EkspertBudowlany.pl

Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

AlchiPolska Sp. z o.o. | 2022-05-17
Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Tarasy i balkony to zwykle ulubione miejsca wypoczynku w ciepłe dni. Ich powierzchnia jest jednak stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. A najbardziej zagrażają im intensywne opady atmosferyczne i zmiany temperatur. Dlatego niezbędnym warunkiem długiej żywotności tarasów i balkonów jest zastosowanie hydroizolacji odpornej na różne warunki zewnętrzne.

treść sponsorowana

Sukces gwarantuje jedynie wybór profesjonalnych materiałów

Aby zapobiec dotkliwym i kosztownym skutkom szybkiej korozji płyty tarasu czy balkonu, zawsze powinno się ją zabezpieczyć warstwą hydroizolacji – niezależnie od sposobu wykończenia powierzchni. Jeśli jej zabraknie lub zastosowany materiał okaże się nieskuteczny, szybko pojawi się zawilgocenie płyty tarasowej oraz przecieki do pomieszczeń znajdujących się niżej.

Do hydroizolacji tarasów i balkonów fachowcy polecają żywice poliuretanowe w płynie, które – po prawidłowym naniesieniu – szczelnie otulają płyty, tworząc jednorodną, elastyczną membranę. Zapobiega ona przenikaniu wody w głąb płyty, a także uszkodzeniom warstwy wykończeniowej (np. wybrzuszeniom i odpadaniu płytek).

Takim nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest system tarasowy Hyperdesmo® firmy ALCHIMICA.

Początki firmy sięgają 1982 r., gdy grupa pracowników naukowych, specjalizujących się w dziedzinie polimerów, postanowiła opracować recepturę systemu i procesu chemicznego (polimeryzację) płynnych membran poliuretanowych. I tak już od ponad 35 lat Alchimica nieprzerwanie doskonali produkty systemu Hyperdesmo®.

Obecnie Alchimica należy do nielicznej grupy producentów systemów tarasowych i balkonowych całkowicie opartych na żywicach poliuretanowych.

Dlaczego hydroizolacja z żywic poliuretanowych?

Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, co sprawia, że pokrytą nim powierzchnię trudno uszkodzić. Nie ma też ryzyka powstania mikropęknięć. Dzięki takim cechom znakomicie chroni przed przeciekaniem wody i przedostawaniem się wilgoci.

Ponadto, żywica poliuretanowa odporna jest na działanie środków chemicznych oraz zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Nic więc dziwnego, że produkty z żywicą poliuretanową coraz chętniej są wykorzystywane przy budowie tarasów i balkonów ze względu na ich wyjątkową szczelność. A takim niezawodnym systemem tarasowym jest Hyperdesmo®, tworzący jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu, wykluczającą możliwość wnikania wody.

Jak wykonać hydroizolację tarasu/balkonu?

Zadanie to jest stosunkowo proste, ale koniecznie trzeba przestrzegać wskazówek i zaleceń producenta. Do każdego produktu bowiem dołączona jest karta ze szczegółowymi danymi technicznymi, opisem składu chemicznego, zakresem zastosowań i sposobem jego aplikacji. Przed zakupem produktu warto więc dokładnie zapoznać się z tymi wszystkimi informacjami, a w razie niejasności zapytać sprzedawcę lub skontaktować się ze specjalistami w firmie Alchimica.

Podstawową zasadą zawsze jest dostosowanie hydroizolacji tarasu/balkonu do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa jest ich powierzchnia, tym bardziej elastyczne powinny być użyte materiały. Ponadto, taras na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej wolnej przestrzeni między jego konstrukcją a podłożem, z powodu konieczności ochrony przed wodą gruntową.

Natomiast w sytuacji, gdy taras stanowi zadaszenie dla znajdujących się pod nim pomieszczeń, niezbędna jest izolacja termiczna płyty stropowej. Tak umiejscowiony taras spełnia bowiem funkcję dachu i wymaga odpowiedniego docieplenia, aby nie uciekało przez niego ciepło. Dowiedz się więcej >>

Pierwsza czynność przy budowie tarasu/balkonu to zagruntowanie podłoża odpowiednim preparatem. Grunt bowiem ma przygotować powierzchnię do aplikacji membrany i należy go dobrać do typu podłoża (w tarasach naziemnych np. niezbędna będzie wylewka).

Kolejna czynność to naniesienie na zagruntowane podłoże jednej lub dwóch warstw membrany z żywicy poliuretanowej Hyperdesmo®. Można to zrobić za pomocą pędzla, wałka, a na większych powierzchniach natryskiem. Ważne jednak, aby cała powierzchnia była równomiernie i dokładnie pokryta.

Do wykończenia tarasu/balkonu firma Alchimica oferuje trzy dekoracyjne rodzaje preparatów Hyperdesmo® o nazwach: Kamienny dywan, Kwarcowy dywan i Płatki dekoracyjne, występujące w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i o rożnym stopniu antypoślizgowości.

  • Kamienny dywan – posadzka na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego, związanego alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Kwarcowy dywan – posadzka na bazie barwionego kruszywa kwarcowego, związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Płatki dekoracyjne – gładka posadzka z dekoracyjnymi płatkami; z połyskiem (Hyperdesmo-T) lub matowa (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610 Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA

AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

Najnowsze produkty i technologie

Sika Poland sp. z o.o. Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego

Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego

Remont czy nowa budowa inwestycja budowlana to długotrwały proces. W pierwszym kroku wiele miesięcy zabiera uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, czasem też decyzje dotyczące materiałów i stylu wykończenia...

Remont czy nowa budowa inwestycja budowlana to długotrwały proces. W pierwszym kroku wiele miesięcy zabiera uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, czasem też decyzje dotyczące materiałów i stylu wykończenia mogą wydłużyć ten czas. Następnie, o czym mówią raporty, najtrudniejsze dla inwestorów jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, co może potrwać kolejne długie tygodnie. Jednak nawet jeśli uda się możliwie szybko wybrać ekipę, należy liczyć się z tym, że nie wejdzie na budowę z dnia na dzień.

TESTO Nie ma innej alternatywy... w zakresie pomiarów na systemach grzewczych i pompach ciepła

Nie ma innej alternatywy... w zakresie pomiarów na systemach grzewczych i pompach ciepła Nie ma innej alternatywy... w zakresie pomiarów na systemach grzewczych i pompach ciepła

Nowy analizator spalin testo 300 NEXT LEVEL i nowa seria detektorów nieszczelności gazowych testo 316 oferują wyjątkową wydajność.

Nowy analizator spalin testo 300 NEXT LEVEL i nowa seria detektorów nieszczelności gazowych testo 316 oferują wyjątkową wydajność.

POLIFARB-ŁÓDŹ Bezpieczny dach to dach zabezpieczony przez wpływem czynników zewnętrznych

Bezpieczny dach to dach zabezpieczony przez wpływem czynników zewnętrznych Bezpieczny dach to dach zabezpieczony przez wpływem czynników zewnętrznych

Planując budowę każdego domu, trzeba dobrze przemyśleć, jaki dach powinien być jego zwieńczeniem. Jest to jeden z najbardziej wymagających elementów konstrukcyjnych budynku, jeżeli chodzi o estetykę, ale...

Planując budowę każdego domu, trzeba dobrze przemyśleć, jaki dach powinien być jego zwieńczeniem. Jest to jeden z najbardziej wymagających elementów konstrukcyjnych budynku, jeżeli chodzi o estetykę, ale także pod kątem trwałości oraz bezpieczeństwa.

Grupa Topex Czosnek ozdobny – najważniejsze informacje na jego temat!

Czosnek ozdobny – najważniejsze informacje na jego temat! Czosnek ozdobny – najważniejsze informacje na jego temat!

Czosnek – ta nazwa kojarzy nam się niezaprzeczalnie z dorodnym warzywem, które dodatkowo posiada wiele wspaniałych właściwości, w tym mnóstwo zdrowotnych. Czosnek ozdobny to natomiast piękna dekoracja...

Czosnek – ta nazwa kojarzy nam się niezaprzeczalnie z dorodnym warzywem, które dodatkowo posiada wiele wspaniałych właściwości, w tym mnóstwo zdrowotnych. Czosnek ozdobny to natomiast piękna dekoracja ogrodowa. Kwitnie od maja do sierpnia, charakteryzuje się cudownymi fioletowymi kwiatami, nadaje się na rabaty i na skalniaki. Niektóre z odmian świetnie sprawdzą się w uprawie tarasowej czy balkonowej. Dowiedz się więcej o czosnku ozdobnym, a zapragniesz uprawiać tę roślinę jak tysiące innych ogrodników.

Glovex Jak wybrać rękawice robocze do konkretnej pracy?

Jak wybrać rękawice robocze do konkretnej pracy? Jak wybrać rękawice robocze do konkretnej pracy?

Rękawice robocze to nie tylko wymóg przepisów bhp, ale przede wszystkim skuteczna ochrona dłoni i rąk przed negatywnym wpływem czynników, z jakimi masz do czynienia, pracując w określonym środowisku. Innymi...

Rękawice robocze to nie tylko wymóg przepisów bhp, ale przede wszystkim skuteczna ochrona dłoni i rąk przed negatywnym wpływem czynników, z jakimi masz do czynienia, pracując w określonym środowisku. Innymi słowy, rękawice ochronne zabezpieczają skórę Twojej dłoni przed otarciami, poparzeniami i innymi urazami. Zapewne zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że na rynku jest szeroki wybór rękawic roboczych i każde przeznaczone są do pracy w innych warunkach. Zatem jak je wybrać? Jak zadbać o dłonie i...

KOESTER Polska Sp. z o.o. KÖSTER Bauchemie AG – producent membran z tworzyw sztucznych do krycia dachów płaskich oraz hydroizolacji balkonów i tarasów

KÖSTER Bauchemie AG – producent membran z tworzyw sztucznych do krycia dachów płaskich oraz hydroizolacji balkonów i tarasów KÖSTER Bauchemie AG – producent membran z tworzyw sztucznych do krycia dachów płaskich oraz hydroizolacji balkonów i tarasów

KÖSTER BAUCHEMIE AG rozwija i produkuje materiały do hydroizolacji, ochrony i uszczelniania budowli. Skutkiem zebranych doświadczeń w produkcji, jak i wykonawstwie oraz najwyższej jakości wyrobów, pokrycia...

KÖSTER BAUCHEMIE AG rozwija i produkuje materiały do hydroizolacji, ochrony i uszczelniania budowli. Skutkiem zebranych doświadczeń w produkcji, jak i wykonawstwie oraz najwyższej jakości wyrobów, pokrycia dachowe KÖSTER można znaleźć na budynkach i budowlach na całym świecie.

Lampoteka.pl sp. z o.o. Oprawy schodowe – kiedy stosować i jak wybrać?

Oprawy schodowe – kiedy stosować i jak wybrać? Oprawy schodowe – kiedy stosować i jak wybrać?

Oświetlenie schodów to jeden z najważniejszych punktów aranżacji wnętrza, wpływający na jego estetykę oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie opraw...

Oświetlenie schodów to jeden z najważniejszych punktów aranżacji wnętrza, wpływający na jego estetykę oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie opraw schodowych i na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania lub montażu.

Recticel Izolacje Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC

Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC Rozwiązania izolacyjne Recticel z certyfikatem PEFC

Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.

Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.

Recticel Izolacje Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych

Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych

Od początku tego roku obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące energooszczędności budownictwa.

Od początku tego roku obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące energooszczędności budownictwa.

Partnerzy

CIEKAWE STRONY

Ekspert Budowlany - zlecenia

Rekuperacja

Strefa Instalatora

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Pompy ciepła

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Pompa ciepła

O nas

Portal www.ekspertbudowlany.pl to portal o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej.

Interesujące publikacje znajdą tu przede wszystkim inwestorzy indywidualni. Są to i artykuły merytoryczne i zestawienia konkretnych produktów, pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Za naszym pośrednictwem uzyskają też Państwo szybką odpowiedź na pytanie, zwracając się do jednego z wielu ekspertów, z którymi współpracujemy.

Regulamin

Regulamin określa zasady korzystania z portalu www.ekspertbudowlany.pl.

Korzystanie z portalu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków ustanowionych przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655, NIP 1132860378, REGON 146393437 (zwana dalej Grupa MEDIUM) w postaci Regulaminu.
Przeczytaj regulamin

Prywatność

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz informacją o cookies

Nasze serwisy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.