Kategorie
Szukaj

Dachy we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli we Wrocławiu

extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław

226 opinii
Dachy Wrocław

Wciąż potrzebujesz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie

55 opinii
Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie - Tanie Usługi Ciesielskie Wrocław

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie wybija się w branży. Sławę budują oceny szczęśliwych zleceniodawców. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski

22 opinie
Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski - Solidne Usługi Ciesielskie Wrocław

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę od solidnych usług ciesielskich z Wrocławia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

DACH-POL budownictwo

8 opinii
DACH-POL budownictwo - Najlepsze Wykonanie Dachu Wrocław

Chcesz znaleźć cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu? Dobrze trafiłeś, ta firma jest tym, czego potrzebujesz. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Perfekcyjne Przebudowy Dachu Wrocław

7 opinii
DECKER - Perfekcyjne Przebudowy Dachu Wrocław

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od przebudów dachu? Wykorzystaj doświadczenie DECKER. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

Solidny Dach

6 opinii
Solidny Dach - Rewelacyjne Budowanie Dachu Wrocław

Wiele długich lat pracownicy firmy Solidny Dach świadczą usługi z zakresu budowania dachu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług dekarskich. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

PHU ROM-BUD Construction

8 opinii
PHU ROM-BUD Construction - Najlepsze Budowanie Dachu Wrocław

Z chwilą, gdy będziesz szukać najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to PHU ROM-BUD Construction są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu budowania dachu. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Dachy-Karkosz Mateusz Karkosz

4 opinie
Dachy-Karkosz Mateusz Karkosz - Najlepsze Usługi Dekarskie Wrocław

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi dekarskiej Dachy-Karkosz Mateusz Karkosz wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje spełnionych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch

4 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch - Utalentowany Cieśla Wrocław

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch są dla Ciebie stworzeni. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Fantastyczna Budowa Dachu we Wrocławiu

3 opinie
P.R.B DACHY - Fantastyczna Budowa Dachu we Wrocławiu

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć swoje zadanie specjalistom od budowy dachu z Wrocławia. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Aktualne zlecenia na budowę dachu we Wrocławiu (54)

Cieśle Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Wrocław

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dach...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 600m², Wrocław

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 600m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksową budowę dachu na budynku wielorodzinnym ...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 164m², Wrocław

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako sprawdzony specjalista wykonujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Wrocław zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 164m²". Skontaktuj się i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Wrocław

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowanie dachu w rejonie Wrocławia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 164m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 164m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Wrocław

Rewelacyjne Dachy Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Wrocław

Świetna Budowa Dachu Wrocław

Wybranie budowy dachu nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 800m². Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 440m², Wrocław

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od dachów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-10-27 do 2023-10-30

 • Wrocław

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-400m², Wrocław

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu Powierzchni...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m², Zacharzyce

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Zacharzyce

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Wrocław

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 201-250m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: Mansardowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Wrocław

Cieśle

Należąc do cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi dekarskie w miejscowości Wrocław i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Wrocław

Świetne Dachy

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę całego zakr...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Suchy dwór

Tanie Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m²". Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty