EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Salon z sypialnią – jak połączyć?

Jedno pomieszczenie i dwie funkcje do spełnienia – pokój dzienny dla całej rodziny i sypialnia dla dwojga. Czy da się to fajnie połączyć tak, aby było stylowo, przytulnie i wygodnie dla każdego? Tak, da się, ale potrzeba odrobinę kreatywności i kilku sprytnych rozwiązań oraz funkcjonalnych mebli. Przekonajcie się sami!

treść sponsorowana
  • Salon z sypialnią – jak to połączyć? Wbrew pozorom salon z sypialnią w jednym to często spotykane rozwiązanie, które da się wygodnie i funkcjonalnie rozplanować.
  • W małym salonie również można urządzić komfortową sypialnię rodziców. Wystarczy rozkładana kanapa o odpowiedniej szerokości z wygodną powierzchnią spania.
  • W pokoju dziennym można też umieścić klasyczne łóżko, a obie strefy symbolicznie od siebie oddzielić, np. za pomocą kotar, ścianki działowej lub mebli.

Jak zaaranżować salon z sypialnią?

Sposobów na urządzenie salonu z sypialnią jest wiele. Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie musicie sobie zadać podczas planowania aranżacji pokoju dziennego z sypialnią, dotyczy łóżka. Czy będziecie spać na rozkładanej kanapie, czy jednak zdecydujecie się na klasyczne sypialniane łóżko, a może na nowoczesny i funkcjonalny pólkotapczan?

Jeśli wybierzecie spanie na rozkładanej sofie, koniecznie zainwestujcie w model z wygodnymi materacami. Będziecie na nich przecież spać codziennie i musicie mieć gwarancję komfortowego odpoczynku. Zdecydowanie polecamy większe kanapy, np. narożniki w kształcie litery U lub L, które gwarantują dużą powierzchnię spania. Warto zwrócić też uwagę na głębokie pojemniki na pościel, które pomieszczą jak najwięcej. Dla kogo spanie na rozkładanej kanapie w salonie połączonym z sypialnią będzie najlepsze? Dla wszystkich, którzy posiadają małe salony, w których trzeba rozsądnie zaplanować każdy centymetr powierzchni. Ale też dla tych, którzy nie lubią, gdy wnętrze jest przytłoczone dużą ilością mebli.

Jeżeli jednak wysoki komfort nocnego odpoczynku jest dla Was najważniejszy i wybraliście klasyczne sypialniane łóżko, musicie pomyśleć o wydzieleniu stref i chociaż symbolicznym odgrodzeniu części sypialnianej od salonu. Jak to zrobić?

Można zastosować ażurowe przesłony wykonane z różnych materiałów lub tuż przy łóżku ustawić wysoki regał dwustronny (najlepiej taki od podłogi do sufitu), na którym poukładacie książki i dekoracje. Ciekawą opcją są też meblościanki, które oddzielają część sypialnianą od salonu. Możecie również postawić ściankę działową, która nie musi sięgać do sufitu (nie zmniejszy optycznie pomieszczenia).

Innym rozwiązaniem jest schowanie łózka za dekoracyjnym parawanem, np. płóciennym lub drewnianym. Obie strefy można też oddzielić dzięki długim zasłonom, zawieszonym np. na przysufitowych szynach. To rozwiązanie daje chyba najwięcej intymności, sprawia też, że nie musisz codziennie ścielić łóżka, jeśli nie masz na to czasu. Jednak uwaga – pokój z sypialnią, w którym stoi klasyczne łóżko, to opcja tylko do dużych salonów, w których nie musimy martwić się ograniczoną przestrzenią.

Jest jeszcze trzecia opcja – nowoczesny półkotapczan, czyli genialne, zamykane w szafie łóżko. Dzięki niemu w nocy w salonie znajduje się wygodne łóżko, a w ciągu dnia przestrzeń na salonowe aktywności dla całej rodziny. Otwieranie i zamykanie półkotapczanu jest banalnie proste dzięki pneumatycznym podnośnikom. Na dobrą sprawę łóżko wystarczy tylko delikatnie unieść, aby rama z materacem sama zamknęła się i zniknęła w ścianie. Ogromną zaletą jest też to, że pościel znika razem z łóżkiem, więc unikacie problemu z przechowywaniem kołdry i poduszek. Półkotapczan to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie – zarówno w małym salonie z sypialnią, jaki i przestronnym apartamencie.

Salon z sypialnią na poddaszu

Salon połączony z sypialnią da się również urządzić w pomieszczeniu pod skosami. Poddasza wyróżniają się przecież wyjątkową przytulnością i niepowtarzalnym klimatem. Aby funkcjonalnie zaaranżować salon z sypialnią na poddaszu, należy przede wszystkim mądrze rozmieścić meble, wykorzystując dostępne wysokie ściany. Do umieszczenia klasycznego łóżka warto wykorzystać przestrzeń, gdzie odległość między podłogą a sufitem jest niższa, ale wciąż wystarczająca do wygodnego wstawania. Strefę dzienną na aktywności całej rodziny najlepiej zaplanować w najwyższej części pomieszczenia. Przestrzeń pod samymi skosami to idealne miejsce na meble do przechowywania, np. w niskich szafkach, komodach czy niewysokich regałach.

Na poddaszu można też umieścić półkotapczan. Jeżeli nie macie ścian o pełnej wysokości (minimum 2,2 m) możecie zdecydować się na półkotapczan poziomy, który również jest bardzo funkcjonalny i pozwala zmieniać rolę pomieszczenia w ciągu dnia. Pólkotapczan poziomy można uzupełnić o praktyczne nadstawki z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Nowoczesny salon z sypialnią

Chyba każdy z nas chce, aby salon z sypialnią był elegancki, przytulny i nowocześnie urządzony. Jak osiągnąć taki efekt w pomieszczeniu, które łączy obie funkcje, zwłaszcza gdy jest to mały salon? Najważniejsza jest spójność i to na wielu poziomach.

Najlepiej nie mieszać ze sobą kompletnie różnych stylów – np. prowansalskiego w salonie i loftowego w części sypialnianej. Jeżeli decydujemy się na jeden klimat, wprowadźmy go konsekwentnie w obu strefach. Możemy oczywiście zastosować różne barwy i faktury – np. biel połączoną z czerwienią surowej cegły, ale róbmy to tak, aby jedno do drugiego pasowało. Podobna zasada dotyczy mebli. Komody, witryny i łóżko powinny być wykonane w podobnym stylu. A co z kolorami mebli? Wersje są dwie – albo decydujemy się na wszystkie meble o jednej barwie, albo wybieramy połączenie kontrastujących odcieni, np. białe meble w salonie i czarne łóżko w sypialni. To naprawdę dobrze wygląda, nawet w sypialni z salonem w bloku.

Urządzenie przytulnego salonu z sypialnią to niemałe wyzwanie, warto jednak je podjąć. Oczywiście nawet najlepiej zorganizowana strefa sypialniana w salonie nie będzie tym samym, co oddzielny pokój, ale stosując się do naszych wskazówek, można sprawić, że sypialnia połączona z salonem będzie jak najbardziej komfortowa, intymna i dyskretna. 

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała...

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała akcję online „e-Targi 2024”. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie codziennej pracy instalatorów i przyniesieniem im dodatkowych zysków.

KRISPOL Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISPOL Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISPOL Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest...

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

Rigips Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy

Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy

W swoich codziennych pracach remontowo-wykończeniowych stawiasz na jakość, precyzję, wygodę, a przede wszystkim trwałość? Jeżeli regularnie odpowiadasz chociażby za przygotowywanie ścian i sufitów, z pewnością...

W swoich codziennych pracach remontowo-wykończeniowych stawiasz na jakość, precyzję, wygodę, a przede wszystkim trwałość? Jeżeli regularnie odpowiadasz chociażby za przygotowywanie ścian i sufitów, z pewnością doceniasz zalety, jakie niesie ze sobą korzystanie z gotowych mas szpachlowych.

KRISPOL Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta? Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można...

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można uprościć, jednym z takich rozwiązań jest wybór kompletu stolarki okienno-drzwiowej od jednego producenta. Sprawdź, dlaczego warto.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.