Kategorie
Szukaj

Dachy w Zduńskiej Woli

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 200 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Zduńskiej Woli

Rewelacyjne Przebudowy Dachu Zduńska Wola

8 opinii
Dachy Zduńska Wola

Zrealizowanie przebudów dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Fach Bud Jacek Stępień ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

3 opinie
Ruukki Polska Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Budowa Dachu Zduńska Wola

Powierz zadanie budowy dachu specjalistom z miejscowości Zduńska Wola. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Zduńskiej Woli nie mają sobie równych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.P.H.U PABEX PAWEŁ PIETRZYK

2 opinie
P.P.H.U PABEX PAWEŁ PIETRZYK - Pierwszorzędne Budowanie Dachu Zduńska Wola

Firma P.P.H.U PABEX PAWEŁ PIETRZYK świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Zduńskiej Woli i z sąsiednich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonała Budowa Dachu Zduńska Wola

5 opinii
DACH-MARK Desecki Marek - Doskonała Budowa Dachu Zduńska Wola

Już od kilku lat pracownicy DACH-MARK Desecki Marek świadczą usługi z zakresu budowy dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi dekarskiej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Artur Rychlik

7 opinii
Artur Rychlik - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Zduńska Wola

Potrzebujesz cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu? Właśnie go znalazłeś, ta firma jest firmą, której szukasz. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Andrzej Kubiak "Pro-filex"

1 opinia
Andrzej Kubiak "Pro-filex" - Tanie Usługi Dekarskie Zduńska Wola

Już od kilku lat pracownicy Andrzej Kubiak Pro-filex świadczą usługi z zakresu budowy dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi dekarskiej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Dachy i konstrukcje Patryk Banasiak, Karol Dąbrowski spółka cywilna

1 opinia
Dachy i konstrukcje Patryk Banasiak, Karol Dąbrowski spółka cywilna - Znakomite Przebudowy Dachu Zduńska Wola

Myślisz, że rewelacyjne przebudowy dachu to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dachy I Konstrukcje Karol Dąbrowski

3 opinie
Dachy I Konstrukcje Karol Dąbrowski - Fantastyczne Budowanie Dachu Zduńska Wola

Jeżeli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od przebudów dachu to wykorzystaj doświadczenie Dachy I Konstrukcje Karol Dąbrowski. Zduńska Wola to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Wyjątkowe Usługi Dekarskie w Zduńskiej Woli

2 opinie
Pokrycia dachowe Mat-Mar Mariusz Mielczarek - Wyjątkowe Usługi Dekarskie w Zduńskiej Woli

Ten cieśla działa na obszarze miejscowości Zduńska Wola i świadczy rozmaite usługi dekarskie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Szustecki Łukasz

2 opinie
Szustecki Łukasz - Solidne Przebudowy Dachu Zduńska Wola

Jeszcze szukasz specjalisty od przebudów dachu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Szustecki Łukasz. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Zduńskiej Woli (16)

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Szadek

Ten Klient uważa, że profesjonalne dachy to skomplikowany temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako cieśla udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Szadek

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m², Zduńska Wola

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: papa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Zduńska Wola

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m², Zduńska Wola

Upewnij się, że Klienci zlecający budowanie dachu są wiarygodni. Wyślij ofertę jako ekspert od budowania dachu. Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Zduńska Wola

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Jamno

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Jamno

Doskonałe Usługi Ciesielskie Zduńska Wola

Szukasz dobranego pod Ciebie zlecenia? Jako sprawdzony fachowiec realizujący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Łask poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Łask

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Wronowice

Wykonanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Wronowice

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Łask

Jako cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Łask

Fantastyczne Wykonanie Dachu Zduńska Wola

Poszukujesz klienta jako specjalista od fantastycznego wykonania dachu w rejonie Sieradza lub w rejonie powiatu? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Sieradz

Wybitni Cieśle Zduńska Wola

Szukasz dobranego pod Twojej firmy Klienta? Jako sprawdzony specjalista realizujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Sieradz poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 251-300m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Sieradz

Budowa Dachu Zduńska Wola

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł budowy dachu, mimo że poszukuje od wielu dni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 301-400m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Wodzierady

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu Zduńska Wola

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Zadzim

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Małyń

Ten Zlecający potrzebuje profesjonalistów od dachów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Małyń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Zadzim

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Zadzim

Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Burzenin

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Stanisławów Stary

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania dachu na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Stanisławów stary

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Lutomiersk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-06

 • Lutomiersk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty