EkspertBudowlany.pl

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da się, ale potrzeba odrobinę kreatywności i kilku sprytnych rozwiązań oraz funkcjonalnych mebli. Przekonajcie się sami!

treść sponsorowana
  • Salon z sypialnią – jak to połączyć? Wbrew pozorom salon z sypialnią w jednym to często spotykane rozwiązanie, które da się wygodnie i funkcjonalnie rozplanować.
  • W małym salonie również można urządzić komfortową sypialnię rodziców. Wystarczy rozkładana kanapa o odpowiedniej szerokości z wygodną powierzchnią spania.
  • W pokoju dziennym można też umieścić klasyczne łóżko, a obie strefy symbolicznie od siebie oddzielić, np. za pomocą kotar, ścianki działowej lub mebli.

Jak zaaranżować salon z sypialnią?

Sposobów na urządzenie salonu z sypialnią jest wiele. Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie musicie sobie zadać podczas planowania aranżacji pokoju dziennego z sypialnią, dotyczy łóżka. Czy będziecie spać na rozkładanej kanapie, czy jednak zdecydujecie się na klasyczne sypialniane łóżko, a może na nowoczesny i funkcjonalny pólkotapczan?

Jeśli wybierzecie spanie na rozkładanej sofie, koniecznie zainwestujcie w model z wygodnymi materacami. Będziecie na nich przecież spać codziennie i musicie mieć gwarancję komfortowego odpoczynku. Zdecydowanie polecamy większe kanapy, np. narożniki w kształcie litery U lub L, które gwarantują dużą powierzchnię spania. Warto zwrócić też uwagę na głębokie pojemniki na pościel, które pomieszczą jak najwięcej. Dla kogo spanie na rozkładanej kanapie w salonie połączonym z sypialnią będzie najlepsze? Dla wszystkich, którzy posiadają małe salony, w których trzeba rozsądnie zaplanować każdy centymetr powierzchni. Ale też dla tych, którzy nie lubią, gdy wnętrze jest przytłoczone dużą ilością mebli.

Jeżeli jednak wysoki komfort nocnego odpoczynku jest dla Was najważniejszy i wybraliście klasyczne sypialniane łóżko, musicie pomyśleć o wydzieleniu stref i chociaż symbolicznym odgrodzeniu części sypialnianej od salonu. Jak to zrobić?

Można zastosować ażurowe przesłony wykonane z różnych materiałów lub tuż przy łóżku ustawić wysoki regał dwustronny (najlepiej taki od podłogi do sufitu), na którym poukładacie książki i dekoracje. Ciekawą opcją są też meblościanki, które oddzielają część sypialnianą od salonu. Możecie również postawić ściankę działową, która nie musi sięgać do sufitu (nie zmniejszy optycznie pomieszczenia).

Innym rozwiązaniem jest schowanie łózka za dekoracyjnym parawanem, np. płóciennym lub drewnianym. Obie strefy można też oddzielić dzięki długim zasłonom, zawieszonym np. na przysufitowych szynach. To rozwiązanie daje chyba najwięcej intymności, sprawia też, że nie musisz codziennie ścielić łóżka, jeśli nie masz na to czasu. Jednak uwaga – pokój z sypialnią, w którym stoi klasyczne łóżko, to opcja tylko do dużych salonów, w których nie musimy martwić się ograniczoną przestrzenią.

Jest jeszcze trzecia opcja – nowoczesny półkotapczan, czyli genialne, zamykane w szafie łóżko. Dzięki niemu w nocy w salonie znajduje się wygodne łóżko, a w ciągu dnia przestrzeń na salonowe aktywności dla całej rodziny. Otwieranie i zamykanie półkotapczanu jest banalnie proste dzięki pneumatycznym podnośnikom. Na dobrą sprawę łóżko wystarczy tylko delikatnie unieść, aby rama z materacem sama zamknęła się i zniknęła w ścianie. Ogromną zaletą jest też to, że pościel znika razem z łóżkiem, więc unikacie problemu z przechowywaniem kołdry i poduszek. Półkotapczan to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie – zarówno w małym salonie z sypialnią, jaki i przestronnym apartamencie.

Salon z sypialnią na poddaszu

Salon połączony z sypialnią da się również urządzić w pomieszczeniu pod skosami. Poddasza wyróżniają się przecież wyjątkową przytulnością i niepowtarzalnym klimatem. Aby funkcjonalnie zaaranżować salon z sypialnią na poddaszu, należy przede wszystkim mądrze rozmieścić meble, wykorzystując dostępne wysokie ściany. Do umieszczenia klasycznego łóżka warto wykorzystać przestrzeń, gdzie odległość między podłogą a sufitem jest niższa, ale wciąż wystarczająca do wygodnego wstawania. Strefę dzienną na aktywności całej rodziny najlepiej zaplanować w najwyższej części pomieszczenia. Przestrzeń pod samymi skosami to idealne miejsce na meble do przechowywania, np. w niskich szafkach, komodach czy niewysokich regałach.

Na poddaszu można też umieścić półkotapczan. Jeżeli nie macie ścian o pełnej wysokości (minimum 2,2 m) możecie zdecydować się na półkotapczan poziomy, który również jest bardzo funkcjonalny i pozwala zmieniać rolę pomieszczenia w ciągu dnia. Pólkotapczan poziomy można uzupełnić o praktyczne nadstawki z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Nowoczesny salon z sypialnią

Chyba każdy z nas chce, aby salon z sypialnią był elegancki, przytulny i nowocześnie urządzony. Jak osiągnąć taki efekt w pomieszczeniu, które łączy obie funkcje, zwłaszcza gdy jest to mały salon? Najważniejsza jest spójność i to na wielu poziomach.

Najlepiej nie mieszać ze sobą kompletnie różnych stylów – np. prowansalskiego w salonie i loftowego w części sypialnianej. Jeżeli decydujemy się na jeden klimat, wprowadźmy go konsekwentnie w obu strefach. Możemy oczywiście zastosować różne barwy i faktury – np. biel połączoną z czerwienią surowej cegły, ale róbmy to tak, aby jedno do drugiego pasowało. Podobna zasada dotyczy mebli. Komody, witryny i łóżko powinny być wykonane w podobnym stylu. A co z kolorami mebli? Wersje są dwie – albo decydujemy się na wszystkie meble o jednej barwie, albo wybieramy połączenie kontrastujących odcieni, np. białe meble w salonie i czarne łóżko w sypialni. To naprawdę dobrze wygląda, nawet w sypialni z salonem w bloku.

Urządzenie przytulnego salonu z sypialnią to niemałe wyzwanie, warto jednak je podjąć. Oczywiście nawet najlepiej zorganizowana strefa sypialniana w salonie nie będzie tym samym, co oddzielny pokój, ale stosując się do naszych wskazówek, można sprawić, że sypialnia połączona z salonem będzie jak najbardziej komfortowa, intymna i dyskretna. 

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody »

Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody » Wybierz płytę budowlaną i zgarnij nagrody »

Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? »

Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? » Lakierobejca czy impregnat – czego użyć? »

Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? »

Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? » Jak dobrze spoinować nawierzchnię brukową? »

Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? »

Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? » Gdzie znajdziesz niezawodne narzędzia? »

Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak »

Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak » Jeszcze łatwiejszy montaż i oszczędność czasu – zobacz jak »

Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? »

Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? » Szukasz ekologicznych rozwiązań dla Twojego domu? »

Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu »

Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu » Nowoczesne ogrodzenie współczesnego domu »

Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego »

Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego » Długotrwała termoizolacja dachu płaskiego »

Czym się różni styropian biały od grafitowego? »

Czym się różni styropian biały od grafitowego? » Czym się różni styropian biały od grafitowego? »

Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych »

Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych » Już jest! Nowa kolekcja instalacji łazienkowych »

Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne »

Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne » Armatura od zaufanego producenta i pełne wsparcie techniczne »

Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec »

Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec » Zalana piwnica? Sprawdź, jak temu zapobiec »

Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku »

Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku » Zabezpieczenie drewna na zewnątrz i w środku »

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem »

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem » Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę przed ulatniającym się gazem »

Które dodatki do czarnej łazienki? »

Które dodatki do czarnej łazienki? » Które dodatki do czarnej łazienki? »

Najnowsze produkty i technologie

direct.money.pl Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać?

Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać? Kredyt hipoteczny na budowę domu - jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać?

Kredyt hipoteczny na budowę domu jest dzisiaj jednym z najchętniej zaciąganych zobowiązań bankowych. Polacy uciekają z wielkich aglomeracji miejskich na rzecz mieszkania na przedmieściach albo terenach...

Kredyt hipoteczny na budowę domu jest dzisiaj jednym z najchętniej zaciąganych zobowiązań bankowych. Polacy uciekają z wielkich aglomeracji miejskich na rzecz mieszkania na przedmieściach albo terenach wiejskich.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Jak zapewnić szczelność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to niezawodny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. Jego wydajność i skuteczność jednak w dużej mierze zależy od szczelności połączeń przewodów...

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to niezawodny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. Jego wydajność i skuteczność jednak w dużej mierze zależy od szczelności połączeń przewodów rozprowadzających powietrze do pomieszczeń.

RECTOR Polska Sp. z o.o. Dom jednorodzinny – czas na stropy

Dom jednorodzinny – czas na stropy Dom jednorodzinny – czas na stropy

Decyzja o wyborze rodzaju stropu podejmowana jest najczęściej przez projektantów, którzy biorą pod uwagę wiele czynników. Kwestie dotyczące parametrów konstrukcyjnych, akustycznych czy odporności ogniowej...

Decyzja o wyborze rodzaju stropu podejmowana jest najczęściej przez projektantów, którzy biorą pod uwagę wiele czynników. Kwestie dotyczące parametrów konstrukcyjnych, akustycznych czy odporności ogniowej są oczywiste i nie podlegają dyskusji, natomiast pozostałe aspekty są nie mniej istotne i mają duży wpływ na wybór stropu.

GERARD AHI Roofing Kft. Oddział w Polsce Sp. z o.o. | RTG Roof Tile Group Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Swiss Krono sp. z o.o. Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu

Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu Swiss Krono działa na rzecz pozyskania do produkcji drewna z recyklingu

Nawet 100 tys. m3 drewna z lasu będzie można zastąpić surowcem wtórnym po uruchomieniu w zakładzie Swiss Krono w Żarach nowoczesnego węzła recyklingu drewna. Będzie tam trafiać już wstępnie oczyszczony,...

Nawet 100 tys. m3 drewna z lasu będzie można zastąpić surowcem wtórnym po uruchomieniu w zakładzie Swiss Krono w Żarach nowoczesnego węzła recyklingu drewna. Będzie tam trafiać już wstępnie oczyszczony, pozbawiony piasku czy gwoździ surowiec, z którego jedna z największych fabryk w Polsce wyprodukuje nowe płyty budowlane, meblowe czy podłogowe.

DIG-NET Sp. z o.o. sp. k. Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć? Salon z sypialnią – jak połączyć?

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da...

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da się, ale potrzeba odrobinę kreatywności i kilku sprytnych rozwiązań oraz funkcjonalnych mebli. Przekonajcie się sami!

Blachy Pruszyński Jak wybrać system rynnowy dla domu?

Jak wybrać system rynnowy dla domu? Jak wybrać system rynnowy dla domu?

System rynnowy, stanowiący część systemu odwadniającego, jest często traktowany przez inwestorów po macoszemu, choć niesłusznie. Dobrze dobrane orynnowanie jest niezbędnym elementem sprawnie działającego...

System rynnowy, stanowiący część systemu odwadniającego, jest często traktowany przez inwestorów po macoszemu, choć niesłusznie. Dobrze dobrane orynnowanie jest niezbędnym elementem sprawnie działającego domu, a dodatkowo może być jego dyskretną ozdobą. Co brać pod uwagę i kiedy najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie?

Modnie w Oknie Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon

Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon Rolety screen na taras. Urządź swój zewnętrzny salon

Posiadasz taras, który w okresie wiosenno-letnim możesz zmienić na miejsce wypoczynku? Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić rozwiązanie, które sprawdza się świetnie w wielu...

Posiadasz taras, który w okresie wiosenno-letnim możesz zmienić na miejsce wypoczynku? Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić rozwiązanie, które sprawdza się świetnie w wielu lokalizacjach. Rolety screen na taras - dlaczego warto zainteresować się akurat tym typem osłony?

Norgips Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych

Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych Jak prawidłowo dobrać i wykonać sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych

Realizując inwestycję budowlaną, chcemy używać sprawdzonych rozwiązań, które spełnią wymagania inwestora dotyczące użytkowania pomieszczeń. O wyborze rozwiązania decydować będzie głównie klasa odporności...

Realizując inwestycję budowlaną, chcemy używać sprawdzonych rozwiązań, które spełnią wymagania inwestora dotyczące użytkowania pomieszczeń. O wyborze rozwiązania decydować będzie głównie klasa odporności ogniowej przegrody. W łazienkach potrzebujemy rozwiązań odpornych na wilgoć, a w sypialniach odpowiedniego wyciszenia. Czasem zachodzi konieczność zamaskowania instalacji podstropowych. Może też powstać potrzeba „obniżenia” pomieszczenia w celu poprawy jego warunków termicznych, dzięki czemu można...

Partnerzy

CIEKAWE STRONY

Ekspert Budowlany - zlecenia

Rekuperacja

Strefa Instalatora

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

O nas

Portal www.ekspertbudowlany.pl to portal o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej.

Interesujące publikacje znajdą tu przede wszystkim inwestorzy indywidualni. Są to i artykuły merytoryczne i zestawienia konkretnych produktów, pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Za naszym pośrednictwem uzyskają też Państwo szybką odpowiedź na pytanie, zwracając się do jednego z wielu ekspertów, z którymi współpracujemy.

Regulamin

Regulamin określa zasady korzystania z portalu www.ekspertbudowlany.pl.

Korzystanie z portalu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków ustanowionych przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655, NIP 1132860378, REGON 146393437 (zwana dalej Grupa MEDIUM) w postaci Regulaminu.
Przeczytaj regulamin

Prywatność

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz informacją o cookies

Nasze serwisy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.