EkspertBudowlany.pl

Nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie

Redakcja | 2021-04-16
fot. MKdezere

fot. MKdezere

Mieszkanie na warszawskim Targówku, o powierzchni około 65 m2, to kolejne lokum, którego projekt oraz aranżację właściciele zdecydowali się powierzyć projektantce. Urządzając pierwsze mieszkanie przekonali się jak dużym wyzwaniem są prace wykończeniowe, dlatego na pewnym etapie poprosili o pomoc profesjonalistkę. Jednak już przy kolejnym postanowili skorzystać z usług projektantki już na etapie jego budowy, aby uniknąć przeróbek po odebraniu kluczy.

Zobacz także

Redakcja Stonowane mieszkanie ze szczyptą koloru

Stonowane mieszkanie ze szczyptą koloru Stonowane mieszkanie ze szczyptą koloru

Rezydencja Barska to nowoczesna, a przy tym kameralna inwestycja położona na starej Ochocie, u zbiegu ulic Barskiej i Białobrzeskiej. Prestiżowa lokalizacja i stylowa architektura budynku były inspiracją...

Rezydencja Barska to nowoczesna, a przy tym kameralna inwestycja położona na starej Ochocie, u zbiegu ulic Barskiej i Białobrzeskiej. Prestiżowa lokalizacja i stylowa architektura budynku były inspiracją dla pracowni Decoroom, która na zlecenie inwestorów podjęła się zaprojektowania mieszkania. W przyszłości ma w nim zamieszkać dorastająca córka właścicieli.

Redakcja Mieszkania w starych kamienicach

Mieszkania w starych kamienicach Mieszkania w starych kamienicach

Rewitalizacja i projektowanie wnętrz w zabytkowych budynkach bywa niełatwe. Ważna jest przy tym twórcza współpraca architektów z konserwatorami zabytków. Dla jednych i drugich jest to wyzwanie, ale też...

Rewitalizacja i projektowanie wnętrz w zabytkowych budynkach bywa niełatwe. Ważna jest przy tym twórcza współpraca architektów z konserwatorami zabytków. Dla jednych i drugich jest to wyzwanie, ale też inspirujące doświadczenie. Jego efektem są realizacje pozwalające przedłużyć życie zabytkowym elementom architektury, a także stworzyć niebanalne wnętrza.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

Zmiany wprowadzone na etapie budowy

Prezentowane mieszkanie to doskonały przykład, że rozpoczęcie prac projektowych jeszcze w trakcie robót budowlanych przynosi sporo korzyści.

– Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko fundusze, ale i czas na wszelkie przeróbki po odebraniu kluczy do mieszkania – mówi projektantka Magda Knappe z pracowni MKdezere. Nawet tak z pozoru drobna sprawa, jak przeniesienie kontaktu w inne miejsce, wymaga zatrudnienia elektryka, kucia ścian i dodatkowego tynkowania. Dlatego lepiej zrobić to jeszcze w trakcie budowy mieszkania.

Oczywiście, na wszelkie zmiany w stosunku do projektu dewelopera trzeba uzyskać jego zgodę. Dzięki porozumieniu z deweloperem, projektantka dostosowała przestrzeń mieszkania do potrzeb i stylu życia gospodarzy.

fot1 nowoczesne i funkcjonalne

W aranżacji tego wnętrza wyraźnie widać podział na strefy funkcjonalne i prowadzące do nich ciągi komunikacyjne. Po wejściu do domu najpierw odwiedzamy kuchnię z przyścienną zabudową z prawej strony. Po lewej zaś otwiera się widok na kuchenną wyspę i dalej na część wypoczynkową.

Ścianki działowe zostały wzniesione dokładnie w miejscach wskazanych przez projektantkę. W czasie wyposażania mieszkania nie było więc obawy, że zabraknie kilku centymetrów na zmieszczenie wybranych mebli czy urządzeń. A tam, gdzie projektantka zaplanowała drzwi przesuwne, nie postawiono w ogóle ścian działowych. Takie drzwi prowadzą teraz do łazienki i do pokoju do pracy, bo otwierane zabierałyby cenną przestrzeń i utrudniały aranżację pomieszczeń.

Rezygnacja ze ścianek działowych w tych miejscach już na etapie budowy mieszkania pozwoliła zaoszczędzić sporo czasu (i pieniędzy) na ich rozbiórkę i naprawę posadzki.

Kolejna istotna zmiana to przeniesienie skrzynki rozdzielczej prądu ze ściany przy wejściu do mieszkania do pomieszczenia pralni połączonej z garderobą. Dzięki temu rozwiązaniu można było dowolnie zabudować uwolnioną ścianę. Wykonanie tych prac po zakończeniu budowy byłoby czasochłonne, kosztowne i kłopotliwe ze względu na dużą liczbę kabli do przeniesienia oraz wymagałoby zatrudnienia elektryka.

Projektantka zaproponowała również przeniesienie drzwi prowadzących do tego pomieszczenia. W planach dewelopera znajdowały się one na ściance obok wejścia do mieszkania i mogły utrudniać dostanie się do niego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było umieszczenie ich od strony salonu. Zamontowane w tzw. ukrytej ościeżnicy i pomalowane na kolor ściany są prawie niewidoczne.

Pierwotne przeznaczenie zmieniło też kryjące się za nimi pomieszczenie. Miało się w nim znajdować WC, ale zamieniło się w wygodną pralnię. WC zaś zostało przeniesione do łazienki. Pralnia, powiększona o fragment łazienki, jest jednocześnie domowym magazynem, w którym można ukryć nie tylko pralkę, deskę do prasowania czy żelazko, ale też sprzęty niezbędne do sprzątania (odkurzacz, wiadro z mopem itp.), drabinkę, a także w niewielkiej szafie układać wyprane ubrania, przeznaczone do prasowania. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, bo wszystkie te sprzęty są w jednym miejscu i nie zagracają mieszkania.

Deweloper zgodził się też na zamontowanie drzwi wejściowych, które od strony mieszkania są w białym kolorze, harmonizującym z barwami wnętrza. Zmiany funkcjonalne wprowadzone już na etapie budowy mieszkania znacznie przyspieszyły proces jego wykańczania, meblowania i dekorowania. Szybciej więc inwestorzy mogli się cieszyć z nowego lokum, starannie zaprojektowanego i wykończonego z dużym pietyzmem.

Salon połączony z kuchnią

fot2 nowoczesne i funkcjonalne

W prezentowanym wnętrzu kuchni jest wiele oryginalnych rozwiązań wykonanych według pomysłu projektantki. A jednym z nich jest wielofunkcyjna wyspa kuchenna z płytą indukcyjną, połączona ze stołem. Od strony zabudowy kuchennej zamontowano w niej pojemne szuflady, a od strefy wypoczynkowej zasłonięto ją ścianką w kolorze ciemnego drewna, na której zawisł telewizor i półka na urządzenia TV.

W aranżacji tego wnętrza wyraźnie widać podział na strefy funkcjonalne i prowadzące do nich ciągi komunikacyjne. Po wejściu do domu najpierw odwiedzamy kuchnię z przyścienną zabudową z prawej strony. Po lewej zaś otwiera się widok na kuchenną wyspę i dalej na część wypoczynkową.

Zabudowę kuchenną wykonano z białej, matowej, lakierowanej płyty MDF, którą połączono z laminowaną w kolorze ciemnego drewna, a blaty z czarnego granitu star galaxy.

Meble pozbawione są uchwytów. Górne szafki mają opuszczane fronty, a w pozostałych zamontowano tzw. korytka, służące do otwierania drzwiczek.

Ciekawym rozwiązaniem jest podwieszany zlewozmywak. Jego krawędzie nie wystają bowiem ponad blat. Dzięki temu nie gromadzi się wokół nich brud, łatwiej też sprzątać okolice zlewu.

W prezentowanym wnętrzu jest jeszcze wiele innych oryginalnych rozwiązań, wykonanych według pomysłu projektantki. A jednym z nich jest wielofunkcyjna wyspa kuchenna z płytą indukcyjną, połączona ze stołem. Od strony zabudowy kuchennej zamontowano w niej pojemne szuflady, a od strefy wypoczynkowej zasłonięto ją ścianką w kolorze ciemnego drewna, na której zawisł telewizor i półka na urządzenia TV.

Regał, na którym stoją pamiątki z licznych podróży właścicieli, również został zaprojektowany specjalnie dla tego wnętrza. Jego plecy stanowi lustro, podkreślające znaczenie tych pamiątek dla gospodarzy i jednocześnie powiększające wnętrze.

Kolorystyka salonu utrzymana jest w kolorach ziemi, przełamanych mocnymi akcentami czerwieni i kobaltu, których dobór podyktowały kolory na obrazach autorstwa Tomasza Bachanka. Sztuką tego gdańskiego malarza właściciele mieszkania fascynują się od lat. Aby podkreślić walory dekoracyjne tych obrazów, projektantka ujęła je w dodatkowe ramy z białej sztukaterii, a nad nimi umieściła małe reflektorki. Dzięki tym zabiegom wieczorem ściana za sofą kojarzy się z galerią sztuki. I tylko sofa w mocnym, czerwonym kolorze i ułożone na niej kobaltowe poduszki przypominają, że jest to wnętrze mieszkalne.

Z beżowymi ścianami świetnie współgrają podłogowe deski z bielonego dębu z wyczuwalną – dzięki zabiegowi szczotkowania – fakturą. A w miejscach narażonych na większe zabrudzenia (przy wejściu do mieszkania i w części kuchennej między zlewozmywakiem a płytą grzejną) ułożono beżowe płytki gresowe z delikatnym rysunkiem. Całości dopełniają podwieszany sufit z punktami świetlnymi oraz oryginalne lampy nad wyspą kuchenną i stołem.

Pokój do pracy

Aranżacja tego wnętrza nawiązuje do wyposażenia salonu. Tu również na suficie i ścianach pojawiły się dekoracyjne sztukaterie. Podobna jest też kolorystyka – ciepły beż zestawiony z niebieskimi frontami szafek i rzymskimi roletami.

fot6 nowoczesne i funkcjonalne

Widok wnętrza pokoju przeznaczonego do pracy twórczej

Centralne miejsce pokoju zajmują dwa białe biurka i wygodne krzesła, a regał na książki i pojemna szafa podkreślają przeznaczenie tego pomieszczenia. Może się ono jednak w razie potrzeby zamienić w pokój gościnny. Rozkładana sofa posłuży wówczas jako miejsce do spania.

Za kanapą pozostawiono pustą ścianę, na której w przyszłości mogą się znaleźć kolejne obrazy Tomasza Bachanka, świetnie uzupełniając aranżację i kolorystykę wnętrza.

Sypialnia

Tu znalazły się wyłącznie meble i sprzęty służące wypoczynkowi. Nie znaczy to jednak, że wnętrze jest nudne. Projektantka wprowadziła bowiem do niego ożywcze kolory i wiele dekoracyjnych punktów świetlnych.

fot5 nowoczesne i funkcjonalne

Projektantka wprowadziła do pomieszczenia sypialni ożywcze kolory i wiele dekoracyjnych punktów świetlnych, oświetlenie jest tu ważnym elementem aranżacji.

Płaszczyznę ściany za wezgłowiem podwójnego łóżka pokrywa wielobarwna tapeta, ujęta w rozrzeźbione, białe ramy sztukaterii. A do kolorystyki fototapety zostało dopasowane wezgłowie łóżka, wykonane z miękkiej tkaniny w niebieskim odcieniu. W kolorze niebieskim są też ściany i różne dodatki (narzuta na łóżko, rolety rzymskie itp.), ale każdy element ma nieco inny odcień i nasycenie.

Na podłodze ułożono dębowe deski, a do ich kolorystyki dopasowano fronty szaf, kontrastujące z białymi stolikami nocnymi.

Ważnym elementem aranżacji sypialni jest oświetlenie, które można dostosowywać do wykonywanych czynności. Do oświetlenia ogólnego służą wbudowane w sufit oprawy z energooszczędnymi żarówkami LED. Natomiast taśma LED, ukryta w suficie podwieszanym, emituje nastrojowe światło.

Asortyment lamp uzupełniają dekoracyjne kinkiety nad wezgłowiem łóżka, pozwalające dowolnie regulować kąt padania światła, co bardzo ułatwia czytanie w łóżku.

Łazienka

fot4 nowoczesne i funkcjonalne

Kolorystyka i aranżacja łazienki współgrają z entouragem mieszkania, co sugeruje  podobna niebieska kolorystyka z domieszką fioletu i proste formy mebli, a przede wszystkim dbałość o detale zapewniające wygodne użytkowanie.

Po odsunięciu drzwi do łazienki od razu staje się oczywiste, że przynależy ona do tego mieszkania. Sugeruje to podobna niebieska kolorystyka z domieszką fioletu i proste formy mebli, a przede wszystkim dbałość o detale zapewniające wygodę.

Dużą, narożną kabinę prysznicową dzięki zastosowaniu odpływu liniowego zainstalowano bezpośrednio na posadzce. W jej wnętrzu znajdują się praktyczne półki na kosmetyki. Nie są one jednak widoczne od wejścia, ponieważ projektantka ukryła je w specjalnie stworzonej wnęce.

Nad umywalką zawisło podświetlane lustro powiększające – paniom bardzo przydatne przy robieniu makijażu, a panom przy goleniu.

Za umywalką zamontowano oryginalny panel szklany – łatwy do utrzymania w czystości i jednocześnie bardzo dekoracyjny. A biały blat, na którym opiera się umywalka, wykonano z kwarcogranitu. Posłużył on również do zawieszenia pojemnej szuflady z niebieskim frontem na kosmetyki.

Z kolei we wnęce nad stelażem WC projektantka umieściła szafkę z drzwiczkami otwieranymi za pomocą dotyku. Tu gospodarze przechowują różne specyfiki, niezbędne w każdej łazience. Wszystkie zainstalowane w łazience urządzenia sanitarne są wysokiej jakości.

Zdjęcia: MKdezere

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

2/2021

Komentarze

Powiązane

Redakcja Projekt eleganckiej willi – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Projekt eleganckiej willi – klasyka w nowoczesnym wydaniu Projekt eleganckiej willi – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Czy da się połączyć ponadczasową elegancję z przytulnością oraz relaksującą atmosferą? Kolejny projekt autorstwa Joanny Kulczyńskiej z pracowni Kulczyński Architekt udowadnia, że jest to możliwe. Za pomocą...

Czy da się połączyć ponadczasową elegancję z przytulnością oraz relaksującą atmosferą? Kolejny projekt autorstwa Joanny Kulczyńskiej z pracowni Kulczyński Architekt udowadnia, że jest to możliwe. Za pomocą naturalnych materiałów, świetnej jakości mebli i elementów sztuki projektantka stworzyła stylową i ciepłą aranżację przestrzeni prywatnej w przestronnej willi.

Redakcja Vintage, loft i art deco w jednym mieszkaniu

Vintage, loft i art deco w jednym mieszkaniu Vintage, loft i art deco w jednym mieszkaniu

Osiedle Mickiewicza położone na warszawskim Żoliborzu to miejsce otoczone klimatycznymi restauracjami, sklepikami i zielenią. Właśnie tu powstał apartament, wymykający się utartym schematom. Pierwsze...

Osiedle Mickiewicza położone na warszawskim Żoliborzu to miejsce otoczone klimatycznymi restauracjami, sklepikami i zielenią. Właśnie tu powstał apartament, wymykający się utartym schematom. Pierwsze skrzypce gra w nim eklektyczna mieszanka trzech stylów: vintage, art deco i loftowego. Za projekt tej przestrzeni odpowiada architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom.

Redakcja Eleganckie mieszkanie ze złotem w tle

Eleganckie mieszkanie ze złotem w tle Eleganckie mieszkanie ze złotem w tle

Urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Młode małżeństwo, które marzyło o komfortowym i funkcjonalnym miejscu do życia, zwróciło się o pomoc do Karola Cieplińskiego z pracowni...

Urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Młode małżeństwo, które marzyło o komfortowym i funkcjonalnym miejscu do życia, zwróciło się o pomoc do Karola Cieplińskiego z pracowni BLACKHAUS. W efekcie ich współpracy powstało niebanalne wnętrze pełne wyrafinowanej elegancji.

Geberit Sp. z o.o. Jak skrócić czas sprzątania łazienki? Dobry projekt to podstawa

Jak skrócić czas sprzątania łazienki? Dobry projekt to podstawa Jak skrócić czas sprzątania łazienki? Dobry projekt to podstawa

Łazienka to miejsce, gdzie czystość jest szczególnie ważna. Aby utrzymać to pomieszczenie w dobrym stanie, często trzeba włożyć wiele wysiłku. Sprawę może załatwić profesjonale rozwiązanie projektowe....

Łazienka to miejsce, gdzie czystość jest szczególnie ważna. Aby utrzymać to pomieszczenie w dobrym stanie, często trzeba włożyć wiele wysiłku. Sprawę może załatwić profesjonale rozwiązanie projektowe. Dowiedzmy się zatem jakie elementy wyposażenia łazienki sprawiają, że sprząta się ją sprawniej i szybciej.

Krystyna Stankiewicz Architekt wnętrz radzi. Jak zaplanować oświetlenie w kuchni?

Architekt wnętrz radzi. Jak zaplanować oświetlenie w kuchni? Architekt wnętrz radzi. Jak zaplanować oświetlenie w kuchni?

W kuchni wykonuje się wiele różnych czynności, dlatego trzeba w niej zainstalować nie tylko oświetlenie ogólne, ale także oświetlenie blatów roboczych, kuchenki, zlewozmywaka czy stołu. W kuchni nie warto...

W kuchni wykonuje się wiele różnych czynności, dlatego trzeba w niej zainstalować nie tylko oświetlenie ogólne, ale także oświetlenie blatów roboczych, kuchenki, zlewozmywaka czy stołu. W kuchni nie warto oszczędzać na ilości źródeł światła, bo im będzie ich więcej, tym lepiej.

Redakcja Czerń, drewno i złoto – projekt domu dla pięcioosobowej rodziny

Czerń, drewno i złoto – projekt domu dla pięcioosobowej rodziny Czerń, drewno i złoto – projekt domu dla pięcioosobowej rodziny

Projekt domu o powierzchni ponad 300 m2 był dla projektantów MIKOŁAJSKAstudio nie lada wyzwaniem. Właściciele marzyli o eleganckich, ciemnych wnętrzach łączących współczesne luksusowe formy z elementami...

Projekt domu o powierzchni ponad 300 m2 był dla projektantów MIKOŁAJSKAstudio nie lada wyzwaniem. Właściciele marzyli o eleganckich, ciemnych wnętrzach łączących współczesne luksusowe formy z elementami loftowymi. Użycie kilku dominujących materiałów oraz dbałość o detale pozwoliły stworzyć projekt dostosowany do potrzeb wszystkich domowników.

Redakcja Mieszkanie nad rzeką w stylu modern classic

Mieszkanie nad rzeką w stylu modern classic Mieszkanie nad rzeką w stylu modern classic

Bulwary Książęce kuszą swoim unikalnym, śródmiejskim charakterem, a ich położenie powoduje, że stały się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu. Szczególnie przyciągają ludzi lubiących kontakt...

Bulwary Książęce kuszą swoim unikalnym, śródmiejskim charakterem, a ich położenie powoduje, że stały się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu. Szczególnie przyciągają ludzi lubiących kontakt z naturą i doceniających bliskość rzeki. Znajdujące się w tej lokalizacji niewielkie mieszkanie, zaprojektowane przez pracownię Wojtyczka, zachwyca czystością formy, starannie dobranym wyposażeniem i wyjątkowym oświetleniem.

Redakcja news Czerń, drewno i urok kamienia w eleganckim mieszkaniu

Czerń, drewno i urok kamienia w eleganckim mieszkaniu Czerń, drewno i urok kamienia w eleganckim mieszkaniu

W projekcie połączono drewno, granit oraz gresy polskiej marki Opoczno, oddające piękno naturalnego kamienia. Nowoczesny dom to wymarzony azyl z widokiem na las.

W projekcie połączono drewno, granit oraz gresy polskiej marki Opoczno, oddające piękno naturalnego kamienia. Nowoczesny dom to wymarzony azyl z widokiem na las.

Tubądzin Ceramiczne trendy, czyli jakie płytki aktualnie zdobią nasze wnętrza?

Ceramiczne trendy, czyli jakie płytki aktualnie zdobią nasze wnętrza? Ceramiczne trendy, czyli jakie płytki aktualnie zdobią nasze wnętrza?

Trendy na rynku płytek ceramicznych stanowią odbicie naszych czasów. Poszukujemy wygody i ukojenia we wnętrzach, sięgamy po stonowane formy z subtelnym autorskim stemplem, przywiązujemy wagę do rzemiosła,...

Trendy na rynku płytek ceramicznych stanowią odbicie naszych czasów. Poszukujemy wygody i ukojenia we wnętrzach, sięgamy po stonowane formy z subtelnym autorskim stemplem, przywiązujemy wagę do rzemiosła, detalu, który ma przykuwać uwagę, a to tylko niektóre z panujących aktualnie tendencji. Przez najważniejsze nurty i style sezonu przeprowadzą nas kolekcje od Ceramiki Tubądzin z linii 30x75 cm.

Redakcja Eklektyczne wnętrze w stylu art deco

Eklektyczne wnętrze w stylu art deco Eklektyczne wnętrze w stylu art deco

Eleganckie mieszkanie zachwyca pięknym, funkcjonalnym wnętrzem w eklektycznym stylu oraz bogatą paletą barw i wzorów. Dorota Markowska z Polala Studio i Aneta Pogorzelska z Mozayka zaprojektowały energetyczną...

Eleganckie mieszkanie zachwyca pięknym, funkcjonalnym wnętrzem w eklektycznym stylu oraz bogatą paletą barw i wzorów. Dorota Markowska z Polala Studio i Aneta Pogorzelska z Mozayka zaprojektowały energetyczną i modną przestrzeń dla rodziny z dwójką małych dzieci na 120 m2 w pomorskim Straszynie. Oczekiwania właścicieli połączyły w niej ze stylem art déco, mid-century i jungalow. Część dzienną ożywiają dwie sofy marki Nobonobo, model Paradise w kolorach light pink i azzure.

Cosentino Willa w Izraelu ze efektowną fasadą

Willa w Izraelu ze efektowną fasadą Willa w Izraelu ze efektowną fasadą

Widok na morze z willi położonej na północy Izraela, przy samym wybrzeżu Morza Śródziemnego to nieodłączna część domu i element łączący wnętrze z otaczającą go przyrodą. Architekt Moshe Zion zaproponował...

Widok na morze z willi położonej na północy Izraela, przy samym wybrzeżu Morza Śródziemnego to nieodłączna część domu i element łączący wnętrze z otaczającą go przyrodą. Architekt Moshe Zion zaproponował inwestorom przestrzeń otwartą na ogród i basen. Jedną z głównych ról odgrywa tu oryginalna fasada stworzona z dwóch odcieni spieków Dekton od Cosentino.

Redakcja Industrialna willa na warszawskiej Saskiej Kępie

Industrialna willa na warszawskiej Saskiej Kępie Industrialna willa na warszawskiej Saskiej Kępie

Dom położony na pięknej działce z okazałymi, starymi drzewami był marzeniem Małgorzaty i Piotra. Nie chcieli jednak wyprowadzać się poza Warszawę, szukali więc odpowiedniego miejsca w „zielonych” dzielnicach...

Dom położony na pięknej działce z okazałymi, starymi drzewami był marzeniem Małgorzaty i Piotra. Nie chcieli jednak wyprowadzać się poza Warszawę, szukali więc odpowiedniego miejsca w „zielonych” dzielnicach miasta – na Żoliborzu, Mokotowie i Saskiej Kępie. Ta ostatnia okazała się strzałem w dziesiątkę. Gospodarze wraz z dwoma kotami – Rudą i Leonem – czują się tutaj wspaniale.

Redakcja news Raport: ile Polacy wydają na urządzanie wnętrz?

Raport: ile Polacy wydają na urządzanie wnętrz? Raport: ile Polacy wydają na urządzanie wnętrz?

Letnie miesiące sprzyjają większym i mniejszym remontom. Platforma Homebook.pl w najnowszym raporcie sprawdziła, jak kształtują się wydatki związane ze zmianami aranżacji w polskich domach. Z badania wynika,...

Letnie miesiące sprzyjają większym i mniejszym remontom. Platforma Homebook.pl w najnowszym raporcie sprawdziła, jak kształtują się wydatki związane ze zmianami aranżacji w polskich domach. Z badania wynika, że wystrój wnętrz zmienia się co 2–3 lata, a na nowe dodatki i dekoracje wydajemy najczęściej kilkaset złotych.

Redakcja Nowoczesna i stylowa oaza spokoju – dom dla rodziny

Nowoczesna i stylowa oaza spokoju – dom dla rodziny Nowoczesna i stylowa oaza spokoju – dom dla rodziny

Dom, którego wnętrza zaprojektowali architekci MIKOŁAJSKAstudio, składa się z dwóch połączonych ze sobą brył zwieńczonych dachami dwuspadowymi. Nietypowa forma miała duży wpływ nie tylko na układ funkcjonalny...

Dom, którego wnętrza zaprojektowali architekci MIKOŁAJSKAstudio, składa się z dwóch połączonych ze sobą brył zwieńczonych dachami dwuspadowymi. Nietypowa forma miała duży wpływ nie tylko na układ funkcjonalny wnętrz, ale również na aranżację. Wysokie, skośne sufity wykończone drewnianymi panelami to luźne nawiązanie do tradycyjnej stodoły o podobnej formie. Dębowe deski stały się bazą całego wystroju.

Redakcja Funkcjonalny minimalizm w niewielkim mieszkaniu

Funkcjonalny minimalizm w niewielkim mieszkaniu Funkcjonalny minimalizm w niewielkim mieszkaniu

Czasami wystarczą proste rozwiązania, by stworzyć piękne wnętrze. Nowoczesny minimalizm w mieszkaniu znajdującym się na osiedlu 19. Dzielnica przy ul. Kolejowej na warszawskiej Woli doskonale wpisuje się...

Czasami wystarczą proste rozwiązania, by stworzyć piękne wnętrze. Nowoczesny minimalizm w mieszkaniu znajdującym się na osiedlu 19. Dzielnica przy ul. Kolejowej na warszawskiej Woli doskonale wpisuje się w wyjątkowy charakter całej inwestycji. Wszystko za sprawą modnych akcentów w postaci mebli i dodatków. Wnętrze zaprojektowane przez Olgę Nowosad-Szewców z pracowni Decoroom jest harmonijne i stanowi spójną całość. Pomieszczenia uzupełniają się stylistycznie, a przestrzenie przenikają się między...

Ochrona domu przed słońcem – jakie rozwiązania wybrać?

Ochrona domu przed słońcem – jakie rozwiązania wybrać? Ochrona domu przed słońcem – jakie rozwiązania wybrać?

Tego lata upał mocno daje się nam we znaki. Intensywne słońce nie przeszkadza, gdy jesteśmy na urlopie, lecz w domu przebywanie w mocno nagrzanych pomieszczeniach nie jest niczym przyjemnym. Jak zatem...

Tego lata upał mocno daje się nam we znaki. Intensywne słońce nie przeszkadza, gdy jesteśmy na urlopie, lecz w domu przebywanie w mocno nagrzanych pomieszczeniach nie jest niczym przyjemnym. Jak zatem stworzyć komfortowe warunki do korzystania z domowych wnętrz nawet w upalne dni? Rozwiązaniem może być wykorzystanie osłon zewnętrznych do okien pionowych i dachowych.

Dlaczego nie warto rezygnować z czarnych dywanów?

Dlaczego nie warto rezygnować z czarnych dywanów? Dlaczego nie warto rezygnować z czarnych dywanów?

Klienci, którzy chcą zdecydować się na dywan czarny, bardzo często zastanawiają się nad tym, czy taki egzemplarz nie będzie przytłaczał całego pomieszczenia, i czy nie sprawi, że aranżacja stanie się smutna...

Klienci, którzy chcą zdecydować się na dywan czarny, bardzo często zastanawiają się nad tym, czy taki egzemplarz nie będzie przytłaczał całego pomieszczenia, i czy nie sprawi, że aranżacja stanie się smutna i nieprzyjemna w odbiorze. Z tego też względu, skupimy się dzisiaj na tym, w jaki sposób zaaranżować czarny dywan, aby wyglądał w pomieszczeniu naprawdę korzystnie. Czy takie warianty muszą kojarzyć nam się źle? Co zrobić, aby dywan w czarnym kolorze wyglądał naprawdę atrakcyjnie i zachwycał?

Tubądzin news Kolekcje płytek Tubądzin inspirowane marmurem

Kolekcje płytek Tubądzin inspirowane marmurem Kolekcje płytek Tubądzin inspirowane marmurem

Marmur to jeden z za najbardziej drogocennych kruszców, kojarzony z doskonałością, luksusem i elegancją. Obecnie często stanowi inspirację dla współczesnych architektów. Jego fenomen kryje się w niesamowitych,...

Marmur to jeden z za najbardziej drogocennych kruszców, kojarzony z doskonałością, luksusem i elegancją. Obecnie często stanowi inspirację dla współczesnych architektów. Jego fenomen kryje się w niesamowitych, niepowtarzalnych wzorach, które zachwycają nieregularnym rysunkiem, dając poczucie wyjątkowości i oryginalnego designu.

Geberit Sp. z o.o. Komfortowa i praktyczna, czyli jak powinna wyglądać łazienka dla rodziny?

Komfortowa i praktyczna, czyli jak powinna wyglądać łazienka dla rodziny? Komfortowa i praktyczna, czyli jak powinna wyglądać łazienka dla rodziny?

Rodzinna łazienka – wspólne pomieszczenie odpowiadające na indywidualne potrzeby wszystkich domowników. Jej aranżacja powinna stworzyć dla każdego z nich prywatną i komfortową przestrzeń. Kompleksowe podejście...

Rodzinna łazienka – wspólne pomieszczenie odpowiadające na indywidualne potrzeby wszystkich domowników. Jej aranżacja powinna stworzyć dla każdego z nich prywatną i komfortową przestrzeń. Kompleksowe podejście do projektu łazienki opiera się na dbałości o każdy szczegół – zarówno praktyczny, jak i wizualny.

Redakcja Stylowy apartament w kamienicy

Stylowy apartament w kamienicy Stylowy apartament w kamienicy

Mieszkania w kamienicach z założenia są stylowe i eleganckie. Wiekowy budynek, wysokie pomieszczenia, charakterystyczne, półokrągłe okna, sztukaterie – to tylko kilka cech, które nadają tym wnętrzom niepowtarzalny...

Mieszkania w kamienicach z założenia są stylowe i eleganckie. Wiekowy budynek, wysokie pomieszczenia, charakterystyczne, półokrągłe okna, sztukaterie – to tylko kilka cech, które nadają tym wnętrzom niepowtarzalny charakter. W apartamencie zrealizowanym przez pracownię JT Grupa zachowano oryginalne zdobienia i dodano nowoczesne detale, a całość jest niezwykle przytulna i funkcjonalna.

Redakcja Kiedy lepiej wybrać farbę matową, a kiedy z połyskiem? 5 praktycznych porad

Kiedy lepiej wybrać farbę matową, a kiedy z połyskiem? 5 praktycznych porad Kiedy lepiej wybrać farbę matową, a kiedy z połyskiem? 5 praktycznych porad

Matowe ściany przez długi czas były nieodzownym elementem pięknych, eleganckich wnętrz. Jednak farby z połyskiem w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Pozwalają tworzyć niezwykle efekty...

Matowe ściany przez długi czas były nieodzownym elementem pięknych, eleganckich wnętrz. Jednak farby z połyskiem w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Pozwalają tworzyć niezwykle efekty we wnętrzach, mają też wiele praktycznych zalet. Nie zawsze jednak można je zastosować zamiast farby matowej. Przed wyborem produktu do pomalowania ściany czy sufitu, obok koloru, warto również zastanowić się nad stopniem połysku, bo oferta w tym zakresie jest zróżnicowana. Ekspert z firmy Tikkurila...

komfort.pl 4 hot trendy w urządzaniu wnętrz

4 hot trendy w urządzaniu wnętrz 4 hot trendy w urządzaniu wnętrz

Trendy obowiązują nie tylko w modzie, ale też w urządzaniu wnętrz. Co jest teraz na topie? Jakie elementy warto włączyć do wystroju, by nasze wnętrza wpisywały się w aktualne nurty? Przedstawiamy nowe...

Trendy obowiązują nie tylko w modzie, ale też w urządzaniu wnętrz. Co jest teraz na topie? Jakie elementy warto włączyć do wystroju, by nasze wnętrza wpisywały się w aktualne nurty? Przedstawiamy nowe trendy w aranżacji wnętrz, które warto znać!

Redakcja news Zatrzymaj sielski klimat lata z dekoracyjnymi farbami i szablonami

Zatrzymaj sielski klimat lata z dekoracyjnymi farbami i szablonami Zatrzymaj sielski klimat lata z dekoracyjnymi farbami i szablonami

Błękit nieba, śpiew ptaków o poranku, kwitnące łąki i ogrody, czyli wszystko, co kojarzy się z letnią sielanką i wakacjami, możesz zatrzymać we wnętrzu na dłużej. Sięgnij po farby kredowe i szablony od...

Błękit nieba, śpiew ptaków o poranku, kwitnące łąki i ogrody, czyli wszystko, co kojarzy się z letnią sielanką i wakacjami, możesz zatrzymać we wnętrzu na dłużej. Sięgnij po farby kredowe i szablony od Annie Sloan, a najpiękniejsze wspomnienia lata będą Ci towarzyszyć przez cały rok.

Redakcja Dom ze skosami – naturalnie i przytulnie

Dom ze skosami – naturalnie i przytulnie Dom ze skosami – naturalnie i przytulnie

Projekt domu uwzględnia potrzeby pięcioosobowej rodziny. Inwestorzy marzyli o nowoczesnym, ale jednocześnie przytulnym wystroju na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Ciekawa bryła...

Projekt domu uwzględnia potrzeby pięcioosobowej rodziny. Inwestorzy marzyli o nowoczesnym, ale jednocześnie przytulnym wystroju na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Ciekawa bryła ze skosami, wysoką, otwartą przestrzenią i dużymi oknami stała się punktem wyjścia do stworzenia funkcjonalnych i stylowych wnętrz, zapewniających komfort wszystkim domownikom.

Najnowsze produkty i technologie

SMW Ogrodzenia SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada

SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada

SMW Ogrodzenia to producent nowoczesnych wypełnień do bram, furtek i przęseł oraz całych systemów ogrodzeniowych. Każde nasze ogrodzenie produkujemy z pełnych, zamkniętych profili o wysokościach od 15...

SMW Ogrodzenia to producent nowoczesnych wypełnień do bram, furtek i przęseł oraz całych systemów ogrodzeniowych. Każde nasze ogrodzenie produkujemy z pełnych, zamkniętych profili o wysokościach od 15 do 30 cm. Wszystkie ogrodzenia oferowane pod marką SMW Ogrodzenia wytwarzamy sami, z wysokiej jakości blachy, pochodzącej od renomowanego producenta ArcelorMittal. Blacha, z której powstają ogrodzenia SMW, jest dwustronnie ocynkowana ogniowo i pokryta powłoką antykorozyjną w technologii Coil Coating,...

SMW Ogrodzenia Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

W ostatnich latach ogrodzenia nowoczesne cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku jest wiele rozwiązań charakteryzujących się prostą formą, geometrycznymi kształtami czy wykorzystaniem i połączeniem...

W ostatnich latach ogrodzenia nowoczesne cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku jest wiele rozwiązań charakteryzujących się prostą formą, geometrycznymi kształtami czy wykorzystaniem i połączeniem różnych materiałów. Nowoczesne ogrodzenia cechuje estetyka, minimalizm formy i harmonia z ogradzanym obiektem, a ich niewątpliwymi zaletami są uniwersalność i możliwość dopasowania do różnego rodzaju architektury.

SMW Ogrodzenia Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne

Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne

W firmie SMW Ogrodzenia dużą wagę przykładamy do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań produkcyjnych, wpływających pozytywnie zarówno na jakość produktów, jak i na sam proces produkcyjny. Wierzymy,...

W firmie SMW Ogrodzenia dużą wagę przykładamy do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań produkcyjnych, wpływających pozytywnie zarówno na jakość produktów, jak i na sam proces produkcyjny. Wierzymy, że umiejętnie wdrożona, odpowiednia technologia, może mieć znaczący wpływ na jednoczesne utrzymanie atrakcyjnej ceny oraz wysokiej jakości produktów.

Rosenberg Polska sp. z o.o. Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

Niezawodny system wentylacji ECFanGrid Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

KFA Armatura Innowacje w grzejniku? Hydroniczność dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Innowacje w grzejniku? Hydroniczność dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Innowacje w grzejniku? Hydroniczność dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

W tym roku marka KFA Armatura świętuje swoje setne urodziny. Okrągły jubileusz to doskonały moment na wprowadzenie innowacji. Firma stawia na nowoczesne technologie i nowe produkty. Aby móc realizować...

W tym roku marka KFA Armatura świętuje swoje setne urodziny. Okrągły jubileusz to doskonały moment na wprowadzenie innowacji. Firma stawia na nowoczesne technologie i nowe produkty. Aby móc realizować swoje plany, sięgnęła do sprawdzonego źródła wsparcia, czyli do Funduszy Europejskich, a konkretnie do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Marma Polskie Folie Sp. z o.o. Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku

Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku

Czas wysychania budynku po procesie budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna...

Czas wysychania budynku po procesie budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna jest w tym wypadku membrana paroprzepuszczalna, dzięki której można odprowadzić wilgoć poza budynek.

Recticel Izolacje Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC

Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC

Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.

Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.

Norgips Jak skutecznie wyciszyć się od sąsiada?

Jak skutecznie wyciszyć się od sąsiada? Jak skutecznie wyciszyć się od sąsiada?

Hałas to niepożądany dźwięk spowodowany różnymi rodzajami ludzkiej działalności, który przeszkadza nam w pracy lub życiu codziennym. Jego długotrwałe oddziaływanie może powodować na przykład kłopoty ze...

Hałas to niepożądany dźwięk spowodowany różnymi rodzajami ludzkiej działalności, który przeszkadza nam w pracy lub życiu codziennym. Jego długotrwałe oddziaływanie może powodować na przykład kłopoty ze snem, przewlekłe przemęczenie, zaburzenia równowagi emocjonalnej. Problemy z akustyką w mieszkaniach mogą wynikać z wielu czynników. Najczęstszą przyczyną jest jednak źle dobrana lub wykonana ściana dzieląca sąsiadujące mieszkania.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

Partnerzy

CIEKAWE STRONY

Ekspert Budowlany - zlecenia

Rekuperacja

Strefa Instalatora

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

O nas

Portal www.ekspertbudowlany.pl to portal o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej.

Interesujące publikacje znajdą tu przede wszystkim inwestorzy indywidualni. Są to i artykuły merytoryczne i zestawienia konkretnych produktów, pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Za naszym pośrednictwem uzyskają też Państwo szybką odpowiedź na pytanie, zwracając się do jednego z wielu ekspertów, z którymi współpracujemy.

Regulamin

Regulamin określa zasady korzystania z portalu www.ekspertbudowlany.pl.

Korzystanie z portalu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków ustanowionych przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655, NIP 1132860378, REGON 146393437 (zwana dalej Grupa MEDIUM) w postaci Regulaminu.
Przeczytaj regulamin

Prywatność

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz informacją o cookies

Nasze serwisy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.