EkspertBudowlany.pl

Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku

Membrana wstępnego krycia

Membrana wstępnego krycia

Czas wysychania budynku po procesie budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna jest w tym wypadku membrana paroprzepuszczalna, dzięki której można odprowadzić wilgoć poza budynek.

treść sponsorowana

Wśród zabezpieczeń dachowych ogromną popularnością cieszy się membrana wstępnego krycia (MWK), która pozwala na właściwą dyfuzję pary wodnej z termoizolacji, a także dodatkowo uszczelnia pokrycie zasadnicze. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, które przełożą się na lepszą energetyczność budynku, a także wpłyną na jego trwałość, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. W tym roku na rynku pojawiła się nowość – membrana wstępnego krycia w formie ekranu o nazwie IDEA 175, która odznacza się jeszcze lepszymi parametrami dyfuzyjności, a do tego cechuje się doskonałą trwałością. Przyjrzyjmy się jej bliżej. 

Dlaczego warto powstawiać na MWK?

Membrany paroprzepuszczalne są obecnie standardem w zakresie uszczelniania dachu. Trudno się temu dziwić – wilgoć gromadząca się w termoizolacji może spowodować szkody dla samego budynku, zatem konieczne jest systemowe rozwiązanie, które rozwiąże ten problem. Wysokoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia skutecznie pomagają w odprowadzeniu wilgoci, ale warto zauważyć, jak istotny jest w tym wypadku jak najwyższy stopień paroprzepuszczalności.

„Uzyskanie wysokiej przepuszczalności dla pary wodnej w membranie jest niezwykle ważne, szczególnie w polskim klimacie, który na tle Europy jest wyjątkowo zmienny. Zróżnicowany klimat oznacza, że membrany wstępnego krycia pracują w stale zmieniających się warunkach fizycznych. Montowane są pod pokryciami i działają w zewnętrznej strefie dachu. Z tego powodu podlegają bardzo częstym dziennym zmianom temperatury” – wyjaśnia mgr inż. Krzysztof Patoka, ekspert ds. rozwoju produktów dachowych Marma Polskie Folie, która oferuje m.in. folie, uszczelnienia oraz membrany dla budownictwa. 

Sama para wodna napływa tu z wnętrza budynku przez cały rok, ponieważ wewnątrz utrzymywane są stabilne temperatury zbliżone do 20°C. Natomiast pamiętajmy, że strona zewnętrzna tej membrany posiada tylko krótkie okresy, w których możliwy jest przepływ pary wodnej na zewnątrz. Ciągle zmieniająca się temperatura i wilgotność powodują, że para wodna nie zawsze może przejść przez membranę, bo nie zawsze tam dociera.

Z powodu zmienności temperatur zewnętrznych para skrapla się w termoizolacji i wtedy jej po prostu nie ma. Skropliny mogą opuścić termoizolację dopiero, gdy zamienią się w parę wodną. Dlatego czym większą paroprzepuszczalnością charakteryzuje się membrana, tym większy i intensywniejszy przepływ pary wodnej, adekwatnie im mniejsza paroprzepuszczalność, tym dłużej wilgoć (skropliny) przebywa w dachu. Sprawdź >>

Membrana paroprzepuszczalna o jak najlepszych właściwościach

Z powodów wspomnianych powyżej, ważne jest, aby wybrać taką membranę wstępnego krycia, która zagwarantuje doskonałą skuteczność w trakcie tych krótkich okresów, kiedy możliwa jest wymiana wilgoci i odprowadzenie jej na zewnątrz. Jakie są najważniejsze cechy dobrej membrany paroprzepuszczalnej?

„Membrany wstępnego krycia powinny charakteryzować się przede wszystkim połączeniem dwóch cech: jak najwyższej paroprzepuszczalności oraz trwałości, związanej z wytrzymałością mechaniczną i odpornością na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Te cechy decydują bowiem o ich skuteczności działania.  Paroprzepuszczalność jest bardzo ważna, ponieważ ma decydujący wpływ na energooszczędność dachu i tym samym całego budynku, a to przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Większa trwałość to także dalsze oszczędności dla użytkownika” – wyjaśnia ekspert. 

Nowe spojrzenie na membrany

Czy istnieje możliwość, aby dobrać taką MWK, która przyspieszy proces wymiany wilgoci? Jakie są aktualne możliwości w tym zakresie?

„Dla jeszcze lepszej skuteczności działania membran w laboratoriach naukowców i producentów stale trwają prace zmierzające do uzyskania zwiększenia ilości przepuszczanej pary wodnej przez te produkty. Efektem tych prac są nowe generacje membran wstępnego krycia, które mają wbudowane warstwy funkcyjne z nowoopracowanych materiałów o zwiększonej dyfuzyjności. W naszej firmie także pracujemy nad poprawą parametru paroprzepuszczalności dla membran i z sukcesem wprowadzamy nowe wyroby na rynek. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest membrana IDEA 175” – wyjaśnia mgr inż. Krzysztof Patoka.

Nowa generacja membran wstępnego krycia z Marma Polskie Folie

Marma Polskie Folie produkuje wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia już od 2002 r. Od 2003 r. firma nieustannie prowadzi różnego rodzaju eksperymenty i badania dotyczące tych produktów, zmierzające głównie do poznania tych ich cech, które są istotne dla użytkowników. Wiele z tych wieloletnich eksperymentów zostało już ukończonych, ale w chwili obecnej nadal działa 6 dachów badawczych, zbudowanych na terenach zakładów produkcyjnych firmy.

Zobacz Ekran IDEA 175 >>

W tych działaniach uczestniczy stale laboratorium zakładowe bogato wyposażone w niezbędne urządzenia. Dodatkowo, starannie zbierane są doświadczenia i sugestie dekarzy oraz inżynierów budownictwa. W efekcie w ofercie Marma Polskie Folie pojawiają się nowe spektakularne produkty dobrze dopasowane do wymagań polskiego klimatu i europejskich potrzeb. 

W tym roku po długich badaniach pojawił się Ekran IDEA 175 o zupełnie innej budowie i bardzo wysokiej paroprzepuszczalności oraz wytrzymałości. Ekrany to ulepszone wersje membran wstępnego krycia, które spełniają dokładnie te same funkcję, ale charakteryzują się większą wytrzymałością i trwałością. Dlatego też można je stosować w najtrudniejszych warunkach i miejscach dachu. Nowy Ekran IDEA 175 to bardzo nowoczesny produkt, który skutecznie łączy najważniejsze dla membran zalety.

Nowa membrana – Ekran IDEA 175

W najnowszym modelu membrany paroprzepuszczalnej – Ekran IDEA 175 – zastosowano innowacyjny film funkcyjny, który został umieszczony między dwoma mocnymi, bikomponentowymi włókninami. Przepuszcza on parę wodną na całej swojej powierzchni, wzdłuż wszystkich jego molekuł. W momencie pojawienia się pary wodnej pod membraną jest ona błyskawicznie przekazywana na zewnątrz. Co ważne, nawet jeżeli różnica ciśnień nad i pod membraną jest minimalna, to Ekran IDEA 175 pracuje bardzo szybko i bez problemu skutecznie eliminuje wilgoć. 

Dowiedz się więcej o membranach wstępnego krycia >>

„Wykorzystane nowe materiały należą do termoplastycznych tworzyw sztucznych, których dyfuzyjność opiera się na przekazywaniu pary wodnej wzdłuż ich cząsteczek, co ułatwia i przyspiesza ten proces oraz sprawdza się nawet przy niewielkiej różnicy ciśnienia pary, co jak wspomnieliśmy jest zależne od temperatur oraz ulega okresowym zmianom. Mamy zatem pewność, że para wodna bez problemu przechodzi przez Ekran IDEA 175 i w efekcie zwiększa intensywność osuszania oraz poprawia energooszczędność dachu i całego budynku” – wyjaśnia ekspert.

Lepsza przepuszczalność to szybsze osuszanie

Odpowiednia budowa nowej membrany wstępnego krycia oznacza, że możemy cieszyć się szybciej osuszonym budynkiem. 

„Para wodna kumuluje się wokół Ekranu IDEA 175 tylko przez krótkie okresy, ponieważ jego wyższa paroprzepuszczalność spowoduje szybsze usunięcie wilgoci, a tym samym także lepsze wysychanie termoizolacji i konstrukcji dachu. Jest to szczególnie ważne w pierwszych 3–4 latach po ukończeniu budowy, w których przez dach wydostaje się większość wilgoci technologicznej, czyli tej pochodzącej z mokrych technologii budowlanych. Tak jak wspomnieliśmy, w polskim, bardzo wilgotnym i zmiennym klimacie ma to szczególnie istotne znaczenie” – dodaje mgr inż. Krzysztof Patoka.

Doskonała ochrona przed UV i uniwersalność stosowania

Ogromną zaletą nowej membrany paroprzepuszczalnej jest symetryczny układ włóknin osłonowych, co zwiększa jej trwałość i umożliwia układanie membran dowolną stroną.

„Symetryczność nowego Ekranu IDEA 175 polega na tym, że film funkcyjny (warstwa powstrzymująca wodę i przepuszczająca parę) jest osłaniany po obu stronach włókninami o takiej samej grubości. Ma to decydujące znaczenie dla trwałości membrany wstępnego krycia, ponieważ film jest ze wszystkich stron tak samo chroniony przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi” – tłumaczy ekspert.

W innych dostępnych na rynku membranach film jest słabiej osłaniany od spodu, bowiem stosowane są tam dużo cieńsze włókniny niż od góry. Taka budowa standardowych produktów wynika m.in. z powodów technologicznych, ale może być także przyczyną uszkadzania membran od spodu – z badań wynika, że z tego powodu powstaje 80% uszkodzeń membran. Nowy Ekranu IDEA 175 skutecznie rozwiązuje ten problem. 

Zalety membrany

Ekran IDEA 175 to nowoczesne rozwiązanie o lepszej dyfuzyjności i większej wytrzymałości od standardowych membran paroprzepuszczalnych. Sam produkt jest bardziej ekologiczny, bowiem możemy wykorzystać mniej materiałów i stworzyć cieńszą membranę, a jej działanie będzie równie dobre, a nawet lepsze od grubszych odpowiedników, do których produkcji wykorzystano więcej surowca. Oznacza to wyższe parametry wytrzymałościowe przy mniejszej eksploatacji środowiska. Nadchodzą czasy nowoczesnych membran, szybciej wysuszających budynki i zapewniających lepszą energooszczędność budynków. 

„Ekran IDEA 175 to nowoczesna membrana wstępnego krycia i doskonała alternatywa dla dotychczasowych rozwiązań. Obecnie na dachach montuje się najczęściej membrany produkowane z polipropylenu z filmem nazywanym mikroporowatym. Drugim rodzajem są membrany dwuwarstwowe z powłoką poliuretanową, spełniającą funkcję filmu. Paroprzepuszczalność Ekranu IDEA 175 jest wielokrotnie wyższa od tych poliuretanowych i o kilkadziesiąt procent wyższa od membran polipropylenowych, co powoduje wzrost korzyści oraz oszczędności dla użytkownika” – dodaje mgr inż. Krzysztof Patoka

Nowa IDEA membran czyni każdy budynek miejscem jeszcze bardziej komfortowym, bezpiecznym i zdrowym oraz zapewnia widoczne oszczędności podczas jego użytkowania.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronach: 

www.sklep.marma.com.pl/

www.marma.com.pl/produkty-dla-budownictwa/ekran-dachowy-idea-175,130.html

Komentarze

Powiązane

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 120

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 120 Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 120

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 120

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 120

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa

Ekran Dachowy 265 Włochaty

Ekran Dachowy 265 Włochaty Ekran Dachowy 265 Włochaty

Ekran Dachowy 265 Włochaty

Ekran Dachowy 265 Włochaty

Ekran Dachowy 215

Ekran Dachowy 215 Ekran Dachowy 215

Ekran Dachowy 215

Ekran Dachowy 215

Ekran Dachowy 185

Ekran Dachowy 185 Ekran Dachowy 185

Ekran Dachowy 185

Ekran Dachowy 185

Ekran Dachowy 165

Ekran Dachowy 165 Ekran Dachowy 165

Ekran Dachowy 165

Ekran Dachowy 165

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Energetyczna

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Energetyczna Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Energetyczna

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Energetyczna

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa Energetyczna

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa3

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa3 Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa3

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa3

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachowa3

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 140

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 140 Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 140

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 140

Membrana wysokoparoprzepuszczalna Dachvent 140

Najnowsze produkty i technologie

Styropmin Ekologiczna i energooszczędna izolacja

Ekologiczna i energooszczędna izolacja Ekologiczna i energooszczędna izolacja

W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpopularniejszy materiał...

W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpopularniejszy materiał ociepleniowy – styropian.

dre.pl Aranżacja ciemnego mieszkania: jak skutecznie rozjaśnić wnętrze?

Aranżacja ciemnego mieszkania: jak skutecznie rozjaśnić wnętrze? Aranżacja ciemnego mieszkania: jak skutecznie rozjaśnić wnętrze?

Odpowiednia aranżacja ciemnego mieszkania sprawi, że jego wnętrze będzie wyglądało na przestronne i jasne o każdej porze dnia. Jego zaprojektowanie może stanowić pewne wyzwanie, ale wszystko można pokonać...

Odpowiednia aranżacja ciemnego mieszkania sprawi, że jego wnętrze będzie wyglądało na przestronne i jasne o każdej porze dnia. Jego zaprojektowanie może stanowić pewne wyzwanie, ale wszystko można pokonać dzięki sprytnym pomysłom na wdrożenie odpowiedniej dekoracji. Poznaj kilka porad dotyczących skutecznego rozjaśniania ciemnych pomieszczeń.

Corab S.A. Solidne filary fotowoltaiki, czyli co warto wiedzieć o konstrukcjach wsporczych

Solidne filary fotowoltaiki, czyli co warto wiedzieć o konstrukcjach wsporczych Solidne filary fotowoltaiki, czyli co warto wiedzieć o konstrukcjach wsporczych

Dobór konstrukcji, na której opierają się panele fotowoltaiczne, to jedna z kluczowych decyzji, którą należy podjąć decydując się na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Gdyby porównać instalację...

Dobór konstrukcji, na której opierają się panele fotowoltaiczne, to jedna z kluczowych decyzji, którą należy podjąć decydując się na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Gdyby porównać instalację PV do organizmu człowieka, to konstrukcja wsporcza jest kręgosłupem.

vidaxl.pl Jakie meble do ogrodu wybrać?

Jakie meble do ogrodu wybrać? Jakie meble do ogrodu wybrać?

Przy pięknej pogodzie warto spędzać czas na relaksie i spotkaniach towarzyskich w ogrodzie. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu zadbanych roślin przyjemnie jest zaprosić przyjaciół i rozpalić grilla lub...

Przy pięknej pogodzie warto spędzać czas na relaksie i spotkaniach towarzyskich w ogrodzie. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu zadbanych roślin przyjemnie jest zaprosić przyjaciół i rozpalić grilla lub po prostu zaparzyć herbatę i zrelaksować się przy dobrej książce. W takich sytuacjach niezbędne będą stylowe meble ogrodowe. Ich oferta w sklepach jest bardzo szeroka – drewniane, z technorattanu, czy rattanu i wikliny. Przeczytaj, które będą najlepsze.

AlchiPolska Sp. z o.o. Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Tarasy i balkony to zwykle ulubione miejsca wypoczynku w ciepłe dni. Ich powierzchnia jest jednak stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. A najbardziej zagrażają im intensywne opady...

Tarasy i balkony to zwykle ulubione miejsca wypoczynku w ciepłe dni. Ich powierzchnia jest jednak stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. A najbardziej zagrażają im intensywne opady atmosferyczne i zmiany temperatur. Dlatego niezbędnym warunkiem długiej żywotności tarasów i balkonów jest zastosowanie hydroizolacji odpornej na różne warunki zewnętrzne.

maufer.pl Gdzie kupić minikoparkę? Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Gdzie kupić minikoparkę? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Gdzie kupić minikoparkę? Jakie parametry wziąć pod uwagę?

W ostatnich latach można zaobserwować duży wzrost popularności w kategorii minikoparek – maszyn o wadze do 5 ton. Przy pomocy takiego sprzętu prace ziemne można wykonywać łatwiej, szybciej oraz bardziej...

W ostatnich latach można zaobserwować duży wzrost popularności w kategorii minikoparek – maszyn o wadze do 5 ton. Przy pomocy takiego sprzętu prace ziemne można wykonywać łatwiej, szybciej oraz bardziej efektywnie, z dużą dbałością o jakość wykonania. Nic dziwnego, że firmy brukarskie, montażowe, czy budowlane decydują się na zakup minikoparki. Jakie parametry i wyposażenie powinna mieć koparka? Gdzie kupić minikoparkę do prac ziemnych? Sprawdź odpowiedź w poniższym artykule.

SMW Ogrodzenia SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada

SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada SMW Ogrodzenia – nowoczesna palisada

SMW Ogrodzenia to producent nowoczesnych wypełnień do bram, furtek i przęseł oraz całych systemów ogrodzeniowych. Każde nasze ogrodzenie produkujemy z pełnych, zamkniętych profili o wysokościach od 15...

SMW Ogrodzenia to producent nowoczesnych wypełnień do bram, furtek i przęseł oraz całych systemów ogrodzeniowych. Każde nasze ogrodzenie produkujemy z pełnych, zamkniętych profili o wysokościach od 15 do 30 cm. Wszystkie ogrodzenia oferowane pod marką SMW Ogrodzenia wytwarzamy sami, z wysokiej jakości blachy, pochodzącej od renomowanego producenta ArcelorMittal. Blacha, z której powstają ogrodzenia SMW, jest dwustronnie ocynkowana ogniowo i pokryta powłoką antykorozyjną w technologii Coil Coating,...

SMW Ogrodzenia Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania Modne ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

W ostatnich latach ogrodzenia nowoczesne cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku jest wiele rozwiązań charakteryzujących się prostą formą, geometrycznymi kształtami czy wykorzystaniem i połączeniem...

W ostatnich latach ogrodzenia nowoczesne cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku jest wiele rozwiązań charakteryzujących się prostą formą, geometrycznymi kształtami czy wykorzystaniem i połączeniem różnych materiałów. Nowoczesne ogrodzenia cechuje estetyka, minimalizm formy i harmonia z ogradzanym obiektem, a ich niewątpliwymi zaletami są uniwersalność i możliwość dopasowania do różnego rodzaju architektury.

SMW Ogrodzenia Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne

Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne Coil Coating – doskonałe powłoki antykorozyjne

W firmie SMW Ogrodzenia dużą wagę przykładamy do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań produkcyjnych, wpływających pozytywnie zarówno na jakość produktów, jak i na sam proces produkcyjny. Wierzymy,...

W firmie SMW Ogrodzenia dużą wagę przykładamy do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań produkcyjnych, wpływających pozytywnie zarówno na jakość produktów, jak i na sam proces produkcyjny. Wierzymy, że umiejętnie wdrożona, odpowiednia technologia, może mieć znaczący wpływ na jednoczesne utrzymanie atrakcyjnej ceny oraz wysokiej jakości produktów.

Partnerzy

CIEKAWE STRONY

Ekspert Budowlany - zlecenia

Rekuperacja

Strefa Instalatora

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

O nas

Portal www.ekspertbudowlany.pl to portal o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej.

Interesujące publikacje znajdą tu przede wszystkim inwestorzy indywidualni. Są to i artykuły merytoryczne i zestawienia konkretnych produktów, pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Za naszym pośrednictwem uzyskają też Państwo szybką odpowiedź na pytanie, zwracając się do jednego z wielu ekspertów, z którymi współpracujemy.

Regulamin

Regulamin określa zasady korzystania z portalu www.ekspertbudowlany.pl.

Korzystanie z portalu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków ustanowionych przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655, NIP 1132860378, REGON 146393437 (zwana dalej Grupa MEDIUM) w postaci Regulaminu.
Przeczytaj regulamin

Prywatność

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz informacją o cookies

Nasze serwisy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.