Kategorie
Szukaj

Dachy w Malborku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 968 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Malborku

Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK

42 opinie
Dachy Malbork

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie dachów i zatrudnij Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Pierwszorzędne Dachy

6 opinii
FACH-BUD Oskar Glowacz - Pierwszorzędne Dachy Malbork

Nadal szukasz specjalisty od dachów? Wykorzystaj kompetencje FACH-BUD Oskar Glowacz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Golden Sp. J. Dariusz Sylwanowicz

4 opinie
Golden Sp. J. Dariusz Sylwanowicz - Tanie Usługi Ciesielskie Malbork

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Golden Sp. J. Dariusz Sylwanowicz wybija się w branży. Sławę budują oceny szczęśliwych zleceniodawców. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Perfekcyjne Dachy Malbork

2 opinie
GREBEN - Perfekcyjne Dachy Malbork

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z GREBEN perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY

2 opinie
HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY - Rewelacyjny Cieśla Malbork

Poszukujesz fachowca wykonującego usługi ciesielskie? Ci cieśle są wyjątkowi na terenie Malborka. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

PROSIMO Szymon Walczak

2 opinie
PROSIMO Szymon Walczak - Znakomite Dachy Malbork

Potrzebujesz dobrej firmy od dachów? Wykorzystaj kompetencje PROSIMO Szymon Walczak. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Profesjonalna Budowa Dachu Malbork

1 opinia
REM-DOM - Profesjonalna Budowa Dachu Malbork

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz prace tym zawodowcom w kwestii budowy dachu z Malborka. Już teraz umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Budowlana Nowy Staw

1 opinia
Budowlana Nowy Staw - Perfekcyjne Przebudowy Dachu Malbork

Wykonanie przebudów dachu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Budowlana Nowy Staw ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Znakomite Przebudowy Dachu w Malborku

8 opinii
Your Family Home - Znakomite Przebudowy Dachu w Malborku

Jesteś zdania, że znakomite przebudowy dachu to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - cieśle z Your Family Home dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Perfekcyjne Usługi Ciesielskie

Usługi Budowlane - Perfekcyjne Usługi Ciesielskie Malbork

Perfekcyjny cieśla z obszerną wiedzą w temacie perfekcyjnych usług ciesielskich nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Malborku (14)

Świetne Dachy Malbork

Wykonanie dachów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Malbork

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Tczew

Najwyższej klasy wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w branży. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-02-23 do 2024-02-24

 • Tczew

Wyjątkowe Usługi Ciesielskie Malbork

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi ciesielskiej powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Nowy Dwór Gdański

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Malbork

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wysokiej klasy wykonania dachu w miejscowości Nowy Dwór Gdański lub w rejonie powiatu? Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-11 do 2024-05-11

 • Nowy Dwór Gdański

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 51-100m², Nowy Dwór Gdański

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Nowy Dwór Gdański

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Nowy Dwór Gdański

Skontaktuj się z Klientem jako cieśla z wieloletnią praktyką w kwestii znakomitych usług ciesielskich. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 4 dni temu

 • Nowy Dwór Gdański

Profesjonalne Usługi Dekarskie Malbork

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Nowy Dwór Gdański

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dachu: 280m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Rozpoczęcie prac możliwe...

2024-01-17 do 2024-01-18

 • Gręblin

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu Malbork

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy budowania dachu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wocławy

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Trąbki Wielkie

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu nie znajdzie w miejscowości Pomorskie i okolicy, więc jeżeli szuka świetnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Trąbki Wielkie

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - warto.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Trąbki Wielkie

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Szpęgawsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Informacje dodatkowe: Dom w kosaćcach 24 Termin skorzystania z oferty: ...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Szpęgawsk

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Wiślinka

Poprzez dbałość o jakość usługi dekarskiej Twoja firma przewyższa konkurentów. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zlecających. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Wiślinka

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Szukasz zlecenia jako ekspert od pierwszorzędnego budowania dachu w miejscowości Elbląg lub na terenie Elbląga? Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Elbląg
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty