EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Zmiękczacze wody – dom bez kamienia, dom bez problemów

Technika Wody | 2024-02-27
Zmiękczacze wody – dom bez kamienia, dom bez problemów, fot. Technika Wody

Zmiękczacze wody – dom bez kamienia, dom bez problemów, fot. Technika Wody

Twarda woda stanowi wyzwanie dla większości gospodarstw domowych w Polsce, prowadząc do poważnych konsekwencji dla sprzętu AGD, instalacji c.o. oraz zdrowia skóry i włosów. Dodatkowo, wpływa negatywnie na smak herbaty i kawy, sprawia trudności w praniu ubrań oraz powoduje uciążliwe do usunięcia żółtawe naloty na armaturze, wannie czy na szybie prysznicowej.

treść sponsorowana

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu – zmiękczacze wody. Centralne zmiękczacze, takie jak model Water Technic, dystrybuowane przez polską renomowaną firmę Technika Wody, są idealnym rozwiązaniem. Montuje się je na rurze doprowadzającej wodę do domu, eliminując kamień i dostarczając miękką, czystą wodę, przyjazną dla skóry.

Zmiękczacze Water Technic z 12-letnią gwarancją

Water Technic to seria zmiękczaczy wody, ciesząca się uznaniem klientów ze względu na wydajność, trwałość i imponującą 10-letnią gwarancję. Łukasz Tabin, właściciel firmy Technika Wody, podkreśla pełną automatyzację pracy tych urządzeń oraz ich innowacyjne funkcje, takie jak alarm niskiego stanu soli czy tryb wakacyjny. 

„Dodatkowo, zabezpieczenia antyzalaniowe sprawiają, że są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu” – podsumowuje rozmówca.

Zmiękczacze wody działają na zasadzie wymiany jonowej, usuwając z wody związki magnezu i wapnia, odpowiedzialne za tworzenie się kamienia. W efekcie, miękka woda jest dostępna we wszystkich kranach w domu. Urządzenia Water Technic są bezobsługowe, a do ich efektywnej pracy potrzebna jest jedynie sól tabletkowa, dostępna w każdym markecie budowlanym. Sprawdź >>

Realne oszczędności dzięki miękkiej wodzie

Korzyści z montażu zmiękczacza wody są liczne. Przede wszystkim możemy pożegnać kamienne naloty na płytkach, prysznicu, wannie czy armaturze. Poprawia się jakość wody do picia i gotowania, a delikatniejsza woda korzystnie wpływa na skórę i włosy. Są też realne oszczędności. Niższe koszty wynikają z mniejszego zużycia detergentów, proszków, szamponu i mydła (w miękkiej wodzie wszystko bardziej się pieni), a także z redukcji awarii sprzętu AGD, co przedłuża ich żywotność.

Dostępne są także stacje uzdatniające wodę z własnego ujęcia – modele Water Technic OXY oraz Water Technic Pro Multi. Skutecznie usuwają one żelazo, mangan, amoniaki, zawiesiny oraz twardość wody.

Firma Technika Wody oferuje zmiękczacze w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 2000 zł za kompaktowe modele Water Technic. Dostępne są także kody rabatowe i promocje, umożliwiające jeszcze korzystniejsze zakupy. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.technikawody.pl oraz na sklep.technikawody.pl.

Co to jest i jak działa zmiękczacz wody?


Zmiękczacz wody to bezobsługowe urządzenie, którego celem jest wymiana znajdujących się w wodzie jonów magnezu i wapnia – odpowiadające za jej twardość – na jony sodu znajdujące się na specjalnym złożu żywicznym. Dla gospodarstwa domowego, w którym mieszka od 4 do 6 osób najczęściej zupełnie wystarczające są stacje o wielkości złoża między 20 a 30 litrów, na przykład w pełni automatyczny model Water Technic 26 z pełną 10-letnią gwarancją.

Dla poprawnego funkcjonowania, zmiękczacz wody co kilka dni (zależnie od twardości i zużycia wody) wywołuje proces automatycznej regeneracji złoża. W tym czasie jest ono przepłukiwane wodą i solanką (którą urządzenie samo wytwarza na bazie wsypywanej do zasobnika soli tabletkowej), nagromadzone jony magnezu i wapnia usuwane są do kanalizacji, a w ich miejsce na złożu znów pojawiają się jony sodu.

Zmiękczacz wody wpinamy do instalacji wodnej (nie ma znaczenie z jakiego materiału wykonane są rury) w okolicy wodomierzy lub w innym miejscu przed rozgałęzieniem instalacji na pomieszczenia czy urządzenia. W domach jednorodzinnych praktycznie zawsze jest możliwość zainstalowania centralnego zmiękczacza – może się to jedynie wiązać z drobnymi przeróbkami w instalacji, z którymi poradzi sobie każdy hydraulik.

Komentarze

Powiązane

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 50

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 50 Zmiękczacz wody Water Technic Superior 50

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 50

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 50

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 40

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 40 Zmiękczacz wody Water Technic Superior 40

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 40

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 40

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 30

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 30 Zmiękczacz wody Water Technic Superior 30

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 30

Zmiękczacz wody Water Technic Superior 30

Water Technic Pro Multi 42

Water Technic Pro Multi 42 Water Technic Pro Multi 42

Water Technic Pro Multi 42

Water Technic Pro Multi 42

Water Technic Pro Multi 28

Water Technic Pro Multi 28 Water Technic Pro Multi 28

Water Technic Pro Multi 28

Water Technic Pro Multi 28

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 50 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 50 Hybrid Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 50 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 50 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 50 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 32 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 32 Hybrid Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 32 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 32 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic Pro Carbon 32 Hybrid

Zmiękczacz wody Water Technic 32

Zmiękczacz wody Water Technic 32 Zmiękczacz wody Water Technic 32

Zmiękczacz wody Water Technic 32

Zmiękczacz wody Water Technic 32

Zmiękczacz wody Water Technic 26

Zmiękczacz wody Water Technic 26 Zmiękczacz wody Water Technic 26

Zmiękczacz wody Water Technic 26

Zmiękczacz wody Water Technic 26

Zmiękczacz wody Water Technic 20

Zmiękczacz wody Water Technic 20 Zmiękczacz wody Water Technic 20

Zmiękczacz wody Water Technic 20

Zmiękczacz wody Water Technic 20

Najnowsze produkty i technologie

STYROPMIN Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki...

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki na ogrzewanie motywują do podejmowania działań mających na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej w budynkach. Zatem, witaj termomodernizacjo!

HOMEKONCEPT Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady!

Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady! Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady!

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces...

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces ten rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej działki, poprzez dobór projektu domu, aż do finalnych prac wykończeniowych. Każdy etap ma istotny wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. W naszym przewodniku znajdziesz kompleksowe informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Płyty warstwowe Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż...

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż izolacyjnych płyt warstwowych marki Izopanel wraz z kompletnym systemem uzupełniającym.

sklep.dreame-polska.pl Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu?

Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu? Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu?

Posiadanie nawet skrawka zieleni przed domem jest dużym przywilejem. Oczywiście im większy jest ogród, tym więcej możliwości jego aranżacji, ale też więcej pracy. Jednak można zdecydować się na rozwiązanie,...

Posiadanie nawet skrawka zieleni przed domem jest dużym przywilejem. Oczywiście im większy jest ogród, tym więcej możliwości jego aranżacji, ale też więcej pracy. Jednak można zdecydować się na rozwiązanie, które sprawi, że będzie jej znacznie mniej. Warto wybrać robot koszący Roboticmower A1 od Dreame. Czym wyróżnia się to urządzenie?

Ekologia.pl Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania? Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania?

Wybór odpowiedniego materaca do spania powinien być świadomy i przemyślany, ponieważ wpłynie on na zdrowie i poranne samopoczucie przez kolejne lata. Na co zwracać szczególną uwagę i jakie parametry są...

Wybór odpowiedniego materaca do spania powinien być świadomy i przemyślany, ponieważ wpłynie on na zdrowie i poranne samopoczucie przez kolejne lata. Na co zwracać szczególną uwagę i jakie parametry są najistotniejsze? Przeczytaj poniższe wskazówki!

ECO Comfort Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku? Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej....

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej. Znaczący rozwój branży budowlanej oraz powiązane z nią rozwiązania instalacyjne sprawiły, że w ostatnich latach coraz większa liczba inwestorów budujących nowe nieruchomości mieszkalne lub modernizujących starsze obiekty podejmuje decyzję dotyczącą wykonania instalacji chłodniczej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.