Kategorie
Szukaj

Dachy w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 613 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Łodzi

F.H.U. diamenT Karolina Bartczak

62 opinie
Dachy Łódź

Dzięki dbałości o szczegóły usługi ciesielskiej F.H.U. diamenT Karolina Bartczak przewyższa konkurentów. Sławę tworzą polecenia zadowolonych zleceniodawców. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Spółdzielnia Sp. z o.o.

44 opinie
Spółdzielnia Sp. z o.o. - Solidne Przebudowy Dachu Łódź

Jeszcze szukasz specjalisty od przebudów dachu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Spółdzielnia Sp. z o.o.. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Marcin Strzelec Usługi Ogólnobudowlane

13 opinii
Marcin Strzelec Usługi Ogólnobudowlane - Dobre Usługi Ciesielskie Łódź

Szukasz rzetelnego profesjonalisty świadczącego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych na terenie Łodzi. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Świetny Cieśla Łódź

11 opinii
Dachy Borowiecki - Świetny Cieśla Łódź

Każdy, kto szuka usługi dekarskiej winien koniecznie zgłosić się do tego cieśli i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najlepsze Przebudowy Dachu w Łodzi

15 opinii
Gabdach - Najlepsze Przebudowy Dachu w Łodzi

Poszukujesz profesjonalistów od przebudów dachu? Zaufaj doświadczeniu Gabdach. Zarezerwuj termin od razu!

DACH-MARK Desecki Marek

5 opinii
DACH-MARK Desecki Marek - Solidne Dachy Łódź

Firma DACH-MARK Desecki Marek oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Łodzi i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Job Well Done

2 opinie
Job Well Done - Świetne Dachy Łódź

Według Ciebie świetne dachy to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Mateusz Kuligowski

1 opinia
Mateusz Kuligowski - Profesjonalne Wykonanie Dachu Łódź

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Mateusz Kuligowski z Łodzi jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Łódź

4 opinie
DACH 24 RUDI GABOR - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Łódź

Zleć usługę wykonania dachu profesjonalistom z miejscowości Łódź. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Łodzi nie mają sobie równych. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

BystryDom Sp. z o.o.

3 opinie
BystryDom Sp. z o.o. - Dobry Cieśla Łódź

Nie możesz znaleźć godnego uwagi wykonawcy oferującego usługi dekarskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w mieście Łódź. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Łodzi (56)

Najlepsze Budowanie Dachu Łódź

Jako wybitny specjalista z branży najlepszych usług ciesielskich i budowania dachu, obsługujący Klientów z Łodzi i przyległych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-06-16 do 2024-06-24
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Profesjonalne Usługi Dekarskie Łódź

Jeśli profesjonalne usługi dekarskie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 570m²". Już teraz umów się z nim na rozmowę.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 5 dni temu

 • Łódź

Opłacalna Budowa Dachu Łódź

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: płaski Zakres usługi: montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: papa Termin sko...

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Porządne Dachy Łódź

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: płaski Zakres usługi: montaż pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 50m², Łódź

Jako cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient napisał "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 50m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Łódź

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Łódź

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Łódź

Utalentowani Cieśle Łódź

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-26 do 2024-05-31

 • Łódź

Cieśle

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: https:/www.extradom.pl/projekt-domu-przejrzysty-d27-...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Łódź

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Łódź

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Inform...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Łódź

Usługi Ciesielskie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-26

 • Łódź

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Łódź

Pierwszorzędni Cieśle

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 301-400m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Łódź

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Łódź

Usługi Ciesielskie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Łódź

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m², Byszewy

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Byszewy

Rewelacyjne Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż mem...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Łódź

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m², Łódź

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Łodzi i okolic. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Łódź

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 251-300m², Łódź

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty