Kategorie
Szukaj

Dachy we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 332 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli we Wrocławiu

extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław

228 opinii
Dachy Wrocław

Wciąż potrzebujesz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie

58 opinii
Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie - Tanie Usługi Ciesielskie Wrocław

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie wybija się w branży. Sławę budują oceny szczęśliwych zleceniodawców. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

„BUD” Borucki Usługi Dekarskie Piotr Borucki

40 opinii
„BUD” Borucki Usługi Dekarskie Piotr Borucki - Solidne Usługi Ciesielskie Wrocław

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę od solidnych usług ciesielskich z Wrocławia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma BUD Borucki Usługi Dekarskie Piotr Borucki jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski

25 opinii
Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski - Najlepsze Wykonanie Dachu Wrocław

Chcesz znaleźć cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu? Dobrze trafiłeś, ta firma jest tym, czego potrzebujesz. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Perfekcyjne Przebudowy Dachu Wrocław

19 opinii
F.H.U "Robud" Robert Józefiak - Perfekcyjne Przebudowy Dachu Wrocław

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od przebudów dachu? Wykorzystaj doświadczenie F.H.U Robud Robert Józefiak. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

ISTVAN BARANKA LUX DACH SERWIS

29 opinii
ISTVAN BARANKA LUX DACH SERWIS - Rewelacyjne Budowanie Dachu Wrocław

Wiele długich lat pracownicy firmy ISTVAN BARANKA LUX DACH SERWIS świadczą usługi z zakresu budowania dachu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług dekarskich. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

DACH-POL budownictwo

14 opinii
DACH-POL budownictwo - Najlepsze Budowanie Dachu Wrocław

Z chwilą, gdy będziesz szukać najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to DACH-POL budownictwo są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu budowania dachu. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

TECTUM PiotrGrzewinski

8 opinii
TECTUM PiotrGrzewinski - Najlepsze Usługi Dekarskie Wrocław

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi dekarskiej TECTUM PiotrGrzewinski wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje spełnionych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Armstech

6 opinii
Armstech - Utalentowany Cieśla Wrocław

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Armstech są dla Ciebie stworzeni. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Fantastyczna Budowa Dachu we Wrocławiu

6 opinii
NMAT - KRYSTIAN RÓG - Fantastyczna Budowa Dachu we Wrocławiu

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć swoje zadanie specjalistom od budowy dachu z Wrocławia. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Aktualne zlecenia na budowę dachu we Wrocławiu (45)

Dachy Wrocław

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedłóż dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-06-15 do 2024-06-23
dodano 7 godzin temu

 • Wrocław

Znakomite Dachy

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 700m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe wykonanie dachu (więźba, izolacje, po...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano wczoraj o 09:43

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Witam w linku dokumentacja do wyceny dachu: https:/dri...

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 3 dni temu

 • Wrocław

Wykonanie Dachu Wrocław

Rewelacyjne wykonanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Wrocław

Zlecę kompleksową budowę dachu, 251-300m², Wrocław

Zlecenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 251-300m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Wrocławia i okolic. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Wrocław

Fantastyczne Usługi Ciesielskie Wrocław

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec od najwyższej klasy usług ciesielskich z Wrocławia? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wrocław

Będąc w branży usług dekarskich od kilku lat, zwłaszcza na obszarze Wrocławia, ale także pobliskich powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 250m2, Wrocław

Oszczędź czas i wybierz zlecenie na perfekcyjne budowanie dachu z Wrocławia. Aby poznać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Wrocław

Dobra Budowa Dachu Wrocław

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Wrocław

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 51-100m², Wrocław

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Wrocławia, więc jeśli szuka idealnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Wrocław

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m², Wrocław

Wybranie budowy dachu nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m². Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Wrocław

Fantastyczne Usługi Dekarskie Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Wrocław

Budowa Dachu

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu budowy dachu stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m². Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Wrocław

Świetne Dachy

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę kompleksową budowę dachu, 51-100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Wrocław

Znakomite Dachy

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Wrocław

Rewelacyjna Budowa Dachu

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: płaski Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Informacje dodatkowe: Dach plaski (spadek w kierunku połączenia ...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Wrocław

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty