EkspertBudowlany.pl

Jakie krzesła do jadalni? Radzimy, co i jak wybrać

centrumkrzesel.pl | 2019-10-02
Jakie krzesła do jadalni? Radzimy, co i jak wybrać
Fot. centrumkrzesel.pl

Jakie krzesła do jadalni? Radzimy, co i jak wybrać


Fot. centrumkrzesel.pl

Krzesło to jeden z najważniejszych i najbardziej podstawowych mebli w każdym mieszkaniu. Przydaje się praktycznie wszędzie. W jadalni krzesło pełni praktyczną funkcję. Jak zatem wybrać odpowiedni model do tego pomieszczenia?

treść sponsorowana

Czym się kierować przy wyborze krzesła do jadalni?

Trudno sobie wyobrazić jadalnię bez krzeseł. Tu spożywamy posiłki oraz wypoczywamy i relaksujemy się, zwłaszcza gdy pomieszczenie jest połączone z salonem lub pełni jego funkcję. Pokój ten jest miejscem spotkań - z rodziną i gośćmi. Bywa, że w nim pracujemy. I właściwie każda z tych czynności wymaga krzesła.

Wraz ze stołem krzesło w jadalni pełni kluczową rolę. Korzystanie z niego musi być więc przyjemnością. Dlatego tak ważne jest, by krzesło do jadalni było wygodne i funkcjonalne. Odpowiednia stabilność oraz komfort użytkowania to istotne czynniki, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie.

Nie należy jednak zapominać, że krzesła w jadalni mają reprezentacyjny charakter. Coraz częściej Polacy zapraszają do siebie znajomych na wspólne gotowanie. Okazją do spotkania w jadalni może być biznesowa kolacja czy uroczystość rodzinna. Jest zatem wiele powodów, aby zadbać o estetykę mebli w tym pomieszczeniu.

Wystrój powinien być zresztą kolejną kwestią braną pod uwagę przy wyborze krzeseł do jadalni. Mebel ten ma cieszyć oko i podkreślać charakter wnętrza. Dobrze, jeśli jego wygląd współgra ze stylem innych pomieszczeń. Pozwala to na dowolność w dostawianiu krzeseł w jadalni i innych częściach domu bez aranżacyjnego dysonansu.

Zastanawiając się nad tym, jak dobrać krzesła do jadalni, warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, ile osób będzie z nich korzystać na co dzień. Trzeba również wziąć pod uwagę wymiary stołu i samego pokoju. Niedopasowanie pod tym względem znacznie obniży komfort użytkowania tego mebla.

Kwestia materiału - stelaż i tapicerka

Wybór materiału i rodzaju krzesła ma ogromne znaczenie użytkowe i estetyczne, dlatego warto i tej sprawie poświęcić trochę uwagi. Najpopularniejsze krzesła to modele drewniane i tapicerowane, choć coraz częściej spotykane są też krzesła plastikowe oraz metalowe.

Drewno to zdecydowanie najbardziej klasyczny i szlachetny materiał. Ma uniwersalny charakter. Drewniane krzesła łatwo dopasować do każdego wnętrza. Białe krzesła o lekkiej konstrukcji znakomicie odnajdą się w jasnych wnętrzach skandynawskich. Mogą się jednak okazać odpowiednie także do nowoczesnych kuchni, których właściciele pragną nieco bardziej tradycyjnego akcentu. Masywne krzesła drewniane będą idealne do przestronnych jadalni z dużym stołem, gdzie jest wiele miejsca i gdzie nie będą one zbyt przytłaczające względem innych mebli. Drewniany stelaż jest wytrzymały. Łatwo go utrzymać w czystości. Wiele zależy jednak od konstrukcji i rodzaju wykorzystanego drewna. Przykładowo - krzesła z drzewa sosnowego są lekkie, ale mniej trwałe niż krzesła dębowe czy bukowe.

Krzesła plastikowe i metalowe nie są równie popularne, jednakże nie można im odmawiać atrakcyjności, skreślając już na starcie. Plastik może się wprawdzie kojarzyć z niską jakością, ale to nie tylko tanie i łamliwe meble ogrodowe. Obecnie produkowane krzesła z tworzyw sztucznych mogą świetnie wyglądać, gwarantując odpowiednią stabilność i wygodę, których inne krzesła nie zapewnią. Oferują również szerszą paletę barw - czarne, szare, żółte, czerwone, zielone, niebieskie, białe czy przezroczyste, plastikowe krzesła do jadalni mogą w wyrazisty sposób zaznaczyć swą obecność w tym pomieszczeniu.

Zimny metal też może być dla niektórych odpychający przez swój surowy charakter. I tu wszakże znaleźć można modele, które pasują nie tylko do industrialnych wnętrz, zwłaszcza że wiele krzeseł obecnie łączy ze sobą kilka materiałów, dzięki wykorzystaniu stelaża z jednego surowca oraz różnych tkanin na obicie. Tapicerowane meble są zresztą jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Zapewniają wygodę i są niezwykle praktyczne. Czyszczenie niektórych tkanin może być skomplikowane. Pojawia się również problem narażenia na wycieranie się. Tkanina obiciowa na krzesłach w jadalni jest bowiem szczególnie podatna na zabrudzenia. Dobrze więc zwrócić uwagę na rodzaj i jakość obicia. Znaczenie ma także sposób wyprofilowania oparcia oraz obecność podłokietników. To istotna kwestia dla ergonomii i wygody użytkowania.

Warto podkreślić, że barwę i wzór na krzesłach można zmieniać bez przemalowywania mebla. Kolorowe pokrowce i poduszki na krzesła mogą efektownie zmienić wygląd, pozwalając na dostosowanie go do innej aranżacji. To także rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej utrzymać krzesła i ich tapicerkę w czystości.

Jakie krzesła do jadalni cieszą się popularnością w tej chwili? Odpowiedź można znaleźć, wchodząc na stronę sklepu internetowego Centrum Krzeseł. Krzesła do jadalni ze sklepu www.CENTRUMKRZESEL.pl to wyselekcjonowane na rynku modele, które zapewniają wysoki komfort użytkowania, jakość wykonania oraz wysoką estetykę. Są pogrupowane w kategorie:

Tradycyjne czy designerskie - jaką stylistykę wybrać?

Pozostaje na koniec pytanie, czym kierować się przy wyborze stylu krzeseł w jadalni. Tu zdania są podzielone. Czasem liczą się detale, które sprawiają, że w jednej jadalni krzesła się sprawdzą, a w innej - utrzymanej w tym samym charakterze - już nie.

Pewnym sposobem na uniknięcie problemów jest dobór zestawów - krzeseł wraz ze stołem. Nie zawsze jednak klienci się na to decydują. W takim wypadku trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by starać się zachować stylistyczną spójność krzeseł z resztą pomieszczenia.

Nie oznacza to zarazem, że wszystkie krzesła muszą być jednakowe. Kontrastowanie jest modne i stanowi potężne narzędzie, którym można uzyskać ciekawy efekt. Wymaga to jednak trochę wiedzy o aranżacji i wyczucia. Nie powinno zatem dziwić, że architekci wnętrz coraz częściej sięgają po tego rodzaju rozwiązania.

W większości wypadków będziemy jednak chcieli tak dobrać krzesła, aby wkomponowywały się w aranżację i dopełniały wnętrze. Trzeba zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać i jak urządzone jest mieszkanie. Plastikowe, czarne krzesła w rustykalnym wnętrzu mogą przez swoją odrębność stylistyczną jawić się jako obcy element. Sprawdzą się zaś jako nowoczesne krzesła do jadalni, w której dominuje stylistyka bardziej współczesna, mniej tradycyjna. Trzeba po prostu zachować równowagę aranżacyjną.

Warto też pamiętać, że nie tylko kolor i materiały, ale także forma jest czynnikiem, który wpływa na odbiór mebla. Wysokie oparcia są wygodne i praktyczne, ale sprawią również, że krzesło będzie cięższe - i to zarówno jeśli chodzi o wagę, jak i jego wygląd. Nie w każdej jadalni się więc sprawdzą. Jeśli taki efekt był zamierzony - świetnie. Jeśli jednak pragniemy czegoś o lżejszym charakterze, bardziej standardowego, to krzesła z oparciami wystającymi na około 20 cm ponad blat stołu będą optymalne.

Stawiać w takim razie na bardziej tradycyjne rozwiązania, czy może preferować krzesła designerskie? To już tak naprawdę zależy od użytkownika, jego poczucia smaku i samego wnętrza. Najważniejsze, aby w jadalni dobrze się czuć. Warto wybierać to, co się nam podoba i co spełnia wymogi funkcjonalności oraz ergonomii. Wtedy będziemy zadowoleni.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Remont nieruchomości a kredyt firmowy Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu...

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu nieruchomości mieszkalnej? Jeśli nie, to skąd najlepiej jest wziąć środki na takie inwestycje?

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym...

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej? Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym...

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem. A w Polsce? A w Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

Wapno - naturalne i zdrowe

Wapno - naturalne i zdrowe Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych...

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych dań każdego dnia może być męczące. Osoby spędzające większość czasu poza domem, np. w pracy czy na uczelni, mogą też z trudem wygospodarować na to czas. Dobrym rozwiązaniem jest więc przygotowanie większej ilości oraz schowanie do lodówki lub zamrożenie tego, co zostanie. Dzięki odpowiedniej kuchence...

Płyta warstwowa w roli głównej

Płyta warstwowa w roli głównej Płyta warstwowa w roli głównej

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa,...

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa, taka jak ta użyta do budowy zakładów Chipita w Tomaszowie Mazowieckim.

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV? Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak,...

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak, że czasem trudno nam wybrać najwłaściwszy dla siebie produkt. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF? Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest...

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest odpowiednia nawierzchnia, gdyż stanowi ona bazę całego projektu.

Klimatyzacja do mieszkania - 10 porad jak wybrać dobrego instalatora

Klimatyzacja do mieszkania - 10 porad jak wybrać dobrego instalatora Klimatyzacja do mieszkania - 10 porad jak wybrać dobrego instalatora

Chciałbyś zamontować klimatyzator w swoim domu lub mieszkaniu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z pewnością wybór profesjonalnej firmy zajmującej się instalacją klimatyzacji jest najlepszym rozwiązaniem....

Chciałbyś zamontować klimatyzator w swoim domu lub mieszkaniu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z pewnością wybór profesjonalnej firmy zajmującej się instalacją klimatyzacji jest najlepszym rozwiązaniem. Podpowiadamy, jak wybrać firmę, która zagwarantuje kompleksowy montaż oraz pełną gwarancję producenta na sprzęt. Wskazujemy, jakie elementy prac powinny zostać zawarte w ofercie, aby nie zostać zaskoczonym dodatkowymi kosztami związanymi z montażem.

Blacha trapezowa bije rekordy popularności

Blacha trapezowa bije rekordy popularności Blacha trapezowa bije rekordy popularności

Spośród wszystkich czynników, które mają wpływ na wybór pokrycia dachowego, najbardziej istotną rolę odgrywają cena, a także trwałość. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że rosnącą popularnością cieszy...

Spośród wszystkich czynników, które mają wpływ na wybór pokrycia dachowego, najbardziej istotną rolę odgrywają cena, a także trwałość. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że rosnącą popularnością cieszy się blacha trapezowa.

Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?

Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni? Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?

Urządzenie kuchni to niemałe wyzwanie. Pomieszczenie to trzeba zaprojektować bardzo starannie, w równym stopniu uwzględniając kwestie praktyczne, jak i estetykę wnętrza. Pamiętaj, że w kuchni często panuje...

Urządzenie kuchni to niemałe wyzwanie. Pomieszczenie to trzeba zaprojektować bardzo starannie, w równym stopniu uwzględniając kwestie praktyczne, jak i estetykę wnętrza. Pamiętaj, że w kuchni często panuje duża wilgotność, a same płytki są wręcz skazane na częste zabrudzenie. Wybierając płytki do kuchni, wszystkie te elementy trzeba więc wziąć pod uwagę.

Odprowadzanie deszczówki do zbiornika - sposób na suszę, podtopienia i oszczędność

Odprowadzanie deszczówki do zbiornika - sposób na suszę, podtopienia i oszczędność Odprowadzanie deszczówki do zbiornika  - sposób na suszę, podtopienia i oszczędność

Dane hydrologiczne z posterunków opadowych zlokalizowanych w Polsce jednoznacznie wskazują na wzrastający problem suszy w kraju. Niepokój może budzić brak odpowiedniego przygotowania się do tego zjawiska,...

Dane hydrologiczne z posterunków opadowych zlokalizowanych w Polsce jednoznacznie wskazują na wzrastający problem suszy w kraju. Niepokój może budzić brak odpowiedniego przygotowania się do tego zjawiska, definiowanego jako niższa od średniej dostępność wody w określonych warunkach naturalnych (IMGW-PIB).

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.