EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Ogrzewanie gazem płynnym

Bezobsługowe, łatwo dostępne i stabilne cenowo rozwiązanie dla obszarów bez dostępu do sieci gazu ziemnego

GASPOL S.A. | 2022-11-21
Blok z instalacją ze zbiornikami podziemnymi, fot. GASPOL

Blok z instalacją ze zbiornikami podziemnymi, fot. GASPOL

Od prawie roku mierzymy się z historyczną niestabilnością na rynku energetycznym. Przejawia się ona w dwóch obszarach – ograniczonej dostępności niektórych źródeł energii oraz rosnących cenach. W wielu przypadkach inwestorzy nie mogą skorzystać z gazu ziemnego, ponieważ nie mają dostępu do sieci albo ich zapotrzebowanie na energię przewyższa możliwości przesyłowe istniejącej sieci. Dodatkowo, część inwestorów nie chce korzystać z gazu ziemnego z sieci z uwagi na jego cenę i brak przejrzystości w zakresie podwyżek cen. Ta sytuacja powoduje, że inwestorzy z branży mieszkaniowej stają przed dylematem, jakie ogrzewanie wybrać. Jednym z rozwiązań może być instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym (LPG).

treść sponsorowana

Instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym (LPG). Co to za rozwiązanie?

GASPOL: Instalacja gazowa zasilana LPG zaspokaja trzy podstawowe potrzeby energetyczne mieszkańców: ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej i gaz do kuchenki. Gaz płynny do zasilania instalacji jest magazynowany w naziemnych lub podziemnych zbiornikach zlokalizowanych poza budynkiem. Gaz płynny zapewnia analogiczny komfort użytkowania, jak gaz ziemny z sieci, i jest przyjazny dla środowiska. Instalacja jest bezobsługowa i ma tę przewagę nad gazem ziemnym, że można ją zastosować praktycznie w każdym miejscu, gdzie można dojechać cysterną z gazem.

blizniaki siec lpg zbiorniki podziemne

Sieć LPG w bliźniakach – zbiorniki podziemne

Kiedy warto zainwestować w instalację na gaz płynny?

G: Przede wszystkim gaz płynny to dobre rozwiązanie, jeżeli działka nie ma dostępu do sieci gazu ziemnego. Druga sytuacja, kiedy warto zastosować LPG, to możliwość podłączenia do sieci gazu ziemnego dopiero w perspektywie kilku lat. Trzecia sytuacja, w praktyce najczęściej dotycząca deweloperów, to zapotrzebowanie na energię przewyższające możliwości przesyłowe istniejącej sieci gazu ziemnego.

Wypełnij formularz i uzyskaj informacje odnośnie instalacji >>

Podsumowując, instalacja na gaz płynny może być rozwiązaniem docelowym lub przejściowym do czasu podłączenia gazu ziemnego z sieci. Warto dodać, że gaz płynny jest obecnie najbardziej stabilnym źródłem ciepła – zarówno pod kątem ceny, jak i gwarancji dostaw.

kotlownia centralna zbiorniki podziemne

Kotłownia centralna – zbiorniki podziemne

Jakie są dostępność i koszty gazu płynnego w porównaniu z innymi paliwami?

G: W tym momencie gaz płynny jest jednym z najtańszych źródeł energii dostępnych na rynku. Również koszt wykonania instalacji grzewczej jest relatywnie niski w porównaniu z innymi nośnikami energii (np. pompami ciepła). GASPOL jest w stanie zagwarantować klientom stałą cenę gazu płynnego nawet na 3 lata, co stanowi unikalną ofertę na rynku energetycznym.

Dodatkowo jakość LPG jest zawsze porównywalna, czego nie możemy sobie zapewnić, np. stosując paliwa stałe. GASPOL ma własną flotę cystern gazowych i terminale przeładunkowe na terenie całej Polski, w tym terminal morski w Gdańsku. Własny terminal gazowy w sytuacji odcięcia dostaw gazu płynnego z Rosji pozwala na stały dostęp LPG z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

siec gazowa lpg bloki zbiorniki naziemne

Siec gazowa LPG w bloku - zbiorniki naziemne

Jakie są korzyści finansowe z zastosowania LPG?

G: Już na etapie nabywania nieruchomości inwestor może zaoszczędzić. Z reguły działki bez dostępu do sieci gazu ziemnego są zdecydowanie tańsze. W przypadku deweloperów zastosowanie gazu płynnego zwiększa standard domu czy mieszkania, co pozwala osiągnąć wyższą cenę sprzedaży lokalu. Gaz płynny może być też ratunkiem, aby dokończyć inwestycję, jeżeli deweloper otrzymał odmowną decyzję w sprawie podłączenia gazu ziemnego albo podłączenie opóźnia się.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość wykonania instalacji LPG w standardzie przystosowanym do gazu ziemnego. Jeżeli pojawi się możliwość podłączenia do gazu ziemnego, klient będzie miał gotową instalację i jego wkład finansowy w przepięcie do sieci gazu ziemnego będzie zredukowany do minimum.

Skontaktuj się z naszym doradcą >>

Nie będzie też konieczny zakup nowych urządzeń gazowych – kocioł gazowy jest przystosowany do poboru zarówno gazu płynnego, jak i ziemnego. Jeżeli mówimy o finansach, to ważnym tematem dla inwestora i użytkownika instalacji na gaz płynny jest gwarancja ceny gazu na z góry określony czas. Chodzi o wspomnianą wcześniej gwarancję stałej cenę gazu nawet na 3 lata. Dzięki temu klient zyskuje przewidywalność wydatków na ogrzewanie, które stanowią dużą część kosztów konsumpcyjnych. To szczególnie ważny aspekt w dzisiejszych czasach, kiedy koszty energii bardzo szybko rosną i mamy do czynienia z wysoką inflacją.

lpg a inne paliwa

Porównanie kosztów LPG z innymi paliwami

Jak wygląda inwestycja w instalację na gaz płynny?

G: Każda inwestycja jest poprzedzona badaniem potrzeb energetycznych klienta, co pozwala optymalnie dobrać instalację oraz sposób rozliczeń. Jesteśmy w stanie zredukować zaangażowanie inwestora do minimum, ponieważ GASPOL zajmuje się budową instalacji zbiornikowych zasilanych LPG kompleksowo – tzn. od projektu aż po dostawy gazu.

Na działce klienta montujemy zbiornik do magazynowania gazu, wykonujemy instalację, dostarczamy kocioł gazowy, a później dbamy o dostawy paliwa i serwis. Przy tzw. bliźniakach, segmentach, blokach w niskiej zabudowie i osiedlach domów jednorodzinnych budujemy wspólny park zbiornikowy dla wszystkich mieszkańców, czyli tzw. sieć gazową LPG (wielolicznikową instalację na gaz płynny). Zbiorniki są zlokalizowane w jednym miejscu, ale każdy lokal jest wypo­sażony we własny kocioł gazowy i urządze­nia do zdalnego pomiaru zużycia gazu.

Skontaktuj się z doradcą w sprawie instalacji >>

W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością wśród inwestorów budujących budynki wielorodzinne cieszą się centralne kotłownie zasilane gazem płynnym. Dotyczy to głównie osób, które pierwotnie zamierzały przyłączyć budynki do gazu ziemnego z sieci. Budujemy również pierwsze sieci LPG, składające się z grupy kotłowni centralnych – wtedy każdy blok (kotłownia centralna) rozlicza się oddzielnie za zużyty gaz na podstawie zdalnych odczytów stanu gazomierza.

transport zbiornikow

Transport zbiorników na gaz płynny

Dlaczego GASPOL rekomenduje wielolicznikowe instalacje LPG?

G: Wielolicznikowe instalacje na gaz płynny (potocznie nazywane sieciami gazowymi LPG), czyli jeden park zbiornikowy dla wielu odbiorców gazu, doskonale sprawdzają się w budynkach wielorodzinnych i na osiedlach domów jednorodzinnych.

GASPOL może elastycznie realizować budowę instalacji w etapach i zgodnie z zapotrzebowaniem inwestora i tempem prac budowlanych na osiedlu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że mieszkańcy mogą włączyć ogrzewanie o każdej porze roku, niezależnie od pozostałych najemców.

Ponadto GASPOL monitoruje zdalnie poziom gazu w zbiorniku oraz zużycie gazu przez poszczególnych odbiorców. Dzięki temu zdalnemu monitoringowi (tzw. telemetrii) automatycznie informujemy właściciela lub zarządcę o konieczności uzupełnienia zbiornika i terminie realizacji dostawy. Telemetria umożliwia także indywidualne rozliczenia z mieszkańcami. Odbywają się one nie na podstawie prognoz, a zgodnie z faktycznym zużyciem gazu. Dla wygody mieszkańców rozliczenia prowadzimy w cyklach miesięcznych.

Każdy odbiorca ma zdalny dostęp do portalu klienta, gdzie może sprawdzić cenę rozliczeniową, historię płatności czy pobrać fakturę. To wszystko wpływa nie tylko na komfort mieszkańców, ale znacznie ułatwia zarządzanie osiedlem, ponieważ zarządca nie musi zamawiać dostaw paliwa, spisywać stanów gazomierzy oraz prowadzić rozliczeń finansowych za ciepło, w tym windykacji należności.

Zapraszamy do kontaktu z doradcą GASPOLU. Wystarczy zadzwonić pod numer 606 800 400 lub wysłać formularz dostępny na naszej stronie internetowej i zamówić bezpłatną wycenę wykonania instalacji.

Komentarze

Powiązane

GASPOL S.A. Wielolicznikowe instalacje LPG

Wielolicznikowe instalacje LPG Wielolicznikowe instalacje LPG

Wielolicznikowa instalacja LPG GASPOL to rozwiązanie skrojone pod inwestycje mieszkaniowe ?, realizowane na terenach bez dostępu do sieci gazu ziemnego. Zobacz, jak powstaje

Wielolicznikowa instalacja LPG GASPOL to rozwiązanie skrojone pod inwestycje mieszkaniowe ?, realizowane na terenach bez dostępu do sieci gazu ziemnego. Zobacz, jak powstaje

GASPOL S.A. Ogrzewanie gazem płynnym – bezobsługowe i przyjazne środowisku rozwiązanie dla obszarów niezgazyfikowanych

Ogrzewanie gazem płynnym – bezobsługowe i przyjazne środowisku rozwiązanie dla obszarów niezgazyfikowanych Ogrzewanie gazem płynnym – bezobsługowe i przyjazne środowisku rozwiązanie dla obszarów niezgazyfikowanych

W ostatnim czasie obserwujemy duże ożywienie w branży mieszkaniowej. Jednocześnie wiele obszarów w Polsce wciąż boryka się z brakiem dostępu do sieci gazu ziemnego, jej ograniczonym zasięgiem lub opóźnieniami...

W ostatnim czasie obserwujemy duże ożywienie w branży mieszkaniowej. Jednocześnie wiele obszarów w Polsce wciąż boryka się z brakiem dostępu do sieci gazu ziemnego, jej ograniczonym zasięgiem lub opóźnieniami w gazyfikacji. Tymczasem kłopoty z dostępem do gazu ziemnego nie muszą blokować ani opóźniać inwestycji. Alternatywnym rozwiązaniem może być instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym (LPG).

GASPOL S.A. Nieruchomość bez dostępu do gazu ziemnego może być dobrą inwestycją

Nieruchomość bez dostępu do gazu ziemnego może być dobrą inwestycją Nieruchomość bez dostępu do gazu ziemnego może być dobrą inwestycją

Kupno działki pod budowę to przedsięwzięcie, które wymaga analizy wielu czynników. Jednym z podstawowych aspektów jest dostęp do mediów. Dla wielu osób dostęp do sieci gazu ziemnego to kluczowa sprawa....

Kupno działki pod budowę to przedsięwzięcie, które wymaga analizy wielu czynników. Jednym z podstawowych aspektów jest dostęp do mediów. Dla wielu osób dostęp do sieci gazu ziemnego to kluczowa sprawa. Jednak brak dostępu do sieci gazu ziemnego nie musi być problemem. Alternatywnym rozwiązaniem może być instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym (LPG).

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. Systemy fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych – nowe technologie na przykładzie VARIO

Systemy fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych – nowe technologie na przykładzie VARIO Systemy fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych – nowe technologie na przykładzie VARIO

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO to nowość w ofercie CREATON Polska. Cechuje się licznymi zaletami: doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką, łatwością obsługi oraz ponadprzeciętną...

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO to nowość w ofercie CREATON Polska. Cechuje się licznymi zaletami: doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką, łatwością obsługi oraz ponadprzeciętną trwałością i żywotnością. Zastosowane w ramach systemu innowacyjne technologie czynią z niego idealny wybór na dach domu jednorodzinnego.

Purmo Group Poland Sp. z o. o. Biuro Handlowe Oddział w Warszawie Grzejnik dekoracyjny Tinos H – połączenie komfortu i designu

Grzejnik dekoracyjny Tinos H – połączenie komfortu i designu Grzejnik dekoracyjny Tinos H – połączenie komfortu i designu

W Purmo Group dbamy o to, by nasze produkty wyróżniały się wysoką jakością wykonania, efektywnością działania oraz eleganckim designem. Jesteśmy liderem wśród producentów grzejników stalowych z gładką...

W Purmo Group dbamy o to, by nasze produkty wyróżniały się wysoką jakością wykonania, efektywnością działania oraz eleganckim designem. Jesteśmy liderem wśród producentów grzejników stalowych z gładką płytą frontową, a także wielu innowacyjnych rozwiązań grzewczych. Najnowszym w naszej ofercie produktem jest poziomy grzejnik dekoracyjny Tinos H.

Schöck Sp. z o.o System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej

System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej

Każdy nowy projekt będzie musiał zawierać analizę w zakresie rozwiązań technicznych i materiałowych, mających na celu spełnienie wymagań akustycznych wynikających z przepisów m.in. o dopuszczalnym poziomie...

Każdy nowy projekt będzie musiał zawierać analizę w zakresie rozwiązań technicznych i materiałowych, mających na celu spełnienie wymagań akustycznych wynikających z przepisów m.in. o dopuszczalnym poziomie hałasu oraz dźwiękach przenikających do pomieszczeń budynku.

HighTech Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej?

Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej? Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej?

Systemy asekuracji dachowej mają fundamentalne znaczenie w kontekście zapewniania bezpieczeństwa pracownikom wykonujących działania budowlane, naprawcze czy konserwacyjne na dużych wysokościach. Odpowiedni...

Systemy asekuracji dachowej mają fundamentalne znaczenie w kontekście zapewniania bezpieczeństwa pracownikom wykonujących działania budowlane, naprawcze czy konserwacyjne na dużych wysokościach. Odpowiedni dobór zabezpieczeń, przeszkolenie pracowników i przeprowadzanie regularnych przeglądów systemu są kluczowe do zminimalizowania ryzyka wypadku przy pracy. Czym nazywamy systemy asekuracyjne i jakie wyróżniamy ich rodzaje? Jak dobrać odpowiedni system asekuracji dachowej? Czytaj dalej i dowiedz się...

Eko-Okna S.A. INFINITI Thermo: ciepłe panele rewolucjonizują segmentowe bramy garażowe

INFINITI Thermo: ciepłe panele rewolucjonizują segmentowe bramy garażowe INFINITI Thermo: ciepłe panele rewolucjonizują segmentowe bramy garażowe

Nowe panele o grubości 60 mm to istotna nowość, jaka pojawiła się na rynku segmentowych bram garażowych. Chociaż INFINITI Thermo opiera się na dotychczasowych rozwiązaniach Eko-Okien, mocny nacisk na termoizolacyjność...

Nowe panele o grubości 60 mm to istotna nowość, jaka pojawiła się na rynku segmentowych bram garażowych. Chociaż INFINITI Thermo opiera się na dotychczasowych rozwiązaniach Eko-Okien, mocny nacisk na termoizolacyjność zupełnie zmienia zasady gry.

Remmers Polska Sp. z o.o. Uszczelnianie budynków jeszcze nigdy nie było tak proste

Uszczelnianie budynków jeszcze nigdy nie było tak proste Uszczelnianie budynków jeszcze nigdy nie było tak proste

Wraz z pojawieniem się na rynku materiałów budowlanych elastycznych, modyfikowanych polimerami powłok grubowarstwowych – określanych czasem skrótem FPMC (od ang. Flexible Polymer Modified thick Coating),...

Wraz z pojawieniem się na rynku materiałów budowlanych elastycznych, modyfikowanych polimerami powłok grubowarstwowych – określanych czasem skrótem FPMC (od ang. Flexible Polymer Modified thick Coating), a częściej jako hydroizolacje „hybrydowe” lub „reaktywne” – hydroizolacje budowlane weszły w erę postbitumiczną. Kolejna generacja powstała wokół flagowego produktu firmy Remmers, czyli MB 2K, stale się rozwija. Najlepszym, a zarazem najnowszym tego dowodem jest MB 1K rapid, niezwykle łatwy w użyciu,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.