Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Warszawie

Clima Family

157 opinii
Pompy ciepła Warszawa

Utalentowani pracownicy firmy Clima Family spełnią Państwa wymagania odnośnie energii odnawialnej. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Solidne Pompy Ciepła Warszawa

115 opinii
Klimvent Solutions Sp. z o.o. - Solidne Pompy Ciepła Warszawa

Zrealizowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Klimvent Solutions Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

65 opinii
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Warszawa

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Polenergia Pompy Ciepła S.A. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

AVM ENGINEERING Sp. z o.o.

43 opinie
AVM ENGINEERING Sp. z o.o. - Doskonałe Systemy Grzewcze Warszawa

Systemy grzewcze i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie trudnością, jeśli wybierzesz ofertę AVM ENGINEERING Sp. z o.o.. Doświadczeni pracownicy z zakresu systemów grzewczych pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

11 opinii
A1 Energies Sp. z o.o. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Warszawa

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Warszawy, ale także pobliskich miast. Zapraszamy do zadawania pytań.

ZENE.pl

10 opinii
ZENE.pl - Pierwszorzędne Powietrzne Pompy Ciepła Warszawa

Myślisz, że solidne pompy ciepła to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z ZENE.pl poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego.

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Warszawie

10 opinii
TanioGrzej.pl - "Art-Z" AHU, Robert Załęski - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Warszawie

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że próbujesz znaleźć go od dłuższego czasu? TanioGrzej.pl - Art-Z AHU Robert Załęski może ma szansę zakończyć Twój problem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Dobre Powietrzne Pompy Ciepła

9 opinii
Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Warszawa

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy powietrznych pomp ciepła, mimo że poszukujesz go od dłuższego czasu? Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski może być Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła

8 opinii
SOLEOS - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Warszawa

Firma SOLEOS świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Warszawy i z sąsiednich miast. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Warszawa

1 opinia
MB-instal Grupa SBS - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Warszawa

Myślisz, że solidne pompy ciepła to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z MB-instal Grupa SBS poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Warszawie (445)

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie proje...

2023-03-28 do 2023-04-05
dodano wczoraj o 18:24

 • Warszawa

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-03-28 do 2023-04-05
dodano wczoraj o 17:27

 • Warszawa

Dobre Systemy Grzewcze Warszawa

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zapytanie o treści - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zlecającego. Zapraszamy do zadawania pytań.

2023-03-28 do 2023-04-05
dodano wczoraj o 08:06

 • Warszawa

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, 501-1000m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 100 Powierzchnia budynku: 501-1000m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 301-500m², Warszawa

Jako wybitny specjalista od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z Warszawy i sąsiednich miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecenie na pompę ciepła, bud. 301-500m²". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Pompa ciepła, bud. do 150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofer...

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: W budynku grzejniki wiszące p...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Energia Odnawialna Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: W budynku grzejniki wiszące ,...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: W budynku grzejniki wiszące, ...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Jako profesjonalista i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie Warszawy, który wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Tanie Systemy Grzewcze

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję systemów grzewczych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która przebije je wszystkie. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m². Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Pompa ciepła, bud. do 150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy ...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 201-300m², Wesoła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 6 dni temu

 • Wesoła

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wesoła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w c...

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 7 dni temu

 • Wesoła
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty