EkspertBudowlany.pl

Pleśń nie ma szans z zestawem przeciwpleśniowym V4heat

V4heat GmbH | 2020-11-30
 
Zestaw przeciwpleśniowy V4heat zawiera wszystko, co jest potrzebne do montażu w narożniku pomieszczenia.

 


Zestaw przeciwpleśniowy V4heat zawiera wszystko, co jest potrzebne do montażu w narożniku pomieszczenia.

Pleśnie rozprzestrzeniają się w powietrzu w pomieszczeniu za pomocą zarodników, przy czym szczególnie wilgotne obszary w pomieszczeniach są dla nich idealną pożywką. Wszędzie tam, gdzie ciepłe powietrze styka się z zimną ścianą, wilgoć zawarta w powietrzu pomieszczenia osadza się w postaci kondensatu, co stanowi doskonałe podłoże dla pleśni. Niewymagające zarodniki pleśni potrzebują oprócz wilgoci jedynie substancji odżywczych, takich jak np. kurz domowy. Inne czynniki, takie jak temperatura, wartość pH, światło i tlen, są mniej lub bardziej nieistotne.

treść sponsorowana

Pleśń w mieszkaniu nie jest tylko problemem wizualnym – może również powodować problemy zdrowotne, takie jak alergie czy astma. Pleśń często rośnie niezauważalnie przez długi czas za szafami i innymi meblami. Kiedy zostanie wykryta, renowacja jest często czasochłonna i kosztowna, pomijając ograniczenie komfortu mieszkania w okresie renowacji.

Po wykryciu pleśni w budynku należy ją jak najszybciej usunąć. Jednak u celu  trwałego zwalczenia pleśni i zapobiegania jej rozwojowi w przyszłości kluczowe jest właściwe podejście.

W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę, następnie fachowo usunąć pleśń, a na końcu naprawić usterki lub podjąć działania zapobiegawcze.

Jeśli wilgoć przedostaje się do budynku z zewnątrz lub podnosi się na ścianie lub też zostaje uwolniona w samym budynku, np. podczas działania wody, są to zwykle nagle występujące szkody, które należy natychmiast usunąć. Po jednokrotnym usunięciu pleśni i naprawianiu usterki zwykle nie ma potrzeby podejmowania dalszych działań.

Jeśli jednak to kondensat osadza się na powierzchni ściany, wówczas zwykle nie wystarczy jednorazowe usunięcie pleśni. Jeśli temperatura powierzchni ścian jest zbyt niska, wtedy wilgoć zawarta w powietrzu w pomieszczeniu skrapla się tam. Mamy tu do czynienia z sytuacjami, na które nawet przy prawidłowym ogrzewaniu i wentylacji, zwykle nie można wpłynąć w wystarczającym stopniu, aby trale zapobiec rozwojowi pleśni. Dowiedz się więcej >>

v4heat verarbeitung

Po prostym zaszpachlowaniu tkaniny grzewczej w ścianie, znika ona w całkowicie niewidoczny sposób za tapetą.

Kondensacja może wystąpić z powodu wad konstrukcyjnych mostków termicznych – zatem przykładowo w narożnikach pomieszczenia. Mostek termiczny to obszar w elementach budynku, który lepiej przewodzi ciepło, a tym samym szybciej przenosi je na zewnątrz niż ma to miejsce w przypadku sąsiadujących elementów budowlanych. W wyniku tego odpowiedni element budowlany (np. narożnik pomieszczenia) ulega szybszemu wychłodzeniu, przez co jego temperatura spada poniżej temperatury otoczenia. Jeśli temperatura spadnie poniżej temperatury punktu rosy, wówczas wilgoć zawarta w powietrzu w pomieszczeniu skrapla się na powierzchni tego elementu budowlanego – np. w narożniku pomieszczenia.

Podobne zjawiska występują na ścianach, przy których stoją duże meble: powietrze nie może cyrkulować, a wilgoć nie może być odprowadzona. Osiada ona na ścianie i sprzyja rozwojowi pleśni. Inną przyczyną zwiększonej wilgotności powietrza w pomieszczeniu może być również samo użytkowanie pomieszczenia, ponieważ trudno jest uniknąć wilgoci spowodowanej prysznicem, gotowaniem lub suszeniem ubrań. Ponadto oddychanie lub pocenie się również przyczyniają się do wzrostu wilgotności.

We wszystkich tych przypadkach można uniknąć ponownego tworzenia się pleśni w dłuższej perspektywie i na stałe poprzez podwyższenie temperatury na powierzchni ściany, o ile nie ma możliwości podjęcia większych środków budowlanych.

Właśnie w tym miejscu mogą Państwo łatwo zapobiec tworzeniu się pleśni, które jest spowodowane osadzaniem się kondensatu, dzięki zestawowi przeciwpleśniowemu V4heat: tkanina grzewcza zostaje po prostu zaszpachlowana na zagrożonych lub już dotkniętych pleśnią obszarach ściany (np. w zimnych narożnikach pokoju ścian zewnętrznych, w łazience lub za meblami), jest ona później całkowicie niewidoczna i zwiększa temperaturę powierzchni ściany, aby zapobiec osadzaniu się kondensatu. Pozbądź się pleśni raz na zawsze >>

v4heat heizgewebe

Tkanina grzewcza na bazie włókna szklanego jest uszlachetniona specjalną warstwą zawierającą węgiel.

Rdzeniem zestawu przeciwpleśniowego jest tkanina grzewcza produkowana na bazie włókna szklanego, uszlachetniona specjalną warstwą zawierającą węgiel. Po zaszpachlowaniu tkaniny grzewczej i czujnika temperatury wstępnie zmontowane złącza wtykowe zostają po prostu podłączane do „Wallbox” – jednostki sterującej. Następnie wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, a sterowanie przejmuje Wallbox. Dzięki rozwiązaniu „plug-and-play” zasilanie można podłączyć wyjątkowo łatwo i bezpiecznie.

Wymagane prace mogą być łatwo wykonane przez malarza lub tapeciarza. Dzięki prostej i bezpiecznej technologii przyłączenia nie jest wymagana żadna fachowa wiedza z zakresu elektryki.

Czujnik temperatury mierzy następnie regularnie temperaturę ściany, aby pasy grzewcze były ogrzewane odpowiednio do potrzeb. Usuwa to mostki termiczne. Wyższa temperatura powierzchni ściany skutecznie zapobiega osadzaniu się wilgoci zawartej w powietrzu w postaci kondensatu na ścianach. W ten sposób zarodniki pleśni są pozbawione jakichkolwiek substancji odżywczych.

Obsługa jest dziecinnie prosta: wystarczy raz podłączyć, a reszta zostanie wykonana przez termostat i system jest sterowany w pełni automatycznie.

Zestaw przeciwpleśniowy zawiera wszystko, co jest potrzebne do montażu w narożniku pomieszczenia, a także szczegółową instrukcję obsługi i montażu.

Oczywiście zestaw przeciwpleśniowy jest zgodny z CE. Ponadto został skontrolowany przez TÜV Rheinland, a następnie certyfikowany.

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Dachy płaskie - odwodnienie i hydroizolacja

Dachy płaskie - odwodnienie i hydroizolacja Dachy płaskie - odwodnienie i hydroizolacja

System odprowadzania wody opadowej jest nieodłącznym elementem każdego dachu. Im większy kąt nachylenia połaci, tym łatwiej jest odprowadzić deszczówkę za pomocą rynien i rur spustowych do kanalizacji...

System odprowadzania wody opadowej jest nieodłącznym elementem każdego dachu. Im większy kąt nachylenia połaci, tym łatwiej jest odprowadzić deszczówkę za pomocą rynien i rur spustowych do kanalizacji lub gruntu. Jak jednak poradzić sobie z tym wyzwaniem, gdy projekt naszego domu zakłada budowę dachu płaskiego?

Elewacja pod niezawodną ochroną

Elewacja pod niezawodną ochroną Elewacja pod niezawodną ochroną

Wygląd elewacji ma wpływ na postrzeganie budynku, a także oddziałuje na obraz otoczenia, w którym budynek ten jest usytuowany. Obok koloru, decydującego o walorach estetycznych, równie istotnymi elementami...

Wygląd elewacji ma wpływ na postrzeganie budynku, a także oddziałuje na obraz otoczenia, w którym budynek ten jest usytuowany. Obok koloru, decydującego o walorach estetycznych, równie istotnymi elementami pięknej elewacji są jej trwałość i czystość.

Nowa kamera termowizyjna testo 883

Nowa kamera termowizyjna testo 883 Nowa kamera termowizyjna testo 883

Testo jako ekspert w dziedzinie technologii pomiarowej poszerza swoją ofertę o nową kamerę termowizyjną testo 883 dla audytorów energetycznych. Charakteryzuje się ona najlepszą jakością obrazu oraz umożliwia...

Testo jako ekspert w dziedzinie technologii pomiarowej poszerza swoją ofertę o nową kamerę termowizyjną testo 883 dla audytorów energetycznych. Charakteryzuje się ona najlepszą jakością obrazu oraz umożliwia tworzenie profesjonalnych raportów pomiarowych, co znacznie ułatwia codzienną pracę przy jednoczesnym oszczędzaniu kosztów ogrzewania i energii.

Galeco BEZOKAPOWY

Galeco BEZOKAPOWY Galeco BEZOKAPOWY

Galeco BEZOKAPOWY to system rynnowy zaprojektowany zgodnie z rozwijającymi się trendami w budownictwie, czyli system dla dachów bez okapu. Jest idealnie dopasowany do nowoczesnego budownictwa tzw. „nowoczesnej...

Galeco BEZOKAPOWY to system rynnowy zaprojektowany zgodnie z rozwijającymi się trendami w budownictwie, czyli system dla dachów bez okapu. Jest idealnie dopasowany do nowoczesnego budownictwa tzw. „nowoczesnej stodoły”, geometrycznych kształtów budynków oraz dachów dwuspadowych.

RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych...

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup specjalnych kołnierzy. W przypadku dachów płaskich (tj. od około 2º spadu) można zastosować okna, przeznaczone specjalnie do takich rozwiązań. Jednak wachlarz ich możliwości i rodzajów jest dość ograniczony.

Trwałe połączenia i sprawdzone wyroby na merXu

Trwałe połączenia i sprawdzone wyroby na merXu Trwałe połączenia i sprawdzone wyroby na merXu

Platforma merXu ułatwia producentom, hurtownikom, dystrybutorom i wykonawcom z branży budowlanej z terenu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi, a także umożliwia...

Platforma merXu ułatwia producentom, hurtownikom, dystrybutorom i wykonawcom z branży budowlanej z terenu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi, a także umożliwia poszerzenie grona kontrahentów.

Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła

Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można...

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można być niemal pewnym, że ten trend zostanie utrzymany. Pompa ciepła to bowiem idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i komfortowego w użytkowaniu źródła ciepła, które będzie dodatkowo ekonomiczne w eksploatacji.

Standard WT 2021: Nowe domy wyłącznie z wykorzystaniem OZE

Standard WT 2021: Nowe domy wyłącznie z wykorzystaniem OZE Standard WT 2021: Nowe domy wyłącznie z wykorzystaniem OZE

Planujesz budowę domu w 2021 roku? W regulacjach dotyczących warunków technicznych zmieniło się wiele, a efektywność energetyczna będzie teraz jeszcze ważniejszym parametrem niż dotychczas. Jeśli rozważałeś...

Planujesz budowę domu w 2021 roku? W regulacjach dotyczących warunków technicznych zmieniło się wiele, a efektywność energetyczna będzie teraz jeszcze ważniejszym parametrem niż dotychczas. Jeśli rozważałeś inwestycję w odnawialne źródła energii, to otrzymasz do tego dodatkową motywację. Sprawdź, jak zmieniły się przepisy i co oznacza nowy standard WT 2021.

Nowa jakość w płaskim dachu

Nowa jakość w płaskim dachu Nowa jakość w płaskim dachu

Oferta okien do płaskiego dachu VELUX to szeroki wybór wariantów oraz dodatkowego wyposażenia. Okna pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość,...

Oferta okien do płaskiego dachu VELUX to szeroki wybór wariantów oraz dodatkowego wyposażenia. Okna pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość, izolacyjność oraz estetykę, dopasowaną do potrzeb domowników.

Dlaczego warto ocieplać dom?

Dlaczego warto ocieplać dom? Dlaczego warto ocieplać dom?

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie...

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Budowa i wykończenie domu/mieszkania z merXu

Budowa i wykończenie domu/mieszkania z merXu Budowa i wykończenie domu/mieszkania z merXu

Uruchomiona niedawno platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Poznaj funkcjonalności merXu i zobacz, jak łatwe może być prowadzenie...

Uruchomiona niedawno platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Poznaj funkcjonalności merXu i zobacz, jak łatwe może być prowadzenie biznesu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.

CLEVER CONTROL. Inteligentne sterowanie

CLEVER CONTROL. Inteligentne sterowanie CLEVER CONTROL. Inteligentne sterowanie

Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdzają, że prawidłowo dobrane i zamontowane kurtyny powietrzne są wysoce skuteczne. Chronią cenną energię cieplną pozwalając zaoszczędzić nawet 80% energii...

Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdzają, że prawidłowo dobrane i zamontowane kurtyny powietrzne są wysoce skuteczne. Chronią cenną energię cieplną pozwalając zaoszczędzić nawet 80% energii przy jednoczesnej ochronie klimatu wewnętrznego i zwiększeniu komfortu ludzi.

Pomiar szczelności powietrznej budynków, badania akustyczne czy badania termowizyjne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Pomiar szczelności powietrznej budynków, badania akustyczne czy badania termowizyjne – kiedy warto się na nie zdecydować? Pomiar szczelności powietrznej budynków, badania akustyczne czy badania termowizyjne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Hałas, przeciągi, niskie temperatury w danym budynku – to wbrew pozorom problemy, z którymi boryka się wielu Polaków. Można im jednak zaradzić, a kluczem do tego jest właściwe zdiagnozowanie problemu –...

Hałas, przeciągi, niskie temperatury w danym budynku – to wbrew pozorom problemy, z którymi boryka się wielu Polaków. Można im jednak zaradzić, a kluczem do tego jest właściwe zdiagnozowanie problemu – to właśnie dlatego warto zdecydować się na badanie termowizyjne, badanie akustyczne czy pomiar szczelności danego budynku.

Nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego na 2021 rok

Nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego na 2021 rok Nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego na 2021 rok

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będą nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego. Aktualizacja przepisów dotyczy energochłonności nowych i remontowanych budynków. Jest to kolejna wersja...

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będą nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego. Aktualizacja przepisów dotyczy energochłonności nowych i remontowanych budynków. Jest to kolejna wersja Wytycznych Technicznych, jaka jest wprowadzana, po 4 latach obowiązywania przepisów WT 2017.

Jak dobrać odpowiedni napęd do okna?

Jak dobrać odpowiedni napęd do okna? Jak dobrać odpowiedni napęd do okna?

Napędy okienne najczęściej spotykamy tam, gdzie ich zastosowanie jest podyktowane przepisami, czyli w oknach czy klapach oddymiających. Niewiele osób wie, że automatykę okienną z powodzeniem możemy zastosować...

Napędy okienne najczęściej spotykamy tam, gdzie ich zastosowanie jest podyktowane przepisami, czyli w oknach czy klapach oddymiających. Niewiele osób wie, że automatykę okienną z powodzeniem możemy zastosować we własnym domu lub w innej przestrzeni, w której chcemy usprawnić pracę okien. Mogą to być także okna trudno dostępne, umiejscowione zbyt wysoko, aby otwierać je za pomocą tradycyjnej klamki.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.