EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Luty w ogrodzie - początek sezonu

Ogrodnik | 2018-02-08
Luty w ogrodzie Fot. Franciszek Rochowczyk

Luty w ogrodzie Fot. Franciszek Rochowczyk

Luty w ogrodzie to czas uśpienia w ogrodzie. Właściwie nic się nie dzieje, wszyscy mieszkańcy starają się przetrwać ten trudny czas.Mimo, tego własnie w lutym należy zacząć przygotowania do nowego sezonu w ogrodzie.

Zobacz także

Zamiana cali na cm: Jak dokładnie przeliczyć?

Zamiana cali na cm: Jak dokładnie przeliczyć? Zamiana cali na cm: Jak dokładnie przeliczyć?

W dzisiejszych czasach, gdy świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, często zdarza się, że musimy przeliczyć jednostki miary z jednego systemu na inny. Jednym z najczęstszych takich przypadków jest...

W dzisiejszych czasach, gdy świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, często zdarza się, że musimy przeliczyć jednostki miary z jednego systemu na inny. Jednym z najczęstszych takich przypadków jest konwersja cali na centymetry. Choć może się wydawać prosta, wymaga precyzji i dokładnych obliczeń. Dzisiaj przyjrzymy się temu procesowi bliżej i dowiemy się, jak dokładnie przeliczyć cal na cm.

Najlepsze rodzaje ścieżek w ogrodzie

Najlepsze rodzaje ścieżek w ogrodzie Najlepsze rodzaje ścieżek w ogrodzie

W ogrodach istnieje wiele rodzajów ścieżek, które nie tylko dodają estetyki, ale także spełniają praktyczne funkcje. W tym artykule omówimy najpopularniejsze rodzaje ścieżek ogrodowych, abyś mógł wybrać...

W ogrodach istnieje wiele rodzajów ścieżek, które nie tylko dodają estetyki, ale także spełniają praktyczne funkcje. W tym artykule omówimy najpopularniejsze rodzaje ścieżek ogrodowych, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego ogrodu.

Wykorzystanie betonu architektonicznego w projektowaniu ogrodów

Wykorzystanie betonu architektonicznego w projektowaniu ogrodów Wykorzystanie betonu architektonicznego w projektowaniu ogrodów

Beton architektoniczny to materiał, który od lat zyskuje coraz większą popularność w projektowaniu ogrodów. Jego wszechstronność, trwałość i estetyka sprawiają, że staje się on pierwszym wyborem dla wielu...

Beton architektoniczny to materiał, który od lat zyskuje coraz większą popularność w projektowaniu ogrodów. Jego wszechstronność, trwałość i estetyka sprawiają, że staje się on pierwszym wyborem dla wielu osób planujących urządzić swoje wymarzone miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu. W naszym artykule przybliżymy Ci różne sposoby wykorzystania betonu architektonicznego w aranżacji ogrodu oraz podpowiemy, dlaczego jest to doskonała opcja dla Twojej przestrzeni zielonej.

Obecny luty jest dość ciepły, jednak nalezy pamiętać, że to najzimniejszy miesiąc w roku, a przez to najtrudniejszy do przetrwania dla naszych roślin. Luty, a właściwie jego koniec to początek sezonu w ogrodzie. Pod koniec lutego zaczyna się sezon cięć, sadzonkowania, wysiewu pierwszych siewów roślin jednorocznych; kwiatów warzyw i ziół. Rośliny doniczkowe zimujące w pomieszczeniach kończą sen zimowy.  Jeżeli odpowiednia pogoda pozwoli rozpoczynamy w ogrodzie nawożenie i podlewanie roślin ogrodowych oraz prace pielęgnacyjne przy trawnikach.

Jakie prace wykonujemy w ogrodzie w lutym?

Dbamy by roślinom było ciepło

Głównym naszym zajęciem powinna być dbałość o osłony drzew i krzewów. Ważne jest to zwłaszcza wtedy gdy zima jest bezśnieżna i brak śniegowej kołderki chroniącej rośliny przed mrozem.W przypadku dużych opadów śniegu dbamy o to by nadmiar śniegu nie połamał nam roślin. Uzupełniamy ubytki kory wokół krzewów i iglaków.

Pielęgnujemy rośliny

Luty to czas na selekcję roślin w ogrodzie. Usuwamy chore egzemplarze z ogrodu. Pod koniec lutego przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne drzew i krzewów w ogrodzie. Prześwietlamy krzewy jagodowe: porzeczki, agrest. Przycinamy żywopłoty i krzewy ozdobne kwitnące latem: powojniki, hortensje, tawuła japońska. Wsadzie prześwietlamy jabłonie i grusze. Ważne by w czasie cięcia nie było mrozu. W lutym należy przyciąć suche źdźbła traw ozdobnych, ponieważ jeżeli końcówka miesiąca będzie ciepła, zaczną one puszczać nowe liście i wtedy przycinając można je uszkodzić.Przeglądamy przechowywane cebule, bulwy i karpy dalii, mieczyków, pacioreczników, begonii i innych roślin niezimujących w gruncie. Wszystkie chore egzemplarze usuwamy.

Podlewamy

Możemy już zacząć podlewać rośliny ale tylko w czasie odwilży. Zwłaszcza dbamy o rośliny zimnozielone rosnące w pojemnikach na zewnątrz. Bez podlewania grozi im susza fizjologiczna. Jeżeli jest duży mróz warto je osłonić agrowłókniną by ograniczyć parowanie.

Nawozimy

Zaczynamy nawożenie - oczywiście przy odpowiedniej pogodzie. Po stopnieniu śniegu nawozimy trawnik ziemią kompostową z dodatkiem fosforu i potasu.

Dbamy o trawnik

W czasie roztopów trawnik pokrywa się skorupą śnieżną. Należy ją regularnie rozbijać i usuwać nadmiar śniegu. Robimy to by nie dopuścić do powstania pleśni śniegowej. Gdy murawa jest już wolna od śniegu, a ziemia rozmarznięta, wygrabiamy kępki mchu i sfilcowane źdźbła traw. Wykonujemy aerację, ewentualnie wertykulację oraz piaskowanie, jeżeli podłoże jest zbyt zwięzłe. 

Staw i oczko wodne

Staramy się nie dopuścić do zamarznięcia lustra wody, a jeśli to się stanie, odpompujmy trochę wody, aby powstała pod lodem poduszka powietrzna, odgarniajmy śnieg nad najgłębszą częścią stawu, a jeżeli mróz trzyma kilka dni – zróbmy przerębel. Uzupełniajmy wyparowaną wodę w pojemnikach, w których zimują rośliny wodne w pomieszczeniach.

Rośliny pokojowe

Rośliny pokojowe podlewamy umiarkowanie, nie dopuszczając do przesuszenia bryły korzeniowej i jednocześnie nie zalewając jej. Liście spryskujemy wodą i odkurzamy. Pamiętajmy, że spryskiwania nie lubią rośliny o liściach pokrytych drobnymi włoskami, np. fiołki afrykańskie. Pod koniec miesiąca możemy zacząć przesadzanie roślin doniczkowych do świeżego podłoża. Średnica nowej doniczki powinna być większa o około 2 cm. Starym egzemplarzom o dużych rozmiarach można wymienić tylko wierzchnią warstwę ziemi.

Pierwsze siewy

Koniec lutego to już czas pierwszy siewów. Wysiewamy do pojemników rośliny jednoroczne (szałwia, begonia, lobelia, żeniszek, petunia, werbena, lewkonia), zioła (bazylia, majeranek) oraz warzywa (sałata, szpinak, pomidory, papryka, cebula, seler, warzywa kapustne).  Z końcem lutego wysiewamy marchew, por, rodkiew - oczywiście w szklarni.

Zwierzęta

Przednówek to w przyrodzie czas głodu. Dbajmy o naszych skrzydlatych mieszkańców, a w cieplejsze miesiące wydatnie się przyczynią do zmniejszenia ilości szkodników w ogrodzie.

Naszych czworonożnych milusińskich wypuszczajmy z domu na krótki czas, zwłaszcza gdy należą do ras małoodpornych na mróz.

Jak widać luty w ogrodzie wcale nie oznacza stagnacji. Jest to czas wytężonych przygotowań do nowego sezonu, który często zaczyna się już z końcem lutego. Pod koniec lutego w ogrodzie mogą się pojawić przebiśniegi i krokusy.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Jan Jan, 11.02.2018r., 09:11:27 Tak już niedługo zacznie się jak co roku. Ogród to istna stajnia Augiasza.
  • tomekm123 tomekm123, 18.03.2018r., 03:13:58 Każdy dobrze zaplanowany ogród będzie wyglądał dobrze zimą. I ja mam taką pewność, że mój taki będzie, bo projektuje go firma. Wstępne szkice były świetne, czekam na dalsze propozycje no i w końcu na realizację.
  • ARek ARek, 05.05.2018r., 15:58:27 Nie zawsze tak jest.

Powiązane

Ogrodnik Pęcherznica kalinolistna - Luteus

Pęcherznica kalinolistna - Luteus Pęcherznica kalinolistna - Luteus

Pęcherznica kalinolistna Luteus to piękny złocisty krzew mocno kontrastujący z inną odmianą pęcherznicy - Diabolo.

Pęcherznica kalinolistna Luteus to piękny złocisty krzew mocno kontrastujący z inną odmianą pęcherznicy - Diabolo.

Ogrodnik Lilie azjatyckie

Lilie azjatyckie Lilie azjatyckie

Lilie azjatyckie to piękne, duże i kolorowe kwiaty będące ozdobą każdego ogrodu. Ich zaletą jest to, że kwitną przez całe lato.

Lilie azjatyckie to piękne, duże i kolorowe kwiaty będące ozdobą każdego ogrodu. Ich zaletą jest to, że kwitną przez całe lato.

Ogrodnik Berberys Red Tears

Berberys Red Tears Berberys Red Tears

Żółte kwiaty na wiosnę, czerwone owoce na tle zielonych liści latem, czerwone liście jesienią oraz czerwone owoce w bieli śniegu. Takie efekty to tylko Berberys Red Tears.

Żółte kwiaty na wiosnę, czerwone owoce na tle zielonych liści latem, czerwone liście jesienią oraz czerwone owoce w bieli śniegu. Takie efekty to tylko Berberys Red Tears.

Ogrodnik Żywopłot z krzewów berberysu

Żywopłot z krzewów berberysu Żywopłot z krzewów berberysu

Wczesną wiosną zaczęliśmy przeróbkę części ogrodu warzywnego na trawnik. Obecnie trawka ładnie rośnie i przyszedł czas na szczegóły. W ostatni weekend posadziliśmy żywopłot z krzewów berberysu.

Wczesną wiosną zaczęliśmy przeróbkę części ogrodu warzywnego na trawnik. Obecnie trawka ładnie rośnie i przyszedł czas na szczegóły. W ostatni weekend posadziliśmy żywopłot z krzewów berberysu.

Ogrodnik Wymiana zaworu napełniającego spłuczkę WC

Wymiana zaworu napełniającego spłuczkę WC Wymiana zaworu napełniającego spłuczkę WC

Jedną z najpopularniejszych awarii w domu jest awaria któregoś z zaworów spłuczki. Ostatnio przypadło mi wymieniać zawór napełniający spłuczkę. Tak jakoś się składa, że jest to element mocno nietrwały...

Jedną z najpopularniejszych awarii w domu jest awaria któregoś z zaworów spłuczki. Ostatnio przypadło mi wymieniać zawór napełniający spłuczkę. Tak jakoś się składa, że jest to element mocno nietrwały i z czasem się zużywający.

Ogrodnik Naprawa opryskiwacza ciśnieniowego

Naprawa opryskiwacza ciśnieniowego Naprawa opryskiwacza ciśnieniowego

Opryskiwacz ciśnieniowy to podstawa przy przeprowadzaniu ogródkowych oprysków roślin. Akurat pojawiły się znów mszyce, a on odmówił współpracy. Co się może w opryskiwaczu ciśnieniowym zepsuć i jak temu...

Opryskiwacz ciśnieniowy to podstawa przy przeprowadzaniu ogródkowych oprysków roślin. Akurat pojawiły się znów mszyce, a on odmówił współpracy. Co się może w opryskiwaczu ciśnieniowym zepsuć i jak temu zaradzić?

Ogrodnik Jak mierzyć suwmiarką?

Jak mierzyć suwmiarką? Jak mierzyć suwmiarką?

Suwmiarka to podstawowy przyrząd pomiarowy w każdym warsztacie. Służy do szybkiego i dokładnego pomiaru wykonywanych elementów. Dokładność standardowej suwmiarki to 0,1 mm, wystarczająca w przydomowym...

Suwmiarka to podstawowy przyrząd pomiarowy w każdym warsztacie. Służy do szybkiego i dokładnego pomiaru wykonywanych elementów. Dokładność standardowej suwmiarki to 0,1 mm, wystarczająca w przydomowym warsztacie. Warto wiedzieć jak posługiwać się tym urządzeniem.

Ogrodnik Berberys Thunberga 'Red Carpet'

Berberys Thunberga 'Red Carpet' Berberys Thunberga 'Red Carpet'

Jeżeli chcemy coś zakryć lub przykryć w ogrodzie, a ma być do tego niewysokie to krzew berberysu Red Carpet jest bardzo dobrym wyborem.

Jeżeli chcemy coś zakryć lub przykryć w ogrodzie, a ma być do tego niewysokie to krzew berberysu Red Carpet jest bardzo dobrym wyborem.

Ogrodnik Pennisetum setaceum "Rubrum"

Pennisetum setaceum "Rubrum" Pennisetum setaceum "Rubrum"

Pennisetum setaceum "Rubrum" czyli po polsku rozplenica szczecinkowata "Rubrum" to dobre uzupełnienie kwiatów w naszym ogrodzie. U nas uzupełni ona kompozycję na rabacie wokół altanki z grillem.

Pennisetum setaceum "Rubrum" czyli po polsku rozplenica szczecinkowata "Rubrum" to dobre uzupełnienie kwiatów w naszym ogrodzie. U nas uzupełni ona kompozycję na rabacie wokół altanki z grillem.

Ogrodnik Marcinki

Marcinki Marcinki

Połowa lata już za nami. W ogrodzie zaczynają się pojawiać jesienne kwiaty, Marcinki. Marcinki lub inaczej jesienne astry.

Połowa lata już za nami. W ogrodzie zaczynają się pojawiać jesienne kwiaty, Marcinki. Marcinki lub inaczej jesienne astry.

Ogrodnik Pinus schwerinii Wiethorst

Pinus schwerinii Wiethorst Pinus schwerinii Wiethorst

Pod tą naukową nazwą kryje się zgrabna sosenka, niewielkich rozmiarów. W sam raz do ogrodu przydomowego.

Pod tą naukową nazwą kryje się zgrabna sosenka, niewielkich rozmiarów. W sam raz do ogrodu przydomowego.

Ogrodnik Sprawdź przed zakupem czy Twoja roślina nie przemarznie

Sprawdź przed zakupem czy Twoja roślina nie przemarznie Sprawdź przed zakupem czy Twoja roślina nie przemarznie

Przed zakupem każdej rośliny warto sprawdzić do jakiej strefy mrozoodporności należy. Strefy mrozoodporności są to obszary geograficzne wydzielone w oparciu o kryterium średniej rocznej temperatury minimalnej.

Przed zakupem każdej rośliny warto sprawdzić do jakiej strefy mrozoodporności należy. Strefy mrozoodporności są to obszary geograficzne wydzielone w oparciu o kryterium średniej rocznej temperatury minimalnej.

Ogrodnik Pieris japonica

Pieris japonica Pieris japonica

Pieris japonica lub inaczej Pieris japoński to krzew z gatunku wrzosowatych dorastający do 2 metrów. Krzew rośnie wolno, po około 5 latach ma 70 cm wysokości.

Pieris japonica lub inaczej Pieris japoński to krzew z gatunku wrzosowatych dorastający do 2 metrów. Krzew rośnie wolno, po około 5 latach ma 70 cm wysokości.

Ogrodnik Jagoda życia - Schisandra chinensis

Jagoda życia - Schisandra chinensis Jagoda życia - Schisandra chinensis

Cytryniec Chiński - Schisandra chinensis jest to gatunek rośliny z rodziny cytryńcowatych. Jak sama nazwa mówi pochodzi z Chin. Występuje także w Rosji. Inaczej nazywany jest jagodą życia, ponieważ posiada...

Cytryniec Chiński - Schisandra chinensis jest to gatunek rośliny z rodziny cytryńcowatych. Jak sama nazwa mówi pochodzi z Chin. Występuje także w Rosji. Inaczej nazywany jest jagodą życia, ponieważ posiada wiele właściwości medycznych. Stosowany w medycynie chińskiej od wielu tysięcy lat stosowany jako lek na długowieczność.

Ogrodnik Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie Październik w ogrodzie

Październik to czas powoli przygotowywać ogród do snu zimowego. Choć jest dość ciepło, to powiększająca się plama czerwieni i żółci w ogrodzie nie pozwala zapomnieć, że to jednak już środek jesieni.

Październik to czas powoli przygotowywać ogród do snu zimowego. Choć jest dość ciepło, to powiększająca się plama czerwieni i żółci w ogrodzie nie pozwala zapomnieć, że to jednak już środek jesieni.

Ogrodnik Sumak

Sumak Sumak

Sumak octowiec to gość z Ameryki Północnej mieniący się jesienią czerwienią i żółcią. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin ozdobnych w Polsce.

Sumak octowiec to gość z Ameryki Północnej mieniący się jesienią czerwienią i żółcią. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin ozdobnych w Polsce.

Ogrodnik Prosty sposób na szkodniki drzew

Prosty sposób na szkodniki drzew Prosty sposób na szkodniki drzew

Jesienią część niechcianych gości w naszym ogrodzie zwanych szkodnikami musi się wspiąć na wyżyny drzewa by dokończyć cykl rozwojowy. Możemy zapobiec temu w prosty i brutalny sposób.

Jesienią część niechcianych gości w naszym ogrodzie zwanych szkodnikami musi się wspiąć na wyżyny drzewa by dokończyć cykl rozwojowy. Możemy zapobiec temu w prosty i brutalny sposób.

Ogrodnik Przygotowania do zimy: trawnik i kosiarka

Przygotowania do zimy: trawnik i kosiarka Przygotowania do zimy: trawnik i kosiarka

Listopad nie kojarzy nam się z pracami pielęgnacyjnymi w ogrodzie. Przeważnie jest już zimno i szaro. Obecnie piękna wiosenna pogoda (17 stopni za dnia i 10 stopni nocą) nie nastraja zbyt do przygotowań...

Listopad nie kojarzy nam się z pracami pielęgnacyjnymi w ogrodzie. Przeważnie jest już zimno i szaro. Obecnie piękna wiosenna pogoda (17 stopni za dnia i 10 stopni nocą) nie nastraja zbyt do przygotowań do zimy, ale czas biegnie i za niecałe półtora miesiąca kalendarzowa zima.

Ogrodnik Jak uruchomić łańcuchową piłę spalinową

Jak uruchomić łańcuchową piłę spalinową Jak uruchomić łańcuchową piłę spalinową

Uruchomienie spalinowej piły łańcuchowej jest proste, jednak należy zachować odpowiednią kolejność czynności.

Uruchomienie spalinowej piły łańcuchowej jest proste, jednak należy zachować odpowiednią kolejność czynności.

Ogrodnik Przygotowania do ciężkiej zimy - montaż nowo zakupionej odśnieżarki

Przygotowania do ciężkiej zimy - montaż nowo zakupionej odśnieżarki Przygotowania do ciężkiej zimy - montaż nowo zakupionej odśnieżarki

Jak zawsze według jednej z dwóch teorii zima ma być ciężka i śnieżna. Nie zważając na to co mówi teoria przeciwna, o zupełnym braku śniegu postanowiłem zakupić odśnieżarkę. Kupno odśnieżarki to łatwa...

Jak zawsze według jednej z dwóch teorii zima ma być ciężka i śnieżna. Nie zważając na to co mówi teoria przeciwna, o zupełnym braku śniegu postanowiłem zakupić odśnieżarkę. Kupno odśnieżarki to łatwa sprawa, jednak po przywiezieniu do domu trzeba odśnieżarkę zmontować w jedną i co najważniejsze działającą całość.

Ogrodnik Jak uruchomić odśnieżarkę - przygotowań do zimy ciąg dalszy

Jak uruchomić odśnieżarkę - przygotowań do zimy ciąg dalszy Jak uruchomić odśnieżarkę - przygotowań do zimy ciąg dalszy

Odśnieżarka została wyjęta z pudła i zmontowana. teraz przyszedł czas na jej uruchomienie. Jak uruchomić odśnieżarkę? Warto szybko odpowiedzieć sobie na to pytanie bo miła pani od 16 grudnia duże śniegi...

Odśnieżarka została wyjęta z pudła i zmontowana. teraz przyszedł czas na jej uruchomienie. Jak uruchomić odśnieżarkę? Warto szybko odpowiedzieć sobie na to pytanie bo miła pani od 16 grudnia duże śniegi zapowiadała.

Ogrodnik Szafka na buty dla niezdecydowanych

Szafka na buty dla niezdecydowanych Szafka na buty dla niezdecydowanych

Zima to dość monotonny czas w ogrodzie. W tym czasie ogrodnik więcej udziela się w domu. Dziś szafka/stelaż na buty dla niezdecydowanych co do ilości par obuwia jakie ma pomieścić szafka.

Zima to dość monotonny czas w ogrodzie. W tym czasie ogrodnik więcej udziela się w domu. Dziś szafka/stelaż na buty dla niezdecydowanych co do ilości par obuwia jakie ma pomieścić szafka.

Ogrodnik Idzie wiosna

Idzie wiosna Idzie wiosna

W ogrodzie trwa dziwna zimo - wiosna. Niby to początek zimy, niby marcowe roztopy, a w kalendarzu początek lutego. Szaro buro za oknem to trzeba było sobie poprawić humor.

W ogrodzie trwa dziwna zimo - wiosna. Niby to początek zimy, niby marcowe roztopy, a w kalendarzu początek lutego. Szaro buro za oknem to trzeba było sobie poprawić humor.

Ogrodnik Czas wyjść do pracy do ogrodu - wiosenne prace czas zacząć

Czas wyjść do pracy do ogrodu - wiosenne prace czas zacząć Czas wyjść do pracy do ogrodu - wiosenne prace czas zacząć

Wszelkie znaki na niebie, ziemi i w telewizji wskazują, że mamy wiosnę. Jak mamy wiosnę to najwyższy czas zacząć sezon w ogrodzie.

Wszelkie znaki na niebie, ziemi i w telewizji wskazują, że mamy wiosnę. Jak mamy wiosnę to najwyższy czas zacząć sezon w ogrodzie.

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem znaczne spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które w zależności od własnej estetyki, różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt “na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.