale realne źródło światła.
  • zależność od warunków pogodowych. Jeśli pogoda przez długi czas jest niesprzyjająca, to lampa solarna nie zdoła zgromadzić na tyle energii, aby rozpieszczać Cię światłem. Warunki atmosferyczne są tym rodzajem czynników, na które niestety nie mamy wpływu
  • cena. Odstrasza? Przy zakupie lamp solarnych nie należy kierować się kuszącą, niską ceną lub tańszymi alternatywami rozwiązań. Inwestycja w wysokiej jakości oprawy solarne to mądra inwestycja, która się opłaca i szybko zwraca, ponadto posłuży Ci przez długie lata. Cena w tym przypadku to odzwierciedlanie jakości, solidnej konstrukcji i najlepszych parametrów technicznych, na których nie można oszczędzać. Decyzja należy do Ciebie.

Szukasz nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań na oświetlenie domu lub posesji? Sprawdź ofertę dystrybutorów oświetlenia Ardant.pl i Lumigo.pl

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.