EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

AlchiPolska Sp. z o.o. | 2023-05-15
Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Tarasy i balkony to zwykle ulubione miejsca wypoczynku w ciepłe dni. Ich powierzchnia jest jednak stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. A najbardziej zagrażają im intensywne opady atmosferyczne i zmiany temperatur. Dlatego niezbędnym warunkiem długiej żywotności tarasów i balkonów jest zastosowanie hydroizolacji odpornej na różne warunki zewnętrzne.

treść sponsorowana

Sukces gwarantuje jedynie wybór profesjonalnych materiałów

Aby zapobiec dotkliwym i kosztownym skutkom szybkiej korozji płyty tarasu czy balkonu, zawsze powinno się ją zabezpieczyć warstwą hydroizolacji – niezależnie od sposobu wykończenia powierzchni. Jeśli jej zabraknie lub zastosowany materiał okaże się nieskuteczny, szybko pojawi się zawilgocenie płyty tarasowej oraz przecieki do pomieszczeń znajdujących się niżej.

Do hydroizolacji tarasów i balkonów fachowcy polecają żywice poliuretanowe w płynie, które – po prawidłowym naniesieniu – szczelnie otulają płyty, tworząc jednorodną, elastyczną membranę. Zapobiega ona przenikaniu wody w głąb płyty, a także uszkodzeniom warstwy wykończeniowej (np. wybrzuszeniom i odpadaniu płytek).

Takim nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest system tarasowy Hyperdesmo® firmy ALCHIMICA.

Początki firmy sięgają 1982 r., gdy grupa pracowników naukowych, specjalizujących się w dziedzinie polimerów, postanowiła opracować recepturę systemu i procesu chemicznego (polimeryzację) płynnych membran poliuretanowych. I tak już od ponad 35 lat Alchimica nieprzerwanie doskonali produkty systemu Hyperdesmo®.

Obecnie Alchimica należy do nielicznej grupy producentów systemów tarasowych i balkonowych całkowicie opartych na żywicach poliuretanowych.

Dlaczego hydroizolacja z żywic poliuretanowych?

Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, co sprawia, że pokrytą nim powierzchnię trudno uszkodzić. Nie ma też ryzyka powstania mikropęknięć. Dzięki takim cechom znakomicie chroni przed przeciekaniem wody i przedostawaniem się wilgoci.

Ponadto, żywica poliuretanowa odporna jest na działanie środków chemicznych oraz zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Nic więc dziwnego, że produkty z żywicą poliuretanową coraz chętniej są wykorzystywane przy budowie tarasów i balkonów ze względu na ich wyjątkową szczelność. A takim niezawodnym systemem tarasowym jest Hyperdesmo®, tworzący jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu, wykluczającą możliwość wnikania wody.

Jak wykonać hydroizolację tarasu/balkonu?

Zadanie to jest stosunkowo proste, ale koniecznie trzeba przestrzegać wskazówek i zaleceń producenta. Do każdego produktu bowiem dołączona jest karta ze szczegółowymi danymi technicznymi, opisem składu chemicznego, zakresem zastosowań i sposobem jego aplikacji. Przed zakupem produktu warto więc dokładnie zapoznać się z tymi wszystkimi informacjami, a w razie niejasności zapytać sprzedawcę lub skontaktować się ze specjalistami w firmie Alchimica.

Podstawową zasadą zawsze jest dostosowanie hydroizolacji tarasu/balkonu do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa jest ich powierzchnia, tym bardziej elastyczne powinny być użyte materiały. Ponadto, taras na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej wolnej przestrzeni między jego konstrukcją a podłożem, z powodu konieczności ochrony przed wodą gruntową.

Natomiast w sytuacji, gdy taras stanowi zadaszenie dla znajdujących się pod nim pomieszczeń, niezbędna jest izolacja termiczna płyty stropowej. Tak umiejscowiony taras spełnia bowiem funkcję dachu i wymaga odpowiedniego docieplenia, aby nie uciekało przez niego ciepło. Dowiedz się więcej >>

Pierwsza czynność przy budowie tarasu/balkonu to zagruntowanie podłoża odpowiednim preparatem. Grunt bowiem ma przygotować powierzchnię do aplikacji membrany i należy go dobrać do typu podłoża (w tarasach naziemnych np. niezbędna będzie wylewka).

Kolejna czynność to naniesienie na zagruntowane podłoże jednej lub dwóch warstw membrany z żywicy poliuretanowej Hyperdesmo®. Można to zrobić za pomocą pędzla, wałka, a na większych powierzchniach natryskiem. Ważne jednak, aby cała powierzchnia była równomiernie i dokładnie pokryta.

Do wykończenia tarasu/balkonu firma Alchimica oferuje trzy dekoracyjne rodzaje preparatów Hyperdesmo® o nazwach: Kamienny dywan, Kwarcowy dywan i Płatki dekoracyjne, występujące w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i o rożnym stopniu antypoślizgowości.

  • Kamienny dywan – posadzka na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego, związanego alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Kwarcowy dywan – posadzka na bazie barwionego kruszywa kwarcowego, związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Płatki dekoracyjne – gładka posadzka z dekoracyjnymi płatkami; z połyskiem (Hyperdesmo-T) lub matowa (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Floreh Floreh, 03.12.2022r., 04:46:30 ciekawym rozwiązaniem są te dekoracyjne preparaty

Powiązane

AlchiPolska Sp. z o.o. Alchimica na targach BUDMA 2023

Alchimica na targach BUDMA 2023 Alchimica na targach BUDMA 2023

Masz problem z przeciekającym lub zniszczonym dachem? Chcesz poznać nowoczesne rozwiązania do uszczelniania wyeksploatowanych pokryć dachowych? Warto odwiedzić firmę Alchimica na targach BUDMA 2023!

Masz problem z przeciekającym lub zniszczonym dachem? Chcesz poznać nowoczesne rozwiązania do uszczelniania wyeksploatowanych pokryć dachowych? Warto odwiedzić firmę Alchimica na targach BUDMA 2023!

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610 Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

Najnowsze produkty i technologie

V-TAC Poland Sp. z o.o. Idealny sposób na doświetlenie ogrodu przez cały rok – ledowe rozwiązania od V-TAC

Idealny sposób na doświetlenie ogrodu przez cały rok – ledowe rozwiązania od V-TAC Idealny sposób na doświetlenie ogrodu przez cały rok – ledowe rozwiązania od V-TAC

Ogród to miejsce, w którym możemy cieszyć się świeżym powietrzem, relaksować się i spędzać czas na świeżym powietrzu. Niezależnie od pory roku, oświetlenie jest kluczowym elementem, który może uczynić...

Ogród to miejsce, w którym możemy cieszyć się świeżym powietrzem, relaksować się i spędzać czas na świeżym powietrzu. Niezależnie od pory roku, oświetlenie jest kluczowym elementem, który może uczynić nasz ogród jeszcze bardziej urokliwym. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa oświetlenie ledowe, które nie tylko nadaje ogrodowi wyjątkowy urok, ale także ma wiele zalet, takich jak oszczędność energii i przyjazność dla środowiska.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Czy można kupić dobrą i lekką pilarkę elektryczną?

Czy można kupić dobrą i lekką pilarkę elektryczną? Czy można kupić dobrą i lekką pilarkę elektryczną?

Elektryczne pilarki łańcuchowe stają się coraz bardziej pożądanym sprzętem, którego zalety doceniają zarówno profesjonaliści, jak i ogrodowi majsterkowicze. W porównaniu do benzynowych odpowiedników są...

Elektryczne pilarki łańcuchowe stają się coraz bardziej pożądanym sprzętem, którego zalety doceniają zarówno profesjonaliści, jak i ogrodowi majsterkowicze. W porównaniu do benzynowych odpowiedników są znacznie łatwiejsze w obsłudze, cichsze, a także nie emitują żadnych szkodliwych spalin. Ważne jest jednak, by zakupić dobre urządzenie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią pilarkę elektryczną, i poznaj polecane przez fachowców modele.

Rosenberg Polska sp. z o.o. Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

Niezawodny system wentylacji ECFanGrid Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

Nobless Polska Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy...

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo nałożyć olej na taras, zapewniając mu optymalną ochronę.

De Dietrich Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

KFA Armatura Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Obalamy mity o grzejniku aluminiowym Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, wciąż krąży wokół nich wiele mitów oraz...

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, wciąż krąży wokół nich wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.