Kategorie
Szukaj

Dachy w Lwówku Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Lwówku Śląskim

Dachy AMM

7 opinii
Dachy Lwówek Śląski

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Dachy AMM są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

GREG-BUD Grzegorz Michalewski

3 opinie
GREG-BUD Grzegorz Michalewski - Profesjonalne Budowanie Dachu Lwówek Śląski

Powierz usługę budowania dachu profesjonalistom firmy GREG-BUD Grzegorz Michalewski z miejscowości Lwówek Śląski. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Lwówka Śląskiego są w ścisłej czołówce. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

MAXTYNK

1 opinia
MAXTYNK - Doskonałej Jakości Dachy Lwówek Śląski

Poszukujesz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MAXTYNK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Budowanie Dachu w Lwówku Śląskim

ŁUKASZ KOWNACKI - Pierwszorzędne Budowanie Dachu w Lwówku Śląskim

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do budowania dachu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Kompetentny Cieśla Lwówek Śląski

DAWID BŁAŻYŃSKI TECHNOLOGIA PLUS - Kompetentny Cieśla Lwówek Śląski

Próbujesz dotrzeć do rzetelnego wykonawcy realizującego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w Lwówku Śląskim. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Świetne Dachy

Wójcik Dachy - Świetne Dachy Lwówek Śląski

Przygotowanie dachów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Wójcik Dachy ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Krzak

Krzak - Rewelacyjne Dachy Lwówek Śląski

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od dachów to wykorzystaj kompetencje Krzak. Lwówek Śląski i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Wyjątkowe Budowanie Dachu

Domlux Tomasz Pietraszkiewicz - Wyjątkowe Budowanie Dachu Lwówek Śląski

Sprawdź firmę Domlux Tomasz Pietraszkiewicz jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do wyjątkowego budowania dachu na terenie Lwówka Śląskiego. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Andach-usługi dekarskie

Andach-usługi dekarskie - Dobry Cieśla Lwówek Śląski

Wypatrujesz rzetelnego profesjonalisty wykonującego usługi dekarskie? Ten cieśla jest liderem na terenie Lwówka Śląskiego. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Znakomite Przebudowy Dachu Lwówek Śląski

F.H.U. Zygmunt Wrona- - Znakomite Przebudowy Dachu Lwówek Śląski

Jeżeli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od przebudów dachu to wykorzystaj doświadczenie F.H.U. Zygmunt Wrona-. Lwówek Śląski to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Lwówku Śląskim (17)

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Lwówek Śląski

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: Potrzebuję fachowca do rozbiórki starego dachu i k...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 8 dni temu

 • Lwówek Śląski

Korzystna Budowa Dachu Lwówek Śląski

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m², znalezienie korzystnej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Mirsk

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Lwówek Śląski

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: 2024-03-10...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Czerna

Zlecę kompleksową budowę dachu, 301-400m², Lubań

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 301-400m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Lubań

Usługi Dekarskie Lwówek Śląski

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 251-300m², Jelenia Góra

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Jelenia Góra

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 301-400m², Jelenia Góra

Podjęcie decyzji o wyborze budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 301-400m². Ustal pasujący termin od razu!

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Jelenia Góra

Profesjonalne Usługi Dekarskie

Jeśli profesjonalne usługi dekarskie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m²". Już teraz umów się z nim na rozmowę.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Jelenia Góra

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 74m², Jelenia Góra

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 74m²". Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Jelenia Góra

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Jelenia Góra

Jako cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Jelenia Góra

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 301-400m², Jelenia Góra

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 301-400m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Jelenia Góra

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m², Jelenia Góra

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: lokalizacja: Jelenia Góra dach nakrokwiowy...

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 251-300m², Jelenia Góra

Jako dobry cieśla niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 251-300m²". Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Jelenia Góra

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne mocne strony jako fachowca od wykonania dachu to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m². Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Jelenia Góra

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m², Jelenia Góra

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Jelenia Góra

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m², Jelenia Góra

Pracując w branży usług ciesielskich od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Jelenia Góra, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano wczoraj o 11:57

 • Jelenia Góra

Zlecę kompleksową budowę dachu, 301-400m², Świerzawa

Należąc do cieśli z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Dolnośląskie i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego ogłoszenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-12-31 do 2024-01-08

 • Świerzawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty