Kategorie
Szukaj

Wymiany dachu w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 612 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Nawet najsolidniej zbudowany po kilkudziesięciu latach będzie wymagał interwencji fachowca. Wymiana dachu jest dużym przedsięwzięciem, w którym wymaga się nie tylko środków finansowych i czasu, ale także pomocy profesjonalistów. Warto pamiętać, że koszty włożone w tę inwestycję można odliczyć od podatku w ramach ulgi termoizolacyjnej. Dlatego, gdy zastanawiamy się czy wymiana dachu jest opłacalna – odpowiedź jest twierdząca. Dowiedz się więcej o wymianie poszycia dachu sprawdzając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zobacz też nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Budowa domu do stanu surowego zazwyczaj obejmuje również usługę położenia i wykończenia dachu. Dlatego nowi właściciele rzadko zaprzątają sobie głowę kwestiami dużego remontu. W miarę upływu czasu wymiana dachu staje się coraz bardziej realną perspektywą. W niektórych przypadkach wystarczająca będzie miejscowa naprawa dachu. Często jednak staje się to konieczne wtedy, kiedy aktualny stan poszycia dachowego zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Wyraźne i liczne uszkodzenia mechaniczne, czy miejscowe uginanie się połaci to czynniki, które wyraźnie świadczą o tym, że wymiana dachu będzie absolutną koniecznością. Dach trzeba wymienić w konsekwencji procesu starzenia się lub wydarzeń losowych. Zalecana jest również jak najszybsza wymiana dachu z eternitu, któremu udowodniono negatywny wpływ na zdrowie.

Wiele osób zastanawia się, czy na wymianę poszycia dachowego trzeba mieć pozwolenie. Nie jest to konieczne w sytuacji, kiedy chcemy przywrócić dach do pierwotnego stanu. Istnieje jednak kilka przypadków, w których zmiany w obrębie tej części domu będą wymagały zgłoszenia remontu oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Mowa tu przede wszystkim o zmianach w użytkowaniu budynku. Adaptacja poddasza, czy zamontowanie okna dachowego to czynności, które należy zgłosić do starostwa powiatowego przynajmniej na trzy miesiące przed datą ich rozpoczęcia. Pozwolenie wymagane jest także wtedy, kiedy prace remontowe wykraczają poza działkę właściciela dachu oraz w sytuacji, kiedy remontujemy dach na połówce bliźniaka.

Wymiana dachu, w tym montaż pokrycia dachowego, to proces, który wymaga dobrego zaplanowania. Dosyć inwazyjny remont będzie znacznie mniej bolesny dla domowników, jeżeli zajmie się nim profesjonalna firma. Niezależnie od tego, jak zaawansowane będzie zlecenie, dobry specjalista odpowie na wszystkie pytania nurtujące właściciela budynku i sprawi, że wszystko przebiegnie tak szybko, jak to tylko możliwe.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Gdańsku

Rewelacyjna Przebudowa Dachu

41 opinii
Wymiany dachu Gdańsk

Szukasz dobrej firmy od przebudowy dachu? Wykorzystaj kompetencje Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Staranny Remont Dachu w Gdańsku

41 opinii
MASHOUSE Firma Budowlana - Staranny Remont Dachu w Gdańsku

Na wypadek jeśli szukasz profesjonalistów od remontu dachu to skorzystaj z kwalifikacji MASHOUSE Firma Budowlana. Gdańsk - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Doświadczona Firma Dekarska Gdańsk

27 opinii
Kormoran dachy płaskie - Doświadczona Firma Dekarska Gdańsk

Wybranie doświadczonej firmy dekarskiej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Kormoran dachy płaskie - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej pracy. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

KEMCOL Sp.zo.o.

19 opinii
KEMCOL Sp.zo.o. - Profesjonalny Remont Dachu Gdańsk

Oczaruje Cię fachowe działanie KEMCOL Sp.zo.o. w rejonie Gdańska. Ta firma dekarska posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację remontu dachu zakończą szybko. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidny Remont Dachu

13 opinii
Deker - Solidny Remont Dachu Gdańsk

Według Ciebie rewelacyjna przebudowa dachu to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Wole Oko sp. z o.o.

12 opinii
Wole Oko sp. z o.o. - Perfekcyjna Wymiana Dachu Gdańsk

Firma Wole Oko sp. z o.o. oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z Gdańska i okolic. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Usługi Blacharsko-Dekarskie SZWAGIER-DACH

8 opinii
Usługi Blacharsko-Dekarskie SZWAGIER-DACH - Rewelacyjna Firma Dekarska Gdańsk

Nadal szukasz dobrej firmy od remontu dachu? Zaufaj doświadczeniu Usługi Blacharsko-Dekarskie SZWAGIER-DACH. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Porządna Przebudowa Dachu Gdańsk

7 opinii
DACH-SYSTEM - Porządna Przebudowa Dachu Gdańsk

Przygotowanie przebudowy dachu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DACH-SYSTEM ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

HYDRO TYTAN Damian Kowalski

6 opinii
HYDRO TYTAN Damian Kowalski - Profesjonalna Wymiana Pokrycia Dachowego Gdańsk

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie wymiany pokrycia dachowego i zatrudnij HYDRO TYTAN Damian Kowalski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin!

Dachowe-love

2 opinie
Dachowe-love - Dobra Firma Dekarska Gdańsk

Oczaruje Cię profesjonalne działanie Dachowe-love w rejonie Gdańska. Ta firma dekarska posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację remontu dachu zakończą szybko i z dokładnością. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na wymiany pokryć dachowych w Gdańsku (95)

Cieśla Gdańsk

Jako najlepszy cieśla oferujesz swoje usługi na terenie Gdańska oraz na obszarze Gdańska? Ustal pasujący termin!

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 10 godzin temu

 • Gdańsk

Perfekcyjne Dekarstwo Gdańsk

Dla Klienta wybranie perfekcyjnej firmy dekarskiej nie jest proste, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii dekarstwa działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 11 godzin temu

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Remontowanie Dachów Gdańsk

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi remontowania dachów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Zaprezentuj propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2024-06-15 do 2024-06-23
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 401m², Gdańsk

Rodzaj budynku: przemysłowy Dach: płaski Zakres usługi: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 401m² Rodzaj pokrycia: papa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-11 do 2024-06-19
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Szukam ekipy do wymiany pokrycia dachowego, 130m², Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 130m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: szukam fachowca do wymiany pokrycia dachowego Term...

2024-06-11 do 2024-06-19
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Wyjątkowa Wymiana Pokrycia Dachowego Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: papa Informacje dodatkowe: Wymiana całego dachu lub naprawa Termin skorzystania z oferty:...

2024-06-09 do 2024-06-17
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wymianę pokrycia dachowego, do 50m², Gdańsk

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wymianę pokrycia dachowego, do 50m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia najlepszego cieśli z zakresu remontowania dachów. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Gdańsk

Szukam ekipy do wymiany pokrycia dachowego, 201-250m², Gdańsk

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: montaż rynien i obróbka blacharska, wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: Remont k...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Gdańsk

Remontowanie Dachów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: papa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wymianę pokrycia dachowego, 51-100m², Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: papa Informacje dodatkowe: Wymiana dachu drewnianego pokryty papą Termin skorzystania z o...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Gdańsk

Cieśla

Jako dobry cieśla z wieloletnim doświadczeniem i specjalista zawsze przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Klient zgłosił potrzebę "Zapytanie o wymianę pokrycia dachowego, 51-100m²". Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Gdańsk

Zapytanie o wymianę pokrycia dachowego, 51-100m², Gdańsk

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: montaż rynien i obróbka blacharska, wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dod...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Gdańsk

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 170m², Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: instalacja elementów dodatkowych, wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 170m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: termin w tym mies...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Gdańsk

Szukam ekipy do wymiany pokrycia dachowego, 200m², Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: instalacja elementów dodatkowych, wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 200m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Gdańsk

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 201-250m², Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: instalacja elementów dodatkowych, wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: najbl...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Gdańsk

Solidny Cieśla

Zleceniodawca poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Gdańsk

Rewelacyjna Naprawa Dachów Gdańsk

Jeżeli wykonujesz zlecenia na rewelacyjna naprawa dachów w rejonie Gdańska i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Gdańsk

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 101-150m², Gdańsk

Jako cieśla działający na obszarze Gdańska i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego dekarstwa zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 101-150m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wymiany Dachu

Częste pytania o wymianie dachu

Co ile należy wymieniać papę na dachu?

Papa na dachu jest materiałem, który słynie z dosyć dużej żywotności. Może z powodzeniem wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Trzeba jednak pamiętać, że materiał ten powinien być regularnie konserwowany. Przynajmniej raz na pięć lat zaleca się kontrolę i naprawę ewentualnych zniszczeń. Spękania na papie są naturalną konsekwencją oddziaływania na materiał promieni UV. Jednak skala potencjalnych uszkodzeń powinna być regularnie kontrolowana, aby nie przegapić momentu, kiedy wymiana dachu stanie się absolutnie konieczna.

Jaką porą roku najlepiej zdecydować się na wymianę pokrycia dachu?

Wymiana dachu to inwazyjny remont, który wymaga przygotowania logistycznego. Kiedy najlepiej się na niego zdecydować? Uważa się, że najlepszą porą roku na tego typu prace jest lato. Specjaliści pracujący na wysokościach mogą jednak napotkać problemy związane z upałami. Niebezpieczne dla tego typu prac są również ulewne deszcze i mocne wiatry.

Właśnie dlatego najlepszym momentem może okazać się w istocie późna wiosna. Wówczas temperatury nie są jeszcze skrajnie wysokie, natomiast przymrozki i gwałtowne burze zdarzają się nieco rzadziej niż miesiąc wcześniej, czy później. Podczas planowania remontu warto brać pod uwagę długoterminowe prognozy pogody.

Ile kosztuje usługa wymiany pokrycia dachu?

Na ostateczny koszt wymiany dachu składa się bardzo wiele czynników, dlatego jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Do najważniejszych kryteriów cenowych zaliczamy:

 • powierzchnię dachu;
 • koszt demontażu istniejącego pokrycia;
 • zakup niezbędnych materiałów;
 • koszt pracy dekarza.

Cena za wymianę dachu zazwyczaj podawana jest w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Znając powierzchnię swojego dachu można łatwo wyliczyć potencjalny koszt inwestycji. Rynkowe ceny materiałów zmieniają się na bieżąco, dlatego po wyborze swojego pokrycia warto monitorować, czy jego koszty nie uległy znaczącej podwyżce.

Jak wybrać najlepszą firmę do wymiany pokrycia dachu?

Wymianą dachu i jego remontem zajmują się dekarze. Wiele firm budowlanych ma w swojej ofercie tego typu usługi, dlatego wybór najlepszego specjalisty może okazać się trudnym zadaniem. Przeglądając oferty poszczególnych firm warto zwracać uwagę na dokładne opisy oferty. Ponadto istotne jest to od jak dawna działają one na rynku i jakie są opinie poprzednich klientów. Sprawdzeni specjaliści mają na swoim koncie wiele realizacji, które prezentowane są na zdjęciach. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów od wymiany dachu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wymiany Dachu złożą Ci bezpłatne oferty