EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

HOMEKONCEPT | 2024-05-15
Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych potrzeb, domy piętrowe oferują komfortowe i funkcjonalne rozwiązania dla rodzin, par, a także inwestorów szukających optymalnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy, zalety oraz możliwości domów piętrowych.

treść sponsorowana

Charakterystyka projektów domów piętrowych

Projekty domów piętrowych charakteryzują się przede wszystkim pełnowymiarowymi kondygnacjami, które pozwalają na wyraźne rozdzielenie strefy dziennej od nocnej, zapewniając jednocześnie większą prywatność i komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak dach płaski czy duże okna dachowe, domy te nie tylko wyglądają nowocześnie, ale również oferują efektywne wykorzystanie światła naturalnego.

Główne atuty nowoczesnych domów piętrowych

 1. Maksymalizacja powierzchni użytkowej przy ograniczonej powierzchni zabudowy
  • Projekty domów piętrowych pozwalają na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest nieocenione na wąskich działkach i tam, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące zabudowy.
 2. Poddasze użytkowe jako dodatkowa przestrzeń
  • Możliwość zaprojektowania poddasza użytkowego znacząco zwiększa funkcjonalność domu, oferując miejsce na dodatkowe pokoje, przestrzeń do pracy, czy nawet niezależne mieszkanie.
 3. Nowoczesny design i estetyka
  • Nowoczesne projekty domów piętrowych wyróżniają się wyjątkowym designem, łączącym nowoczesność z komfortem mieszkania.
 4. Energooszczędność i przyjazność dla środowiska
  • Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, najlepsze projekty domów piętrowych są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również energooszczędne i ekologiczne.
 5. Różnorodność projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb
  • W kolekcji projektów domów piętrowych każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od indywidualnych preferencji i wymagań, co sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla szerokiego grona odbiorców.
 6. Wykorzystanie przestrzeni na działkach z ograniczeniami
  • Projekty domów piętrowych są idealnym rozwiązaniem na działkach z ograniczeniami, takimi jak mała powierzchnia czy specyficzne warunki zabudowy, umożliwiając pełne wykorzystanie potencjału działki.
 7. Większe możliwości aranżacji wnętrz
  • Domy piętrowe oferują większe możliwości aranżacyjne, pozwalając na wyraźne oddzielenie strefy dziennej od nocnej, co przekłada się na wygodę i funkcjonalność użytkowania.

Podsumowując, nowoczesne projekty domów piętrowych oferują szereg korzyści, które czynią je atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących funkcjonalnego, estetycznie atrakcyjnego i energooszczędnego domu. Dzięki ich różnorodności, każdy może znaleźć projekt idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Kto powinien rozważyć budowę domu piętrowego?

Budowa domu piętrowego jest korzystna dla różnych grup osób, dzięki swojej uniwersalności i możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Oto kluczowe grupy, dla których projekty domów piętrowych mogą być szczególnie interesujące:

Rodziny wielopokoleniowe

 • Cenią sobie możliwość oddzielenia stref życiowych, zapewniając prywatność i niezależność poszczególnym pokoleniom.
 • Mogą skorzystać z dodatkowych przestrzeni, takich jak poddasze użytkowe, np. dla młodszych pokoleń lub jako przestrzeń dla gości.

Osoby pragnące maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń budowlaną

 • Doceniają optymalne zagospodarowanie nawet niedużej powierzchni zabudowy gruntu, co jest ważne na ograniczonych działkach.
 • Chcą zachować wolną przestrzeń wokół domu, np. dla ogrodu, nie rezygnując z przestronnego wnętrza.

Miłośnicy elastycznego planowania przestrzeni

 • Projekty domów piętrowych nowoczesnych oferują możliwość indywidualnego dostosowania domu do zmieniających się potrzeb i preferencji.
 • Poddasze użytkowe może służyć różnym celom, od dodatkowych sypialni, przez domowe biuro, aż po przestrzeń rekreacyjną.

Osoby szukające optymalnych rozwiązań pod kątem powierzchni i kosztów

 • Domy piętrowe pozwalają na lepsze wykorzystanie powierzchni działki, zwiększając powierzchnię użytkową przy mniejszej powierzchni zabudowy.
 • Możliwość obniżenia kosztów budowy domu przez zminimalizowanie potrzebnej powierzchni zabudowy, co jest korzystne szczególnie w kontekście budżetu.

Zainteresowani nowoczesnym designem i funkcjonalnością

 • Projekty domów piętrowych łączą nowoczesną estetykę z praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak efektywne wykorzystanie przestrzeni.
 • Domy piętrowe oferują nowoczesne rozwiązania, takie jak otwarte przestrzenie, duże przeszklenia czy energooszczędne technologie.

Podsumowując, budowa domu piętrowego jest doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie przemyślane wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność oraz możliwość dostosowania domu do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Dzięki swojej elastyczności, projekty domów piętrowych mogą zaspokoić oczekiwania szerokiej grupy odbiorców, od rodzin wielopokoleniowych, przez osoby ceniące nowoczesny design, aż po tych, którzy szukają optymalnych rozwiązań pod kątem powierzchni i kosztów.

Jaki projekt wybrać dla małej działki?

Wybierając projekt domu piętrowego na niewielką działkę, warto zwrócić uwagę na projekty z dachem płaskim lub kopertowym, które pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni pod dachem i są pozbawione skosów. Domy piętrowe z płaskim dachem oferują nowoczesny wygląd i są idealne do zabudowy miejskiej, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Co jest ważne w projektach domów piętrowych i na co zwrócić uwagę?

Gdy myślimy o domu piętrowym i jego projektowaniu, kluczowe jest zaplanowanie funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń, z uwzględnieniem takich aspektów jak naturalne oświetlenie, przepływ powietrza czy ergonomia użytkowania. Ważne jest również, aby projekt był dostosowany do warunków lokalnych, takich jak kierunek świata, nachylenie działki czy otoczenie.

Projekt domu piętrowego z dużymi przeszkleniami – przykład

HOMEKONCEPT 37 to nowoczesny dom piętrowy o powierzchni ponad 186 mkw, w którym główne skrzypce gra przestronna strefa dzienna zajmująca znaczną część parteru. Dzięki licznym przeszkleniom, pomieszczenia zlewają się z krajobrazem natury. Niewątpliwie jedną z zalet jest dwustanowiskowy garaż z dojściem do kotłowni i bezpośrednim wejściem do wnętrza domu. Garderoba znajdująca się przy wejściu do domu idealnie sprawdzi się w okresie zimowym, gdzie nakrycia wierzchnie powinny znaleźć swoje miejsce. Piętro zostało zaprojektowane jako strefa nocna. Trzy sypialnie to idealne rozwiązanie dla 4-osobowej rodziny. Dzięki dwóm łazienkom i garderobie komfort strefy sypialnianej został bez wątpienia zachowany. Dodatkowo zaprojektowano pomieszczenie przeznaczone na pralnię, która może posłużyć również jako garderoba. Design projektu HOMEKONCEPT 37 oraz jego powierzchnia sprawiają, że mieszkając w nim, można poczuć luksus w każdym tego słowa znaczeniu, począwszy od nowoczesnej elewacji wzbogaconej o efektowne belkowanie wokół, aż po doskonałą ergonomię pomieszczeń.  

Inwestycje w przypadku projektów domów piętrowych – czy są opłacalne?

Inwestycja w dom piętrowy często okazuje się być bardziej opłacalna niż w dom parterowy, głównie ze względu na lepsze wykorzystanie przestrzeni działki i możliwość uzyskania większej powierzchni użytkowej. Projekty domów piętrowych są również atrakcyjne z punktu widzenia wartości nieruchomości, ponieważ domy te są często postrzegane jako bardziej prestiżowe i funkcjonalne.

Projekt domu piętrowego – podsumowanie

Podsumowując, domy piętrowe oferują znakomite rozwiązania dla osób poszukujących funkcjonalnego i przestronnego miejsca do życia, które efektywnie wykorzystuje ograniczoną powierzchnię zabudowy gruntu. Projekty domów piętrowych nowoczesnych łączą w sobie estetykę z praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak poddasze użytkowe, co zwiększa ich atrakcyjność i wartość. Wybór projektu domu piętrowego umożliwia optymalne zagospodarowanie przestrzeni, oferując jednocześnie duże możliwości personalizacji i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z:
HOMEKONCEPT
projekty domów nowoczesnych
tel. +48 606 228 556
[email protected]

Komentarze

Powiązane

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

HOMEKONCEPT Budowa domu krok po kroku – najlepsze porady!

Budowa domu krok po kroku – najlepsze porady! Budowa domu krok po kroku – najlepsze porady!

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces...

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces ten ma kilka etapów – od wyboru odpowiedniej działki, poprzez dobór projektu domu, aż do finalnych prac wykończeniowych. Każdy ma istotny wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. W naszym przewodniku znajdziesz kompleksowe informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Wybrane dla Ciebie

V33 Polska sp. z o.o. Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian! Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego...

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku....

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe » Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

STYROPMIN Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać,...

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Owens Corning PAROC Polska Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian? Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć...

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć stan naszych ścian zewnętrznych. Prawidłowa konserwacja i naprawy są nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zabezpieczenia ważnych elementów konstrukcji przed postępującymi uszkodzeniami. W tym artykule przyjrzymy się, jak efektywnie ocenić zniszczenia oraz podjąć odpowiednie kroki,...

Paroc Panel System O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną? O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną...

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną budynku, ale też trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania poddasza użytkowego. Na etapie projektowania konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników, takich jak rodzaj materiału, jego właściwości, a także geometria dachu oraz sposób odprowadzania wilgoci. Skuteczna izolacja dachu skośnego...

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź? Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych...

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych potrzeb, domy piętrowe oferują komfortowe i funkcjonalne rozwiązania dla rodzin, par, a także inwestorów szukających optymalnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy, zalety oraz możliwości domów piętrowych.

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów....

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów. Szeroka półka cenowa wysokiej klasy urządzeń, nieskomplikowany montaż klimatyzacji w domu oraz wielofunkcyjność oferowanych przez branżę klimatyzacyjną modeli: to wszystko sprawia, że coraz częściej decydujemy się na instalację systemu klimatyzacji.

MyBed Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę....

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę. W obecnych czasach solidne łóżka tapicerowane, np. łóżka kontynentalne, młodzieżowe czy dziecięce, można z powodzeniem kupić w stacjonarnych salonach meblowych, ale o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka przez Internet. Znajdziemy tam z pewnością niejedno łóżko małżeńskie czy kontynentalne,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.