Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Radomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 024 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Radomiu

Mt Dekor

26 opinii
Układanie płytek Radom

Świetny kafelkarz oferuje swoje usługi w miejscowości Radom oraz w rejonie powiatu. Dokładnie położone płytki ceramiczne w łazience są tuż tuż - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a się nie zawiedziesz.

Profesjonalne Kafelkowanie Radom

17 opinii
ANTULA URSZULA KAPUSTA - Profesjonalne Kafelkowanie Radom

Ich specjalność to profesjonalne usługi glazurnicze i kafelkowanie na terenie miejscowości Radom oraz przyległych powiatów. Nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Usługi Glazurnicze Radom

16 opinii
ART-MAR Usługi Remontowo-Budowlane - Doskonałe Usługi Glazurnicze Radom

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi glazurniczej w dobrej cenie to firma ART-MAR Usługi Remontowo-Budowlane jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z zakresu kafelkowania. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Yuriy Romanenko usługi budowlane

13 opinii
Yuriy Romanenko usługi budowlane - Dobry Glazurnik Radom

Ten, kto potrzebuje dobrej usługi glazurniczej musi już teraz zgłosić się do tego glazurnika i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Starannie położone kafelki w kuchni są tuż tuż - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a będziesz zachwycony ich pracą.

ProBau K&W

9 opinii
ProBau K&W - Kompetentny Płytkarz Radom

Zwróć się do ProBau KW jeśli szukasz kompetentnych płytkarzy działających w miejscowości Radom lub w sąsiednich miastach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

T.P Usługi Tomasz Piszczek

9 opinii
T.P Usługi Tomasz Piszczek - Dobry Płytkarz Radom

Szukasz dobrego płytkarza z zakresu układania glazury? Nie musisz już dłużej szukać, firma T.P Usługi Tomasz Piszczek jest firmą, której szukasz. Dokładnie położone płytki ceramiczne na posadce są bliżej niż myślisz - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

ThermEcoPB

6 opinii
ThermEcoPB - Solidne Układanie Glazury Radom

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym fachowcom od układania glazury z miejscowości Radom. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Raf-Mont Developer Sp. z o. o.

2 opinie
Raf-Mont Developer Sp. z o. o. - Świetny Glazurnik Radom

Usługi glazurnicze w wykonaniu Raf-Mont Developer Sp. z o. o. to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk. To dobry glazurnik. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

"PRO-GRES" Usługi Glazurnicze Erwin Kuliński

2 opinie
"PRO-GRES" Usługi Glazurnicze Erwin Kuliński - Doskonałe Glazurnictwo Radom

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PRO-GRES Usługi Glazurnicze Erwin Kuliński jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dokładnie położone kafelki na podłodze są w zasięgu ręki - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a spodoba Ci się efekt ich pracy.

Wyjątkowe Usługi Glazurnicze w Radomiu

2 opinie
Paweł Bińkowski wykończenia wnętrz - Wyjątkowe Usługi Glazurnicze w Radomiu

Paweł Bińkowski wykończenia wnętrz świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Radomia oraz przyległych powiatów. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Radomiu (46)

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na zewnątrz, do 10m², Radom

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-23 do 2024-07-31
dodano wczoraj o 11:15

 • Radom

Najlepsze Usługi Glazurnicze Radom

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: przygotowanie i ulożenie plytek Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-23 do 2024-07-31
dodano wczoraj o 08:15

 • Radom

Dam zlecenie na położenie płytek na zewnątrz, do 10m², Radom

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Ułożenie płytek na podłodze na balkonie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 5 dni temu

 • Radom

Kładzenie płytek w łazience, do 10m², Radom

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 6 dni temu

 • Radom

Montaż płytek w kuchni, 11-25m², Radom

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 6 dni temu

 • Radom

Rewelacyjne Układanie Płytek Radom

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-15 do 2024-07-23

 • Radom

Fantastyczny Płytkarz Radom

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój, salon, hol, przedpokój, garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek na schodach ...

2024-07-15 do 2024-07-23

 • Radom

Montaż płytek w łazience, 26-50m², Radom

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-07-06 do 2024-07-14

 • Radom

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 201-500m², Radom

Jeśli glazurnictwo w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Klient zgłosił "Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 201-500m²". Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Radom

Zlecenie na położenie płytek, 101-200m², Radom

Pomieszczenia: pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: malowanie. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Radom

Zlecę położenie płytek w garażu, pomieszczeniu gosp., 11-25m², Radom

Pomieszczenia: garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Potrzeba ułożyć płytki 60x60 podłoga w kotłowni 12m2 Termin początek lipca Termin rozpo...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Radom

Zlecę położenie płytek, 700m², Radom

Ten Klient napisał "Zlecę położenie płytek, 700m²". Zrealizuj zadanie fantastycznego układania płytek jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności w miejscowości Radom i przyległych powiatów. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-06-20 do 2024-06-28

 • Radom

Kładzenie płytek w kuchni, w łazience, 11-25m², Radom

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Radom - do ułożenia terakota i glazura w kuchni i łaziece w remontowanym m...

2024-06-20 do 2024-06-28

 • Radom

Wyjątkowe Układanie Płytek

Pomieszczenia: hol, przedpokój Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-17 do 2024-06-17

 • Radom

Montaż płytek na zewnątrz, do 10m², Radom

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Radom

Rewelacyjne Układanie Płytek

Pomieszczenia: łazienka, na zewnątrz Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na schodach Dodatkowe informacje: Poszukuję ekipy do wykonania okładziny schodów zewnętrznych, możliwo...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Radom

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na zewnątrz, 11-25m², Radom

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Radom

Profesjonalne Układanie Płytek

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Radom
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty