EkspertBudowlany.pl

Niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

AlchiPolska Sp. z o.o. | 2022-05-17
Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Poznaj niezawodny system hydroizolacji tarasów i balkonów

Tarasy i balkony to zwykle ulubione miejsca wypoczynku w ciepłe dni. Ich powierzchnia jest jednak stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. A najbardziej zagrażają im intensywne opady atmosferyczne i zmiany temperatur. Dlatego niezbędnym warunkiem długiej żywotności tarasów i balkonów jest zastosowanie hydroizolacji odpornej na różne warunki zewnętrzne.

treść sponsorowana

Sukces gwarantuje jedynie wybór profesjonalnych materiałów

Aby zapobiec dotkliwym i kosztownym skutkom szybkiej korozji płyty tarasu czy balkonu, zawsze powinno się ją zabezpieczyć warstwą hydroizolacji – niezależnie od sposobu wykończenia powierzchni. Jeśli jej zabraknie lub zastosowany materiał okaże się nieskuteczny, szybko pojawi się zawilgocenie płyty tarasowej oraz przecieki do pomieszczeń znajdujących się niżej.

Do hydroizolacji tarasów i balkonów fachowcy polecają żywice poliuretanowe w płynie, które – po prawidłowym naniesieniu – szczelnie otulają płyty, tworząc jednorodną, elastyczną membranę. Zapobiega ona przenikaniu wody w głąb płyty, a także uszkodzeniom warstwy wykończeniowej (np. wybrzuszeniom i odpadaniu płytek).

Takim nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest system tarasowy Hyperdesmo® firmy ALCHIMICA.

Początki firmy sięgają 1982 r., gdy grupa pracowników naukowych, specjalizujących się w dziedzinie polimerów, postanowiła opracować recepturę systemu i procesu chemicznego (polimeryzację) płynnych membran poliuretanowych. I tak już od ponad 35 lat Alchimica nieprzerwanie doskonali produkty systemu Hyperdesmo®.

Obecnie Alchimica należy do nielicznej grupy producentów systemów tarasowych i balkonowych całkowicie opartych na żywicach poliuretanowych.

Dlaczego hydroizolacja z żywic poliuretanowych?

Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, co sprawia, że pokrytą nim powierzchnię trudno uszkodzić. Nie ma też ryzyka powstania mikropęknięć. Dzięki takim cechom znakomicie chroni przed przeciekaniem wody i przedostawaniem się wilgoci.

Ponadto, żywica poliuretanowa odporna jest na działanie środków chemicznych oraz zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Nic więc dziwnego, że produkty z żywicą poliuretanową coraz chętniej są wykorzystywane przy budowie tarasów i balkonów ze względu na ich wyjątkową szczelność. A takim niezawodnym systemem tarasowym jest Hyperdesmo®, tworzący jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu, wykluczającą możliwość wnikania wody.

Jak wykonać hydroizolację tarasu/balkonu?

Zadanie to jest stosunkowo proste, ale koniecznie trzeba przestrzegać wskazówek i zaleceń producenta. Do każdego produktu bowiem dołączona jest karta ze szczegółowymi danymi technicznymi, opisem składu chemicznego, zakresem zastosowań i sposobem jego aplikacji. Przed zakupem produktu warto więc dokładnie zapoznać się z tymi wszystkimi informacjami, a w razie niejasności zapytać sprzedawcę lub skontaktować się ze specjalistami w firmie Alchimica.

Podstawową zasadą zawsze jest dostosowanie hydroizolacji tarasu/balkonu do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa jest ich powierzchnia, tym bardziej elastyczne powinny być użyte materiały. Ponadto, taras na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej wolnej przestrzeni między jego konstrukcją a podłożem, z powodu konieczności ochrony przed wodą gruntową.

Natomiast w sytuacji, gdy taras stanowi zadaszenie dla znajdujących się pod nim pomieszczeń, niezbędna jest izolacja termiczna płyty stropowej. Tak umiejscowiony taras spełnia bowiem funkcję dachu i wymaga odpowiedniego docieplenia, aby nie uciekało przez niego ciepło. Dowiedz się więcej >>

Pierwsza czynność przy budowie tarasu/balkonu to zagruntowanie podłoża odpowiednim preparatem. Grunt bowiem ma przygotować powierzchnię do aplikacji membrany i należy go dobrać do typu podłoża (w tarasach naziemnych np. niezbędna będzie wylewka).

Kolejna czynność to naniesienie na zagruntowane podłoże jednej lub dwóch warstw membrany z żywicy poliuretanowej Hyperdesmo®. Można to zrobić za pomocą pędzla, wałka, a na większych powierzchniach natryskiem. Ważne jednak, aby cała powierzchnia była równomiernie i dokładnie pokryta.

Do wykończenia tarasu/balkonu firma Alchimica oferuje trzy dekoracyjne rodzaje preparatów Hyperdesmo® o nazwach: Kamienny dywan, Kwarcowy dywan i Płatki dekoracyjne, występujące w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i o rożnym stopniu antypoślizgowości.

  • Kamienny dywan – posadzka na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego, związanego alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Kwarcowy dywan – posadzka na bazie barwionego kruszywa kwarcowego, związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T.
  • Płatki dekoracyjne – gładka posadzka z dekoracyjnymi płatkami; z połyskiem (Hyperdesmo-T) lub matowa (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610 Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-A610

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Powłoka AQUASMART®-TC 2K FLOOR PROTECT

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®-T

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

Membrana poliuretanowa HYPERDESMO®

HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA

HYPERDESMO HAA

AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K

AQUASMART PU-2K

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

HYPERDESMO Cold Cure Polyurea 2K Zero

Wybrane dla Ciebie

Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody »

Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody » Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody »

Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? »

Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? » Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? »

Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? »

Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? » Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? »

Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? »

Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? » Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? »

Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak »

Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak » Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak »

Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? »

Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? » Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? »

Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu »

Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu » Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu »

Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego »

Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego » Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego »

Czym się różni styropian biały od grafitowego? »

Czym się różni styropian biały od grafitowego? » Czym się różni styropian biały od grafitowego? »

Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych »

Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych » Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych »

Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne »

Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne » Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne »

Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec »

Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec » Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec »

Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku »

Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku » Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku »

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem »

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem » Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem »

Które dodatki do czarnej łazienki? »

Które dodatki do czarnej łazienki? » Które dodatki do czarnej łazienki? »

Najnowsze produkty i technologie

direct.money.pl Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać?

Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać? Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać?

Kredyt hipoteczny na budowę domu jest dzisiaj jednym z najchętniej zaciąganych zobowiązań bankowych. Polacy uciekają z wielkich aglomeracji miejskich na rzecz mieszkania na przedmieściach albo terenach...

Kredyt hipoteczny na budowę domu jest dzisiaj jednym z najchętniej zaciąganych zobowiązań bankowych. Polacy uciekają z wielkich aglomeracji miejskich na rzecz mieszkania na przedmieściach albo terenach wiejskich.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to niezawodny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. Jego wydajność i skuteczność jednak w dużej mierze zależy od szczelności połączeń przewodów...

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to niezawodny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. Jego wydajność i skuteczność jednak w dużej mierze zależy od szczelności połączeń przewodów rozprowadzających powietrze do pomieszczeń.

RECTOR Polska Sp. z o.o. Dom jednorodzinny – czas na stropy

Dom jednorodzinny – czas na stropy Dom jednorodzinny – czas na stropy

Decyzja o wyborze rodzaju stropu podejmowana jest najczęściej przez projektantów, którzy biorą pod uwagę wiele czynników. Kwestie dotyczące parametrów konstrukcyjnych, akustycznych czy odporności ogniowej...

Decyzja o wyborze rodzaju stropu podejmowana jest najczęściej przez projektantów, którzy biorą pod uwagę wiele czynników. Kwestie dotyczące parametrów konstrukcyjnych, akustycznych czy odporności ogniowej są oczywiste i nie podlegają dyskusji, natomiast pozostałe aspekty są nie mniej istotne i mają duży wpływ na wybór stropu.

GERARD AHI Roofing Kft. Oddział w Polsce Sp. z o.o. | RTG Roof Tile Group Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Swiss Krono sp. z o.o. Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu

Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu

Nawet 100 tys. m3 drewna z lasu będzie można zastąpić surowcem wtórnym po uruchomieniu w zakładzie Swiss Krono w Żarach nowoczesnego węzła recyklingu drewna. Będzie tam trafiać już wstępnie oczyszczony,...

Nawet 100 tys. m3 drewna z lasu będzie można zastąpić surowcem wtórnym po uruchomieniu w zakładzie Swiss Krono w Żarach nowoczesnego węzła recyklingu drewna. Będzie tam trafiać już wstępnie oczyszczony, pozbawiony piasku czy gwoździ surowiec, z którego jedna z największych fabryk w Polsce wyprodukuje nowe płyty budowlane, meblowe czy podłogowe.

DIG-NET Sp. z o.o. sp. k. Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć? Salon z sypialnią – jak połączyć?

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da...

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da się, ale potrzeba odrobinę kreatywności i kilku sprytnych rozwiązań oraz funkcjonalnych mebli. Przekonajcie się sami!

Blachy Pruszyński Jak wybrać system rynnowy dla domu?

Jak wybrać system rynnowy dla domu? Jak wybrać system rynnowy dla domu?

System rynnowy, stanowiący część systemu odwadniającego, jest często traktowany przez inwestorów po macoszemu, choć niesłusznie. Dobrze dobrane orynnowanie jest niezbędnym elementem sprawnie działającego...

System rynnowy, stanowiący część systemu odwadniającego, jest często traktowany przez inwestorów po macoszemu, choć niesłusznie. Dobrze dobrane orynnowanie jest niezbędnym elementem sprawnie działającego domu, a dodatkowo może być jego dyskretną ozdobą. Co brać pod uwagę i kiedy najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie?

Modnie w Oknie Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon

Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon

Posiadasz taras, który w okresie wiosenno-letnim możesz zmienić na miejsce wypoczynku? Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić rozwiązanie, które sprawdza się świetnie w wielu...

Posiadasz taras, który w okresie wiosenno-letnim możesz zmienić na miejsce wypoczynku? Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić rozwiązanie, które sprawdza się świetnie w wielu lokalizacjach. Rolety screen na taras - dlaczego warto zainteresować się akurat tym typem osłony?

Norgips Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych

Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych

Realizując inwestycję budowlaną, chcemy używać sprawdzonych rozwiązań, które spełnią wymagania inwestora dotyczące użytkowania pomieszczeń. O wyborze rozwiązania decydować będzie głównie klasa odporności...

Realizując inwestycję budowlaną, chcemy używać sprawdzonych rozwiązań, które spełnią wymagania inwestora dotyczące użytkowania pomieszczeń. O wyborze rozwiązania decydować będzie głównie klasa odporności ogniowej przegrody. W łazienkach potrzebujemy rozwiązań odpornych na wilgoć, a w sypialniach odpowiedniego wyciszenia. Czasem zachodzi konieczność zamaskowania instalacji podstropowych. Może też powstać potrzeba „obniżenia” pomieszczenia w celu poprawy jego warunków termicznych, dzięki czemu można...

Partnerzy

CIEKAWE STRONY

Ekspert Budowlany - zlecenia

Rekuperacja

Strefa Instalatora

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

O nas

Portal www.ekspertbudowlany.pl to portal o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej.

Interesujące publikacje znajdą tu przede wszystkim inwestorzy indywidualni. Są to i artykuły merytoryczne i zestawienia konkretnych produktów, pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Za naszym pośrednictwem uzyskają też Państwo szybką odpowiedź na pytanie, zwracając się do jednego z wielu ekspertów, z którymi współpracujemy.

Regulamin

Regulamin określa zasady korzystania z portalu www.ekspertbudowlany.pl.

Korzystanie z portalu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków ustanowionych przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655, NIP 1132860378, REGON 146393437 (zwana dalej Grupa MEDIUM) w postaci Regulaminu.
Przeczytaj regulamin

Prywatność

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz informacją o cookies

Nasze serwisy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.