EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego

Sika Poland sp. z o.o. | 2022-09-30
Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego

Sikaflex®-118 Extreme Grab – szybki chwyt kleju montażowego

Remont czy nowa budowa inwestycja budowalana to długotrwały proces. W pierwszym kroku, wiele miesięcy zabiera uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, czasem sama decyzja dotycząca materiałów i stylu wykończenia może wydłużyć proces remontu. Następnie, o czym mówią raporty, najtrudniejsze dla inwestorów jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, co może potrwać kolejne długie tygodnie. Jednak nawet jeśli uda się możliwie szybko wybrać ekipę, należy liczyć się z tym, że nie wejdzie na budowę z dnia na dzień.

treść sponsorowana

Oczekiwanie na ten moment może trwać nawet do pół roku. Dlatego nie dziwi fakt, że właściciele, często biorą sprawy w swoje ręce i etap wykończenia domu wykonują samodzielnie. Zwykle dążą do tego, by minął on bezproblemowo i jak najszybciej. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak, jeśli postawimy na rozwiązania, które usprawniają pracę.

Błyskawiczne klejenie na każdej powierzchni

Wykańczając dom, należy mieć na uwadze, że niektóre powierzchnie będą wymagały łączenia z różnymi materiałami. Przy czym, jeśli do każdego typu materiału kupimy inny klej, z całą pewnością część produktów nie zostanie do końca wykorzystana. Dlatego najlepiej postawić na produkty uniwersalne. Wiodącym rozwiązaniem na rynku jest Sikaflex®-118 Extreme Grab. To błyskawiczny klej konstrukcyjny przeznaczony do większości typowych podłoży budowlanych, który może także zastępować wkręty lub gwoździe, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Sprawdź >>

sikaflex - klej montażowy

W związku z promocją kampanii kleju Sikaflex® -118 Extreme Grab, Sika Poland przygotowała specjalny konkurs z licznymi nagrodami.


Wejdź na grupę FB: Sika – Kleisz to? i dowiedz się więcej!

Sikaflex®-118 Extreme Grab stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki niemu można łączyć ze sobą wiele różnych rodzajów materiałów, takich jak beton, większość kamieni, ceramika, drewno, metale, szkło. Tym samym świetnie nadaje się do montażu okładzin ściennych, parapetów, luster czy profili lub listew. Jednym z jego najważniejszych parametrów jest bardzo wysoka przyczepność początkowa, dzięki której przyklejanie ciężkich przedmiotów prowadzi się bez konieczności zastosowania mocowań tymczasowych (za wyjątkiem sufitów, gdzie mocowania zawsze są potrzebne).

Oczywiście, aby proces klejenia był trwały, należy uważnie przeczytać zalecenia producenta. Zanim przystąpimy do nakładania kleju Sikaflex®-118 Extreme Grab, podłoże musi być czyste i suche, a odspajające się powłoki usunięte (poza tym w przypadku dużych obciążeń podłoże należy wcześniej zagruntować). W kolejnym kroku kartusz umieszczamy w pistolecie i dopasowujemy dyszę, a następnie, zgodnie z instrukcją, nakładamy klej. Końcowa wytrzymałość zostanie osiągnięta po całkowitym utwardzeniu, czyli po upływie od 24 do 48 godzin w temperaturze +23°C, w zależności od warunków otoczenia i grubości warstwy.

Nie wolno zapominać, że w etapie wykończenia domu kluczowy jest aspekt wizualny, dlatego producent kleju zadbał o to, by widoczne miejsca połączeń można było pokryć większością standardowych wodorozcieńczalnych systemów powłokowych. Przed rozpoczęciem malowania trzeba jednak wykonać próby i sprawdzić kompatybilność farby oraz kleju. Najlepsze efekty uzyskuje się, malując się w pełni utwardzony klej.
Trzeba uważać na nieelastyczne systemy malarskie, które mogą osłabiać elastyczność kleju i prowadzić do pękania warstwy farby.

Ekstremalne właściwości kleju

Klej Sikaflex®-118 Extreme Grab charakteryzuje się wysoką siłą początkową, tzw. „szybkim chwytem”. Szybki chwyt kleju uzyskuje się zazwyczaj poprzez zwiększenie lepkości produktu. Niestety, skutkuje to powstaniem produktów trudnych do wyciśnięcia. Innowacyjne podejście Sika polegało na utrzymaniu siły wytłaczania w zakresie, w którym można ją nadal stosować przy użyciu zwykłego pistoletu aplikacyjnego, a jednocześnie uzyskać bardzo wysoką siłę początkową, czyli „Extreme Grab”. Osiągnięto to dzięki dopasowanej kombinacji dodatków o niskiej lepkości i specjalnie dobranych środków tiksotropowych. W rezultacie powstał najlepszy w swojej klasie klej o chwycie początkowym i rozsądnej sile wyciskania.

Wszystkie właściwości Sikaflex®-118 Extreme Grab zawarte są w karcie informacyjnej produktu oraz karcie charakterystyki. Znajdziemy tam szczegółowe informacje dotyczące nie tylko stosowania, ale także składowania i usuwania oraz ekologii czy toksykologiczne. Sprawdź informacje >>

7 powodów, dla których warto stosować Sikaflex®-118 Extreme Grab

  • jeden klej łączący różne materiały
  • wygodny w obsłudze
  • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
  • ogranicza potrzebę użycia wkrętów czy gwoździ
  • pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
  • bardzo wysoka przyczepność początkowa
  • można go pomalować, więc nie będzie widoczny

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Sika Poland sp. z o.o. Sika Purform® – ulepszona technologia poliuretanowa

Sika Purform® – ulepszona technologia poliuretanowa Sika Purform® – ulepszona technologia poliuretanowa

Podczas projektowania obiektów budowlanych należy uwzględnić wiele warunków technicznych, jednym z nim jest szczelność. Obszarem szczególnie ważnym zapewniającym ten warunek są szczeliny, które wymagają...

Podczas projektowania obiektów budowlanych należy uwzględnić wiele warunków technicznych, jednym z nim jest szczelność. Obszarem szczególnie ważnym zapewniającym ten warunek są szczeliny, które wymagają użycia odpowiednich rozwiązań. W budownictwie do tego typu zastosowań popularne są uszczelniacze i kleje firmy Sika, oparte na technologii poliuretanowej. Koncern właśnie wprowadza na rynek nową generację poliuretanu – Purform®.

Sika Poland sp. z o.o. Płytki i mokre powierzchnie? Jest na to sposób!

Płytki i mokre powierzchnie? Jest na to sposób! Płytki i mokre powierzchnie? Jest na to sposób!

Łazienki, kuchnie, pralnie, tarasy czy baseny to powierzchnie poddawane działaniu wody i wilgoci. By ułożone na nich płytki służyły długo i nie dochodziło do uszkodzeń, trzeba zadbać zarówno o odpowiednie...

Łazienki, kuchnie, pralnie, tarasy czy baseny to powierzchnie poddawane działaniu wody i wilgoci. By ułożone na nich płytki służyły długo i nie dochodziło do uszkodzeń, trzeba zadbać zarówno o odpowiednie kleje, jak i o prawidłową hydroizolację, właściwie przygotować powierzchnię i zabezpieczyć ją przed wodą.

Sika Poland sp. z o.o. Balkon i taras na lata. Jak fachowo zabezpieczyć te trudne miejsca?

Balkon i taras na lata. Jak fachowo zabezpieczyć te trudne miejsca? Balkon i taras na lata. Jak fachowo zabezpieczyć te trudne miejsca?

Balkony i tarasy są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Destrukcyjnie wpływa na nie przede wszystkim woda. Fachowe wykończenie balkonów i tarasów oraz właściwa hydroizolacja...

Balkony i tarasy są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Destrukcyjnie wpływa na nie przede wszystkim woda. Fachowe wykończenie balkonów i tarasów oraz właściwa hydroizolacja warunkują trwałość i bezproblemowe ich użytkowanie. Równie ważne są w tym przypadku odpowiednio dobrane i zastosowane produkty chemii budowlanej.

Sika Poland sp. z o.o. Niezastąpione piany montażowe

Niezastąpione piany montażowe Niezastąpione piany montażowe

Żadna budowa ani jakikolwiek remont domu czy mieszkania nie mogą się obejść bez pian montażowych. Są one bowiem nieodzownym produktem stosowanym zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów amatorów....

Żadna budowa ani jakikolwiek remont domu czy mieszkania nie mogą się obejść bez pian montażowych. Są one bowiem nieodzownym produktem stosowanym zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów amatorów. Piany montażowe mają wiele zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Najnowsze produkty i technologie

Termofol Jak działa grzejnik konwektorowy?

Jak działa grzejnik konwektorowy? Jak działa grzejnik konwektorowy?

Wprowadzenie do technologii grzejników konwektorowych.

Wprowadzenie do technologii grzejników konwektorowych.

EcoComfort Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale...

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także przygotują ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), a latem posłużą do chłodzenia budynku.

Blachy Pruszyński Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową? Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

bankier.pl Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną? Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem...

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem atrakcyjnej oferty kredytu hipotecznego. Od czego zacząć poszukiwania? Na co zwracać przede wszystkim uwagę?

FAKRO Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować? Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się...

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku domów i mieszkań ze strychem. Poznaj właściwości i zalety schodów strychowych drewnianych i metalowych.

LEROY MERLIN Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca

Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca

Zarówno domowi majsterkowicze, jak i osoby zawodowo działające w branży remontowo-budowlanej docenią tak praktyczny prezent, jak skrzynka na narzędzia. Jednak, aby mieć pewność, że będzie to nie tylko...

Zarówno domowi majsterkowicze, jak i osoby zawodowo działające w branży remontowo-budowlanej docenią tak praktyczny prezent, jak skrzynka na narzędzia. Jednak, aby mieć pewność, że będzie to nie tylko przydatne, ale również wytrzymałe akcesorium, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.